Rewolucja: Bitcoin dostępny na blockchainie Cardano

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 kwietnia 2023
ikona autora biały
cardano

Już od kilku lat na Ethereum można używać tak zwanych opakowanych Bitcoinów. W ten weekend ogłoszono, że wkrótce będzie to możliwe również na Cardano. Bitcoin ma największą płynność i inne blockchainy chętnie z tego korzystają.

Bitcoin opakowany dla Cardano (ADA)

AnetaBTC udostępniła demo pokazujące, jak "pakują" (wrapują) Bitcoiny do użytku na Cardano. Jeśli stanie się to popularne, może być postrzegane jako kamień milowy w historii Cardano.

Zanim te CBTC będą mogły być faktycznie użyte w głównej sieci Charlesa Hoskinsona, najpierw zostaną przetestowane na sieci testowej. Ma to nastąpić w czwartek 20 kwietnia.

Oczywiście opakowane Bitcoiny nie są prawdziwym Bitcoinem, ale jedynaie tokenem opartym na Bitcoinie. Jego celem jest umożliwienie użytkownikom wykorzystania BTC w zdecentralizowanych aplikacjach (dApps) zbudowanych na Cardano i Ethereum.

Na Ethereum te opakowane Bitcoiny są nazywane WBTC, gdzie W oznacza wrapped. Na Cardano są one nazywane po prostu CBTC. Największą różnicą według anetaBTC jest to, że na Cardano Bitcoiny nie są zarządzane przez jednego centralnego administratora, w przeciwieństwie do Ethereum.

Na Ethereum działa to w następujący sposób: proces tworzenia WBTC polega na tym, że powiernik (np. giełda kryptowalut) przechowuje Bitcoiny i emituje równoważną ilość WBTC na blockchainie Ethereum. Inteligentne kontrakty zapewniają, że ilość WBTC w obiegu zawsze odpowiada ilości Bitcoinów przechowywanych w depozycie.

Kiedy użytkownik chce uzyskać WBTC, może wysłać Bitcoin do powiernika, który następnie wybija odpowiednią ilość WBTC i wysyła je na adres Ethereum użytkownika. Podobnie, gdy użytkownik chce wymienić swoje WBTC na Bitcoin, może wysłać swoje WBTC do powiernika, który następnie wybija WBTC i wysyła odpowiednią ilość BTC do użytkownika.

Cardano chce płynności Bitcoina

Ze wszystkich kryptowalut, Bitcoin ma największą płynność. Jego kapitalizacja rynkowa jest zdecydowanie największa. Użytkownicy mogą wziąć jej część i umieścić ją na blockchainie Cardano (lub Ethereum) jako zabezpieczenie dla, powiedzmy, DeFi lub pożyczek.

AnetaBTC mówi, że chce przynieść płynność Bitcoin do Cardano, aby przyczynić się do rozwoju ekosystemu DeFi w Cardano.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram