Krypto zima wydłuży się dla altcoinów - mówi Coinbase

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2022
ikona autora biały
coinbase

W raporcie dotyczącym perspektyw rynkowych opublikowanym 20 grudnia, Coinbase Institutional stwierdził, że kryptowalutowa zima rozciągnie się na długo w 2023 roku, zwłaszcza dla altcoinów.

Analitycy firmy oczekują, że selekcja cyfrowych aktywów przejdzie w kierunku "nazw o wyższej jakości", takich jak Bitcoin i Ethereum. Jest to oparte na kilku czynnikach, takich jak zrównoważona tokenomika, dojrzałość odpowiednich ekosystemów i względna płynność rynku.

Nie byli przekonani, że altcoiny zobaczą duży impet w przyszłym roku.

"Uważamy, że chęć inwestorów do gromadzenia altcoinów została poważnie dotknięta przez delewarowanie w 2022 roku i może zająć wiele miesięcy, aby w pełni się zregenerować".

Brak miłości do altcoinów

Rynki niedźwiedzia to zazwyczaj długie, przeciągające się kwestie trwające co najmniej 18 miesięcy. Oczywiście jeśli poprzednie cykle są jakimś dowodem. Mając to na uwadze, rynki kryptowalut mogą kontynuować konsolidację na obecnych poziomach cenowych do drugiej połowy 2023 roku.

Coinbase potwierdził to przekonanie, stwierdzając, że kryzys zaufania przedłuży ten cykl spadkowy "przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy."

Giełda wskazała na niskie prawdopodobieństwo odłączenia wyników kryptowalut od tradycyjnych ryzykownych aktywów w pierwszych miesiącach 2023 roku. Coinbase obwinił również FTX za trwający kryzys płynności:

"Ograniczenia płynności mogą również zakłócić normalne operacje rynkowe w krótkim okresie. Wiele podmiotów instytucjonalnych liczy się bowiem z aktywami zablokowanymi w postępowaniu upadłościowym FTX".

Według firmy, beneficjentami będą tokeny i monety o wyższej jakości, przede wszystkim Bitcoin i Ethereum.

Jeśli chodzi o te dwa, raport zauważył, że długoterminowi posiadacze BTC mieli 85% krążącej podaży, a dominacja Ethereum jako standard branżowy dla inteligentnych kontraktów wciąż się utrzymuje.

Raport powiedział również, że ruch w kierunku prywatnych portfeli i zdecentralizowanych finansów będzie kontynuowany w następstwie upadku FTX i Alameda.

Więcej regulacji i zabezpieczeń inwestorów w 2023 roku prawdopodobnie pobudzi również zaufanie inwestorów instytucjonalnych, co ostatecznie może oznaczać koniec kryptowalutowej zimy.

Perspektywy rynku kryptowalut

Rynki aktywów cyfrowych zyskały około 2% w ciągu dnia, popychając całkowitą kapitalizację do 846 miliardów dolarów. Momentum jest jednak nadal boczne, z niewielkimi wzlotami i upadkami w ramach kanału zakresowego.

Bitcoin wzrósł o 1,7%, osiągając 16 867 dolarów w momencie pisania tego tekstu, podczas gdy Ethereum zyskało 2,2%, ponownie osiągając poziom 1200 dolarów. Według CoinGecko, większość altcoinów w momencie pisania tego tekstu nieznacznie wzrosła w stosunku do wczorajszych poziomów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram