FTX kupuje 7,6% udziałów w Robinhood, HOOD zyskuje 23%.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
robinhood kryptowaluty

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptowalutowej FTX, nabył 7,6% udziałów w internetowej platformie transakcyjnej Robinhood.

Zgodnie z czwartkowym zgłoszeniem do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), akcje miliardera są warte 648 milionów dolarów i zostały zakupione po średniej cenie 11,52 dolarów.

Warto zauważyć, że w transakcji uczestniczyły firmy Emergent Fidelity Technologies i Robinhood. Bankman-Fried jest jedynym dyrektorem i większościowym właścicielem tej pierwszej spółki.

W związku z tą informacją, akcje Robinhood (HOOD) wzrosły o 36% w godzinach popołudniowych. Później kurs się wycofał i w chwili publikacji raportu wynosił 24% - podaje MarketWatch.

Tuż przed ogłoszeniem, akcje firmy były notowane na rekordowo niskim poziomie 7,73 USD. W porównaniu do ceny IPO HOOD z lipca 2021 roku, jest to spadek o ponad 75%. Przejęcie przez Bankman-Fried przyniosło więc ulgę inwestorom Robinhooda.

SBF przejmuje udziały w Robinhood

Zgodnie z informacjami przekazanymi amerykańskiemu regulatorowi, Bankman-Fried nabył udziały w Robinhood, ponieważ uważa je za "atrakcyjną inwestycję". Robinhood, poprzez swój zespół ds. komunikacji, powtórzył to stwierdzenie w tweecie o następującej treści:

Oczywiście, my również uważamy, że jest to atrakcyjna inwestycja.

Dodatkowo, w dokumencie dalej czytamy, że akcje są "inwestycją". W związku z tym Bankman-Fried nie planuje "zmieniać ani wpływać" na Robinhooda.

Dokument wyjaśnia jednak, że będzie on od czasu do czasu "angażował się w dyskusje" z zarządem firmy. Dyskusje te mogą dotyczyć zwiększenia "wartości dla akcjonariuszy" poprzez działania takie jak "alternatywy strategiczne, inicjatywy operacyjne lub zarządcze". Co więcej, przedsiębiorca może w przyszłości nabyć dodatkowe udziały, jeśli wyrazi taką chęć.

Uwaga skierowana na kryptowaluty

Robinhood postanowił rozpocząć handel kryptowalutami w 2018 roku. Następnie przychody firmy wzrosły do 1,8 miliarda dolarów w 2021 roku, z 278 milionów dolarów w roku 2019. Liczba zasilonych kont również wzrosła z 5 mln do 22 mln.

Po spadku przychodów z akcji, na początku stycznia internetowy dom maklerski jeszcze bardziej zintensyfikował swoje działania w zakresie kryptowalut. Posunięcie to postawiło go na równi z wiodącymi giełdami Coinbase i Gemini należącą do Winklevossów. W pierwszym kwartale 2022 roku Robinhood przypisał znaczną część (18%) swoich przychodów do krypto transakcji.

Zgodnie z podejściem "crypto first" Robinhood przejął również londyńską platformę aktywów cyfrowych Ziglu. Obecnie firma oczekuje na zgodę organów regulacyjnych.

Niedawno Robinhood uruchomił swój długo oczekiwany portfel kryptowalutowy dla 2 milionów użytkowników. Broker online planuje teraz zintegrować portfel z Lightning Network w celu przyspieszenia transakcji. Aplikacja handlowa wprowadziła również na giełdę meme coin Shiba Inu (SHIB), na skutek dużego popytu użytkowników.

Ale nawet wtedy Robinhood miał swoje wyzwania: Przychody w pierwszym kwartale 2022 roku spadły o 39% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum. Bitcoin odzyskuje 30 000 USD Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w […]

Portfel Coinbase Wallet - Wszystko co musisz wiedziec

Stworzony przez wiodącą amerykańską giełdę kryptowalut, Coinbase Wallet szybko staje się ulubionym portfelem self-custody wśród użytkowników. Oferuje on bardzo podobne doświadczenie użytkownika do istniejących rozwiązań, co sprawia, że ogólne przejście jest bezproblemowe dla tych, którzy już pracowali z innymi portfelami. Co więcej, niesie on ze sobą reputację i zaufanie zaszczepione przez markę Coinbase. Coinbase Wallet […]

Krach na rynku kryptowalut będzie miał niewielki wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe: Goldman Sachs

W ciągu ostatnich kilku tygodni rynek kryptowalut stracił na wartości biliony dolarów, wywołując obawy, że może to zaszkodzić całej gospodarce. Ekonomiści Goldman Sachs nie obawiają się jednak o ewentualny wpływ na amerykańskie gospodarstwa domowe. Goldman Sachs bierze udział w dyskusji Ekonomiści Goldman Sachs pod kierownictwem Jana Hatziusa oszacowali w nocie, że amerykańskie gospodarstwa domowe posiadają […]

Tether potwierdza zabezpieczenie swoich rezerw

Według najnowszego raportu dostarczonego przez firmę księgową MHA Cayman, stablecoin USDT firmy Tether jest już w pełni zabezpieczony. Firma stwierdziła, że całkowite aktywa Tether są warte co najmniej 82 424 821 101 USD, podczas gdy jego całkowite zobowiązania (w tym wyemitowane stablecoiny) wynoszą 82 262 430 079 USD. Stan rezerw Tethera Liczby w raporcie odpowiadają […]

Meta może stworzyć własną giełdę kryptowalut

Meta Platforms Inc - właściciel marki Meta (dawniej Facebook) - złożył w piątek pięć wniosków o rejestrację znaku towarowego pod nazwą "Meta Pay". Wygląda na to, że są one poświęcone nowej platformie płatności cyfrowych, która będzie integrować różne produkty związane z kryptowalutami i technologią blockchain. Meta Pay Zgodnie z wnioskami złożonymi 13 maja, Meta Pay […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram