Gry oparte na technologii Blockchain zebrały 2,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
gry blockchain

W niedawnym badaniu DappRadar oszacowano, że w pierwszym kwartale 2022 r. gry oparte na blockchainie pozyskały od inwestorów 2,5 mld dolarów. Jeśli to tempo się utrzyma, łączna wartość inwestycji do końca roku będzie o 150% wyższa niż w 2021. Ponadto, w marcu gry blockchain przyciągnęły 1,22 miliona Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) i stanowiły 52% aktywności w branży.

Gry blockchain zyskują dużą popularność

Według raportu DappRadar, w pierwszym kwartale 2022 r. wysoko postawieni inwestorzy zainwestowali setki milionów dolarów w gry blockchain i projekty związane z niewymiennymi tokenami. Na przykład Yuga Labs - studio stojące za kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) - pozyskało 450 milionów dolarów pod przewodnictwem Andreessen Horowitz.

Warto również wspomnieć o wartej 200 milionów dolarów inwestycji w Immutable-X (IMX), dokonanej przez Temasek. Ta ostatnia prowadzi dwie z najpopularniejszych obecnie blockchainowych gier - Gods Unchained i Guilds of Guardians. Po tej inicjatywie wycena podmiotu przekroczyła 2,5 mld dolarów.

W sumie od początku roku gry blockchain pozyskały 2,5 mld dolarów. Śmiała prognoza przewiduje, że inwestycje w całym 2022 roku mogą osiągnąć 10 miliardów dolarów (przy założeniu, że tempo pozostanie bez zmian). W ubiegłym roku łączne środki zainwestowane w ten sektor wyniosły 4 miliardy dolarów.

Liczba Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) utrzymuje się na stałym poziomie. W I kwartale do gier blockchain podłączało się średnio 1,17 mln UAW dziennie, co stanowi spadek o 2% w porównaniu z ubiegłoroczną średnią dzienną z IV kwartału. Niemniej jednak w marcu liczba ta przekroczyła 1,22 miliona UAW dziennie.

Najlepsze gry są nadal atrakcyjne dla graczy - Splinterlands, Alien Worlds i Crazy Defense Heroes odnotowały w marcu średnio ponad 650 tys. dziennych UAW. 52% całej aktywności blockchain w I kwartale pochodziło ze zdecentralizowanych aplikacji.

Z drugiej strony, wydaje się, że zainteresowanie Metaverse ostygło po szumie wywołanym rebrandingiem Meta kilka miesięcy temu. Wolumen obrotu w wirtualnych światach spadł o 12% w porównaniu z IV kwartałem 2021 r., osiągając wartość 430 mln USD w I kwartale 2022 r. Średnia cena ziemi w The Sandbox i Decentraland spadła o 40%, podczas gdy na obu platformach odnotowano spadek wolumenu obrotów odpowiednio o 60% i 20%.

Atak na most Ronin

Warto wspomnieć, że największe włamanie w historii kryptowalut miało miejsce w pierwszym kwartale tego roku. W zeszłym miesiącu hakerzy naruszyli system bezpieczeństwa Ronin Network i ukradli z niego ponad 173 000 ETH i 25,5 mln USDC. W momencie ataku była to równowartość ponad 600 mln USD.

Aby wesprzeć dochodzenie w sprawie tego incydentu, największa na świecie platforma kryptowalutowa - Binance - zablokowała adresy potencjalnego sprawcy i tymczasowo zawiesiła wszystkie transakcje w Ronin Network.

Ze swojej strony Sky Mavis - projekt gier blockchain, który stoi za Ronin i Axie Infinity - obiecał wypłacić odszkodowania ofiarom, które straciły środki w wyniku ataku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram