Kryptowaluty są prawdopodobnie najbardziej dojrzałym aktywem inwestycyjnym -mówi dyrektor Mastercard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 kwietnia 2022
ikona autora biały
mastercard

Raj Dhamodharan - globalny szef ds. kryptowalut i blockchain w Mastercard - uważa, że waluty cyfrowe nie stanowią "żadnego zagrożenia". Co więcej, sklasyfikował je jako "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe aktywa inwestycyjne".

Kryptowaluty: pakiet wielu technologii

Mastercard, gigant w dziedzinie usług płatniczych, należy do firm pragnących zanurzyć się głębiej w świecie cyfrowych aktywów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma podjęła liczne inicjatywy mające na celu promocję branży i przedstawienie swoim klientom możliwości związanych z kryptowalutami. W październiku ubiegłego roku zezwoliła na przykład wszystkim bankom w swojej sieci na świadczenie bitcoinowych usług.

Osobą stojącą na czele działań Mastercard w zakresie kryptowalut jest Raj Dhamodharan. W jednym z ostatnich wywiadów potwierdził on swoje pozytywne nastawienie do firmy, mówiąc, że nie należy traktować cyfrowych aktywów jako zagrożenia. Ochrona inwestorów jest bardzo ważna, a Mastercard "zawsze stara się zapewnić wybór w bezpieczny i prosty sposób" - zapewnił.

Dhamodharan poszedł dalej, argumentując, że natura kryptowalut jest wyjątkowa, ponieważ jest to "pakiet wielu technologii". Z punktu widzenia inwestora jest to "prawdopodobnie najbardziej dojrzałe" aktywo inwestycyjne - stwierdził.

Odnosząc się do bitcoina, dyrektor stwierdził, że nie jest to tylko waluta, ale coś znacznie więcej:

Bitcoin to nie tylko waluta. To także łańcuch. Chodzi także o kryptologię, która za nim stoi, o decentralizację i o to wszystko.

Dhamodharan wypowiedział się również pozytywnie na temat niewymiennych tokenów, określając je jako "wspaniały wynalazek". Uznał je za "następną dojrzałą klasę aktywów inwestycyjnych" po kryptowalutach:

Następną rzeczą, która pojawi się po tych klasach aktywów w przestrzeni, jest NFT. NFT to wspaniały wynalazek, który jest obecnie stosowany w sztuce. Dla twórców otwiera to możliwości sprzedaży swoich dzieł na niespotykane dotąd sposoby.

Kryptowalutowe przedsięwzięcia Mastercard w 2022 r.

W styczniu dostawca usług płatniczych nawiązał współpracę z Coinbase w celu promowania sektora NFT. Giełda rozbudziła nadzieje, że partnerstwo odblokuje nowe sposoby, dzięki którym użytkownicy będą mogli kupować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie za pomocą swoich kart Mastercard:

Dzięki naszej współpracy z Mastercard będziemy w stanie zapewnić lepsze doświadczenia klientów na Coinbase NFT i planujemy pracować nad znalezieniem sposobów na wprowadzenie tej możliwości do szerszego ekosystemu dzięki skali i globalnej sieci Mastercard.

Na początku tego miesiąca korporacja fintech połączyła siły z Nexo, aby wprowadzić pierwszą w Europie kartę kryptowalutową, która umożliwia klientom wydawanie pieniędzy bez konieczności sprzedawania posiadanych środków.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram