Gry oparte na technologii Blockchain zebrały 2,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
gry blockchain

W niedawnym badaniu DappRadar oszacowano, że w pierwszym kwartale 2022 r. gry oparte na blockchainie pozyskały od inwestorów 2,5 mld dolarów. Jeśli to tempo się utrzyma, łączna wartość inwestycji do końca roku będzie o 150% wyższa niż w 2021. Ponadto, w marcu gry blockchain przyciągnęły 1,22 miliona Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) i stanowiły 52% aktywności w branży.

Gry blockchain zyskują dużą popularność

Według raportu DappRadar, w pierwszym kwartale 2022 r. wysoko postawieni inwestorzy zainwestowali setki milionów dolarów w gry blockchain i projekty związane z niewymiennymi tokenami. Na przykład Yuga Labs - studio stojące za kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) - pozyskało 450 milionów dolarów pod przewodnictwem Andreessen Horowitz.

Warto również wspomnieć o wartej 200 milionów dolarów inwestycji w Immutable-X (IMX), dokonanej przez Temasek. Ta ostatnia prowadzi dwie z najpopularniejszych obecnie blockchainowych gier - Gods Unchained i Guilds of Guardians. Po tej inicjatywie wycena podmiotu przekroczyła 2,5 mld dolarów.

W sumie od początku roku gry blockchain pozyskały 2,5 mld dolarów. Śmiała prognoza przewiduje, że inwestycje w całym 2022 roku mogą osiągnąć 10 miliardów dolarów (przy założeniu, że tempo pozostanie bez zmian). W ubiegłym roku łączne środki zainwestowane w ten sektor wyniosły 4 miliardy dolarów.

Liczba Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) utrzymuje się na stałym poziomie. W I kwartale do gier blockchain podłączało się średnio 1,17 mln UAW dziennie, co stanowi spadek o 2% w porównaniu z ubiegłoroczną średnią dzienną z IV kwartału. Niemniej jednak w marcu liczba ta przekroczyła 1,22 miliona UAW dziennie.

Najlepsze gry są nadal atrakcyjne dla graczy - Splinterlands, Alien Worlds i Crazy Defense Heroes odnotowały w marcu średnio ponad 650 tys. dziennych UAW. 52% całej aktywności blockchain w I kwartale pochodziło ze zdecentralizowanych aplikacji.

Z drugiej strony, wydaje się, że zainteresowanie Metaverse ostygło po szumie wywołanym rebrandingiem Meta kilka miesięcy temu. Wolumen obrotu w wirtualnych światach spadł o 12% w porównaniu z IV kwartałem 2021 r., osiągając wartość 430 mln USD w I kwartale 2022 r. Średnia cena ziemi w The Sandbox i Decentraland spadła o 40%, podczas gdy na obu platformach odnotowano spadek wolumenu obrotów odpowiednio o 60% i 20%.

Atak na most Ronin

Warto wspomnieć, że największe włamanie w historii kryptowalut miało miejsce w pierwszym kwartale tego roku. W zeszłym miesiącu hakerzy naruszyli system bezpieczeństwa Ronin Network i ukradli z niego ponad 173 000 ETH i 25,5 mln USDC. W momencie ataku była to równowartość ponad 600 mln USD.

Aby wesprzeć dochodzenie w sprawie tego incydentu, największa na świecie platforma kryptowalutowa - Binance - zablokowała adresy potencjalnego sprawcy i tymczasowo zawiesiła wszystkie transakcje w Ronin Network.

Ze swojej strony Sky Mavis - projekt gier blockchain, który stoi za Ronin i Axie Infinity - obiecał wypłacić odszkodowania ofiarom, które straciły środki w wyniku ataku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram