Emirates wkracza do metaverse z własnymi NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
emirates

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił, że wprowadzi kolekcjonerskie i użytkowe NFT, a pierwszy projekt jest już w trakcie realizacji.

W komunikacie z 14 kwietnia Emirates poinformowały, że będą wprowadzać NFT i "ekscytujące doświadczenia w metaverse" dla swoich klientów i pracowników.

Szejk Ahmed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Emirates, powiedział, że region już teraz jest liderem w dziedzinie gospodarki cyfrowej:

Dubaj i ZEA przecierają szlaki w gospodarce cyfrowej, mając jasną wizję popartą praktyczną polityką i ramami regulacyjnymi w takich obszarach, jak aktywa wirtualne, sztuczna inteligencja i ochrona danych.

Lot do metaverse

Firma poinformowała również, że pawilon Emirates na terenie Expo 2022 w Dubaju zostanie przekształcony w centrum innowacji. Jego celem jest przyciągnięcie światowych talentów, które "wprowadzą w życie przyszłościowe projekty linii lotniczych, w tym te związane z metaverse, NFT i Web3".

Emirates zastosowały technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) na swojej stronie internetowej i w aplikacji ponad pięć lat temu, aby zaoferować podróżnym trójwymiarowy widok wnętrz samolotów i doświadczeń na pokładzie.

Emirates były pierwszą linią lotniczą, która uruchomiła własną aplikację VR w sklepie Oculus Store, prezentującą interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie flagowego samolotu A380. Przejście do Metaverse jest kolejnym krokiem linii lotniczej w poszukiwaniu zaawansowanych technologicznie doświadczeń. Dyrektor generalny stwierdził:

To dobrze, że nasz przyszłościowy pawilon Emirates na Expo zostaje przekształcony w centrum rozwoju najnowocześniejszych doświadczeń przyszłości, zgodnych z wizją ZEA dotyczącą gospodarki cyfrowej.

Dodał również, że linie lotnicze są podekscytowane "możliwościami w cyfrowej przestrzeni przyszłości i zobowiązują się do znacznych inwestycji pod względem finansowym i zasobów.

Nie podano dalszych szczegółów na temat tego, z czego będą się składać NFT, ani w jaki sposób będą one współdziałać z wrażeniami pasażerów.

Perspektywy rynku NFT

W tym tygodniu, wiodący japoński komunikator LINE również ogłosił plany NFT, uruchamiając nowy rynek. Pojawiły się również informacje, że Amazon może w przyszłości sprzedawać NFT, zgodnie z tym, co powiedział dyrektor generalny firmy.

Jak podaje Nonfungible.com, w ciągu ostatnich kilku dni dzienny wolumen sprzedaży NFT utrzymywał się na poziomie około 35 milionów dolarów. Kolekcja Bored Ape Yacht Club wciąż cieszy się największą popularnością pod względem tygodniowej sprzedaży, która wynosi około 47 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram