Bitcoin odzyskuje 30 tys. dolarów, LUNA zyskuje 12%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 maja 2022
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po stosunkowo spokojnym weekendzie bitcoin wreszcie rozpoczął imponującą zwyżkę i przekroczył poziom 30 000 USD. Większość altcoinów również znajduje się na zielono, z ETH na poziomie powyżej 2000 USD i BNB na nowym dwutygodniowym maksimum.

Bitcoin odzyskuje 30 000 USD

Ostatnie siedem dni było znacznie mniej zmienne niż poprzedni tydzień, w którym BTC spadł w pewnym momencie o 15 000 USD. W ciągu ostatniego tygodnia aktywo pozostawało głównie w pobliżu poziomu 30 000 USD, podejmując kilka prób zdecydowanego pokonania tego poziomu, ale bez powodzenia.

Najbardziej znaczący wzrost nastąpił 16 maja, kiedy BTC wzrósł do poziomu powyżej 31 000 USD, ale szybko został zatrzymany i w ciągu kilku godzin cofnął się o ponad 2 000 USD.

Scenariusz ten powtórzył się jeszcze kilka razy, a ostatnio w piątek - po tym odrzuceniu bitcoin spadł poniżej 29 000 USD. Weekend kryptowaluta spędziła głównie na bocznym torze i nie zdołała przebić się przez poziom 30 000 USD.

Sytuacja zmieniła się jednak wczoraj późnym wieczorem, kiedy to BTC przeszedł do ofensywy i poszybował w górę, osiągając w ciągu dnia poziom ponad 30 500 USD. Dzięki temu kapitalizacja rynkowa wzrosła do około 580 mld USD.

ETH powyżej 2000 USD, BNB wyznacza lokalny szczyt

Również altcoiny były dość spokojne podczas weekendu, ale większość z nich zabarwiła się dziś na zielono. Ethereum wiedzie prym, gdyż ta druga co do wielkości kryptowaluta odzyskała poziom 2 000 USD, a nawet zbliżyła się do 2 100 USD po dziennym wzroście o 5%.

Podobna pompa pchnęła BNB do 330 dolarów, co stanowi najwyższy punkt cenowy dla tego aktywa od 10 maja. Jeszcze bardziej imponujące zyski można zaobserwować w przypadku Solany, Avalanche i Shiba Inu.

Choć w mniejszym stopniu, Ripple, Cardano, Polkadot, Dogecoin i Tron również są na zielono.

Dwie kontrowersyjne kryptowaluty Terra - UST i LUNA - również zanotowały wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wciąż są daleko od cen, które były widoczne dwa tygodnie temu.

Ostatecznie, kapitalizacja rynku kryptowalutowego wzrosła o ponad 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie oscyluje na poziomie ponad 1,3 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram