Gry oparte na technologii Blockchain zebrały 2,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
gry blockchain

W niedawnym badaniu DappRadar oszacowano, że w pierwszym kwartale 2022 r. gry oparte na blockchainie pozyskały od inwestorów 2,5 mld dolarów. Jeśli to tempo się utrzyma, łączna wartość inwestycji do końca roku będzie o 150% wyższa niż w 2021. Ponadto, w marcu gry blockchain przyciągnęły 1,22 miliona Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) i stanowiły 52% aktywności w branży.

Gry blockchain zyskują dużą popularność

Według raportu DappRadar, w pierwszym kwartale 2022 r. wysoko postawieni inwestorzy zainwestowali setki milionów dolarów w gry blockchain i projekty związane z niewymiennymi tokenami. Na przykład Yuga Labs - studio stojące za kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) - pozyskało 450 milionów dolarów pod przewodnictwem Andreessen Horowitz.

Warto również wspomnieć o wartej 200 milionów dolarów inwestycji w Immutable-X (IMX), dokonanej przez Temasek. Ta ostatnia prowadzi dwie z najpopularniejszych obecnie blockchainowych gier - Gods Unchained i Guilds of Guardians. Po tej inicjatywie wycena podmiotu przekroczyła 2,5 mld dolarów.

W sumie od początku roku gry blockchain pozyskały 2,5 mld dolarów. Śmiała prognoza przewiduje, że inwestycje w całym 2022 roku mogą osiągnąć 10 miliardów dolarów (przy założeniu, że tempo pozostanie bez zmian). W ubiegłym roku łączne środki zainwestowane w ten sektor wyniosły 4 miliardy dolarów.

Liczba Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) utrzymuje się na stałym poziomie. W I kwartale do gier blockchain podłączało się średnio 1,17 mln UAW dziennie, co stanowi spadek o 2% w porównaniu z ubiegłoroczną średnią dzienną z IV kwartału. Niemniej jednak w marcu liczba ta przekroczyła 1,22 miliona UAW dziennie.

Najlepsze gry są nadal atrakcyjne dla graczy - Splinterlands, Alien Worlds i Crazy Defense Heroes odnotowały w marcu średnio ponad 650 tys. dziennych UAW. 52% całej aktywności blockchain w I kwartale pochodziło ze zdecentralizowanych aplikacji.

Z drugiej strony, wydaje się, że zainteresowanie Metaverse ostygło po szumie wywołanym rebrandingiem Meta kilka miesięcy temu. Wolumen obrotu w wirtualnych światach spadł o 12% w porównaniu z IV kwartałem 2021 r., osiągając wartość 430 mln USD w I kwartale 2022 r. Średnia cena ziemi w The Sandbox i Decentraland spadła o 40%, podczas gdy na obu platformach odnotowano spadek wolumenu obrotów odpowiednio o 60% i 20%.

Atak na most Ronin

Warto wspomnieć, że największe włamanie w historii kryptowalut miało miejsce w pierwszym kwartale tego roku. W zeszłym miesiącu hakerzy naruszyli system bezpieczeństwa Ronin Network i ukradli z niego ponad 173 000 ETH i 25,5 mln USDC. W momencie ataku była to równowartość ponad 600 mln USD.

Aby wesprzeć dochodzenie w sprawie tego incydentu, największa na świecie platforma kryptowalutowa - Binance - zablokowała adresy potencjalnego sprawcy i tymczasowo zawiesiła wszystkie transakcje w Ronin Network.

Ze swojej strony Sky Mavis - projekt gier blockchain, który stoi za Ronin i Axie Infinity - obiecał wypłacić odszkodowania ofiarom, które straciły środki w wyniku ataku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram