Ethereum wzrasta do 1600 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Bitcoin wystrzelił do kolejnego miesięcznego maksimum na poziomie prawie 23 tysięcy dolarów, zanim został tam zatrzymany. Podczas gdy większość altów jest spokojniejsza również w skali dziennej, ETH wzrósł do nieco ponad 1600 USD kilka godzin temu. NEAR i ETC należą do najlepiej radzących sobie obecnie altów.

Bitcoin dotknął 23 000 USD

Od czasu spadku ceny 13 lipca do poziomu poniżej 19 000 USD, napędzanego przez rekordowe dane dotyczące inflacji w USA, bitcoin jest na fali.

Aktywo odbiło się od tego tygodniowego minimum i w ciągu kilku dni odzyskało 20 000 dolarów. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch weekendów, tym razem BTC faktycznie zyskał sporo na wartości i w niedzielę zbliżał się do poziomu 22 000 USD.

Poniedziałek rozpoczął się od krótkiego cofnięcia poniżej 21 000 USD, ale kryptowaluta odwróciła swoją trajektorię krótko po tym i skoczyła powyżej 22 500 USD, wyznaczając świeży miesięczny szczyt.

W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin wzbił się kilkaset dolarów powyżej tej linii i zbliżył się na centymetr do 23 000 dolarów. Jak na razie jednak cofnął się o ponad 1000 dolarów i tkwi poniżej 22 000 dolarów.

Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa nadal przekracza 400 miliardów dolarów, ale dominacja nad altami została ponownie naruszona i spadła do 41,2%.

Ostatni lokalny szczyt ETH

Jak widać z malejącej dominacji BTC, altcoiny radziły sobie całkiem dobrze.

Ethereum przewodziło tej szarży. Aktywo to spadło do poziomu 1000 dolarów mniej niż tydzień temu, ale w tym czasie wzrosło o ponad 60%, a dziś na krótko przekroczyło poziom 1600 dolarów. Obecnie spadło do 1.520 dolarów, ale nadal jest zielone w skali dziennej.

Podobnie Solana, która handluje blisko 45 dolarów po wzroście o 3%. Z kolei BNB, Ripple i Avalanche są lekko na czerwono.

Z altów o niższej i średniej kapitalizacji, ETC, NEAR, SAND, APE i Flow osiągnęły najlepsze wyniki.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymała się powyżej 1 biliona dolarów po tym, jak w ostatnich dniach zyskała ponad 100 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram