Emirates wkracza do metaverse z własnymi NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
emirates

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił, że wprowadzi kolekcjonerskie i użytkowe NFT, a pierwszy projekt jest już w trakcie realizacji.

W komunikacie z 14 kwietnia Emirates poinformowały, że będą wprowadzać NFT i "ekscytujące doświadczenia w metaverse" dla swoich klientów i pracowników.

Szejk Ahmed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Emirates, powiedział, że region już teraz jest liderem w dziedzinie gospodarki cyfrowej:

Dubaj i ZEA przecierają szlaki w gospodarce cyfrowej, mając jasną wizję popartą praktyczną polityką i ramami regulacyjnymi w takich obszarach, jak aktywa wirtualne, sztuczna inteligencja i ochrona danych.

Lot do metaverse

Firma poinformowała również, że pawilon Emirates na terenie Expo 2022 w Dubaju zostanie przekształcony w centrum innowacji. Jego celem jest przyciągnięcie światowych talentów, które "wprowadzą w życie przyszłościowe projekty linii lotniczych, w tym te związane z metaverse, NFT i Web3".

Emirates zastosowały technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) na swojej stronie internetowej i w aplikacji ponad pięć lat temu, aby zaoferować podróżnym trójwymiarowy widok wnętrz samolotów i doświadczeń na pokładzie.

Emirates były pierwszą linią lotniczą, która uruchomiła własną aplikację VR w sklepie Oculus Store, prezentującą interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie flagowego samolotu A380. Przejście do Metaverse jest kolejnym krokiem linii lotniczej w poszukiwaniu zaawansowanych technologicznie doświadczeń. Dyrektor generalny stwierdził:

To dobrze, że nasz przyszłościowy pawilon Emirates na Expo zostaje przekształcony w centrum rozwoju najnowocześniejszych doświadczeń przyszłości, zgodnych z wizją ZEA dotyczącą gospodarki cyfrowej.

Dodał również, że linie lotnicze są podekscytowane "możliwościami w cyfrowej przestrzeni przyszłości i zobowiązują się do znacznych inwestycji pod względem finansowym i zasobów.

Nie podano dalszych szczegółów na temat tego, z czego będą się składać NFT, ani w jaki sposób będą one współdziałać z wrażeniami pasażerów.

Perspektywy rynku NFT

W tym tygodniu, wiodący japoński komunikator LINE również ogłosił plany NFT, uruchamiając nowy rynek. Pojawiły się również informacje, że Amazon może w przyszłości sprzedawać NFT, zgodnie z tym, co powiedział dyrektor generalny firmy.

Jak podaje Nonfungible.com, w ciągu ostatnich kilku dni dzienny wolumen sprzedaży NFT utrzymywał się na poziomie około 35 milionów dolarów. Kolekcja Bored Ape Yacht Club wciąż cieszy się największą popularnością pod względem tygodniowej sprzedaży, która wynosi około 47 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram