Były CEO Google posiada kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 kwietnia 2022
ikona autora biały
eric schmidt

Eric Schmidt - dyrektor generalny firmy Google w latach 2001-2011 - ujawnił niedawno, że zainwestował "trochę pieniędzy" w kryptowaluty. Powiedział jednak, że jest najbardziej zafascynowany ekosystemem Web 3, a mniej interesują go Bitcoin czy inne wirtualne aktywa same w sobie.

Zdecentralizowany Internet

W wywiadzie dla CNBC Schmidt wykazał ciekawość co do zdolności Web 3 do zapewnienia użytkownikom kontroli nad ich tożsamością, bez polegania na "scentralizowanym zarządcy".

Web 3 to określenie społeczności kryptowalutowej na hipotetyczną kolejną generację Internetu. W idealnej sytuacji jest on równie funkcjonalny, jak znany nam dziś internet "web 2", ale opiera się na bardziej zdecentralizowanym zarządzaniu, wykorzystującym moc smart kontraktów i zaawansowaną "tokenomikę".

Tokenomika to dynamika popytu i podaży, którą ekosystemy i aplikacje blockchain wykorzystują do wynagradzania swoich użytkowników. Mają one na celu stworzenie silniejszych, bardziej obiektywnych bodźców do budowania wartości cyfrowej. Schmidt w wywiadzie dla CNBC powiedział:

Jest to bardzo kuszące i zdecentralizowane. Pamiętam to uczucie, gdy miałem 25 lat, że decentralizacja będzie wszystkim.

Choć Schmidt pełnił funkcję dyrektora generalnego Google ponad dziesięć lat temu, do 2017 roku był prezesem wykonawczym firmy, a do 2020 roku jej doradcą technicznym. Od czasu odejścia większość czasu poświęca na finansowanie badań w dziedzinie sztucznej inteligencji, biologii i energii. W grudniu został doradcą strategicznym w Chainlink Labs.

Gdyby nadal pracował jako inżynier oprogramowania, twierdziłby, że pracuje nad algorytmami sztucznej inteligencji dla Web 3. Chociaż uważa, że platformy i ekonomia Web 3 "jeszcze nie działają", nazywa je wszystkie "interesującymi" i sądzi, że w końcu uda się je zaprojektować.

Blockchain ponad Bitcoinem

Schmidt nie wymienił żadnych konkretnych kryptowalut, które posiada, ale wskazał jedną, z którą ma problem: Bitcoin.

Konkretnie, stwierdził, że ta podstawowa kryptowaluta, podobnie jak niektóre inne obecne blockchainy, poświęca zbyt wiele czasu na bezpieczeństwo. "Są one niewiarygodnie marnotrawne" - powiedział.

Bitcoin został nazwany "marnotrawnym" na więcej niż jeden sposób: Zgromadzenie Stanu Nowy Jork właśnie uchwaliło moratorium na wydobycie Bitcoina z powodu obaw o środowisko.

Współzałożyciel Ripple rozpoczął nawet kampanię o wartości 5 milionów dolarów, aby Bitcoin przeszedł na proof of stake - nowszy model konsensusu, który nie opiera się na produkcji energii dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Jednak oddani zwolennicy Bitcoina, tacy jak Jack Dorsey, utrzymują, że bezpieczeństwo Bitcoina jest warte więcej niż wszystko. Z drugiej strony, wcześniej nazwał on projekty niezwiązane z Bitcoinem i ekosystem Web 3 niewystarczająco zdecentralizowanymi i kontrolowanymi przez VC.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram