Rewolucja: Bitcoin dostępny na blockchainie Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 kwietnia 2023
ikona autora biały
cardano

Już od kilku lat na Ethereum można używać tak zwanych opakowanych Bitcoinów. W ten weekend ogłoszono, że wkrótce będzie to możliwe również na Cardano. Bitcoin ma największą płynność i inne blockchainy chętnie z tego korzystają.

Bitcoin opakowany dla Cardano (ADA)

AnetaBTC udostępniła demo pokazujące, jak "pakują" (wrapują) Bitcoiny do użytku na Cardano. Jeśli stanie się to popularne, może być postrzegane jako kamień milowy w historii Cardano.

Zanim te CBTC będą mogły być faktycznie użyte w głównej sieci Charlesa Hoskinsona, najpierw zostaną przetestowane na sieci testowej. Ma to nastąpić w czwartek 20 kwietnia.

Oczywiście opakowane Bitcoiny nie są prawdziwym Bitcoinem, ale jedynaie tokenem opartym na Bitcoinie. Jego celem jest umożliwienie użytkownikom wykorzystania BTC w zdecentralizowanych aplikacjach (dApps) zbudowanych na Cardano i Ethereum.

Na Ethereum te opakowane Bitcoiny są nazywane WBTC, gdzie W oznacza wrapped. Na Cardano są one nazywane po prostu CBTC. Największą różnicą według anetaBTC jest to, że na Cardano Bitcoiny nie są zarządzane przez jednego centralnego administratora, w przeciwieństwie do Ethereum.

Na Ethereum działa to w następujący sposób: proces tworzenia WBTC polega na tym, że powiernik (np. giełda kryptowalut) przechowuje Bitcoiny i emituje równoważną ilość WBTC na blockchainie Ethereum. Inteligentne kontrakty zapewniają, że ilość WBTC w obiegu zawsze odpowiada ilości Bitcoinów przechowywanych w depozycie.

Kiedy użytkownik chce uzyskać WBTC, może wysłać Bitcoin do powiernika, który następnie wybija odpowiednią ilość WBTC i wysyła je na adres Ethereum użytkownika. Podobnie, gdy użytkownik chce wymienić swoje WBTC na Bitcoin, może wysłać swoje WBTC do powiernika, który następnie wybija WBTC i wysyła odpowiednią ilość BTC do użytkownika.

Cardano chce płynności Bitcoina

Ze wszystkich kryptowalut, Bitcoin ma największą płynność. Jego kapitalizacja rynkowa jest zdecydowanie największa. Użytkownicy mogą wziąć jej część i umieścić ją na blockchainie Cardano (lub Ethereum) jako zabezpieczenie dla, powiedzmy, DeFi lub pożyczek.

AnetaBTC mówi, że chce przynieść płynność Bitcoin do Cardano, aby przyczynić się do rozwoju ekosystemu DeFi w Cardano.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram