Ethereum wzrasta do 1600 dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 lipca 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Bitcoin wystrzelił do kolejnego miesięcznego maksimum na poziomie prawie 23 tysięcy dolarów, zanim został tam zatrzymany. Podczas gdy większość altów jest spokojniejsza również w skali dziennej, ETH wzrósł do nieco ponad 1600 USD kilka godzin temu. NEAR i ETC należą do najlepiej radzących sobie obecnie altów.

Bitcoin dotknął 23 000 USD

Od czasu spadku ceny 13 lipca do poziomu poniżej 19 000 USD, napędzanego przez rekordowe dane dotyczące inflacji w USA, bitcoin jest na fali.

Aktywo odbiło się od tego tygodniowego minimum i w ciągu kilku dni odzyskało 20 000 dolarów. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch weekendów, tym razem BTC faktycznie zyskał sporo na wartości i w niedzielę zbliżał się do poziomu 22 000 USD.

Poniedziałek rozpoczął się od krótkiego cofnięcia poniżej 21 000 USD, ale kryptowaluta odwróciła swoją trajektorię krótko po tym i skoczyła powyżej 22 500 USD, wyznaczając świeży miesięczny szczyt.

W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin wzbił się kilkaset dolarów powyżej tej linii i zbliżył się na centymetr do 23 000 dolarów. Jak na razie jednak cofnął się o ponad 1000 dolarów i tkwi poniżej 22 000 dolarów.

Mimo to, jego kapitalizacja rynkowa nadal przekracza 400 miliardów dolarów, ale dominacja nad altami została ponownie naruszona i spadła do 41,2%.

Ostatni lokalny szczyt ETH

Jak widać z malejącej dominacji BTC, altcoiny radziły sobie całkiem dobrze.

Ethereum przewodziło tej szarży. Aktywo to spadło do poziomu 1000 dolarów mniej niż tydzień temu, ale w tym czasie wzrosło o ponad 60%, a dziś na krótko przekroczyło poziom 1600 dolarów. Obecnie spadło do 1.520 dolarów, ale nadal jest zielone w skali dziennej.

Podobnie Solana, która handluje blisko 45 dolarów po wzroście o 3%. Z kolei BNB, Ripple i Avalanche są lekko na czerwono.

Z altów o niższej i średniej kapitalizacji, ETC, NEAR, SAND, APE i Flow osiągnęły najlepsze wyniki.

Kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymała się powyżej 1 biliona dolarów po tym, jak w ostatnich dniach zyskała ponad 100 miliardów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram