Cardano integruje KYC on-chain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Blockpass, dostawca usług cyfrowej weryfikacji tożsamości współpracujący z różnymi portfelami kryptowalutowymi i giełdami, rozpoczął oferowanie usług KYC komercyjnemu ramieniu Cardano, EMURGO.

Adresy oparte na Cardano zostaną dodane do aplikacji Blockpass App, a projekty w razie potrzeby mogą uzyskać bezpośredni dostęp do usług KYC w łańcuchu, aby spełnić wymagania regulacyjne.

EMURGO, postrzegane jako oś ekosystemu Cardano, jest odpowiedzialne za rozwój rynku NFT społeczności Fibo, Yoroi Wallet oraz swoich spółek zależnych EMURGO Ventures, zajmujących się inwestowaniem w startupy i projekty oparte na Cardano.

Ken Kodama, dyrektor generalny EMURGO, ujawnił w komunikacie, że wybór Blockpass jako partnera jest ostatnim krokiem projektu w kierunku optymalizacji wymogów KYC.

Jako podmiot założycielski blockchain Cardano, EMURGO jest zaangażowane w zapewnienie, że zdecentralizowane aplikacje na Cardano mają łatwo dostępne narzędzia, aby zwiększyć zgodność z przepisami, gdy jest to konieczne.

Dyrektor generalny dodał, że ponieważ na blockchainie Cardano powstaje coraz więcej projektów, a ekosystem przesuwa się w kierunku nacisku na DeFi i NFT, przedsiębiorstwa rezydujące na jego szczycie w pewnym momencie mogą potrzebować zaoferować "szybkie i łatwe usługi KYC w swoich aplikacjach dla swoich użytkowników, aby uzyskać dostęp do regulowanych branż."

Czy KYC eroduje zdecentralizowaną naturę technologii blockchain?

Jeśli chodzi o usługi KYC potencjalnie erodujące zdecentralizowaną naturę technologii blockchain, Blockpass wykorzystał swój poprzedni przykład współpracy z gigantem gier blockchain Animoca jako obronę swoich wysiłków w zakresie ochrony zalet kryptowalut.

Firma stwierdziła, że "rozwija zdolność do zapewnienia KYC, w którym dostarczenie wyniku weryfikacji jest wysyłane i pokazywane na blockchainie bez udostępniania danych bazowych."

Dyrektor generalny Blockpass Adam Vaziri uważa, że firma on-chain KYC jest "rewolucyjna", zdolna do zmiany sposobu, w jaki blockchainy umożliwiają zgodność z przepisami.

W grudniu ubiegłego roku, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, przewidywał rozszerzenie zasięgu działania blockchaina w Afryce i podkreślał znaczenie rewolucji NFT oraz boomu DeFi.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram