Liczba bitcoinowych przelewów do Salwadoru gwałtownie spadła

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 kwietnia 2023
ikona autora biały
salwador bitcoin

W 2021 roku Salwador wyniósł Bitcoina (BTC) na kolejny poziom, przyjmując go jako prawny środek płatniczy i czyniąc go odpowiednikiem dolara amerykańskiego. W ciągu półtora roku, kraj ten zainwestował wiele milionów w bitcoina dla swojego skarbu państwa.

Nayib Bukele, prezydent kraju, przypisał wzrost turystyki do przyjęcia bitcoina. Niemniej jednak, ustawa legalizująca BTC miała niewielki wpływ na zagraniczne przekazy pieniężne do kraju.

Spadek bitcoinowych przekazów

Przekazy pieniężne, czyli pieniądze wysyłane przez migrantów do krewnych w kraju pochodzenia, w bitcoinie lub innych kryptowalutach spadły o 17,8% w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku w stosunku do roku 2022. Tak wynika z danych opublikowanych przez Centralny Bank Rezerw tego kraju (BCR), o których informuje Agencia EFE.

Zgodnie z oświadczeniem, kraj Ameryki Środkowej otrzymał łącznie 15,98 miliona dolarów w przekazach za pośrednictwem kryptowalut. Kwota ta stanowi spadek o 3,47 miliona dolarów w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku, kiedy to kraj odnotował ponad 19,45 miliona dolarów w krypto przekazach.

Według informacji BCR, przekazy kryptowalutowe stanowiły jedynie 1,34% całości otrzymanej przez kraj, która wyniosła prawie 1,2 miliarda dolarów.

Tradycyjne usługi preferowane w stosunku do BTC

Podczas gdy procentowy spadek jest gwałtowny, prawda jest taka, że wdrożenie prawa dotyczącego Bitcoina miało niewielki lub żaden wpływ na jego wykorzystanie w międzynarodowych przekazach do kraju. W rzeczywistości większość Salwadorczyków nadal wysyła pieniądze za pośrednictwem tradycyjnych usług, pomimo związanych z tym wysokich opłat.

Rzeczywiście, ponad 7 miliardów dolarów przekazów zostało wysłanych do Slwadoru w 2022 roku. Jednak według Prensa Latina, tylko 126 milionów dolarów w formie kryptowalut.

Brak edukacji kryptowalutowej jest najbardziej oczywistym powodem takiego stanu rzeczy. Kiedy Bitcoin został zalegalizowany w 2021 roku, większość Salwadorczyków nie miała pojęcia, czym właściwie jest ta kryptowaluta, jak jej używać lub jakie korzyści oferuje.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram