FTX kupuje 7,6% udziałów w Robinhood, HOOD zyskuje 23%.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 maja 2022
ikona autora biały
robinhood kryptowaluty

Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptowalutowej FTX, nabył 7,6% udziałów w internetowej platformie transakcyjnej Robinhood.

Zgodnie z czwartkowym zgłoszeniem do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), akcje miliardera są warte 648 milionów dolarów i zostały zakupione po średniej cenie 11,52 dolarów.

Warto zauważyć, że w transakcji uczestniczyły firmy Emergent Fidelity Technologies i Robinhood. Bankman-Fried jest jedynym dyrektorem i większościowym właścicielem tej pierwszej spółki.

W związku z tą informacją, akcje Robinhood (HOOD) wzrosły o 36% w godzinach popołudniowych. Później kurs się wycofał i w chwili publikacji raportu wynosił 24% - podaje MarketWatch.

Tuż przed ogłoszeniem, akcje firmy były notowane na rekordowo niskim poziomie 7,73 USD. W porównaniu do ceny IPO HOOD z lipca 2021 roku, jest to spadek o ponad 75%. Przejęcie przez Bankman-Fried przyniosło więc ulgę inwestorom Robinhooda.

SBF przejmuje udziały w Robinhood

Zgodnie z informacjami przekazanymi amerykańskiemu regulatorowi, Bankman-Fried nabył udziały w Robinhood, ponieważ uważa je za "atrakcyjną inwestycję". Robinhood, poprzez swój zespół ds. komunikacji, powtórzył to stwierdzenie w tweecie o następującej treści:

Oczywiście, my również uważamy, że jest to atrakcyjna inwestycja.

Dodatkowo, w dokumencie dalej czytamy, że akcje są "inwestycją". W związku z tym Bankman-Fried nie planuje "zmieniać ani wpływać" na Robinhooda.

Dokument wyjaśnia jednak, że będzie on od czasu do czasu "angażował się w dyskusje" z zarządem firmy. Dyskusje te mogą dotyczyć zwiększenia "wartości dla akcjonariuszy" poprzez działania takie jak "alternatywy strategiczne, inicjatywy operacyjne lub zarządcze". Co więcej, przedsiębiorca może w przyszłości nabyć dodatkowe udziały, jeśli wyrazi taką chęć.

Uwaga skierowana na kryptowaluty

Robinhood postanowił rozpocząć handel kryptowalutami w 2018 roku. Następnie przychody firmy wzrosły do 1,8 miliarda dolarów w 2021 roku, z 278 milionów dolarów w roku 2019. Liczba zasilonych kont również wzrosła z 5 mln do 22 mln.

Po spadku przychodów z akcji, na początku stycznia internetowy dom maklerski jeszcze bardziej zintensyfikował swoje działania w zakresie kryptowalut. Posunięcie to postawiło go na równi z wiodącymi giełdami Coinbase i Gemini należącą do Winklevossów. W pierwszym kwartale 2022 roku Robinhood przypisał znaczną część (18%) swoich przychodów do krypto transakcji.

Zgodnie z podejściem "crypto first" Robinhood przejął również londyńską platformę aktywów cyfrowych Ziglu. Obecnie firma oczekuje na zgodę organów regulacyjnych.

Niedawno Robinhood uruchomił swój długo oczekiwany portfel kryptowalutowy dla 2 milionów użytkowników. Broker online planuje teraz zintegrować portfel z Lightning Network w celu przyspieszenia transakcji. Aplikacja handlowa wprowadziła również na giełdę meme coin Shiba Inu (SHIB), na skutek dużego popytu użytkowników.

Ale nawet wtedy Robinhood miał swoje wyzwania: Przychody w pierwszym kwartale 2022 roku spadły o 39% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram