Kryptowaluty są prawdopodobnie najbardziej dojrzałym aktywem inwestycyjnym -mówi dyrektor Mastercard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 kwietnia 2022
ikona autora biały
mastercard

Raj Dhamodharan - globalny szef ds. kryptowalut i blockchain w Mastercard - uważa, że waluty cyfrowe nie stanowią "żadnego zagrożenia". Co więcej, sklasyfikował je jako "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe aktywa inwestycyjne".

Kryptowaluty: pakiet wielu technologii

Mastercard, gigant w dziedzinie usług płatniczych, należy do firm pragnących zanurzyć się głębiej w świecie cyfrowych aktywów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma podjęła liczne inicjatywy mające na celu promocję branży i przedstawienie swoim klientom możliwości związanych z kryptowalutami. W październiku ubiegłego roku zezwoliła na przykład wszystkim bankom w swojej sieci na świadczenie bitcoinowych usług.

Osobą stojącą na czele działań Mastercard w zakresie kryptowalut jest Raj Dhamodharan. W jednym z ostatnich wywiadów potwierdził on swoje pozytywne nastawienie do firmy, mówiąc, że nie należy traktować cyfrowych aktywów jako zagrożenia. Ochrona inwestorów jest bardzo ważna, a Mastercard "zawsze stara się zapewnić wybór w bezpieczny i prosty sposób" - zapewnił.

Dhamodharan poszedł dalej, argumentując, że natura kryptowalut jest wyjątkowa, ponieważ jest to "pakiet wielu technologii". Z punktu widzenia inwestora jest to "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe" aktywo inwestycyjne - stwierdził.

Odnosząc się do bitcoina, dyrektor stwierdził, że nie jest to tylko waluta, ale coś znacznie więcej:

Bitcoin to nie tylko waluta. To także łańcuch. Chodzi także o kryptologię, która za nim stoi, o decentralizację i o to wszystko.

Dhamodharan wypowiedział się również pozytywnie na temat niewymiennych tokenów, określając je jako "wspaniały wynalazek". Uznał je za "następną dojrzałą klasę aktywów inwestycyjnych" po kryptowalutach:

Następną rzeczą, która pojawi się po tych klasach aktywów w przestrzeni, jest NFT. NFT to wspaniały wynalazek, który jest obecnie stosowany w sztuce. Dla twórców otwiera to możliwości sprzedaży swoich dzieł na niespotykane dotąd sposoby.

Kryptowalutowe przedsięwzięcia Mastercard w 2022 r.

W styczniu dostawca usług płatniczych nawiązał współpracę z Coinbase w celu promowania sektora NFT. Giełda rozbudziła nadzieje, że partnerstwo odblokuje nowe sposoby, dzięki którym użytkownicy będą mogli kupować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie za pomocą swoich kart Mastercard:

Dzięki naszej współpracy z Mastercard będziemy w stanie zapewnić lepsze doświadczenia klientów na Coinbase NFT i planujemy pracować nad znalezieniem sposobów na wprowadzenie tej możliwości do szerszego ekosystemu dzięki skali i globalnej sieci Mastercard.

Na początku tego miesiąca korporacja fintech połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą w Europie kartę kryptowalutową, która umożliwia klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności sprzedawania posiadanych środków.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram