Cardano integruje KYC on-chain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Blockpass, dostawca usług cyfrowej weryfikacji tożsamości współpracujący z różnymi portfelami kryptowalutowymi i giełdami, rozpoczął oferowanie usług KYC komercyjnemu ramieniu Cardano, EMURGO.

Adresy oparte na Cardano zostaną dodane do aplikacji Blockpass App, a projekty w razie potrzeby mogą uzyskać bezpośredni dostęp do usług KYC w łańcuchu, aby spełnić wymagania regulacyjne.

EMURGO, postrzegane jako oś ekosystemu Cardano, jest odpowiedzialne za rozwój rynku NFT społeczności Fibo, Yoroi Wallet oraz swoich spółek zależnych EMURGO Ventures, zajmujących się inwestowaniem w startupy i projekty oparte na Cardano.

Ken Kodama, dyrektor generalny EMURGO, ujawnił w komunikacie, że wybór Blockpass jako partnera jest ostatnim krokiem projektu w kierunku optymalizacji wymogów KYC.

Jako podmiot założycielski blockchain Cardano, EMURGO jest zaangażowane w zapewnienie, że zdecentralizowane aplikacje na Cardano mają łatwo dostępne narzędzia, aby zwiększyć zgodność z przepisami, gdy jest to konieczne.

Dyrektor generalny dodał, że ponieważ na blockchainie Cardano powstaje coraz więcej projektów, a ekosystem przesuwa się w kierunku nacisku na DeFi i NFT, przedsiębiorstwa rezydujące na jego szczycie w pewnym momencie mogą potrzebować zaoferować "szybkie i łatwe usługi KYC w swoich aplikacjach dla swoich użytkowników, aby uzyskać dostęp do regulowanych branż."

Czy KYC eroduje zdecentralizowaną naturę technologii blockchain?

Jeśli chodzi o usługi KYC potencjalnie erodujące zdecentralizowaną naturę technologii blockchain, Blockpass wykorzystał swój poprzedni przykład współpracy z gigantem gier blockchain Animoca jako obronę swoich wysiłków w zakresie ochrony zalet kryptowalut.

Firma stwierdziła, że "rozwija zdolność do zapewnienia KYC, w którym dostarczenie wyniku weryfikacji jest wysyłane i pokazywane na blockchainie bez udostępniania danych bazowych."

Dyrektor generalny Blockpass Adam Vaziri uważa, że firma on-chain KYC jest "rewolucyjna", zdolna do zmiany sposobu, w jaki blockchainy umożliwiają zgodność z przepisami.

W grudniu ubiegłego roku, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, przewidywał rozszerzenie zasięgu działania blockchaina w Afryce i podkreślał znaczenie rewolucji NFT oraz boomu DeFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram