Były CEO Google posiada kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 kwietnia 2022
ikona autora biały
eric schmidt

Eric Schmidt - dyrektor generalny firmy Google w latach 2001-2011 - ujawnił niedawno, że zainwestował "trochę pieniędzy" w kryptowaluty. Powiedział jednak, że jest najbardziej zafascynowany ekosystemem Web 3, a mniej interesują go Bitcoin czy inne wirtualne aktywa same w sobie.

Zdecentralizowany Internet

W wywiadzie dla CNBC Schmidt wykazał ciekawość co do zdolności Web 3 do zapewnienia użytkownikom kontroli nad ich tożsamością, bez polegania na "scentralizowanym zarządcy".

Web 3 to określenie społeczności kryptowalutowej na hipotetyczną kolejną generację Internetu. W idealnej sytuacji jest on równie funkcjonalny, jak znany nam dziś internet "web 2", ale opiera się na bardziej zdecentralizowanym zarządzaniu, wykorzystującym moc smart kontraktów i zaawansowaną "tokenomikę".

Tokenomika to dynamika popytu i podaży, którą ekosystemy i aplikacje blockchain wykorzystują do wynagradzania swoich użytkowników. Mają one na celu stworzenie silniejszych, bardziej obiektywnych bodźców do budowania wartości cyfrowej. Schmidt w wywiadzie dla CNBC powiedział:

Jest to bardzo kuszące i zdecentralizowane. Pamiętam to uczucie, gdy miałem 25 lat, że decentralizacja będzie wszystkim.

Choć Schmidt pełnił funkcję dyrektora generalnego Google ponad dziesięć lat temu, do 2017 roku był prezesem wykonawczym firmy, a do 2020 roku jej doradcą technicznym. Od czasu odejścia większość czasu poświęca na finansowanie badań w dziedzinie sztucznej inteligencji, biologii i energii. W grudniu został doradcą strategicznym w Chainlink Labs.

Gdyby nadal pracował jako inżynier oprogramowania, twierdziłby, że pracuje nad algorytmami sztucznej inteligencji dla Web 3. Chociaż uważa, że platformy i ekonomia Web 3 "jeszcze nie działają", nazywa je wszystkie "interesującymi" i sądzi, że w końcu uda się je zaprojektować.

Blockchain ponad Bitcoinem

Schmidt nie wymienił żadnych konkretnych kryptowalut, które posiada, ale wskazał jedną, z którą ma problem: Bitcoin.

Konkretnie, stwierdził, że ta podstawowa kryptowaluta, podobnie jak niektóre inne obecne blockchainy, poświęca zbyt wiele czasu na bezpieczeństwo. "Są one niewiarygodnie marnotrawne" - powiedział.

Bitcoin został nazwany "marnotrawnym" na więcej niż jeden sposób: Zgromadzenie Stanu Nowy Jork właśnie uchwaliło moratorium na wydobycie Bitcoina z powodu obaw o środowisko.

Współzałożyciel Ripple rozpoczął nawet kampanię o wartości 5 milionów dolarów, aby Bitcoin przeszedł na proof of stake - nowszy model konsensusu, który nie opiera się na produkcji energii dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Jednak oddani zwolennicy Bitcoina, tacy jak Jack Dorsey, utrzymują, że bezpieczeństwo Bitcoina jest warte więcej niż wszystko. Z drugiej strony, wcześniej nazwał on projekty niezwiązane z Bitcoinem i ekosystem Web 3 niewystarczająco zdecentralizowanymi i kontrolowanymi przez VC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram