Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum.

Bitcoin odzyskuje 30 000 USD

Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w pewnym momencie o 15 000 USD. W ciągu ostatniego tygodnia aktywo pozostawało głównie w pobliżu poziomu 30 000 USD, podejmując kilka prób zdecydowanego pokonania tego poziomu, ale bez powodzenia.

Najbardziej znaczący wzrost nastąpił 16 maja, kiedy BTC wzrósł do poziomu powyżej 31 000 USD, ale szybko został zatrzymany i w ciągu kilku godzin cofnął się o ponad 2 000 USD.

Scenariusz ten powtórzył się jeszcze kilka razy, a ostatnio w piątek - po tym odrzuceniu bitcoin spadł poniżej 29 000 USD. Weekend kryptowaluta spędziła głównie na bocznym torze i nie zdołała przebić się przez poziom 30 000 USD.

Sytuacja zmieniła się jednak wczoraj późnym wieczorem, kiedy to BTC przeszedł do ofensywy i poszybował w górę, osiągając w ciągu dnia poziom ponad 30 500 USD. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 580 mld USD.

ETH powyżej 2000 USD, BNB wyznacza lokalny szczyt

Również altcoiny były dość spokojne podczas weekendu, ale większość z nich zabarwiła się dziś na zielono. Ethereum wiedzie prym, gdyż ta druga co do wielkości kryptowaluta odzyskała poziom 2 000 USD, a nawet zbliżyła się do 2 100 USD po dziennym wzroście o 5%.

Podobna pompa pchnęła BNB do 330 dolarów, co stanowi najwyższy punkt cenowy dla tego aktywa od 10 maja. Jeszcze bardziej imponujące zyski można zaobserwować w przypadku Solany, Avalanche i Shiba Inu.

Choć w mniejszym stopniu, Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin i Tron również są na zielono.

Dwie kontrowersyjne kryptowaluty Terra - UST i LUNA - również zanotowały wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wciąż są daleko od cen, które były widoczne dwa tygodnie temu.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o ponad 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie oscyluje na poziomie ponad 1,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram