Bitcoin przestaje korelować z rynkiem akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Bitcoin powoli zaczął tracić korelację z rynkiem akcji. Obecnie korelacja tych dwóch klas aktywów zbliża się do najniższego poziomu w 2022 roku.

40-dniowy współczynnik korelacji między Bitcoinem a indeksem Nasdaq 100 spadł poniżej 0,5. Według Bloomberga są to poziomy nie obserwowane od stycznia.

Dla porównania, korelacja wynosiła około 0,6 pod koniec ubiegłego miesiąca. W maju było to aż 0,85. W raporcie Bloomberga czytamy:

Jeśli wciąż pozytywna korelacja będzie się zmniejszać, może to wzbudzić pytania o to, czy pobite aktywa wirtualne są bliżej nadiru i ustawione na odrodzenie.

Korelacja BTC i rynku akcji

Bitcoin podążał w pewnym stopniu za akcjami od połowy 2021 roku, ale nigdy tak mocno jak w maju. Akcje i kryptowaluty pogrążyły się w tym miesiącu w kilka dni po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 0,5% - był to wówczas 22-letni rekord.

Bitcoin spadł jeszcze bardziej w czerwcu. Inflacja bowiem nadal rosła, a Fed prowadził jeszcze bardziej agresywną politykę. Obecnie handluje w pobliżu poziomów cenowych z końca 2020 r. Z kolei Nasdaq 100 kształtuje się na rocznych minimach.

Jednak cena Bitcoina z grubsza utrzymała swój poziom pomimo wzrostu CPI do 9,1%. Z drugiej strony, akcje spadły we wtorek w oczekiwaniu na niepokojący raport.

Tim Stenovec z Bloomberga podkreślił tę rozbieżność w czwartek.

Prezes FTX Sam Bankman Fried powiedział niedawno Real Vision, że widzi niewiele powodów, aby wierzyć, że kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze dna.

Inni inwestorzy, tacy jak Jordan Belfort (aka Wilk z Wall Street), niedawno przewidzieli, że uczestnicy rynku "zaczną handlować [Bitcoin] bardziej jak magazyn wartości, a mniej jak akcje wzrostowe" w dłuższej perspektywie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Robinhood Crypto - bonus powitalny do 20 EUR za rejestrację

Robinhood to aplikacja finansowa do handlu akcjami, ETFami, a także kryptowalutami dotychczas bardzo popularna w USA. Jak się jednak okazuje, firma postanowiła rozszerzyć swój zasięg w Europie. Wraz z wejściem na nowy rynek Robinhood przygotował także bonus powitalny, który można otrzymać za rejestrację. Co to za bonus? Jak go odebrać? O tym w dzisiejszym artykule! […]

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram