Elliptic ogłasza wsparcie dla MimbleWimble Litecoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 maja 2022
ikona autora biały
elliptic

Tydzień po tym, jak Litecoin uruchomił długo oczekiwaną aktualizację MimbleWimble Extension Blocks (MWEB), firma Elliptic, zajmująca się analizą blockchain, ogłosiła dodanie wsparcia dla funkcji prywatności kryptowaluty.

MWEB Elliptic-Litecoin

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, ruch ten pozwoli firmom podlegającym regulacjom prawnym nadal obsługiwać transakcje Litecoin, zachowując zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i sankcjami. Elliptic powiedział, że jego rozwiązania pozwolą sprzedawcom zidentyfikować, czy transakcja Litecoin lub portfel zawiera środki, które wykorzystały MWEB. Informacje te mogą być wykorzystane przez specjalistów ds. zgodności z przepisami do analizy ryzyka i przeprowadzenia dalszych badań należytej staranności.

Elliptic współpracuje z firmami i jednostkami rządowymi w celu oceny blockchainów pod kątem oszustw. Tom Robinson, główny naukowiec i współzałożyciel w firmie Elliptic skomentował:

Zapewniając widoczność aktywności Mimblewimble, rozwiązania Elliptic w zakresie kontroli transakcji i portfeli zapewniają firmom wgląd w ryzyko, którego potrzebują, aby nadal wspierać Litecoin i jednocześnie spełniać swoje zobowiązania prawne.

Według Robinsona, identyfikacja aktywności MWEB nie może potencjalnie zdemotywować firm do dodania LTC jako metody płatności. Dyrektor powiedział dla portalu CryptoPotato:

Tak długo, jak firmy mają wgląd w to, kiedy te funkcje prywatności są używane przez klientów, mogą nadal przeprowadzać skuteczne badania due diligence i przestrzegać przepisów.

Ostrzeżenia inwestycyjne

Zaledwie kilka dni po tym, jak Litecoin ogłosił aktywację MWEB, dwie wiodące południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe, UpBit i Bithumb, wydały ostrzeżenia inwestycyjne. Obie platformy powołały się na koreańską ustawę o zgłaszaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych. W przeszłości zauważono, że giełdy mają tendencję do wycofywania tokenów z obrotu po takich ostrzeżeniach.

Zapytany, czy takie ryzyko nadal istnieje, Robinson powiedział:

Giełdy lub handlowcy nie muszą wycofywać Litecoin z powodu aktywacji poufnych transakcji za pośrednictwem Mimblewimble. Nadal istnieje możliwość, że firmy te, wspierając Litecoin, będą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Wszystkie kryptowaluty mają jakiś sposób na ukrycie przepływów transakcyjnych - czy to coinjoins w Bitcoinie, czy Tornado Cash w Ethereum.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram