Ethereum wzrasta do 1600 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Bitcoin wystrzelił do kolejnego miesięcznego maksimum na poziomie prawie 23 tysięcy dolarów, zanim został tam zatrzymany. Podczas gdy większość altów jest spokojniejsza również w skali dziennej, ETH wzrósł do nieco ponad 1600 USD kilka godzin temu. NEAR i ETC należą do najlepiej radzących sobie obecnie altów.

Bitcoin dotknął 23 000 USD

Od czasu spadku ceny 13 lipca do poziomu poniżej 19 000 USD, napędzanego przez rekordowe dane dotyczące inflacji w USA, bitcoin jest na fali.

Aktywo odbiło się od tego tygodniowego minimum i w ciągu kilku dni odzyskało 20 000 dolarów. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch weekendów, tym razem BTC faktycznie zyskał sporo na wartości i w niedzielę zbliżał się do poziomu 22 000 USD.

Poniedziałek rozpoczął się od krótkiego cofnięcia poniżej 21 000 USD, ale kryptowaluta odwróciła swoją trajektorię krótko po tym i skoczyła powyżej 22 500 USD, wyznaczając świeży miesięczny szczyt.

W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin wzbił się kilkaset dolarów powyżej tej linii i zbliżył się na centymetr do 23 000 dolarów. Jak na razie jednak cofnął się o ponad 1000 dolarów i tkwi poniżej 22 000 dolarów.

Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa nadal przekracza 400 miliardów dolarów, ale dominacja nad altami została ponownie naruszona i spadła do 41,2%.

Ostatni lokalny szczyt ETH

Jak widać z malejącej dominacji BTC, altcoiny radziły sobie całkiem dobrze.

Ethereum przewodziło tej szarży. Aktywo to spadło do poziomu 1000 dolarów mniej niż tydzień temu, ale w tym czasie wzrosło o ponad 60%, a dziś na krótko przekroczyło poziom 1600 dolarów. Obecnie spadło do 1.520 dolarów, ale nadal jest zielone w skali dziennej.

Podobnie Solana, która handluje blisko 45 dolarów po wzroście o 3%. Z kolei BNB, Ripple i Avalanche są lekko na czerwono.

Z altów o niższej i średniej kapitalizacji, ETC, NEAR, SAND, APE i Flow osiągnęły najlepsze wyniki.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymała się powyżej 1 biliona dolarów po tym, jak w ostatnich dniach zyskała ponad 100 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram