Emirates wkracza do metaverse z własnymi NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 kwietnia 2022
ikona autora biały
emirates

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich ogłosił, że wprowadzi kolekcjonerskie i użytkowe NFT, a pierwszy projekt jest już w trakcie realizacji.

W komunikacie z 14 kwietnia Emirates poinformowały, że będą wprowadzać NFT i "ekscytujące doświadczenia w metaverse" dla swoich klientów i pracowników.

Szejk Ahmed Al Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Emirates, powiedział, że region już teraz jest liderem w dziedzinie gospodarki cyfrowej:

Dubaj i ZEA przecierają szlaki w gospodarce cyfrowej, mając jasną wizję popartą praktyczną polityką i ramami regulacyjnymi w takich obszarach, jak aktywa wirtualne, sztuczna inteligencja i ochrona danych.

Lot do metaverse

Firma poinformowała również, że pawilon Emirates na terenie Expo 2022 w Dubaju zostanie przekształcony w centrum innowacji. Jego celem jest przyciągnięcie światowych talentów, które "wprowadzą w życie przyszłościowe projekty linii lotniczych, w tym te związane z metaverse, NFT i Web3".

Emirates zastosowały technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) na swojej stronie internetowej i w aplikacji ponad pięć lat temu, aby zaoferować podróżnym trójwymiarowy widok wnętrz samolotów i doświadczeń na pokładzie.

Emirates były pierwszą linią lotniczą, która uruchomiła własną aplikację VR w sklepie Oculus Store, prezentującą interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie flagowego samolotu A380. Przejście do Metaverse jest kolejnym krokiem linii lotniczej w poszukiwaniu zaawansowanych technologicznie doświadczeń. Dyrektor generalny stwierdził:

To dobrze, że nasz przyszłościowy pawilon Emirates na Expo zostaje przekształcony w centrum rozwoju najnowocześniejszych doświadczeń przyszłości, zgodnych z wizją ZEA dotyczącą gospodarki cyfrowej.

Dodał również, że linie lotnicze są podekscytowane "możliwościami w cyfrowej przestrzeni przyszłości i zobowiązują się do znacznych inwestycji pod względem finansowym i zasobów.

Nie podano dalszych szczegółów na temat tego, z czego będą się składać NFT, ani w jaki sposób będą one współdziałać z wrażeniami pasażerów.

Perspektywy rynku NFT

W tym tygodniu, wiodący japoński komunikator LINE również ogłosił plany NFT, uruchamiając nowy rynek. Pojawiły się również informacje, że Amazon może w przyszłości sprzedawać NFT, zgodnie z tym, co powiedział dyrektor generalny firmy.

Jak podaje Nonfungible.com, w ciągu ostatnich kilku dni dzienny wolumen sprzedaży NFT utrzymywał się na poziomie około 35 milionów dolarów. Kolekcja Bored Ape Yacht Club wciąż cieszy się największą popularnością pod względem tygodniowej sprzedaży, która wynosi około 47 milionów dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram