Elliptic ogłasza wsparcie dla MimbleWimble Litecoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 maja 2022
ikona autora biały
elliptic

Tydzień po tym, jak Litecoin uruchomił długo oczekiwaną aktualizację MimbleWimble Extension Blocks (MWEB), firma Elliptic, zajmująca się analizą blockchain, ogłosiła dodanie wsparcia dla funkcji prywatności kryptowaluty.

MWEB Elliptic-Litecoin

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, ruch ten pozwoli firmom podlegającym regulacjom prawnym nadal obsługiwać transakcje Litecoin, zachowując zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i sankcjami. Elliptic powiedział, że jego rozwiązania pozwolą sprzedawcom zidentyfikować, czy transakcja Litecoin lub portfel zawiera środki, które wykorzystały MWEB. Informacje te mogą być wykorzystane przez specjalistów ds. zgodności z przepisami do analizy ryzyka i przeprowadzenia dalszych badań należytej staranności.

Elliptic współpracuje z firmami i jednostkami rządowymi w celu oceny blockchainów pod kątem oszustw. Tom Robinson, główny naukowiec i współzałożyciel w firmie Elliptic skomentował:

Zapewniając widoczność aktywności Mimblewimble, rozwiązania Elliptic w zakresie kontroli transakcji i portfeli zapewniają firmom wgląd w ryzyko, którego potrzebują, aby nadal wspierać Litecoin i jednocześnie spełniać swoje zobowiązania prawne.

Według Robinsona, identyfikacja aktywności MWEB nie może potencjalnie zdemotywować firm do dodania LTC jako metody płatności. Dyrektor powiedział dla portalu CryptoPotato:

Tak długo, jak firmy mają wgląd w to, kiedy te funkcje prywatności są używane przez klientów, mogą nadal przeprowadzać skuteczne badania due diligence i przestrzegać przepisów.

Ostrzeżenia inwestycyjne

Zaledwie kilka dni po tym, jak Litecoin ogłosił aktywację MWEB, dwie wiodące południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe, UpBit i Bithumb, wydały ostrzeżenia inwestycyjne. Obie platformy powołały się na koreańską ustawę o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. W przeszłości zauważono, że giełdy mają tendencję do wycofywania tokenów z obrotu po takich ostrzeżeniach.

Zapytany, czy takie ryzyko nadal istnieje, Robinson powiedział:

Giełdy lub handlowcy nie muszą wycofywać Litecoin z powodu aktywacji poufnych transakcji za pośrednictwem Mimblewimble. Nadal istnieje możliwość, że firmy te, wspierając Litecoin, będą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Wszystkie kryptowaluty mają jakiś sposób na ukrycie przepływów transakcyjnych - czy to coinjoins w Bitcoinie, czy Tornado Cash w Ethereum.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram