FTX kupuje 7,6% udziałów w Robinhood, HOOD zyskuje 23%.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
robinhood kryptowaluty

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptowalutowej FTX, nabył 7,6% udziałów w internetowej platformie transakcyjnej Robinhood.

Zgodnie z czwartkowym zgłoszeniem do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), akcje miliardera są warte 648 milionów dolarów i zostały zakupione po średniej cenie 11,52 dolarów.

Warto zauważyć, że w transakcji uczestniczyły firmy Emergent Fidelity Technologies i Robinhood. Bankman-Fried jest jedynym dyrektorem i większościowym właścicielem tej pierwszej spółki.

W związku z tą informacją, akcje Robinhood (HOOD) wzrosły o 36% w godzinach popołudniowych. Później kurs się wycofał i w chwili publikacji raportu wynosił 24% - podaje MarketWatch.

Tuż przed ogłoszeniem, akcje firmy były notowane na rekordowo niskim poziomie 7,73 USD. W porównaniu do ceny IPO HOOD z lipca 2021 roku, jest to spadek o ponad 75%. Przejęcie przez Bankman-Fried przyniosło więc ulgę inwestorom Robinhooda.

SBF przejmuje udziały w Robinhood

Zgodnie z informacjami przekazanymi amerykańskiemu regulatorowi, Bankman-Fried nabył udziały w Robinhood, ponieważ uważa je za "atrakcyjną inwestycję". Robinhood, poprzez swój zespół ds. komunikacji, powtórzył to stwierdzenie w tweecie o następującej treści:

Oczywiście, my również uważamy, że jest to atrakcyjna inwestycja.

Dodatkowo, w dokumencie dalej czytamy, że akcje są "inwestycją". W związku z tym Bankman-Fried nie planuje "zmieniać ani wpływać" na Robinhooda.

Dokument wyjaśnia jednak, że będzie on od czasu do czasu "angażował się w dyskusje" z zarządem firmy. Dyskusje te mogą dotyczyć zwiększenia "wartości dla akcjonariuszy" poprzez działania takie jak "alternatywy strategiczne, inicjatywy operacyjne lub zarządcze". Co więcej, przedsiębiorca może w przyszłości nabyć dodatkowe udziały, jeśli wyrazi taką chęć.

Uwaga skierowana na kryptowaluty

Robinhood postanowił rozpocząć handel kryptowalutami w 2018 roku. Następnie przychody firmy wzrosły do 1,8 miliarda dolarów w 2021 roku, z 278 milionów dolarów w roku 2019. Liczba zasilonych kont również wzrosła z 5 mln do 22 mln.

Po spadku przychodów z akcji, na początku stycznia internetowy dom maklerski jeszcze bardziej zintensyfikował swoje działania w zakresie kryptowalut. Posunięcie to postawiło go na równi z wiodącymi giełdami Coinbase i Gemini należącą do Winklevossów. W pierwszym kwartale 2022 roku Robinhood przypisał znaczną część (18%) swoich przychodów do krypto transakcji.

Zgodnie z podejściem "crypto first" Robinhood przejął również londyńską platformę aktywów cyfrowych Ziglu. Obecnie firma oczekuje na zgodę organów regulacyjnych.

Niedawno Robinhood uruchomił swój długo oczekiwany portfel kryptowalutowy dla 2 milionów użytkowników. Broker online planuje teraz zintegrować portfel z Lightning Network w celu przyspieszenia transakcji. Aplikacja handlowa wprowadziła również na giełdę meme coin Shiba Inu (SHIB), na skutek dużego popytu użytkowników.

Ale nawet wtedy Robinhood miał swoje wyzwania: Przychody w pierwszym kwartale 2022 roku spadły o 39% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram