Elliptic ogłasza wsparcie dla MimbleWimble Litecoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 maja 2022
ikona autora biały
elliptic

Tydzień po tym, jak Litecoin uruchomił długo oczekiwaną aktualizację MimbleWimble Extension Blocks (MWEB), firma Elliptic, zajmująca się analizą blockchain, ogłosiła dodanie wsparcia dla funkcji prywatności kryptowaluty.

MWEB Elliptic-Litecoin

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, ruch ten pozwoli firmom podlegającym regulacjom prawnym nadal obsługiwać transakcje Litecoin, zachowując zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i sankcjami. Elliptic powiedział, że jego rozwiązania pozwolą sprzedawcom zidentyfikować, czy transakcja Litecoin lub portfel zawiera środki, które wykorzystały MWEB. Informacje te mogą być wykorzystane przez specjalistów ds. zgodności z przepisami do analizy ryzyka i przeprowadzenia dalszych badań należytej staranności.

Elliptic współpracuje z firmami i jednostkami rządowymi w celu oceny blockchainów pod kątem oszustw. Tom Robinson, główny naukowiec i współzałożyciel w firmie Elliptic skomentował:

Zapewniając widoczność aktywności Mimblewimble, rozwiązania Elliptic w zakresie kontroli transakcji i portfeli zapewniają firmom wgląd w ryzyko, którego potrzebują, aby nadal wspierać Litecoin i jednocześnie spełniać swoje zobowiązania prawne.

Według Robinsona, identyfikacja aktywności MWEB nie może potencjalnie zdemotywować firm do dodania LTC jako metody płatności. Dyrektor powiedział dla portalu CryptoPotato:

Tak długo, jak firmy mają wgląd w to, kiedy te funkcje prywatności są używane przez klientów, mogą nadal przeprowadzać skuteczne badania due diligence i przestrzegać przepisów.

Ostrzeżenia inwestycyjne

Zaledwie kilka dni po tym, jak Litecoin ogłosił aktywację MWEB, dwie wiodące południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe, UpBit i Bithumb, wydały ostrzeżenia inwestycyjne. Obie platformy powołały się na koreańską ustawę o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. W przeszłości zauważono, że giełdy mają tendencję do wycofywania tokenów z obrotu po takich ostrzeżeniach.

Zapytany, czy takie ryzyko nadal istnieje, Robinson powiedział:

Giełdy lub handlowcy nie muszą wycofywać Litecoin z powodu aktywacji poufnych transakcji za pośrednictwem Mimblewimble. Nadal istnieje możliwość, że firmy te, wspierając Litecoin, będą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Wszystkie kryptowaluty mają jakiś sposób na ukrycie przepływów transakcyjnych - czy to coinjoins w Bitcoinie, czy Tornado Cash w Ethereum.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram