Bitcoin: Oto jak długo potrwa hossa według PlanB

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 sierpnia 2023
ikona autora biały
hossa

Znany analityk "PlanB" poinformował, że Bitcoin (BTC) przekroczył kluczowy poziom oporu, który historycznie sygnalizuje początek długotrwałych trendów wzrostowych.

Analityk podzielił się ze swoimi obserwatorami, że zrealizowana cena BTC w ciągu ostatnich pięciu miesięcy przekroczyła zrealizowaną cenę z poprzednich dwóch lat. Trend ten już trzykrotnie w historii oznaczał początek hossy.

Obecnie 5-miesięczna zrealizowana cena (znana również jako krótkoterminowa cena posiadania, przedstawiona w kolorze jasnoniebieskim) jest wyższa od dwuletniej zrealizowanej ceny (przedstawionej w kolorze ciemnoniebieskim). Poprzednie przypadki, zaznaczone czerwonymi kółkami, podkreślają potencjał utrzymania się tej konfiguracji przez następne dwa lub więcej lat.

Metryka ceny zrealizowanej mierzy łączną wartość wszystkich tokenów BTC w oparciu o ich ceny zakupu podzielone przez całkowitą liczbę tokenów w obiegu.

W fazach hossy wartość Bitcoina tradycyjnie pozostawała wyższa niż wszystkie jego zrealizowane ceny, jak podkreślił PlanB.

Oczekuje on, że podczas tego potencjalnie byczego rajdu, cena Bitcoina raczej nie spadnie poniżej progu 30 000 USD.

PlanB uważnie monitoruje również RSI Bitcoina, szeroko stosowany wskaźnik dynamiki, który ocenia, czy aktywa są obecnie niedowartościowane czy przewartościowane.

Zgodnie z jego analizą, obecna pozycja wskaźnika przypomina kluczowy moment z października 2015 r., co zdecydowanie sugeruje możliwość znaczącego wzrostu.

Zgodnie z tą analizą, PlanB wcześniej przewidywał, że Bitcoin może osiągnąć 50 000 USD przed nadchodzącym halvingiem zaplanowanym na kwiecień 2024 roku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram