Emirates wkracza do metaverse z własnymi NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
emirates

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił, że wprowadzi kolekcjonerskie i użytkowe NFT, a pierwszy projekt jest już w trakcie realizacji.

W komunikacie z 14 kwietnia Emirates poinformowały, że będą wprowadzać NFT i "ekscytujące doświadczenia w metaverse" dla swoich klientów i pracowników.

Szejk Ahmed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Emirates, powiedział, że region już teraz jest liderem w dziedzinie gospodarki cyfrowej:

Dubaj i ZEA przecierają szlaki w gospodarce cyfrowej, mając jasną wizję popartą praktyczną polityką i ramami regulacyjnymi w takich obszarach, jak aktywa wirtualne, sztuczna inteligencja i ochrona danych.

Lot do metaverse

Firma poinformowała również, że pawilon Emirates na terenie Expo 2022 w Dubaju zostanie przekształcony w centrum innowacji. Jego celem jest przyciągnięcie światowych talentów, które "wprowadzą w życie przyszłościowe projekty linii lotniczych, w tym te związane z metaverse, NFT i Web3".

Emirates zastosowały technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) na swojej stronie internetowej i w aplikacji ponad pięć lat temu, aby zaoferować podróżnym trójwymiarowy widok wnętrz samolotów i doświadczeń na pokładzie.

Emirates były pierwszą linią lotniczą, która uruchomiła własną aplikację VR w sklepie Oculus Store, prezentującą interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie flagowego samolotu A380. Przejście do Metaverse jest kolejnym krokiem linii lotniczej w poszukiwaniu zaawansowanych technologicznie doświadczeń. Dyrektor generalny stwierdził:

To dobrze, że nasz przyszłościowy pawilon Emirates na Expo zostaje przekształcony w centrum rozwoju najnowocześniejszych doświadczeń przyszłości, zgodnych z wizją ZEA dotyczącą gospodarki cyfrowej.

Dodał również, że linie lotnicze są podekscytowane "możliwościami w cyfrowej przestrzeni przyszłości i zobowiązują się do znacznych inwestycji pod względem finansowym i zasobów.

Nie podano dalszych szczegółów na temat tego, z czego będą się składać NFT, ani w jaki sposób będą one współdziałać z wrażeniami pasażerów.

Perspektywy rynku NFT

W tym tygodniu, wiodący japoński komunikator LINE również ogłosił plany NFT, uruchamiając nowy rynek. Pojawiły się również informacje, że Amazon może w przyszłości sprzedawać NFT, zgodnie z tym, co powiedział dyrektor generalny firmy.

Jak podaje Nonfungible.com, w ciągu ostatnich kilku dni dzienny wolumen sprzedaży NFT utrzymywał się na poziomie około 35 milionów dolarów. Kolekcja Bored Ape Yacht Club wciąż cieszy się największą popularnością pod względem tygodniowej sprzedaży, która wynosi około 47 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram