Handel strategiczny od Binance - Handluj jak profesjonalista

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
binance p2p jak kupić bitcoina za euro

Obecnie sytuacja na rynku nie wygląda najlepiej. Bitcoin doświadcza ogromnych wahań i tak naprawdę ciężko stwierdzić czy poziom 20 000 USD to już dołek. Czy to jednak oznacza, że nie da się zarabiać w takiej sytuacji? Wręcz przeciwnie! Z pomocą pewnych narzędzi możliwe jest czerpanie zysków niezależnie od tego, w którą stronę kieruje się wykres. Takim narzędziem jest np. handel strategiczny od Binance i to na nim skupimy się w tym przewodniku. Wyjaśnimy co to dokładnie jest, przeprowadzimy Cię krok po kroku po obsłudze interfesju oraz opiszemy wszystkie jego możliwości. Tak więc, zaczynajmy!

Co to jest handel strategiczny?

Zapewne zastanawiasz się teraz czym jest ten handel strategiczny. W końcu, aby handlować na rynku zawsze trzeba mieć strategię (w przeciwnym wypadku ryzyko poniesienia straty jest ogromne). Już wyjaśniamy!

Handel strategiczny od Binance to połączenie kilku różnych narzędzi Binance służących do automatyzacji i tzw. handlu siatkowego (grid).

Generalnie handel strategiczny to podstrona Binance, na której prezentowane w kompleksowy sposób są strategie handlu spot i futures. Użytkownik może sprawdzić ich wydajność oraz popularność wśród innych traderów. Co więcej, może też po prostu skopiować dane ustawienia i zastosować strategię na swoim koncie!

Generalnie strona handlu strategiczne zapewnia łatwy dostęp do 4 narzędzi automatycznego handlu. Są to odpowiednio.

 • Handel Grid Spot (Spot Grid Trading)
 • Handel Grid Futures (Futures Grid Trading)
 • Agorytmiczny handel TWAP (TWAP Algorithmic Trading)
 • Handel algorytmiczny z udziałem wolumenu (Volume Participation Algorithm)

Rozłóżmy je więc teraz na czynniki pierwsze i wyjaśnijmy do czego one konkretnie służą.


Handel Grid Spot (Spot Grid Trading)

Handel spot to po prostu kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na klasycznym rynku. Jeżeli chodzi o handel strategiczny, pozwala on zautomatyzować ten proces za pomocą strategii grid. Generalnie polega ona na ustawieniu wielu zleceń kupna i sprzedaży w odpowiednich odległościach od siebie i generowaniu zysku w momencie kiedy kurs danej monety będzie utrzymywał się w danym przedziale. Jeżeli wykorzystamy tą funkcję z rozsądkiem (zwłaszcza w trendzie bocznym), możliwe jest zarabianie naprawdę dobrych pieniędzy - i to automatycznie, bez ślęczenia przed monitorem.

Handel Grid Futures (Futures Grid Trading)

Ta opcja generalnie przypomina handel spot grid. Tu również wykorzystana jest siatka cenowa (co opisaliśmy powyżej). Różnica jest jednak taka, że nie w handlu futures nie kupujemy prawdziwej kryptowaluty. Nabywamy jedynie kontrakt terminowy dający nam możliwość zakupu lub sprzedaży aktywa po danej cenie, w danym terminie w przyszłości. Generalnie jednak zamysł jest taki sam jak w przypadku handlu spot, tyle, że możemy wykorzystać np. dźwignię finansową.

Więcej na temat handlu Grid na rynku futures znajdziesz w naszym innym obszernym poradniku, pod tym linkiem.

Agorytmiczny handel TWAP (TWAP Algorithmic Trading)

Algorytm handlu Time-Weighted Average Price (TWAP) to przydatne narzędzie dla osób handlujących na kontraktach terminowych. Pozwala ono użytkownikom programowo (za pomocą API) wykorzystać wewnętrzne możliwości Binance w zakresie handlu algorytmicznego. Dzięki temu mogą oni rozdzielić duże zlecenie na wiele mniejszych i zrealizować je automatycznie w regularnych odstępach czasu. W ten sposób redukowany jest wpływ na cenę. Celem TWAM jest osiągnięcie średniej ceny realizacji zbliżonej do średniej ceny ważonej w czasie w określonym przez użytkownika okresie.

Więcej informacji na temat TWAP znajdziesz na oficjalnej stronie Binance, pod tym linkiem.

Ilustracja wzorów wykonania algorytmu TWAP

Handel algorytmiczny z udziałem wolumenu (Volume Participation Algorithm)

Algorytm Volume Participation (VP) to algorytmiczna strategia, która umożliwia realizację większych zleceń przy określonym poziomie płynności. Celem jest wykonanie transakcji w tempie, które w przybliżeniu odpowiada części wolumenu rynku w czasie rzeczywistym poprzez przestrzeganie docelowego poziomu udziału wolumenu. VP jest niezwykle pomocna w przypadku chęci ograniczenia wpływu zlecenia na rynek przy jednoczesnym dążeniu do osiągnięcia średniej ceny rynkowej w okresie realizacji zlecenia.

Więcej na temat VP znajdziesz w akademii Binance, pod tym linkiem!


Dlaczego warto korzystać ze Strategicznego Handlu na Binance?

Handel strategiczny ma niewątpliwie sporą ilość zalet, które sprawiają że warto z niego skorzystać. Oto kilka z nich:

 • Reputacja i bezpieczeństwo - Binance to największa giełda kryptowalut o ugruntowanej reputacji. Nie musisz więc obawiać się o utratę środków i możesz spać spokojnie!
 • Ogromne wolumeny i płynność - Z racji, że Binance to największa giełda na świecie posiada ogromne wolumeny i płynność. To sprawia, że zawsze będziesz mógł zrealizować zyski i wyjść z pozycji.
 • Dźwignia - Korzystając z handlu strategicznego masz możliwość użycia dźwigni finansowej. Pamiętaj jednak, że choć lewar może zwiększyć Twoje zyski, może też spowodować ogromne straty lub nawet wyzerować Twój portfel!
 • Short i Long - Za pomocą handlu strategicznego możesz zawierać pozycje w dowolnym kierunku (zarówno short, jak i long). Oznacza to, że masz możliwość zarabiania zarówno w hossie, jak i bessie!
 • Niskie opłaty - To co wyróżnia handel na Binance to niezwykle niskie opłaty w porównaniu do konkurencji. Jest to jeszcze bardziej istotne podczas handlu grid, który wymaga otworzenia wielu małych pozycji
 • Automatyzacja - Z strategicznym handel możesz zautomatyzować swoją strategię, a czas podczas którego wpatrywałbyś się w monitor zamienić na coś pożyteczniejszego, np. spędzenie czasu z rodziną lub szlifowanie swojego hobby!
 • Ekosystem - Jedno konto na Binance pozwala korzystać Ci z całego ekosystemu giełdy, czyli np. handlu P2P, pożyczek, stakingu, handlu margin i wiele więcej!
 • Mock Trading - Binance oferuje tzw. Mock Trading. Jest to wersja demo, w której możesz ćwiczyć swoje umiejętności handlowe bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy! Więcej na temat Mock Tradingu dowiesz się w ostatniej sekcji tego artykułu!

Jak używać strony handlu strategicznego? Poradnik krok po kroku!

Aby korzystać z strategicznego handlu na Binance, po pierwsze musisz posiadać konto na giełdzie. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz je złożyć klikając tutaj i postępując według instrukcji. Pamiętaj też, aby przejść weryfikację

Jeśli jednak jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem, po prostu zaloguj się na Binance. Oprócz naszej instrukcji, możesz też zapoznać się z oficjalnym poradnikiem Binance, tutaj.

Ok. Jeżeli masz już zweryfikowane konto i udało Ci się zalogować przejdźmy do konkretów. Aby znaleźć się na stronie strategicznego handlu najedź na "Handel" w górnym menu, a następnie kliknij "Handel Strategiczny". Innym sposobem jest wejście na platformę Binance Futures, a następnie u góry najechać kursorem na "Handel Strategiczny" i kliknąć przegląd. Alternatywnie możesz też wejść w ten link. Przeniesie Cię on od razu w odpowiednie miejsce.

Gdy znajdziesz się już w odpowiednim miejscu powinieneś zobaczyć okno jak na powyższym obrazku. Klikając utwórz strategię (1), możesz utworzyć swoją własną strategię, z której później będą mogli korzystać inni użytkownicy.

W zakładce pula strategii (2) możesz przeglądać strategię innych oraz zastosować je do swojego tradingu. Niektóre z nich oferują naprawdę wysokie ROI (1000% +), jednak musisz pamiętać, że nikt nie daje Ci gwarancji, a handel np. kontraktami futures jest obarczony naprawdę wysokim ryzykiem.

Klikając analityka handlowa (3), możesz przejrzeć najpopularniejsze rynki oraz liczbę strategii. Możesz też sprawdzić, które rynki były najbardziej zmienne.

Pamiętaj, że strategie możesz też przefiltrować według parametrów takich jak:

 • Rodzaj
 • Rynek
 • Czas trwania
 • ROI
 • Strefa

Mock Trading - czyli konto demo na Binance

Binance oferuje także ciekawą funkcję zwaną Mock Trading. Jest to nic innego jak konto demo, na którym możesz szlifować swoje umiejętności tradingowe bez ryzykowania prawdziwych pieniędzy.

Aby skorzystać z konta demo, najpierw wejdź na platformę Binance Futures klikając w ten link lub przechodząc tak jak na poniższym obrazku.

Teraz musisz kliknąć na ikonę swojego profilu, a następnie "Handel Próbny". W tym momencie będziesz musiał wypełnić krótki quiz dot. znajomości platformy Binance Futures. Gdy zakończysz go pomyślnie, Twoje konto demo zostanie doładowane kwotą 3000 wirtualnych dolarów.

Jeśli uznasz, że Twoje umiejętności są już wystarczająco wysokie, aby sprawdzić się na prawdziwym rynku z prawdziwymi pieniędzmi, kliknij przycisk "Back to Live".

Podsumowanie

Binance to nie tylko giełda kryptowalut, ale cały ekosystem składający się z szeregu różnych funkcji i możliwości. Handel strategiczny to jedna z nich. Pozwala ona na niemal zautomatyzowany handel na rynkach spot oraz futures. Co prawda tego typu trading jest ryzykowny, jednak funkcja Mock Trading pozwala najpierw doszlifować swoje umiejętności za pomocą wirtualnego kapitału.

Nie zwlekaj więc, załóż konto na Binance już dziś pod tym linkiem i ciesz się możliwościami, które oferuje ta najlepsze na świecie platforma handlu kryptowalutami!

Podobne tematy

Jak stworzyć własne NFT na giełdzie Binance?

NFT to nowy trend, który w 2021 roku zaczął rosnąć jak na drożdżach. Ten rodzaj tokenów pozwala bowiem artystom i nie tylko na spieniężanie swojej sztuki. I chociaż mogłoby się wydawać, że stworzenie NFT jest skomplikowanym technicznie zadaniem, wcale tak nie jest. Zwłaszcza kiedy posiłkujesz się funkcjami największej na świecie giełdy kryptowalut - Binance. W […]

Co to jest wskaźnik MVRV? Wszystko co musisz wiedzieć

Market Cap Versus Realized Cap (MVRV) to popularny wskaźnik on-chain, który pomaga zidentyfikować dołki i szczyty cen bitcoina. Wskaźnik MVRV jest przeznaczony do analizy długoterminowych trendów i cykli. Jest on wykorzystywany jako narzędzie do wykrywania dwóch głównych faz rynku - akumulacji i dystrybucji. MVRV opiera się na idei dwóch rodzajów uczestników rynku - spekulantów i […]

Co to jest wskaźnik Hash Ribbons? Wszystko co musisz wiedzieć

Hash Ribbons to wskaźnik przeznaczony do określania globalnego dna cenowego bitcoina. Metryka ocenia sentyment rynkowy i możliwość kapitulacji górników z powodu spadku ceny pierwotnej kryptowaluty lub wzrostu kosztów operacyjnych wydobycia. Hash Ribbons opiera się na założeniu, że górnicy są najbardziej odporni na zachwiania kursu i wrażliwi na ożywienie rynku. Kto opracował wskaźnik Hash Ribbons? Hash […]

Co to jest drzewo Merkle? Wszystko co musisz wiedzieć

Drzewo Merkle (drzewo hasz lub drzewo skrótów) jest algorytmem, który produkuje pojedynczy hasz dla wielu fragmentów danych. Metoda ta służy do określania integralności pliku i weryfikacji informacji. Drzewo hasz można przedstawić jako strukturę z gałęziami rozchodzącymi się od jego podstawy do węzłów pośrednich. Na końcach gałęzi znajdują się liście reprezentujące fragmenty danych. U podstawy drzewa […]

Co to jest Etherscan? Jak korzystać?

Etherscan to platforma przeglądania i analizy blockchaina Ethereum. Projekt został uruchomiony w 2015 roku przez zespół deweloperów z Malezji. Jest to niezależna organizacja, która nie jest finansowana przez Ethereum Foundation. Usługa ma za zadanie umożlwiać nawigację po publicznych danych sieci: śledzi transakcje i wyświetla wyniki jak wyszukiwarka. Platforma zawiera szczegóły dotyczące adresów, smart kontraktów, bloków, […]

Jak stworzyć własne NFT na giełdzie Binance?

NFT to nowy trend, który w 2021 roku zaczął rosnąć jak na drożdżach. Ten rodzaj tokenów pozwala bowiem artystom i nie tylko na spieniężanie swojej sztuki. I chociaż mogłoby się wydawać, że stworzenie NFT jest skomplikowanym technicznie zadaniem, wcale tak nie jest. Zwłaszcza kiedy posiłkujesz się funkcjami największej na świecie giełdy kryptowalut - Binance. W […]

Jak zwiększyć zyski z inwestycji? Staking na Binance

Zarabiasz na rynku kryptowalut, jednak chciałbyś jeszcze bardziej zwiększyć swoje zyski? Świetną metodą, aby to zrobić jest tzw. staking. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci na czym ona polega, jakie są jej rodzaje, jakie ma zalety oraz wady. Przedstawimy też jedną z najlepszych platform do stakingu, a mianowicie Binance. Tak więc, zaczynamy! Co to jest staking? […]

Handel strategiczny od Binance - Handluj jak profesjonalista

Obecnie sytuacja na rynku nie wygląda najlepiej. Bitcoin doświadcza ogromnych wahań i tak naprawdę ciężko stwierdzić czy poziom 20 000 USD to już dołek. Czy to jednak oznacza, że nie da się zarabiać w takiej sytuacji? Wręcz przeciwnie! Z pomocą pewnych narzędzi możliwe jest czerpanie zysków niezależnie od tego, w którą stronę kieruje się wykres. […]

Jak kupować i sprzedawać krypto na Binance P2P - Poradnik mobilny

Istnieje wiele różnych sposobów handlu kryptowalutami. Ostatnio jednak coraz większą popularność zyskuje handel peer-to-peer (P2P). W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak handlować bezpośrednio z innymi użytkownikami na Binance P2P w wersji mobilnej. Najpierw jednak wyjaśnijmy podstawy, czyli co to jest Binance P2P, jak działa, jakie ma zalety i wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy! Co to jest […]

KuCoin Futures - Wszystko co musisz wiedzieć (Poradnik)

Zapewne nie raz słyszałeś o handlu kontraktami Futures. Być może zastanawiałeś się z jakiej platformy najlepiej skorzystać w tym celu. Jedną z najlepszych giełd do handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty jest KuCoin i to na niej skupimy się w tym przewodniku. Wyjaśnimy Ci czym jest KuCoin, dlaczego warto z niej korzystać, jakie możliwości daje jej […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram