Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku.

Przychody górników Bitcoin

Wskaźnik Z-score mierzy liczbę standardowych odchyleń od średniego dochodu z opłat w ciągu dwóch lat. Podczas rynków byka ten Z-score zwykle rośnie i jest pozytywny, podczas gdy podczas rynków niedźwiedzia często jest negatywny.

Tak więc ostatnie pozytywne odwrócenie sugeruje, że przychody górników z opłat transakcyjnych są wyższe niż dwuletnia średnia. To jest oznaką zwiększonego popytu w sieci. Historycznie rzecz biorąc, taki rozwój sytuacji zbiega się z początkiem nowego rynku byka.

James Check, analityk w Glassnode, napisał w tygodniowej aktualizacji rynku Glassnode:

''Zwiększona presja na stawki jest częstym zwiastunem bardziej konstruktywnych rynków, zbiegających się z nowymi falami adopcji, wyrażonymi w rosnącym popycie na przestrzeń w bloku"

Górnik Bitcoina, któremu pozwolono dodać nowy blok do łańcucha bloków, otrzymuje oprócz nagrody za blok także zapłacone opłaty transakcyjne. Transakcje przetwarzane są w blokach, przechowujących do 1 MB danych. Stąd nagły skok aktywności często prowadzi do przeciążenia sieci - transakcji czekających na weryfikację. W takich sytuacjach górnicy logicznie skupiają się najpierw na transakcjach o wyższym koszcie.

Nowa hossa na BTC?

Również inne wskaźniki przeskoczyły na kolor zielony oznaczający początek nowej hossy. Cena Bitcoina już znacznie podskoczyła w 2023 roku, ale dane on-chain teraz coraz bardziej zdają się potwierdzać hossę.

Przykładami takich wskaźników są liczba transakcji i liczba nowych dziennych adresów. W zeszłym tygodniu zmierzono 309 tysięcy dziennych transakcji, co jest najwyższym wynikiem od kwietnia 2021 roku.

Ponadto w minionym tygodniu w sieci Bitcoin dodawano 122 tysiące nowych adresów dziennie, czyli ilości, które ostatnio widzieliśmy w poprzedniej hossie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram