Krypto zima wydłuży się dla altcoinów - mówi Coinbase

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2022
ikona autora biały
coinbase

W raporcie dotyczącym perspektyw rynkowych opublikowanym 20 grudnia, Coinbase Institutional stwierdził, że kryptowalutowa zima rozciągnie się na długo w 2023 roku, zwłaszcza dla altcoinów.

Analitycy firmy oczekują, że selekcja cyfrowych aktywów przejdzie w kierunku "nazw o wyższej jakości", takich jak Bitcoin i Ethereum. Jest to oparte na kilku czynnikach, takich jak zrównoważona tokenomika, dojrzałość odpowiednich ekosystemów i względna płynność rynku.

Nie byli przekonani, że altcoiny zobaczą duży impet w przyszłym roku.

"Uważamy, że chęć inwestorów do gromadzenia altcoinów została poważnie dotknięta przez delewarowanie w 2022 roku i może zająć wiele miesięcy, aby w pełni się zregenerować".

Brak miłości do altcoinów

Rynki niedźwiedzia to zazwyczaj długie, przeciągające się kwestie trwające co najmniej 18 miesięcy. Oczywiście jeśli poprzednie cykle są jakimś dowodem. Mając to na uwadze, rynki kryptowalut mogą kontynuować konsolidację na obecnych poziomach cenowych do drugiej połowy 2023 roku.

Coinbase potwierdził to przekonanie, stwierdzając, że kryzys zaufania przedłuży ten cykl spadkowy "przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy."

Giełda wskazała na niskie prawdopodobieństwo odłączenia wyników kryptowalut od tradycyjnych ryzykownych aktywów w pierwszych miesiącach 2023 roku. Coinbase obwinił również FTX za trwający kryzys płynności:

"Ograniczenia płynności mogą również zakłócić normalne operacje rynkowe w krótkim okresie. Wiele podmiotów instytucjonalnych liczy się bowiem z aktywami zablokowanymi w postępowaniu upadłościowym FTX".

Według firmy, beneficjentami będą tokeny i monety o wyższej jakości, przede wszystkim Bitcoin i Ethereum.

Jeśli chodzi o te dwa, raport zauważył, że długoterminowi posiadacze BTC mieli 85% krążącej podaży, a dominacja Ethereum jako standard branżowy dla inteligentnych kontraktów wciąż się utrzymuje.

Raport powiedział również, że ruch w kierunku prywatnych portfeli i zdecentralizowanych finansów będzie kontynuowany w następstwie upadku FTX i Alameda.

Więcej regulacji i zabezpieczeń inwestorów w 2023 roku prawdopodobnie pobudzi również zaufanie inwestorów instytucjonalnych, co ostatecznie może oznaczać koniec kryptowalutowej zimy.

Perspektywy rynku kryptowalut

Rynki aktywów cyfrowych zyskały około 2% w ciągu dnia, popychając całkowitą kapitalizację do 846 miliardów dolarów. Momentum jest jednak nadal boczne, z niewielkimi wzlotami i upadkami w ramach kanału zakresowego.

Bitcoin wzrósł o 1,7%, osiągając 16 867 dolarów w momencie pisania tego tekstu, podczas gdy Ethereum zyskało 2,2%, ponownie osiągając poziom 1200 dolarów. Według CoinGecko, większość altcoinów w momencie pisania tego tekstu nieznacznie wzrosła w stosunku do wczorajszych poziomów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram