Cardano integruje KYC on-chain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Blockpass, dostawca usług cyfrowej weryfikacji tożsamości współpracujący z różnymi portfelami kryptowalutowymi i giełdami, rozpoczął oferowanie usług KYC komercyjnemu ramieniu Cardano, EMURGO.

Adresy oparte na Cardano zostaną dodane do aplikacji Blockpass App, a projekty w razie potrzeby mogą uzyskać bezpośredni dostęp do usług KYC w łańcuchu, aby spełnić wymagania regulacyjne.

EMURGO, postrzegane jako oś ekosystemu Cardano, jest odpowiedzialne za rozwój rynku NFT społeczności Fibo, Yoroi Wallet oraz swoich spółek zależnych EMURGO Ventures, zajmujących się inwestowaniem w startupy i projekty oparte na Cardano.

Ken Kodama, dyrektor generalny EMURGO, ujawnił w komunikacie, że wybór Blockpass jako partnera jest ostatnim krokiem projektu w kierunku optymalizacji wymogów KYC.

Jako podmiot założycielski blockchain Cardano, EMURGO jest zaangażowane w zapewnienie, że zdecentralizowane aplikacje na Cardano mają łatwo dostępne narzędzia, aby zwiększyć zgodność z przepisami, gdy jest to konieczne.

Dyrektor generalny dodał, że ponieważ na blockchainie Cardano powstaje coraz więcej projektów, a ekosystem przesuwa się w kierunku nacisku na DeFi i NFT, przedsiębiorstwa rezydujące na jego szczycie w pewnym momencie mogą potrzebować zaoferować "szybkie i łatwe usługi KYC w swoich aplikacjach dla swoich użytkowników, aby uzyskać dostęp do regulowanych branż."

Czy KYC eroduje zdecentralizowaną naturę technologii blockchain?

Jeśli chodzi o usługi KYC potencjalnie erodujące zdecentralizowaną naturę technologii blockchain, Blockpass wykorzystał swój poprzedni przykład współpracy z gigantem gier blockchain Animoca jako obronę swoich wysiłków w zakresie ochrony zalet kryptowalut.

Firma stwierdziła, że "rozwija zdolność do zapewnienia KYC, w którym dostarczenie wyniku weryfikacji jest wysyłane i pokazywane na blockchainie bez udostępniania danych bazowych."

Dyrektor generalny Blockpass Adam Vaziri uważa, że firma on-chain KYC jest "rewolucyjna", zdolna do zmiany sposobu, w jaki blockchainy umożliwiają zgodność z przepisami.

W grudniu ubiegłego roku, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, przewidywał rozszerzenie zasięgu działania blockchaina w Afryce i podkreślał znaczenie rewolucji NFT oraz boomu DeFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram