Bitcoin spadnie poniżej 40 000 ale dolar do zera - uważa CEO Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 grudnia 2021
ikona autora biały
kraken ceo

Rynek Bitcoina (BTC) wygląda słabo zmierzając ku końcowi 2021 roku. Podczas gdy wczesny świąteczny wiwat CoinMarketCap okazał się być błędem, regulatorzy zmagający się z wprowadzeniem rynku o wartości 2,2 biliona dolarów pod rządowy nadzór jeszcze bardziej opóźnili szanse na potencjalną kolejną część rajdu.

Po dwutygodniowej przerwie, eksperci znowu zaczęli snuć prognozy. Tym razem jest to Jesse Powell - CEO giełdy kryptowalutowej Kraken. Zasugerował on, że flagowa kryptowaluta może spaść poniżej 40 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko.

Bitcoin okazją do zakupów

Jesse Powell wcześniej przewidywał, że Bitcoin osiągnie 100 tysięcy dolarów do końca 2021 roku. Mimo, że wspomniał, że pozostało jeszcze kilka dni, przy cenie 48 000 USD i obecnym trendzie, tak śmiały kamień milowy może się nie ziścić.

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberg TV, dyrektor powiedział, że istnieje możliwość zejścia Bitcoina do poziomu 42 000 dolarów. Zaznaczył również, że spadek poniżej 40 000 USD będzie stanowił okazję do kupna dla uczestników rynku.

Ale myślę, że wiele osób postrzega wszystko poniżej 40 000 USD jako okazję do kupna. Osobiście kupowałem, gdy kilka miesięcy temu zanurzyliśmy się z powrotem do 30.000 dolarów. Wiele osób ma trochę stablecoinów na uboczu, czekając tylko, aby wrócić do gry po najniższych cenach.

Mówiąc o swojej niezbyt udanej prognozie cenowej, Powell myślał, że "wszyscy będziemy w latających spodkach i płacić za kawę w Bitcoinie" jeszcze w 2011 roku. Chociaż jest to mało prawdopodobne w najbliższym czasie, dyrektor wierzy w długoterminową linię trendu Bitcoina i jego spójność. Twierdził, że Bitcoin powinien być uważany za "inwestycję na conajmniej 5 lat". Zamiast handlować w krótkich ramach czasowych, Powell stwierdził, że kryptowaluta jest bardziej "inwestycją typu kup i trzymaj".

Czy dolar jest skazany na zagładę?

Oprócz BTC po 100 000 USD, Powell twierdzi też, że "dolar zmierza do zera". Posunął się nawet do stwierdzenia, że ludzie powinni zacząć robić zapasy benzyny i mleka, jeśli mogą przedpłacić rachunki za czesne i opiekę zdrowotną. Powell nie poprzestał na tym. Prezes głównej giełdy powiedział również, że stopy procentowe spadną w rejon ujemny i wezwał ludzi, aby nie trzymali się dolarów.

W kwestii regulacji w Stanach Zjednoczonych, Powell mówił o trwającej od dekady niepewności i braku odpowiedniego reżimu regulacyjnego w tej przestrzeni. W rezultacie, wiele firm ucieka się do przenoszenia swoich siedzib za granicę.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram