Liczba bitcoinowych przelewów do Salwadoru gwałtownie spadła

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 kwietnia 2023
ikona autora biały
salwador bitcoin

W 2021 roku Salwador wyniósł Bitcoina (BTC) na kolejny poziom, przyjmując go jako prawny środek płatniczy i czyniąc go odpowiednikiem dolara amerykańskiego. W ciągu półtora roku, kraj ten zainwestował wiele milionów w bitcoina dla swojego skarbu państwa.

Nayib Bukele, prezydent kraju, przypisał wzrost turystyki do przyjęcia bitcoina. Niemniej jednak, ustawa legalizująca BTC miała niewielki wpływ na zagraniczne przekazy pieniężne do kraju.

Spadek bitcoinowych przekazów

Przekazy pieniężne, czyli pieniądze wysyłane przez migrantów do krewnych w kraju pochodzenia, w bitcoinie lub innych kryptowalutach spadły o 17,8% w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku w stosunku do roku 2022. Tak wynika z danych opublikowanych przez Centralny Bank Rezerw tego kraju (BCR), o których informuje Agencia EFE.

Zgodnie z oświadczeniem, kraj Ameryki Środkowej otrzymał łącznie 15,98 miliona dolarów w przekazach za pośrednictwem kryptowalut. Kwota ta stanowi spadek o 3,47 miliona dolarów w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku, kiedy to kraj odnotował ponad 19,45 miliona dolarów w krypto przekazach.

Według informacji BCR, przekazy kryptowalutowe stanowiły jedynie 1,34% całości otrzymanej przez kraj, która wyniosła prawie 1,2 miliarda dolarów.

Tradycyjne usługi preferowane w stosunku do BTC

Podczas gdy procentowy spadek jest gwałtowny, prawda jest taka, że wdrożenie prawa dotyczącego Bitcoina miało niewielki lub żaden wpływ na jego wykorzystanie w międzynarodowych przekazach do kraju. W rzeczywistości większość Salwadorczyków nadal wysyła pieniądze za pośrednictwem tradycyjnych usług, pomimo związanych z tym wysokich opłat.

Rzeczywiście, ponad 7 miliardów dolarów przekazów zostało wysłanych do Slwadoru w 2022 roku. Jednak według Prensa Latina, tylko 126 milionów dolarów w formie kryptowalut.

Brak edukacji kryptowalutowej jest najbardziej oczywistym powodem takiego stanu rzeczy. Kiedy Bitcoin został zalegalizowany w 2021 roku, większość Salwadorczyków nie miała pojęcia, czym właściwie jest ta kryptowaluta, jak jej używać lub jakie korzyści oferuje.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram