Bitcoin przestaje korelować z rynkiem akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
bitcoin wall street

Bitcoin powoli zaczął tracić korelację z rynkiem akcji. Obecnie korelacja tych dwóch klas aktywów zbliża się do najniższego poziomu w 2022 roku.

40-dniowy współczynnik korelacji między Bitcoinem a indeksem Nasdaq 100 spadł poniżej 0,5. Według Bloomberga są to poziomy nie obserwowane od stycznia.

Dla porównania, korelacja wynosiła około 0,6 pod koniec ubiegłego miesiąca. W maju było to aż 0,85. W raporcie Bloomberga czytamy:

Jeśli wciąż pozytywna korelacja będzie się zmniejszać, może to wzbudzić pytania o to, czy pobite aktywa wirtualne są bliżej nadiru i ustawione na odrodzenie.

Korelacja BTC i rynku akcji

Bitcoin podążał w pewnym stopniu za akcjami od połowy 2021 roku, ale nigdy tak mocno jak w maju. Akcje i kryptowaluty pogrążyły się w tym miesiącu w kilka dni po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 0,5% - był to wówczas 22-letni rekord.

Bitcoin spadł jeszcze bardziej w czerwcu. Inflacja bowiem nadal rosła, a Fed prowadził jeszcze bardziej agresywną politykę. Obecnie handluje w pobliżu poziomów cenowych z końca 2020 r. Z kolei Nasdaq 100 kształtuje się na rocznych minimach.

Jednak cena Bitcoina z grubsza utrzymała swój poziom pomimo wzrostu CPI do 9,1%. Z drugiej strony, akcje spadły we wtorek w oczekiwaniu na niepokojący raport.

Tim Stenovec z Bloomberga podkreślił tę rozbieżność w czwartek.

Prezes FTX Sam Bankman Fried powiedział niedawno Real Vision, że widzi niewiele powodów, aby wierzyć, że kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze dna.

Inni inwestorzy, tacy jak Jordan Belfort (aka Wilk z Wall Street), niedawno przewidzieli, że uczestnicy rynku "zaczną handlować [Bitcoin] bardziej jak magazyn wartości, a mniej jak akcje wzrostowe" w dłuższej perspektywie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram