Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku.

Przychody górników Bitcoin

Wskaźnik Z-score mierzy liczbę standardowych odchyleń od średniego dochodu z opłat w ciągu dwóch lat. Podczas rynków byka ten Z-score zwykle rośnie i jest pozytywny, podczas gdy podczas rynków niedźwiedzia często jest negatywny.

Tak więc ostatnie pozytywne odwrócenie sugeruje, że przychody górników z opłat transakcyjnych są wyższe niż dwuletnia średnia. To jest oznaką zwiększonego popytu w sieci. Historycznie rzecz biorąc, taki rozwój sytuacji zbiega się z początkiem nowego rynku byka.

James Check, analityk w Glassnode, napisał w tygodniowej aktualizacji rynku Glassnode:

''Zwiększona presja na stawki jest częstym zwiastunem bardziej konstruktywnych rynków, zbiegających się z nowymi falami adopcji, wyrażonymi w rosnącym popycie na przestrzeń w bloku"

Górnik Bitcoina, któremu pozwolono dodać nowy blok do łańcucha bloków, otrzymuje oprócz nagrody za blok także zapłacone opłaty transakcyjne. Transakcje przetwarzane są w blokach, przechowujących do 1 MB danych. Stąd nagły skok aktywności często prowadzi do przeciążenia sieci - transakcji czekających na weryfikację. W takich sytuacjach górnicy logicznie skupiają się najpierw na transakcjach o wyższym koszcie.

Nowa hossa na BTC?

Również inne wskaźniki przeskoczyły na kolor zielony oznaczający początek nowej hossy. Cena Bitcoina już znacznie podskoczyła w 2023 roku, ale dane on-chain teraz coraz bardziej zdają się potwierdzać hossę.

Przykładami takich wskaźników są liczba transakcji i liczba nowych dziennych adresów. W zeszłym tygodniu zmierzono 309 tysięcy dziennych transakcji, co jest najwyższym wynikiem od kwietnia 2021 roku.

Ponadto w minionym tygodniu w sieci Bitcoin dodawano 122 tysiące nowych adresów dziennie, czyli ilości, które ostatnio widzieliśmy w poprzedniej hossie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram