Były CEO Google posiada kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 kwietnia 2022
ikona autora biały
eric schmidt

Eric Schmidt - dyrektor generalny firmy Google w latach 2001-2011 - ujawnił niedawno, że zainwestował "trochę pieniędzy" w kryptowaluty. Powiedział jednak, że jest najbardziej zafascynowany ekosystemem Web 3, a mniej interesują go Bitcoin czy inne wirtualne aktywa same w sobie.

Zdecentralizowany Internet

W wywiadzie dla CNBC Schmidt wykazał ciekawość co do zdolności Web 3 do zapewnienia użytkownikom kontroli nad ich tożsamością, bez polegania na "scentralizowanym zarządcy".

Web 3 to określenie społeczności kryptowalutowej na hipotetyczną kolejną generację Internetu. W idealnej sytuacji jest on równie funkcjonalny, jak znany nam dziś internet "web 2", ale opiera się na bardziej zdecentralizowanym zarządzaniu, wykorzystującym moc smart kontraktów i zaawansowaną "tokenomikę".

Tokenomika to dynamika popytu i podaży, którą ekosystemy i aplikacje blockchain wykorzystują do wynagradzania swoich użytkowników. Mają one na celu stworzenie silniejszych, bardziej obiektywnych bodźców do budowania wartości cyfrowej. Schmidt w wywiadzie dla CNBC powiedział:

Jest to bardzo kuszące i zdecentralizowane. Pamiętam to uczucie, gdy miałem 25 lat, że decentralizacja będzie wszystkim.

Choć Schmidt pełnił funkcję dyrektora generalnego Google ponad dziesięć lat temu, do 2017 roku był prezesem wykonawczym firmy, a do 2020 roku jej doradcą technicznym. Od czasu odejścia większość czasu poświęca na finansowanie badań w dziedzinie sztucznej inteligencji, biologii i energii. W grudniu został doradcą strategicznym w Chainlink Labs.

Gdyby nadal pracował jako inżynier oprogramowania, twierdziłby, że pracuje nad algorytmami sztucznej inteligencji dla Web 3. Chociaż uważa, że platformy i ekonomia Web 3 "jeszcze nie działają", nazywa je wszystkie "interesującymi" i sądzi, że w końcu uda się je zaprojektować.

Blockchain ponad Bitcoinem

Schmidt nie wymienił żadnych konkretnych kryptowalut, które posiada, ale wskazał jedną, z którą ma problem: Bitcoin.

Konkretnie, stwierdził, że ta podstawowa kryptowaluta, podobnie jak niektóre inne obecne blockchainy, poświęca zbyt wiele czasu na bezpieczeństwo. "Są one niewiarygodnie marnotrawne" - powiedział.

Bitcoin został nazwany "marnotrawnym" na więcej niż jeden sposób: Zgromadzenie Stanu Nowy Jork właśnie uchwaliło moratorium na wydobycie Bitcoina z powodu obaw o środowisko.

Współzałożyciel Ripple rozpoczął nawet kampanię o wartości 5 milionów dolarów, aby Bitcoin przeszedł na proof of stake - nowszy model konsensusu, który nie opiera się na produkcji energii dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Jednak oddani zwolennicy Bitcoina, tacy jak Jack Dorsey, utrzymują, że bezpieczeństwo Bitcoina jest warte więcej niż wszystko. Z drugiej strony, wcześniej nazwał on projekty niezwiązane z Bitcoinem i ekosystem Web 3 niewystarczająco zdecentralizowanymi i kontrolowanymi przez VC.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram