Bhutan wchodzi we współpracę z Ripple nad CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 września 2021
ikona autora biały
butan ripple cbdc

Royal Monetary Authority (RMA) - bank centralny Bhutanu - połączył siły z Ripple, aby uruchomić cyfrową wersję swojej waluty narodowej. Instytucja przewiduje, że inicjatywa ta zwiększy włączenie finansowe kraju o 85% w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ripple i Bhutan weszły we współpracę

Dostawca technologii blockchain - Ripple, ogłosił, że umożliwi bankowi centralnemu Bhutanu wykorzystanie swojej sieci do pilotażowego wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego:

Dzisiaj z dumą ogłaszamy nasze partnerstwo z bankiem centralnym Bhutanu, Royal Monetary Authority (RMA), który wykorzysta rozwiązanie CBDC od Ripple do pilotowania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w fazach.

Poprzez zainicjowanie tego ruchu, Royal Monetary Authority spodziewa się "wzmocnienia płatności cyfrowych i transgranicznych oraz rozszerzenia wysiłków na rzecz włączenia finansowego" o 85% do 2023 roku. Bhutan - mały kraj śródlądowy w Himalajach - jest znany z tego, że jest jedynym narodem o zerowej emisji dwutlenku węgla na całym świecie. Dlatego też Ripple wyjaśnił, że rozwiązanie CBDC będzie pasowało do jego zasad:

Zaangażowanie Ripple w zrównoważony rozwój było ważne dla Bhutanu. Rozwiązanie CBDC jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a ponieważ opiera się na publicznej XRP Ledger, jest 120 000x bardziej wydajne energetycznie niż blockchainy typu proof-of-work.

Następnie firma Ripple wskazała, że jej sieć zapewniłaby bankom centralnym większą "kontrolę nad emisją, zarządzaniem, prywatnością i walidacją, niż uzyskałyby w przypadku publicznych blockchainów."

Poprzednie przedsięwzięcia kryptowalutowe Ripple w Azji

Oparta na blockchainie sieć płatności cyfrowych już rozszerzyła swój zasięg na największy kontynent pod względem powierzchni lądowej. Prawie miesiąc temu połączyła siły z południowokoreańskim dostawcą usług - GME Remittance. Współpraca umożliwiła temu drugiemu połączenie z wiodącym bankiem w Tajlandii - Siam Commercial Bank (SBI).

Inicjatywa ta przyspieszyłaby i zwiększyła skalę płatności pomiędzy dwoma krajami azjatyckimi. Obecnie, ponad 180000 obywateli Tajlandii mieszka w Korei Południowej. Już wtedy Subash Chandra Poudel - COO i dyrektor GME Remittance - zachwalał sieć Ripple jako szybki i przejrzysty sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę:

Wybraliśmy Ripple jako naszego partnera, ponieważ dzięki RippleNet możemy rozpocząć działalność w nowych krajach z nowymi partnerami w ciągu 1-2 tygodni. To drastycznie skróciło czas wejścia na rynek i zapewnia nam przewagę w porównaniu z konkurencją.

Z kolei Emi Yoshikawa - członek kadry kierowniczej najwyższego szczebla w Ripple - zauważyła, że ludzie mają potrzebę "wysyłania pieniędzy przez całą dobę, nawet w święta czy weekendy." Podkreśliła, że celem inicjatywy będzie spełnienie tych potrzeb.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram