Giełda kryptowalut dYdX - recenzja, opinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 grudnia 2022
ikona autora biały
dydx

Zdecentralizowane giełdy pozwalają na wymianę cyfrowych aktywów bez pośredników. Zawsze masz kontrolę nad swoimi kluczami dostępu. Nie musisz zakładać konta i potwierdzać swojej tożsamości. Można by rzec, po co nam w ogóle usługi powiernicze, skoro na DEXach wszystko jest tak proste i bardzo wygodne. Niestety, zdecentralizowane giełdy mają pewne istotne wady, które uniemożliwiają im konkurowanie z konwencjonalnymi platformami.

Po pierwsze, DEX oferuje ograniczoną liczbę kryptowalut i instrumentów handlowych. Po drugie, większość tych usług jest uruchamiana na blockchainie Ethereum, co oznacza, że opłaty transakcyjne mogą być wyższe niż kwota transakcji. Zespół blockchaina pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, ale na razie jeszcze to nie nastąpiło.

Niemniej jednak istnieje DEX, w którym można handlować bez płacenia wysokich prowizji górnikom ETH. Jest to giełda kryptowalut dYdX. Za jej pomocą można nie tylko handlować z zerowymi kosztami gazu, ale także używać dźwigni finansowej. Giełda posiada swój własny token dYdX. W tym artykule wyjaśnimy wszystko na temat dYdX! Zaczynajmy!

Co to jest dYdX?

Oficjalna strona internetowa dYdX: https://dydx.exchange

Platforma dYdX jest zdecentralizowaną usługą handlu wirtualnymi aktywami. Użytkownicy mogą dokonywać wymian poza łańcuchem, korzystając z dźwigni finansowej i zerowych opłat za gaz. Wszystko to za pomocą rozwiązania na poziomie warstwy 2 - StarkWare. Jest to specjalny dodatek poprawiający skalowalność sieci blockchain. Pozwala na podejmowanie transakcji poza księgą rozproszoną, wykorzystując sieć Ethereum jako publiczną i niezmienną warstwę zobowiązań. StarkWare to najszybsza technologia zapewnienia integralności obliczeniowej.

Technologia StarkWare przyspiesza rozliczanie transakcji, wykorzystując bezpieczeństwo bazowego blockchaina. Integracja dYdX łączy dowód integralności danych STARK z dostępnością danych. Transakcje są obliczane w systemie drugiej warstwy, a do walidacji stosowana jest metoda proof-of-concept zero proof.

Giełda dYdX została założona pod koniec 2017 roku przez Antonio Giuliano. Twórcy pozyskali 22 miliony dolarów w ramach finansowania zewnętrznego. W skład zespołu projektu wchodzą specjaliści z doświadczeniem w Google, Uber, Bloomberg i Coinbase. Platforma jest unikalnym połączeniem DEXa, pożyczek i instrumentów pochodnyc. Dzięki temu dYdX osiąga wysokie wolumeny.

DYdX pozwala na kontrolę wyników portfela. Depozyt jest cały czas zarządzany przez tradera. Funkcje administratora giełdy ograniczają się do dodawania nowych kryptowalut, obliczania opłat i ustawiania wyroczni. Giełda agreguje płynność spot i margin w oparciu o dane z wielu systemów. Użytkownicy mogą pożyczać swoje pieniądze, umieszczając je w pulach pożyczkowych zarządzanych przez smart kontrakty łańcucha Ethereum. Aby rozpocząć na giełdzie dYdX, wystarczy podłączyć jeden z kompatybilnych portfeli.

dYdX - jak podłączyć portfel?

Polecamy korzystanie z portfela Metamask, portfeli sprzętowych Ledger i Trezor, aplikacji Coinbase. Obsługiwane są jednak również inne aplikacje kompatybilne z WalletConnect i Web3.

dydx giełda opinie recenzja

Aby połączyć, przejdź do https://trade.dydx.exchange/portfolio/overview kliknij Connect Wallet i zsynchronizuj portfel, postępując zgodnie z instrukcjami.

Użytkownicy dYdX są identyfikowani w ramach giełdy przez swój klucz Stark, który jest kluczem publicznym zdefiniowanym na podstawie przyjaznej dla STARK krzywej eliptycznej. Różni się to od krzywej eliptycznej zaimplementowanej przez Ethereum.

Aby powiązać traderów z adresami, użytkownik musi najpierw podpisać wiadomość łączącą jego adres Ethereum z kluczem Stark, a następnie zarejestrować klucz Stark w inteligentnym kontrakcie dYdX. Dopiero wtedy bdzie można przeprowadzić jakąkolwiek inną transakcję. W procesie podłączania portfela system poprosi Cię o utworzenie loginu, oraz dodanie maila, ale nie musisz tego robić. Loginem może być adres Twojego portfela Ethereum, który po podłączeniu generuje specjalny klucz.

Jeśli zgubisz swój klucz Stark, nie będziesz mógł dokonywać żadnych transakcji na warstwie 2, przelewów ani wypłat, dopóki nie stworzysz nowego za pomocą swojego portfela. Wszystkie te działania są bowiem chronione podpisem z użyciem Twojego klucza. Nadal jednak możesz wysyłać odpowiednie żądania wymuszonego wycofania i wymuszonego handlu w łańcuchu za pomocą swojego klucza Ethereum. Zaleca się składanie zleceń w celu zamknięcia pozycji, a następnie wycofanie wszystkich zabezpieczeń. Można również zarejestrować w systemie nowo wygenerowany klucz publiczny Stark, otrzymać apozycję od dYdX i wykonać transakcje handlu wymuszonego na poziomie 1 pomiędzy starymi i nowymi pozycjami.

Jak używać dYdX?

dYdX obecnie specjalizuje się w instrumentach pochodnych, jednak wspiera też handel spot i margin. Klienci wpłacają depozyt do księgi zleceń, dzięki czemu mogą być one realizowane off-chain. Każda transakcja podlega opłacie prowizyjnej.

Zaletą systemu jest możliwość składania zleceń poprzez podpisanie transakcji, bez oczekiwania na przetwarzanie w sieci Ethereum. Obsługiwanych jest 27 kryptowalut. Pary handlowe są tworzone z dolarem amerykańskim, ale ponieważ dYdX nie jest obsługuje fiatów, zamiast USD używany jest USDC Stablecoin. Wpłaty i wypłaty dokonywane są wyłącznie w USDC.

Dźwignia na Twoim rachunku jest obliczana na podstawie wszystkich Twoich otwartych pozycji.

Interfejs platformy

Strona internetowa dYdX składa się z 5 sekcji:

  • Portfolio;
  • Trade;
  • Competitions
  • Governance
  • More;

Teraz zajmiemy się szczegółowo każdą z nich.

Pierwsza sekcja, Portfolio, ma również 5 zakładek:

  • Overview
  • Positions;
  • Orders;
  • Fee;
  • History.]
dydx co to jest takiego

Każda zakładka dostarcza informacji na temat jednego lub innego aspektu działalności handlowej inwestora. Zakładka Przegląd wyświetla saldo zdeponowanego zabezpieczenia oraz wszystkie rynki dostępne do handlu. Tutaj można również wpłacać i wypłacać środki.

Zakładka "Trade" jest przeznaczona bezpośrednio do zawierania transakcji. Po lewej stronie znajduje się formularz wyboru monety i wypełnienia zlecenia, następnie okno transakcyjne, a potem wykres wybranej pary. Pod wykresem wyświetlane są otwarte pozycje i zlecenia, historia realizacji zleceń oraz dokonane płatności. Dodatkowo wyświetlana jest dźwignia, cena likwidacji, zrealizowany i niezrealizowany zysk/strata (P&L). Obsługiwane są zlecenia rynkowe i limit, a także stop-limit, trailing stop i take profit. Zanim będziesz mógł składać zlecenia, musisz wpłacić środki na swoje konto. Prowizje Maker i Taker są wyświetlane w lewym dolnym rogu.

dydx jak używać

Następnie znajduje się ocena traderów, a po niej sekcja "Governance", gdzie wyświetlany jest panel monitorowania funduszy i dostępne są pule płynności. W momencie pisania tego tekstu były tylko dwie, jedna hostująca USDC, a druga kryptowalutę DYDX. Perspektywa tej monety zostanie omówiona w osobnym rozdziale. W tej sekcji znajduje się również zakładka historia oraz przyciski umożliwiające przejście do strony handlowej i forum dydx-community.

Ta ostatnia część ma charakter informacyjny. Użyj menu rozwijanego, aby otworzyć sekcję dokumentacji, umowę użytkownika i politykę prywatności, a także Layer 2 Public Dashboard. Wejdź na forum lub skontaktuj się z supportem.

Ocena traderów

W zakładce "Competitions" można zobaczyć względny i bezwzględny zysk (lub stratę) każdego z aktywnych traderów w całym czasie, a także w ciągu ostatniego tygodnia i 24 godzin. W momencie dokonywania przeglądu, wielkość zysku tradera znajdującego się na ostatnim (setnym) miejscu wynosiła 2000 dolarów.

dydx wpłata

Jak dokonać wpłaty i wypłaty na dYdX?

Przed rozpoczęciem handlu, musisz autoryzować transakcje z USDC. Podpisując transakcję, otwierasz swoje fundusze dla smart kontraktu. Będziesz musiał wykonać tę akcję tylko raz, płacąc prowizję w wysokości 0,004562 ETH. Następnie wpłacasz kwotę, którą wykorzystasz na transakcje. Za gaz płacisz tylko przy wpłacie i wypłacie.

Transakcji tych dokonuje się za pomocą odpowiednich przycisków w zakładce "Portfolio" i "Trade". Aby wpłacić środki, należy określić kwotę na stronie internetowej giełdy i potwierdzić transakcję w portfelu. Wypłata środków jest realizowana na stronie. Wysokość prowizji zostanie odliczona po podaniu przez Ciebie kwoty.

dydx co to wpłata

Możesz wybrać szybką i wolną wypłatę. Druga opcja to proces dwuetapowy. Inicjujesz żądanie wypłaty, które zostanie przetworzone na drugim poziomie. Gdy Twoje środki będą gotowe (może to potrwać do 12 godzin) zostaniesz powiadomiony o możliwości wypłaty na Twój portfel. Dokonując transakcji wypłaty zapłacisz opłatę za gaz.

Token dYdX

Wewnętrzna kryptowaluta giełdy pozwala społeczności na posiadanie i zarządzanie protokołem warstwy 2 dYdX. Token zapewnia solidny ekosystem zarządzania, nagród i stakingu. Łącznie wyemitowno 1 000 000 000 dYdX. Kryptowalutę notuje m.in. Binance i kilka innych renomowanych giełd.

Pełna lista miejsc, na których można handlować dYdX jest dostępna na stronie https://www.coingecko.com/pl

dYdX - opinie

Pozytywne Opinie dYdXNagatywne opinie dYdX
Protokół zdecentralizowanyWejście i wyjście tylko w USDC
Anonimowy handelJedna para handlowa
Wsparcie dla technologii StarkWarObsługiwane są nieliczne kryptowaluty
Dostępne są transakcje lewarowane
Wspierane są pule płynności

Podsumowanie

dYdX zajmuje piąte miejsce wśród zdecentralizowanych platform według coinmarketcap.com. Platforma wykorzystuje sprawdzone inteligentne kontrakty Ethereum.

dYdX łączy bezpieczeństwo i przejrzystość zdecentralizowanej giełdy z szybkością i łatwością użytkowania. Handlowcy mogą prowadzić działalność bez płacenia za gaz, przy niższych opłatach i wysokiej płynności. Przekonaj się sam.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram