Cardano integruje KYC on-chain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Blockpass, dostawca usług cyfrowej weryfikacji tożsamości współpracujący z różnymi portfelami kryptowalutowymi i giełdami, rozpoczął oferowanie usług KYC komercyjnemu ramieniu Cardano, EMURGO.

Adresy oparte na Cardano zostaną dodane do aplikacji Blockpass App, a projekty w razie potrzeby mogą uzyskać bezpośredni dostęp do usług KYC w łańcuchu, aby spełnić wymagania regulacyjne.

EMURGO, postrzegane jako oś ekosystemu Cardano, jest odpowiedzialne za rozwój rynku NFT społeczności Fibo, Yoroi Wallet oraz swoich spółek zależnych EMURGO Ventures, zajmujących się inwestowaniem w startupy i projekty oparte na Cardano.

Ken Kodama, dyrektor generalny EMURGO, ujawnił w komunikacie, że wybór Blockpass jako partnera jest ostatnim krokiem projektu w kierunku optymalizacji wymogów KYC.

Jako podmiot założycielski blockchain Cardano, EMURGO jest zaangażowane w zapewnienie, że zdecentralizowane aplikacje na Cardano mają łatwo dostępne narzędzia, aby zwiększyć zgodność z przepisami, gdy jest to konieczne.

Dyrektor generalny dodał, że ponieważ na blockchainie Cardano powstaje coraz więcej projektów, a ekosystem przesuwa się w kierunku nacisku na DeFi i NFT, przedsiębiorstwa rezydujące na jego szczycie w pewnym momencie mogą potrzebować zaoferować "szybkie i łatwe usługi KYC w swoich aplikacjach dla swoich użytkowników, aby uzyskać dostęp do regulowanych branż."

Czy KYC eroduje zdecentralizowaną naturę technologii blockchain?

Jeśli chodzi o usługi KYC potencjalnie erodujące zdecentralizowaną naturę technologii blockchain, Blockpass wykorzystał swój poprzedni przykład współpracy z gigantem gier blockchain Animoca jako obronę swoich wysiłków w zakresie ochrony zalet kryptowalut.

Firma stwierdziła, że "rozwija zdolność do zapewnienia KYC, w którym dostarczenie wyniku weryfikacji jest wysyłane i pokazywane na blockchainie bez udostępniania danych bazowych."

Dyrektor generalny Blockpass Adam Vaziri uważa, że firma on-chain KYC jest "rewolucyjna", zdolna do zmiany sposobu, w jaki blockchainy umożliwiają zgodność z przepisami.

W grudniu ubiegłego roku, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, przewidywał rozszerzenie zasięgu działania blockchaina w Afryce i podkreślał znaczenie rewolucji NFT oraz boomu DeFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram