Krypto zima wydłuży się dla altcoinów - mówi Coinbase

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 grudnia 2022
ikona autora biały
coinbase

W raporcie dotyczącym perspektyw rynkowych opublikowanym 20 grudnia, Coinbase Institutional stwierdził, że kryptowalutowa zima rozciągnie się na długo w 2023 roku, zwłaszcza dla altcoinów.

Analitycy firmy oczekują, że selekcja cyfrowych aktywów przejdzie w kierunku "nazw o wyższej jakości", takich jak Bitcoin i Ethereum. Jest to oparte na kilku czynnikach, takich jak zrównoważona tokenomika, dojrzałość odpowiednich ekosystemów i względna płynność rynku.

Nie byli przekonani, że altcoiny zobaczą duży impet w przyszłym roku.

"Uważamy, że chęć inwestorów do gromadzenia altcoinów została poważnie dotknięta przez delewarowanie w 2022 roku i może zająć wiele miesięcy, aby w pełni się zregenerować".

Brak miłości do altcoinów

Rynki niedźwiedzia to zazwyczaj długie, przeciągające się kwestie trwające co najmniej 18 miesięcy. Oczywiście jeśli poprzednie cykle są jakimś dowodem. Mając to na uwadze, rynki kryptowalut mogą kontynuować konsolidację na obecnych poziomach cenowych do drugiej połowy 2023 roku.

Coinbase potwierdził to przekonanie, stwierdzając, że kryzys zaufania przedłuży ten cykl spadkowy "przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy."

Giełda wskazała na niskie prawdopodobieństwo odłączenia wyników kryptowalut od tradycyjnych ryzykownych aktywów w pierwszych miesiącach 2023 roku. Coinbase obwinił również FTX za trwający kryzys płynności:

"Ograniczenia płynności mogą również zakłócić normalne operacje rynkowe w krótkim okresie. Wiele podmiotów instytucjonalnych liczy się bowiem z aktywami zablokowanymi w postępowaniu upadłościowym FTX".

Według firmy, beneficjentami będą tokeny i monety o wyższej jakości, przede wszystkim Bitcoin i Ethereum.

Jeśli chodzi o te dwa, raport zauważył, że długoterminowi posiadacze BTC mieli 85% krążącej podaży, a dominacja Ethereum jako standard branżowy dla inteligentnych kontraktów wciąż się utrzymuje.

Raport powiedział również, że ruch w kierunku prywatnych portfeli i zdecentralizowanych finansów będzie kontynuowany w następstwie upadku FTX i Alameda.

Więcej regulacji i zabezpieczeń inwestorów w 2023 roku prawdopodobnie pobudzi również zaufanie inwestorów instytucjonalnych, co ostatecznie może oznaczać koniec kryptowalutowej zimy.

Perspektywy rynku kryptowalut

Rynki aktywów cyfrowych zyskały około 2% w ciągu dnia, popychając całkowitą kapitalizację do 846 miliardów dolarów. Momentum jest jednak nadal boczne, z niewielkimi wzlotami i upadkami w ramach kanału zakresowego.

Bitcoin wzrósł o 1,7%, osiągając 16 867 dolarów w momencie pisania tego tekstu, podczas gdy Ethereum zyskało 2,2%, ponownie osiągając poziom 1200 dolarów. Według CoinGecko, większość altcoinów w momencie pisania tego tekstu nieznacznie wzrosła w stosunku do wczorajszych poziomów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram