Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum.

Bitcoin odzyskuje 30 000 USD

Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w pewnym momencie o 15 000 USD. W ciągu ostatniego tygodnia aktywo pozostawało głównie w pobliżu poziomu 30 000 USD, podejmując kilka prób zdecydowanego pokonania tego poziomu, ale bez powodzenia.

Najbardziej znaczący wzrost nastąpił 16 maja, kiedy BTC wzrósł do poziomu powyżej 31 000 USD, ale szybko został zatrzymany i w ciągu kilku godzin cofnął się o ponad 2 000 USD.

Scenariusz ten powtórzył się jeszcze kilka razy, a ostatnio w piątek - po tym odrzuceniu bitcoin spadł poniżej 29 000 USD. Weekend kryptowaluta spędziła głównie na bocznym torze i nie zdołała przebić się przez poziom 30 000 USD.

Sytuacja zmieniła się jednak wczoraj późnym wieczorem, kiedy to BTC przeszedł do ofensywy i poszybował w górę, osiągając w ciągu dnia poziom ponad 30 500 USD. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 580 mld USD.

ETH powyżej 2000 USD, BNB wyznacza lokalny szczyt

Również altcoiny były dość spokojne podczas weekendu, ale większość z nich zabarwiła się dziś na zielono. Ethereum wiedzie prym, gdyż ta druga co do wielkości kryptowaluta odzyskała poziom 2 000 USD, a nawet zbliżyła się do 2 100 USD po dziennym wzroście o 5%.

Podobna pompa pchnęła BNB do 330 dolarów, co stanowi najwyższy punkt cenowy dla tego aktywa od 10 maja. Jeszcze bardziej imponujące zyski można zaobserwować w przypadku Solany, Avalanche i Shiba Inu.

Choć w mniejszym stopniu, Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin i Tron również są na zielono.

Dwie kontrowersyjne kryptowaluty Terra - UST i LUNA - również zanotowały wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wciąż są daleko od cen, które były widoczne dwa tygodnie temu.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o ponad 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie oscyluje na poziomie ponad 1,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Binance i Cristiano Ronaldo wprowadzą na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Giełda kryptowalut Binance zawarła wieloletnią umowę z zawodnikiem Manchesteru United FC Cristiano Ronaldo. W ramach partnerstwa obie strony wyemitują kolekcję niewymiennych tokenów ekskluzywnych dla platformy Binance NFT. #Binance has partnered with @Cristiano. Very excited about this one. 🐐 It's all about fans & community. Ronaldo will release NFT collections exclusively on @TheBinanceNFT and build a […]

Bentley wprowadza na rynek limitowaną kolekcję NFT

Producent samochodów klasy premium, firma Bentley, ogłosiła wydanie własnej, limitowanej kolekcji NFT zatytułowanej Genesis Bentley NFT. Jej debiut będzie miał miejsce we wrześniu 2022 roku. Today we announce our first venture into the NFT marketplace with a one-time NFT drop on the carbon-neutral @0xPolygon network, scheduled for September 2022 and limited to just 208 pieces. […]

Bitcoin nie osiągnął jeszcze dna w porównaniu z rynkiem niedźwiedzia z 2018 r.

W ciągu ostatnich 14 dni cena Bitcoina spadła o ponad 30%. Co więcej, kryptowaluta zanurkowała poniżej 20 tys. dolarów - poprzedniego rekordu wszech czasów, który został osiągnięty podczas cyklu w 2017 roku. Jest to pierwszy przypadek w historii kryptowaluty, kiedy spada ona poniżej najwyższego poziomu wszech czasów osiągniętego podczas poprzedniego cyklu hossy. Ogromne spadki, ciągła […]

Dogecoin wart miliony powiązany z nielegalną działalnością, w tym z terroryzmem - twierdzi Elliptic

Według najnowszego raportu firmy zajmującej się analizą blockchain Elliptic, , Dogecoin jest coraz częściej powiązany z nielegalną działalnością - schematami Ponziego, finansowaniem terroryzmu i materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM). Według raportu, moneta meme cieszy się rosnącą popularnością jako metoda płatności, jednak poza legalnymi celami, przyciągnęła również uwagę złych aktorów. Zidentyfikowano "transakcje Dogecoin o wartości […]

Vitalik Buterin wyśmiewa model Stock-to-Flow. PlanB reaguje

Współzałożyciel Ethereum wykorzystał ostatni krach na rynku jako okazję do ostrej krytyki modelu stock-to-flow Bitcoina, który mocno odbiega od swoich prognoz cenowych. Twórca S2F szybko zareagował i nie dał za wygraną. Buterin i ETH przeciwko S2F Opracowany i opublikowany kilka lat temu przez popularnego analityka kryptowalutowego o pseudonimie PlanB na Twitterze, model stock-to-flow i jego […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram