Liczba bitcoinowych przelewów do Salwadoru gwałtownie spadła

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 kwietnia 2023
ikona autora biały
salwador bitcoin

W 2021 roku Salwador wyniósł Bitcoina (BTC) na kolejny poziom, przyjmując go jako prawny środek płatniczy i czyniąc go odpowiednikiem dolara amerykańskiego. W ciągu półtora roku, kraj ten zainwestował wiele milionów w bitcoina dla swojego skarbu państwa.

Nayib Bukele, prezydent kraju, przypisał wzrost turystyki do przyjęcia bitcoina. Niemniej jednak, ustawa legalizująca BTC miała niewielki wpływ na zagraniczne przekazy pieniężne do kraju.

Spadek bitcoinowych przekazów

Przekazy pieniężne, czyli pieniądze wysyłane przez migrantów do krewnych w kraju pochodzenia, w bitcoinie lub innych kryptowalutach spadły o 17,8% w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku w stosunku do roku 2022. Tak wynika z danych opublikowanych przez Centralny Bank Rezerw tego kraju (BCR), o których informuje Agencia EFE.

Zgodnie z oświadczeniem, kraj Ameryki Środkowej otrzymał łącznie 15,98 miliona dolarów w przekazach za pośrednictwem kryptowalut. Kwota ta stanowi spadek o 3,47 miliona dolarów w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku, kiedy to kraj odnotował ponad 19,45 miliona dolarów w krypto przekazach.

Według informacji BCR, przekazy kryptowalutowe stanowiły jedynie 1,34% całości otrzymanej przez kraj, która wyniosła prawie 1,2 miliarda dolarów.

Tradycyjne usługi preferowane w stosunku do BTC

Podczas gdy procentowy spadek jest gwałtowny, prawda jest taka, że wdrożenie prawa dotyczącego Bitcoina miało niewielki lub żaden wpływ na jego wykorzystanie w międzynarodowych przekazach do kraju. W rzeczywistości większość Salwadorczyków nadal wysyła pieniądze za pośrednictwem tradycyjnych usług, pomimo związanych z tym wysokich opłat.

Rzeczywiście, ponad 7 miliardów dolarów przekazów zostało wysłanych do Slwadoru w 2022 roku. Jednak według Prensa Latina, tylko 126 milionów dolarów w formie kryptowalut.

Brak edukacji kryptowalutowej jest najbardziej oczywistym powodem takiego stanu rzeczy. Kiedy Bitcoin został zalegalizowany w 2021 roku, większość Salwadorczyków nie miała pojęcia, czym właściwie jest ta kryptowaluta, jak jej używać lub jakie korzyści oferuje.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram