Kryptowaluty są prawdopodobnie najbardziej dojrzałym aktywem inwestycyjnym -mówi dyrektor Mastercard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 kwietnia 2022
ikona autora biały
mastercard

Raj Dhamodharan - globalny szef ds. kryptowalut i blockchain w Mastercard - uważa, że waluty cyfrowe nie stanowią "żadnego zagrożenia". Co więcej, sklasyfikował je jako "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe aktywa inwestycyjne".

Kryptowaluty: pakiet wielu technologii

Mastercard, gigant w dziedzinie usług płatniczych, należy do firm pragnących zanurzyć się głębiej w świecie cyfrowych aktywów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma podjęła liczne inicjatywy mające na celu promocję branży i przedstawienie swoim klientom możliwości związanych z kryptowalutami. W październiku ubiegłego roku zezwoliła na przykład wszystkim bankom w swojej sieci na świadczenie bitcoinowych usług.

Osobą stojącą na czele działań Mastercard w zakresie kryptowalut jest Raj Dhamodharan. W jednym z ostatnich wywiadów potwierdził on swoje pozytywne nastawienie do firmy, mówiąc, że nie należy traktować cyfrowych aktywów jako zagrożenia. Ochrona inwestorów jest bardzo ważna, a Mastercard "zawsze stara się zapewnić wybór w bezpieczny i prosty sposób" - zapewnił.

Dhamodharan poszedł dalej, argumentując, że natura kryptowalut jest wyjątkowa, ponieważ jest to "pakiet wielu technologii". Z punktu widzenia inwestora jest to "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe" aktywo inwestycyjne - stwierdził.

Odnosząc się do bitcoina, dyrektor stwierdził, że nie jest to tylko waluta, ale coś znacznie więcej:

Bitcoin to nie tylko waluta. To także łańcuch. Chodzi także o kryptologię, która za nim stoi, o decentralizację i o to wszystko.

Dhamodharan wypowiedział się również pozytywnie na temat niewymiennych tokenów, określając je jako "wspaniały wynalazek". Uznał je za "następną dojrzałą klasę aktywów inwestycyjnych" po kryptowalutach:

Następną rzeczą, która pojawi się po tych klasach aktywów w przestrzeni, jest NFT. NFT to wspaniały wynalazek, który jest obecnie stosowany w sztuce. Dla twórców otwiera to możliwości sprzedaży swoich dzieł na niespotykane dotąd sposoby.

Kryptowalutowe przedsięwzięcia Mastercard w 2022 r.

W styczniu dostawca usług płatniczych nawiązał współpracę z Coinbase w celu promowania sektora NFT. Giełda rozbudziła nadzieje, że partnerstwo odblokuje nowe sposoby, dzięki którym użytkownicy będą mogli kupować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie za pomocą swoich kart Mastercard:

Dzięki naszej współpracy z Mastercard będziemy w stanie zapewnić lepsze doświadczenia klientów na Coinbase NFT i planujemy pracować nad znalezieniem sposobów na wprowadzenie tej możliwości do szerszego ekosystemu dzięki skali i globalnej sieci Mastercard.

Na początku tego miesiąca korporacja fintech połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą w Europie kartę kryptowalutową, która umożliwia klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności sprzedawania posiadanych środków.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram