Były CEO Google posiada kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 kwietnia 2022
ikona autora biały
eric schmidt

Eric Schmidt - dyrektor generalny firmy Google w latach 2001-2011 - ujawnił niedawno, że zainwestował "trochę pieniędzy" w kryptowaluty. Powiedział jednak, że jest najbardziej zafascynowany ekosystemem Web 3, a mniej interesują go Bitcoin czy inne wirtualne aktywa same w sobie.

Zdecentralizowany Internet

W wywiadzie dla CNBC Schmidt wykazał ciekawość co do zdolności Web 3 do zapewnienia użytkownikom kontroli nad ich tożsamością, bez polegania na "scentralizowanym zarządcy".

Web 3 to określenie społeczności kryptowalutowej na hipotetyczną kolejną generację Internetu. W idealnej sytuacji jest on równie funkcjonalny, jak znany nam dziś internet "web 2", ale opiera się na bardziej zdecentralizowanym zarządzaniu, wykorzystującym moc smart kontraktów i zaawansowaną "tokenomikę".

Tokenomika to dynamika popytu i podaży, którą ekosystemy i aplikacje blockchain wykorzystują do wynagradzania swoich użytkowników. Mają one na celu stworzenie silniejszych, bardziej obiektywnych bodźców do budowania wartości cyfrowej. Schmidt w wywiadzie dla CNBC powiedział:

Jest to bardzo kuszące i zdecentralizowane. Pamiętam to uczucie, gdy miałem 25 lat, że decentralizacja będzie wszystkim.

Choć Schmidt pełnił funkcję dyrektora generalnego Google ponad dziesięć lat temu, do 2017 roku był prezesem wykonawczym firmy, a do 2020 roku jej doradcą technicznym. Od czasu odejścia większość czasu poświęca na finansowanie badań w dziedzinie sztucznej inteligencji, biologii i energii. W grudniu został doradcą strategicznym w Chainlink Labs.

Gdyby nadal pracował jako inżynier oprogramowania, twierdziłby, że pracuje nad algorytmami sztucznej inteligencji dla Web 3. Chociaż uważa, że platformy i ekonomia Web 3 "jeszcze nie działają", nazywa je wszystkie "interesującymi" i sądzi, że w końcu uda się je zaprojektować.

Blockchain ponad Bitcoinem

Schmidt nie wymienił żadnych konkretnych kryptowalut, które posiada, ale wskazał jedną, z którą ma problem: Bitcoin.

Konkretnie, stwierdził, że ta podstawowa kryptowaluta, podobnie jak niektóre inne obecne blockchainy, poświęca zbyt wiele czasu na bezpieczeństwo. "Są one niewiarygodnie marnotrawne" - powiedział.

Bitcoin został nazwany "marnotrawnym" na więcej niż jeden sposób: Zgromadzenie Stanu Nowy Jork właśnie uchwaliło moratorium na wydobycie Bitcoina z powodu obaw o środowisko.

Współzałożyciel Ripple rozpoczął nawet kampanię o wartości 5 milionów dolarów, aby Bitcoin przeszedł na proof of stake - nowszy model konsensusu, który nie opiera się na produkcji energii dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Jednak oddani zwolennicy Bitcoina, tacy jak Jack Dorsey, utrzymują, że bezpieczeństwo Bitcoina jest warte więcej niż wszystko. Z drugiej strony, wcześniej nazwał on projekty niezwiązane z Bitcoinem i ekosystem Web 3 niewystarczająco zdecentralizowanymi i kontrolowanymi przez VC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram