Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum.

Bitcoin odzyskuje 30 000 USD

Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w pewnym momencie o 15 000 USD. W ciągu ostatniego tygodnia aktywo pozostawało głównie w pobliżu poziomu 30 000 USD, podejmując kilka prób zdecydowanego pokonania tego poziomu, ale bez powodzenia.

Najbardziej znaczący wzrost nastąpił 16 maja, kiedy BTC wzrósł do poziomu powyżej 31 000 USD, ale szybko został zatrzymany i w ciągu kilku godzin cofnął się o ponad 2 000 USD.

Scenariusz ten powtórzył się jeszcze kilka razy, a ostatnio w piątek - po tym odrzuceniu bitcoin spadł poniżej 29 000 USD. Weekend kryptowaluta spędziła głównie na bocznym torze i nie zdołała przebić się przez poziom 30 000 USD.

Sytuacja zmieniła się jednak wczoraj późnym wieczorem, kiedy to BTC przeszedł do ofensywy i poszybował w górę, osiągając w ciągu dnia poziom ponad 30 500 USD. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 580 mld USD.

ETH powyżej 2000 USD, BNB wyznacza lokalny szczyt

Również altcoiny były dość spokojne podczas weekendu, ale większość z nich zabarwiła się dziś na zielono. Ethereum wiedzie prym, gdyż ta druga co do wielkości kryptowaluta odzyskała poziom 2 000 USD, a nawet zbliżyła się do 2 100 USD po dziennym wzroście o 5%.

Podobna pompa pchnęła BNB do 330 dolarów, co stanowi najwyższy punkt cenowy dla tego aktywa od 10 maja. Jeszcze bardziej imponujące zyski można zaobserwować w przypadku Solany, Avalanche i Shiba Inu.

Choć w mniejszym stopniu, Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin i Tron również są na zielono.

Dwie kontrowersyjne kryptowaluty Terra - UST i LUNA - również zanotowały wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wciąż są daleko od cen, które były widoczne dwa tygodnie temu.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o ponad 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie oscyluje na poziomie ponad 1,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram