Cardano integruje KYC on-chain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
cardano

Blockpass, dostawca usług cyfrowej weryfikacji tożsamości współpracujący z różnymi portfelami kryptowalutowymi i giełdami, rozpoczął oferowanie usług KYC komercyjnemu ramieniu Cardano, EMURGO.

Adresy oparte na Cardano zostaną dodane do aplikacji Blockpass App, a projekty w razie potrzeby mogą uzyskać bezpośredni dostęp do usług KYC w łańcuchu, aby spełnić wymagania regulacyjne.

EMURGO, postrzegane jako oś ekosystemu Cardano, jest odpowiedzialne za rozwój rynku NFT społeczności Fibo, Yoroi Wallet oraz swoich spółek zależnych EMURGO Ventures, zajmujących się inwestowaniem w startupy i projekty oparte na Cardano.

Ken Kodama, dyrektor generalny EMURGO, ujawnił w komunikacie, że wybór Blockpass jako partnera jest ostatnim krokiem projektu w kierunku optymalizacji wymogów KYC.

Jako podmiot założycielski blockchain Cardano, EMURGO jest zaangażowane w zapewnienie, że zdecentralizowane aplikacje na Cardano mają łatwo dostępne narzędzia, aby zwiększyć zgodność z przepisami, gdy jest to konieczne.

Dyrektor generalny dodał, że ponieważ na blockchainie Cardano powstaje coraz więcej projektów, a ekosystem przesuwa się w kierunku nacisku na DeFi i NFT, przedsiębiorstwa rezydujące na jego szczycie w pewnym momencie mogą potrzebować zaoferować "szybkie i łatwe usługi KYC w swoich aplikacjach dla swoich użytkowników, aby uzyskać dostęp do regulowanych branż."

Czy KYC eroduje zdecentralizowaną naturę technologii blockchain?

Jeśli chodzi o usługi KYC potencjalnie erodujące zdecentralizowaną naturę technologii blockchain, Blockpass wykorzystał swój poprzedni przykład współpracy z gigantem gier blockchain Animoca jako obronę swoich wysiłków w zakresie ochrony zalet kryptowalut.

Firma stwierdziła, że "rozwija zdolność do zapewnienia KYC, w którym dostarczenie wyniku weryfikacji jest wysyłane i pokazywane na blockchainie bez udostępniania danych bazowych."

Dyrektor generalny Blockpass Adam Vaziri uważa, że firma on-chain KYC jest "rewolucyjna", zdolna do zmiany sposobu, w jaki blockchainy umożliwiają zgodność z przepisami.

W grudniu ubiegłego roku, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, przewidywał rozszerzenie zasięgu działania blockchaina w Afryce i podkreślał znaczenie rewolucji NFT oraz boomu DeFi.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram