Gry oparte na technologii Blockchain zebrały 2,5 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2022 roku

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 kwietnia 2022
ikona autora biały
gry blockchain

W niedawnym badaniu DappRadar oszacowano, że w pierwszym kwartale 2022 r. gry oparte na blockchainie pozyskały od inwestorów 2,5 mld dolarów. Jeśli to tempo się utrzyma, łączna wartość inwestycji do końca roku będzie o 150% wyższa niż w 2021. Ponadto, w marcu gry blockchain przyciągnęły 1,22 miliona Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) i stanowiły 52% aktywności w branży.

Gry blockchain zyskują dużą popularność

Według raportu DappRadar, w pierwszym kwartale 2022 r. wysoko postawieni inwestorzy zainwestowali setki milionów dolarów w gry blockchain i projekty związane z niewymiennymi tokenami. Na przykład Yuga Labs - studio stojące za kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) - pozyskało 450 milionów dolarów pod przewodnictwem Andreessen Horowitz.

Warto również wspomnieć o wartej 200 milionów dolarów inwestycji w Immutable-X (IMX), dokonanej przez Temasek. Ta ostatnia prowadzi dwie z najpopularniejszych obecnie blockchainowych gier - Gods Unchained i Guilds of Guardians. Po tej inicjatywie wycena podmiotu przekroczyła 2,5 mld dolarów.

W sumie od początku roku gry blockchain pozyskały 2,5 mld dolarów. Śmiała prognoza przewiduje, że inwestycje w całym 2022 roku mogą osiągnąć 10 miliardów dolarów (przy założeniu, że tempo pozostanie bez zmian). W ubiegłym roku łączne środki zainwestowane w ten sektor wyniosły 4 miliardy dolarów.

Liczba Unikalnych Aktywnych Portfeli (UAW) utrzymuje się na stałym poziomie. W I kwartale do gier blockchain podłączało się średnio 1,17 mln UAW dziennie, co stanowi spadek o 2% w porównaniu z ubiegłoroczną średnią dzienną z IV kwartału. Niemniej jednak w marcu liczba ta przekroczyła 1,22 miliona UAW dziennie.

Najlepsze gry są nadal atrakcyjne dla graczy - Splinterlands, Alien Worlds i Crazy Defense Heroes odnotowały w marcu średnio ponad 650 tys. dziennych UAW. 52% całej aktywności blockchain w I kwartale pochodziło ze zdecentralizowanych aplikacji.

Z drugiej strony, wydaje się, że zainteresowanie Metaverse ostygło po szumie wywołanym rebrandingiem Meta kilka miesięcy temu. Wolumen obrotu w wirtualnych światach spadł o 12% w porównaniu z IV kwartałem 2021 r., osiągając wartość 430 mln USD w I kwartale 2022 r. Średnia cena ziemi w The Sandbox i Decentraland spadła o 40%, podczas gdy na obu platformach odnotowano spadek wolumenu obrotów odpowiednio o 60% i 20%.

Atak na most Ronin

Warto wspomnieć, że największe włamanie w historii kryptowalut miało miejsce w pierwszym kwartale tego roku. W zeszłym miesiącu hakerzy naruszyli system bezpieczeństwa Ronin Network i ukradli z niego ponad 173 000 ETH i 25,5 mln USDC. W momencie ataku była to równowartość ponad 600 mln USD.

Aby wesprzeć dochodzenie w sprawie tego incydentu, największa na świecie platforma kryptowalutowa - Binance - zablokowała adresy potencjalnego sprawcy i tymczasowo zawiesiła wszystkie transakcje w Ronin Network.

Ze swojej strony Sky Mavis - projekt gier blockchain, który stoi za Ronin i Axie Infinity - obiecał wypłacić odszkodowania ofiarom, które straciły środki w wyniku ataku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram