Bitcoin przestaje korelować z rynkiem akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Bitcoin powoli zaczął tracić korelację z rynkiem akcji. Obecnie korelacja tych dwóch klas aktywów zbliża się do najniższego poziomu w 2022 roku.

40-dniowy współczynnik korelacji między Bitcoinem a indeksem Nasdaq 100 spadł poniżej 0,5. Według Bloomberga są to poziomy nie obserwowane od stycznia.

Dla porównania, korelacja wynosiła około 0,6 pod koniec ubiegłego miesiąca. W maju było to aż 0,85. W raporcie Bloomberga czytamy:

Jeśli wciąż pozytywna korelacja będzie się zmniejszać, może to wzbudzić pytania o to, czy pobite aktywa wirtualne są bliżej nadiru i ustawione na odrodzenie.

Korelacja BTC i rynku akcji

Bitcoin podążał w pewnym stopniu za akcjami od połowy 2021 roku, ale nigdy tak mocno jak w maju. Akcje i kryptowaluty pogrążyły się w tym miesiącu w kilka dni po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 0,5% - był to wówczas 22-letni rekord.

Bitcoin spadł jeszcze bardziej w czerwcu. Inflacja bowiem nadal rosła, a Fed prowadził jeszcze bardziej agresywną politykę. Obecnie handluje w pobliżu poziomów cenowych z końca 2020 r. Z kolei Nasdaq 100 kształtuje się na rocznych minimach.

Jednak cena Bitcoina z grubsza utrzymała swój poziom pomimo wzrostu CPI do 9,1%. Z drugiej strony, akcje spadły we wtorek w oczekiwaniu na niepokojący raport.

Tim Stenovec z Bloomberga podkreślił tę rozbieżność w czwartek.

Prezes FTX Sam Bankman Fried powiedział niedawno Real Vision, że widzi niewiele powodów, aby wierzyć, że kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze dna.

Inni inwestorzy, tacy jak Jordan Belfort (aka Wilk z Wall Street), niedawno przewidzieli, że uczestnicy rynku "zaczną handlować [Bitcoin] bardziej jak magazyn wartości, a mniej jak akcje wzrostowe" w dłuższej perspektywie.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram