Krypto zima wydłuży się dla altcoinów - mówi Coinbase

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2022
ikona autora biały
coinbase

W raporcie dotyczącym perspektyw rynkowych opublikowanym 20 grudnia, Coinbase Institutional stwierdził, że kryptowalutowa zima rozciągnie się na długo w 2023 roku, zwłaszcza dla altcoinów.

Analitycy firmy oczekują, że selekcja cyfrowych aktywów przejdzie w kierunku "nazw o wyższej jakości", takich jak Bitcoin i Ethereum. Jest to oparte na kilku czynnikach, takich jak zrównoważona tokenomika, dojrzałość odpowiednich ekosystemów i względna płynność rynku.

Nie byli przekonani, że altcoiny zobaczą duży impet w przyszłym roku.

"Uważamy, że chęć inwestorów do gromadzenia altcoinów została poważnie dotknięta przez delewarowanie w 2022 roku i może zająć wiele miesięcy, aby w pełni się zregenerować".

Brak miłości do altcoinów

Rynki niedźwiedzia to zazwyczaj długie, przeciągające się kwestie trwające co najmniej 18 miesięcy. Oczywiście jeśli poprzednie cykle są jakimś dowodem. Mając to na uwadze, rynki kryptowalut mogą kontynuować konsolidację na obecnych poziomach cenowych do drugiej połowy 2023 roku.

Coinbase potwierdził to przekonanie, stwierdzając, że kryzys zaufania przedłuży ten cykl spadkowy "przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy."

Giełda wskazała na niskie prawdopodobieństwo odłączenia wyników kryptowalut od tradycyjnych ryzykownych aktywów w pierwszych miesiącach 2023 roku. Coinbase obwinił również FTX za trwający kryzys płynności:

"Ograniczenia płynności mogą również zakłócić normalne operacje rynkowe w krótkim okresie. Wiele podmiotów instytucjonalnych liczy się bowiem z aktywami zablokowanymi w postępowaniu upadłościowym FTX".

Według firmy, beneficjentami będą tokeny i monety o wyższej jakości, przede wszystkim Bitcoin i Ethereum.

Jeśli chodzi o te dwa, raport zauważył, że długoterminowi posiadacze BTC mieli 85% krążącej podaży, a dominacja Ethereum jako standard branżowy dla inteligentnych kontraktów wciąż się utrzymuje.

Raport powiedział również, że ruch w kierunku prywatnych portfeli i zdecentralizowanych finansów będzie kontynuowany w następstwie upadku FTX i Alameda.

Więcej regulacji i zabezpieczeń inwestorów w 2023 roku prawdopodobnie pobudzi również zaufanie inwestorów instytucjonalnych, co ostatecznie może oznaczać koniec kryptowalutowej zimy.

Perspektywy rynku kryptowalut

Rynki aktywów cyfrowych zyskały około 2% w ciągu dnia, popychając całkowitą kapitalizację do 846 miliardów dolarów. Momentum jest jednak nadal boczne, z niewielkimi wzlotami i upadkami w ramach kanału zakresowego.

Bitcoin wzrósł o 1,7%, osiągając 16 867 dolarów w momencie pisania tego tekstu, podczas gdy Ethereum zyskało 2,2%, ponownie osiągając poziom 1200 dolarów. Według CoinGecko, większość altcoinów w momencie pisania tego tekstu nieznacznie wzrosła w stosunku do wczorajszych poziomów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram