Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum.

Bitcoin odzyskuje 30 000 USD

Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w pewnym momencie o 15 000 USD. W ciągu ostatniego tygodnia aktywo pozostawało głównie w pobliżu poziomu 30 000 USD, podejmując kilka prób zdecydowanego pokonania tego poziomu, ale bez powodzenia.

Najbardziej znaczący wzrost nastąpił 16 maja, kiedy BTC wzrósł do poziomu powyżej 31 000 USD, ale szybko został zatrzymany i w ciągu kilku godzin cofnął się o ponad 2 000 USD.

Scenariusz ten powtórzył się jeszcze kilka razy, a ostatnio w piątek - po tym odrzuceniu bitcoin spadł poniżej 29 000 USD. Weekend kryptowaluta spędziła głównie na bocznym torze i nie zdołała przebić się przez poziom 30 000 USD.

Sytuacja zmieniła się jednak wczoraj późnym wieczorem, kiedy to BTC przeszedł do ofensywy i poszybował w górę, osiągając w ciągu dnia poziom ponad 30 500 USD. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 580 mld USD.

ETH powyżej 2000 USD, BNB wyznacza lokalny szczyt

Również altcoiny były dość spokojne podczas weekendu, ale większość z nich zabarwiła się dziś na zielono. Ethereum wiedzie prym, gdyż ta druga co do wielkości kryptowaluta odzyskała poziom 2 000 USD, a nawet zbliżyła się do 2 100 USD po dziennym wzroście o 5%.

Podobna pompa pchnęła BNB do 330 dolarów, co stanowi najwyższy punkt cenowy dla tego aktywa od 10 maja. Jeszcze bardziej imponujące zyski można zaobserwować w przypadku Solany, Avalanche i Shiba Inu.

Choć w mniejszym stopniu, Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin i Tron również są na zielono.

Dwie kontrowersyjne kryptowaluty Terra - UST i LUNA - również zanotowały wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wciąż są daleko od cen, które były widoczne dwa tygodnie temu.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o ponad 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie oscyluje na poziomie ponad 1,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram