Bitcoin spadnie poniżej 40 000 ale dolar do zera - uważa CEO Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 grudnia 2021
ikona autora biały
kraken ceo

Rynek Bitcoina (BTC) wygląda słabo zmierzając ku końcowi 2021 roku. Podczas gdy wczesny świąteczny wiwat CoinMarketCap okazał się być błędem, regulatorzy zmagający się z wprowadzeniem rynku o wartości 2,2 biliona dolarów pod rządowy nadzór jeszcze bardziej opóźnili szanse na potencjalną kolejną część rajdu.

Po dwutygodniowej przerwie, eksperci znowu zaczęli snuć prognozy. Tym razem jest to Jesse Powell - CEO giełdy kryptowalutowej Kraken. Zasugerował on, że flagowa kryptowaluta może spaść poniżej 40 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko.

Bitcoin okazją do zakupów

Jesse Powell wcześniej przewidywał, że Bitcoin osiągnie 100 tysięcy dolarów do końca 2021 roku. Mimo, że wspomniał, że pozostało jeszcze kilka dni, przy cenie 48 000 USD i obecnym trendzie, tak śmiały kamień milowy może się nie ziścić.

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberg TV, dyrektor powiedział, że istnieje możliwość zejścia Bitcoina do poziomu 42 000 dolarów. Zaznaczył również, że spadek poniżej 40 000 USD będzie stanowił okazję do kupna dla uczestników rynku.

Ale myślę, że wiele osób postrzega wszystko poniżej 40 000 USD jako okazję do kupna. Osobiście kupowałem, gdy kilka miesięcy temu zanurzyliśmy się z powrotem do 30.000 dolarów. Wiele osób ma trochę stablecoinów na uboczu, czekając tylko, aby wrócić do gry po najniższych cenach.

Mówiąc o swojej niezbyt udanej prognozie cenowej, Powell myślał, że "wszyscy będziemy w latających spodkach i płacić za kawę w Bitcoinie" jeszcze w 2011 roku. Chociaż jest to mało prawdopodobne w najbliższym czasie, dyrektor wierzy w długoterminową linię trendu Bitcoina i jego spójność. Twierdził, że Bitcoin powinien być uważany za "inwestycję na conajmniej 5 lat". Zamiast handlować w krótkich ramach czasowych, Powell stwierdził, że kryptowaluta jest bardziej "inwestycją typu kup i trzymaj".

Czy dolar jest skazany na zagładę?

Oprócz BTC po 100 000 USD, Powell twierdzi też, że "dolar zmierza do zera". Posunął się nawet do stwierdzenia, że ludzie powinni zacząć robić zapasy benzyny i mleka, jeśli mogą przedpłacić rachunki za czesne i opiekę zdrowotną. Powell nie poprzestał na tym. Prezes głównej giełdy powiedział również, że stopy procentowe spadną w rejon ujemny i wezwał ludzi, aby nie trzymali się dolarów.

W kwestii regulacji w Stanach Zjednoczonych, Powell mówił o trwającej od dekady niepewności i braku odpowiedniego reżimu regulacyjnego w tej przestrzeni. W rezultacie, wiele firm ucieka się do przenoszenia swoich siedzib za granicę.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram