Bitcoin spadnie poniżej 40 000 ale dolar do zera - uważa CEO Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 grudnia 2021
ikona autora biały
kraken ceo

Rynek Bitcoina (BTC) wygląda słabo zmierzając ku końcowi 2021 roku. Podczas gdy wczesny świąteczny wiwat CoinMarketCap okazał się być błędem, regulatorzy zmagający się z wprowadzeniem rynku o wartości 2,2 biliona dolarów pod rządowy nadzór jeszcze bardziej opóźnili szanse na potencjalną kolejną część rajdu.

Po dwutygodniowej przerwie, eksperci znowu zaczęli snuć prognozy. Tym razem jest to Jesse Powell - CEO giełdy kryptowalutowej Kraken. Zasugerował on, że flagowa kryptowaluta może spaść poniżej 40 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko.

Bitcoin okazją do zakupów

Jesse Powell wcześniej przewidywał, że Bitcoin osiągnie 100 tysięcy dolarów do końca 2021 roku. Mimo, że wspomniał, że pozostało jeszcze kilka dni, przy cenie 48 000 USD i obecnym trendzie, tak śmiały kamień milowy może się nie ziścić.

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberg TV, dyrektor powiedział, że istnieje możliwość zejścia Bitcoina do poziomu 42 000 dolarów. Zaznaczył również, że spadek poniżej 40 000 USD będzie stanowił okazję do kupna dla uczestników rynku.

Ale myślę, że wiele osób postrzega wszystko poniżej 40 000 USD jako okazję do kupna. Osobiście kupowałem, gdy kilka miesięcy temu zanurzyliśmy się z powrotem do 30.000 dolarów. Wiele osób ma trochę stablecoinów na uboczu, czekając tylko, aby wrócić do gry po najniższych cenach.

Mówiąc o swojej niezbyt udanej prognozie cenowej, Powell myślał, że "wszyscy będziemy w latających spodkach i płacić za kawę w Bitcoinie" jeszcze w 2011 roku. Chociaż jest to mało prawdopodobne w najbliższym czasie, dyrektor wierzy w długoterminową linię trendu Bitcoina i jego spójność. Twierdził, że Bitcoin powinien być uważany za "inwestycję na conajmniej 5 lat". Zamiast handlować w krótkich ramach czasowych, Powell stwierdził, że kryptowaluta jest bardziej "inwestycją typu kup i trzymaj".

Czy dolar jest skazany na zagładę?

Oprócz BTC po 100 000 USD, Powell twierdzi też, że "dolar zmierza do zera". Posunął się nawet do stwierdzenia, że ludzie powinni zacząć robić zapasy benzyny i mleka, jeśli mogą przedpłacić rachunki za czesne i opiekę zdrowotną. Powell nie poprzestał na tym. Prezes głównej giełdy powiedział również, że stopy procentowe spadną w rejon ujemny i wezwał ludzi, aby nie trzymali się dolarów.

W kwestii regulacji w Stanach Zjednoczonych, Powell mówił o trwającej od dekady niepewności i braku odpowiedniego reżimu regulacyjnego w tej przestrzeni. W rezultacie, wiele firm ucieka się do przenoszenia swoich siedzib za granicę.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram