Bitcoin przestaje korelować z rynkiem akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Bitcoin powoli zaczął tracić korelację z rynkiem akcji. Obecnie korelacja tych dwóch klas aktywów zbliża się do najniższego poziomu w 2022 roku.

40-dniowy współczynnik korelacji między Bitcoinem a indeksem Nasdaq 100 spadł poniżej 0,5. Według Bloomberga są to poziomy nie obserwowane od stycznia.

Dla porównania, korelacja wynosiła około 0,6 pod koniec ubiegłego miesiąca. W maju było to aż 0,85. W raporcie Bloomberga czytamy:

Jeśli wciąż pozytywna korelacja będzie się zmniejszać, może to wzbudzić pytania o to, czy pobite aktywa wirtualne są bliżej nadiru i ustawione na odrodzenie.

Korelacja BTC i rynku akcji

Bitcoin podążał w pewnym stopniu za akcjami od połowy 2021 roku, ale nigdy tak mocno jak w maju. Akcje i kryptowaluty pogrążyły się w tym miesiącu w kilka dni po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 0,5% - był to wówczas 22-letni rekord.

Bitcoin spadł jeszcze bardziej w czerwcu. Inflacja bowiem nadal rosła, a Fed prowadził jeszcze bardziej agresywną politykę. Obecnie handluje w pobliżu poziomów cenowych z końca 2020 r. Z kolei Nasdaq 100 kształtuje się na rocznych minimach.

Jednak cena Bitcoina z grubsza utrzymała swój poziom pomimo wzrostu CPI do 9,1%. Z drugiej strony, akcje spadły we wtorek w oczekiwaniu na niepokojący raport.

Tim Stenovec z Bloomberga podkreślił tę rozbieżność w czwartek.

Prezes FTX Sam Bankman Fried powiedział niedawno Real Vision, że widzi niewiele powodów, aby wierzyć, że kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze dna.

Inni inwestorzy, tacy jak Jordan Belfort (aka Wilk z Wall Street), niedawno przewidzieli, że uczestnicy rynku "zaczną handlować [Bitcoin] bardziej jak magazyn wartości, a mniej jak akcje wzrostowe" w dłuższej perspektywie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram