Bhutan wchodzi we współpracę z Ripple nad CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 września 2021
ikona autora biały
butan ripple cbdc

Royal Monetary Authority (RMA) - bank centralny Bhutanu - połączył siły z Ripple, aby uruchomić cyfrową wersję swojej waluty narodowej. Instytucja przewiduje, że inicjatywa ta zwiększy włączenie finansowe kraju o 85% w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ripple i Bhutan weszły we współpracę

Dostawca technologii blockchain - Ripple, ogłosił, że umożliwi bankowi centralnemu Bhutanu wykorzystanie swojej sieci do pilotażowego wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego:

Dzisiaj z dumą ogłaszamy nasze partnerstwo z bankiem centralnym Bhutanu, Royal Monetary Authority (RMA), który wykorzysta rozwiązanie CBDC od Ripple do pilotowania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w fazach.

Poprzez zainicjowanie tego ruchu, Royal Monetary Authority spodziewa się "wzmocnienia płatności cyfrowych i transgranicznych oraz rozszerzenia wysiłków na rzecz włączenia finansowego" o 85% do 2023 roku. Bhutan - mały kraj śródlądowy w Himalajach - jest znany z tego, że jest jedynym narodem o zerowej emisji dwutlenku węgla na całym świecie. Dlatego też Ripple wyjaśnił, że rozwiązanie CBDC będzie pasowało do jego zasad:

Zaangażowanie Ripple w zrównoważony rozwój było ważne dla Bhutanu. Rozwiązanie CBDC jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a ponieważ opiera się na publicznej XRP Ledger, jest 120 000x bardziej wydajne energetycznie niż blockchainy typu proof-of-work.

Następnie firma Ripple wskazała, że jej sieć zapewniłaby bankom centralnym większą "kontrolę nad emisją, zarządzaniem, prywatnością i walidacją, niż uzyskałyby w przypadku publicznych blockchainów."

Poprzednie przedsięwzięcia kryptowalutowe Ripple w Azji

Oparta na blockchainie sieć płatności cyfrowych już rozszerzyła swój zasięg na największy kontynent pod względem powierzchni lądowej. Prawie miesiąc temu połączyła siły z południowokoreańskim dostawcą usług - GME Remittance. Współpraca umożliwiła temu drugiemu połączenie z wiodącym bankiem w Tajlandii - Siam Commercial Bank (SBI).

Inicjatywa ta przyspieszyłaby i zwiększyła skalę płatności pomiędzy dwoma krajami azjatyckimi. Obecnie, ponad 180000 obywateli Tajlandii mieszka w Korei Południowej. Już wtedy Subash Chandra Poudel - COO i dyrektor GME Remittance - zachwalał sieć Ripple jako szybki i przejrzysty sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę:

Wybraliśmy Ripple jako naszego partnera, ponieważ dzięki RippleNet możemy rozpocząć działalność w nowych krajach z nowymi partnerami w ciągu 1-2 tygodni. To drastycznie skróciło czas wejścia na rynek i zapewnia nam przewagę w porównaniu z konkurencją.

Z kolei Emi Yoshikawa - członek kadry kierowniczej najwyższego szczebla w Ripple - zauważyła, że ludzie mają potrzebę "wysyłania pieniędzy przez całą dobę, nawet w święta czy weekendy." Podkreśliła, że celem inicjatywy będzie spełnienie tych potrzeb.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram