Kryptowaluty są prawdopodobnie najbardziej dojrzałym aktywem inwestycyjnym -mówi dyrektor Mastercard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 kwietnia 2022
ikona autora biały
mastercard

Raj Dhamodharan - globalny szef ds. kryptowalut i blockchain w Mastercard - uważa, że waluty cyfrowe nie stanowią "żadnego zagrożenia". Co więcej, sklasyfikował je jako "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe aktywa inwestycyjne".

Kryptowaluty: pakiet wielu technologii

Mastercard, gigant w dziedzinie usług płatniczych, należy do firm pragnących zanurzyć się głębiej w świecie cyfrowych aktywów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma podjęła liczne inicjatywy mające na celu promocję branży i przedstawienie swoim klientom możliwości związanych z kryptowalutami. W październiku ubiegłego roku zezwoliła na przykład wszystkim bankom w swojej sieci na świadczenie bitcoinowych usług.

Osobą stojącą na czele działań Mastercard w zakresie kryptowalut jest Raj Dhamodharan. W jednym z ostatnich wywiadów potwierdził on swoje pozytywne nastawienie do firmy, mówiąc, że nie należy traktować cyfrowych aktywów jako zagrożenia. Ochrona inwestorów jest bardzo ważna, a Mastercard "zawsze stara się zapewnić wybór w bezpieczny i prosty sposób" - zapewnił.

Dhamodharan poszedł dalej, argumentując, że natura kryptowalut jest wyjątkowa, ponieważ jest to "pakiet wielu technologii". Z punktu widzenia inwestora jest to "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe" aktywo inwestycyjne - stwierdził.

Odnosząc się do bitcoina, dyrektor stwierdził, że nie jest to tylko waluta, ale coś znacznie więcej:

Bitcoin to nie tylko waluta. To także łańcuch. Chodzi także o kryptologię, która za nim stoi, o decentralizację i o to wszystko.

Dhamodharan wypowiedział się również pozytywnie na temat niewymiennych tokenów, określając je jako "wspaniały wynalazek". Uznał je za "następną dojrzałą klasę aktywów inwestycyjnych" po kryptowalutach:

Następną rzeczą, która pojawi się po tych klasach aktywów w przestrzeni, jest NFT. NFT to wspaniały wynalazek, który jest obecnie stosowany w sztuce. Dla twórców otwiera to możliwości sprzedaży swoich dzieł na niespotykane dotąd sposoby.

Kryptowalutowe przedsięwzięcia Mastercard w 2022 r.

W styczniu dostawca usług płatniczych nawiązał współpracę z Coinbase w celu promowania sektora NFT. Giełda rozbudziła nadzieje, że partnerstwo odblokuje nowe sposoby, dzięki którym użytkownicy będą mogli kupować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie za pomocą swoich kart Mastercard:

Dzięki naszej współpracy z Mastercard będziemy w stanie zapewnić lepsze doświadczenia klientów na Coinbase NFT i planujemy pracować nad znalezieniem sposobów na wprowadzenie tej możliwości do szerszego ekosystemu dzięki skali i globalnej sieci Mastercard.

Na początku tego miesiąca korporacja fintech połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą w Europie kartę kryptowalutową, która umożliwia klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności sprzedawania posiadanych środków.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram