Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku.

Przychody górników Bitcoin

Wskaźnik Z-score mierzy liczbę standardowych odchyleń od średniego dochodu z opłat w ciągu dwóch lat. Podczas rynków byka ten Z-score zwykle rośnie i jest pozytywny, podczas gdy podczas rynków niedźwiedzia często jest negatywny.

Tak więc ostatnie pozytywne odwrócenie sugeruje, że przychody górników z opłat transakcyjnych są wyższe niż dwuletnia średnia. To jest oznaką zwiększonego popytu w sieci. Historycznie rzecz biorąc, taki rozwój sytuacji zbiega się z początkiem nowego rynku byka.

James Check, analityk w Glassnode, napisał w tygodniowej aktualizacji rynku Glassnode:

''Zwiększona presja na stawki jest częstym zwiastunem bardziej konstruktywnych rynków, zbiegających się z nowymi falami adopcji, wyrażonymi w rosnącym popycie na przestrzeń w bloku"

Górnik Bitcoina, któremu pozwolono dodać nowy blok do łańcucha bloków, otrzymuje oprócz nagrody za blok także zapłacone opłaty transakcyjne. Transakcje przetwarzane są w blokach, przechowujących do 1 MB danych. Stąd nagły skok aktywności często prowadzi do przeciążenia sieci - transakcji czekających na weryfikację. W takich sytuacjach górnicy logicznie skupiają się najpierw na transakcjach o wyższym koszcie.

Nowa hossa na BTC?

Również inne wskaźniki przeskoczyły na kolor zielony oznaczający początek nowej hossy. Cena Bitcoina już znacznie podskoczyła w 2023 roku, ale dane on-chain teraz coraz bardziej zdają się potwierdzać hossę.

Przykładami takich wskaźników są liczba transakcji i liczba nowych dziennych adresów. W zeszłym tygodniu zmierzono 309 tysięcy dziennych transakcji, co jest najwyższym wynikiem od kwietnia 2021 roku.

Ponadto w minionym tygodniu w sieci Bitcoin dodawano 122 tysiące nowych adresów dziennie, czyli ilości, które ostatnio widzieliśmy w poprzedniej hossie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram