Jak odebrać airdrop LUNA 2.0? Wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
terra luna krach

Na początku maja 2022 roku, po serii wydarzeń, nastąpiła gwałtowna deprecjacja algorytmicznego stablecoina UST i jego natywnej monety LUNA.

W związku z tym twórcy projektu postanowili uruchomić nowy blockchain - Terra 2.0. Według założeń organizatorów przyczyni się to do odtworzenia ekosystemu "od zera" i przywrócenia do niego zaufania. Mainnet został uruchomiony 28 maja.

Posiadacze UST i LUNA otrzymają rekompensatę za poniesione straty - w postaci airdropu kryptowaluty Terra 2.0 (LUNA), która jest aktywem natywnym nowej sieci. Nakład LUNA 2.0 wynosi 1 miliard monet. Waluta ta jest już notowana na wielu giełdach kryptowalutowych, a jej strona pojawiła się na CoinMarketCap i Coingecko.

Co stanie się ze starymi monetami?

Nowa kryptowaluta oparta na nowym blockchainie będzie notowana pod starym symbolem LUNA.

Stare aktywa nie zniknęły, a wiele giełd nadal handluje parami z nimi. Ich symbole zostały jednak zmienione na Terra Classic (LUNC) i TerraClassicUSD (USTC).

Kto ile dostaje?

Wszyscy posiadacze USTC i LUNC, którzy zakupili je przed 26 maja, automatycznie uczestniczą w airdropie.. Wszyscy oni otrzymają za darmo monety Terra 2.0. Jednocześnie liczba USTC zablokowanych w Anchor nie może przekroczyć 500 000 tokenów.

Dokładna kwota airdropu zależy od liczby posiadanych monet i daty zakupu:

  1. LUNC i USTC zakupione przed blokiem 7544910 (7 maja, około 15:00 UTC)
  2. LUNC i USTC zakupione po 7 maja, ale przed blokiem 7790000 (dodany do łańcucha 26 maja, około 16:38 UTC).

Oto dokładny stosunek nowych aktywów do starych aktywów:

Jeśli kryptowaluty zostały zakupione przed 7 maja, 15:00 UTC

W portfelu (na koncie)Ilość airdropu LUNA
USTC10,01827712143
LUNC11,034735071

Jeśli kryptowaluty zostały zakupione pomiędzy 7 a 26 maja, ~16:38 UTC

W portfelu (na koncie)Ilość airdropu LUNA
USTC10,02354800084
LUNC10,000015307927

Przykład

Użytkownik kupił 1000 USTC i 3 LUNC przed 7 maja. Wtedy przysługują mu:

1 000 USTC x 0,01827712143 + 3 LUNC x 1,034735071 = 18,27712143 LUNA + 3,104205213 LUNA = ~21,38 LUNA.

Ponadto w dniu 12 maja zakupiono kolejne 100 000 LUNC po spadku ich ceny. Wówczas otrzymasz również:

100 000 LUNC x 0,000015307927 = ~1,53 LUNA.

W sumie całkowita suma airdropu wyniesie 21,38 LUNA + 1,53 LUNA = 22,91 LUNA.

Czy dostanę wszystkie monety za jednym razem?

Początkowo wszyscy uczestnicy airdropu otrzymują tylko 30% przysługującej im kwoty. Dla pozostałych 70% następuje vesting: kryptowaluty są losowo przydzielane walidatorom, którzy wykorzystują je do stakingu. Nagrody ze stakingu LUNA są również przyznawane wszystkim jego uczestnikom, co każdy blok Terra 2.0.

Warunki vestingu zależą od liczby posiadanych jednostek LUNC:

  • mniej niż 10 000 LUNC - odblokowanie przez 24 miesiące od grudnia 2022 r;
  • 10 000 LUNC do 1 mln LUNC - odblokowanie w ciągu 24 miesięcy, począwszy od czerwca 2023 r;
  • ponad 1 mln LUNC - odblokowanie w ciągu 48 miesięcy, począwszy od czerwca 2023 r.

Czy to oznacza, że będę mógł odebrać wszystkie tokeny po co najmniej 2 latach?
Nie do końca. Po pierwsze, środki nie są całkowicie zablokowane: za pośrednictwem platformy Terra Station możesz zarządzać swoim airdropem, a w szczególności przekazać go innemu walidatorowi.

Po drugie, po upływie 6 miesięcy można stopniowo odbierać zablokowane środki. Aby to zrobić, musisz podzielić dostępne monety w Terra Station i odczekać kolejne 21 dni.

Co by się stało, gdybym posiadał LUNA i UST na giełdzie lub w protokole?

Również otrzymasz swoją kryptowalutę. Wiodące platformy transakcyjne i aplikacje DeFi (w tym Anchor) ogłosiły wsparcie dla nowego projektu. W przypadku platform scentralizowanych dystrybucją aidropu zajmuje się ich administracja. Na przykład Binance ogłosił, że będzie rozprowadzał LUNA do 31 maja, do godziny 8:30 UTC.

Mój LUNC lub USTC jest w portfelus. Co należy zrobić?

Jeśli posiadasz LUNC i USTC w portfelu, możesz również ubiegać się o swój airdrop. Wyjaśniamy, co należy zrobić, jeśli monety znajdowały się w Keplr.

Krok1: Najpierw sprawdź, czy Twój adres bierze udział w aidropie. Możesz to zrobić tutaj: https://finder.terra.money.

Jeśli wszystko jest w porządku, serwis pokaże dokładnie, ile LUNA otrzymasz od razu (30%) i ile pozostało w ramach vestingu:

Krok 2: Dodaj portfel do rozszerzenia przeglądarki Terra Station:

Krok 3: Naciśnij przycisk "Recover wallet":

Krok 4: Wypełnij pola:

  • Nazwa portfela - może być dowolna.
  • Hasło - według własnego uznania.
  • Zwrot mnemotechniczny - pamiętaj, aby używać tego powiązanego z portfel Keplr

Krok 5: Jak znaleźć zwrot mnemotniczny

Przejdź do swojego profilu w portfelu Keplr, klikając ikonę:

Naciśnij symbol wielokropka i wybierz z menu rozwijanego opcję View Mnemonic Seed.

Krok 6: Gotowe! Twój portfel został dodany do Terra Station

Krok 7: Teraz sprawdź ponownie swój adres tutaj: https://station.terra.money/wallet

Usługa powinna zawierać szczegółowe informacje na temat harmonogramu vestingu

Krok 8: Uwaga: 70% zablokowanych monet zostało przekazanych losowo wybranemu walidatorowi. Możesz wybrać innego, jeśli chcesz. W tym celu w Terra Station wybierz "Stake", a następnie kliknij na "Delegations", po czym zobaczysz nazwę podmiotu zatwierdzającego, który dysponuje Twoim saldem airdropu.

Krok 9: Aby zmienić walidatora, znajdź odpowiedniego - np. w pasku wyszukiwania:

Wybierz żądaną nazwę i kliknij przycisk Redelegate.

Jeśli LUNC i USTC znajdują się w protokole Osmosis, można nimi zarządzać za pomocą nieoficjalnej usługi, na przykład: https://terra.imperator.co/welcome

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram