Bitcoin spadnie poniżej 40 000 ale dolar do zera - uważa CEO Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 grudnia 2021
ikona autora biały
kraken ceo

Rynek Bitcoina (BTC) wygląda słabo zmierzając ku końcowi 2021 roku. Podczas gdy wczesny świąteczny wiwat CoinMarketCap okazał się być błędem, regulatorzy zmagający się z wprowadzeniem rynku o wartości 2,2 biliona dolarów pod rządowy nadzór jeszcze bardziej opóźnili szanse na potencjalną kolejną część rajdu.

Po dwutygodniowej przerwie, eksperci znowu zaczęli snuć prognozy. Tym razem jest to Jesse Powell - CEO giełdy kryptowalutowej Kraken. Zasugerował on, że flagowa kryptowaluta może spaść poniżej 40 tysięcy dolarów. To jednak nie wszystko.

Bitcoin okazją do zakupów

Jesse Powell wcześniej przewidywał, że Bitcoin osiągnie 100 tysięcy dolarów do końca 2021 roku. Mimo, że wspomniał, że pozostało jeszcze kilka dni, przy cenie 48 000 USD i obecnym trendzie, tak śmiały kamień milowy może się nie ziścić.

W ostatnim wywiadzie dla Bloomberg TV, dyrektor powiedział, że istnieje możliwość zejścia Bitcoina do poziomu 42 000 dolarów. Zaznaczył również, że spadek poniżej 40 000 USD będzie stanowił okazję do kupna dla uczestników rynku.

Ale myślę, że wiele osób postrzega wszystko poniżej 40 000 USD jako okazję do kupna. Osobiście kupowałem, gdy kilka miesięcy temu zanurzyliśmy się z powrotem do 30.000 dolarów. Wiele osób ma trochę stablecoinów na uboczu, czekając tylko, aby wrócić do gry po najniższych cenach.

Mówiąc o swojej niezbyt udanej prognozie cenowej, Powell myślał, że "wszyscy będziemy w latających spodkach i płacić za kawę w Bitcoinie" jeszcze w 2011 roku. Chociaż jest to mało prawdopodobne w najbliższym czasie, dyrektor wierzy w długoterminową linię trendu Bitcoina i jego spójność. Twierdził, że Bitcoin powinien być uważany za "inwestycję na conajmniej 5 lat". Zamiast handlować w krótkich ramach czasowych, Powell stwierdził, że kryptowaluta jest bardziej "inwestycją typu kup i trzymaj".

Czy dolar jest skazany na zagładę?

Oprócz BTC po 100 000 USD, Powell twierdzi też, że "dolar zmierza do zera". Posunął się nawet do stwierdzenia, że ludzie powinni zacząć robić zapasy benzyny i mleka, jeśli mogą przedpłacić rachunki za czesne i opiekę zdrowotną. Powell nie poprzestał na tym. Prezes głównej giełdy powiedział również, że stopy procentowe spadną w rejon ujemny i wezwał ludzi, aby nie trzymali się dolarów.

W kwestii regulacji w Stanach Zjednoczonych, Powell mówił o trwającej od dekady niepewności i braku odpowiedniego reżimu regulacyjnego w tej przestrzeni. W rezultacie, wiele firm ucieka się do przenoszenia swoich siedzib za granicę.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram