FTX kupuje 7,6% udziałów w Robinhood, HOOD zyskuje 23%.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
robinhood kryptowaluty

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptowalutowej FTX, nabył 7,6% udziałów w internetowej platformie transakcyjnej Robinhood.

Zgodnie z czwartkowym zgłoszeniem do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), akcje miliardera są warte 648 milionów dolarów i zostały zakupione po średniej cenie 11,52 dolarów.

Warto zauważyć, że w transakcji uczestniczyły firmy Emergent Fidelity Technologies i Robinhood. Bankman-Fried jest jedynym dyrektorem i większościowym właścicielem tej pierwszej spółki.

W związku z tą informacją, akcje Robinhood (HOOD) wzrosły o 36% w godzinach popołudniowych. Później kurs się wycofał i w chwili publikacji raportu wynosił 24% - podaje MarketWatch.

Tuż przed ogłoszeniem, akcje firmy były notowane na rekordowo niskim poziomie 7,73 USD. W porównaniu do ceny IPO HOOD z lipca 2021 roku, jest to spadek o ponad 75%. Przejęcie przez Bankman-Fried przyniosło więc ulgę inwestorom Robinhooda.

SBF przejmuje udziały w Robinhood

Zgodnie z informacjami przekazanymi amerykańskiemu regulatorowi, Bankman-Fried nabył udziały w Robinhood, ponieważ uważa je za "atrakcyjną inwestycję". Robinhood, poprzez swój zespół ds. komunikacji, powtórzył to stwierdzenie w tweecie o następującej treści:

Oczywiście, my również uważamy, że jest to atrakcyjna inwestycja.

Dodatkowo, w dokumencie dalej czytamy, że akcje są "inwestycją". W związku z tym Bankman-Fried nie planuje "zmieniać ani wpływać" na Robinhooda.

Dokument wyjaśnia jednak, że będzie on od czasu do czasu "angażował się w dyskusje" z zarządem firmy. Dyskusje te mogą dotyczyć zwiększenia "wartości dla akcjonariuszy" poprzez działania takie jak "alternatywy strategiczne, inicjatywy operacyjne lub zarządcze". Co więcej, przedsiębiorca może w przyszłości nabyć dodatkowe udziały, jeśli wyrazi taką chęć.

Uwaga skierowana na kryptowaluty

Robinhood postanowił rozpocząć handel kryptowalutami w 2018 roku. Następnie przychody firmy wzrosły do 1,8 miliarda dolarów w 2021 roku, z 278 milionów dolarów w roku 2019. Liczba zasilonych kont również wzrosła z 5 mln do 22 mln.

Po spadku przychodów z akcji, na początku stycznia internetowy dom maklerski jeszcze bardziej zintensyfikował swoje działania w zakresie kryptowalut. Posunięcie to postawiło go na równi z wiodącymi giełdami Coinbase i Gemini należącą do Winklevossów. W pierwszym kwartale 2022 roku Robinhood przypisał znaczną część (18%) swoich przychodów do krypto transakcji.

Zgodnie z podejściem "crypto first" Robinhood przejął również londyńską platformę aktywów cyfrowych Ziglu. Obecnie firma oczekuje na zgodę organów regulacyjnych.

Niedawno Robinhood uruchomił swój długo oczekiwany portfel kryptowalutowy dla 2 milionów użytkowników. Broker online planuje teraz zintegrować portfel z Lightning Network w celu przyspieszenia transakcji. Aplikacja handlowa wprowadziła również na giełdę meme coin Shiba Inu (SHIB), na skutek dużego popytu użytkowników.

Ale nawet wtedy Robinhood miał swoje wyzwania: Przychody w pierwszym kwartale 2022 roku spadły o 39% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram