Bhutan wchodzi we współpracę z Ripple nad CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 września 2021
ikona autora biały
butan ripple cbdc

Royal Monetary Authority (RMA) - bank centralny Bhutanu - połączył siły z Ripple, aby uruchomić cyfrową wersję swojej waluty narodowej. Instytucja przewiduje, że inicjatywa ta zwiększy włączenie finansowe kraju o 85% w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ripple i Bhutan weszły we współpracę

Dostawca technologii blockchain - Ripple, ogłosił, że umożliwi bankowi centralnemu Bhutanu wykorzystanie swojej sieci do pilotażowego wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego:

Dzisiaj z dumą ogłaszamy nasze partnerstwo z bankiem centralnym Bhutanu, Royal Monetary Authority (RMA), który wykorzysta rozwiązanie CBDC od Ripple do pilotowania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w fazach.

Poprzez zainicjowanie tego ruchu, Royal Monetary Authority spodziewa się "wzmocnienia płatności cyfrowych i transgranicznych oraz rozszerzenia wysiłków na rzecz włączenia finansowego" o 85% do 2023 roku. Bhutan - mały kraj śródlądowy w Himalajach - jest znany z tego, że jest jedynym narodem o zerowej emisji dwutlenku węgla na całym świecie. Dlatego też Ripple wyjaśnił, że rozwiązanie CBDC będzie pasowało do jego zasad:

Zaangażowanie Ripple w zrównoważony rozwój było ważne dla Bhutanu. Rozwiązanie CBDC jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a ponieważ opiera się na publicznej XRP Ledger, jest 120 000x bardziej wydajne energetycznie niż blockchainy typu proof-of-work.

Następnie firma Ripple wskazała, że jej sieć zapewniłaby bankom centralnym większą "kontrolę nad emisją, zarządzaniem, prywatnością i walidacją, niż uzyskałyby w przypadku publicznych blockchainów."

Poprzednie przedsięwzięcia kryptowalutowe Ripple w Azji

Oparta na blockchainie sieć płatności cyfrowych już rozszerzyła swój zasięg na największy kontynent pod względem powierzchni lądowej. Prawie miesiąc temu połączyła siły z południowokoreańskim dostawcą usług - GME Remittance. Współpraca umożliwiła temu drugiemu połączenie z wiodącym bankiem w Tajlandii - Siam Commercial Bank (SBI).

Inicjatywa ta przyspieszyłaby i zwiększyła skalę płatności pomiędzy dwoma krajami azjatyckimi. Obecnie, ponad 180000 obywateli Tajlandii mieszka w Korei Południowej. Już wtedy Subash Chandra Poudel - COO i dyrektor GME Remittance - zachwalał sieć Ripple jako szybki i przejrzysty sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę:

Wybraliśmy Ripple jako naszego partnera, ponieważ dzięki RippleNet możemy rozpocząć działalność w nowych krajach z nowymi partnerami w ciągu 1-2 tygodni. To drastycznie skróciło czas wejścia na rynek i zapewnia nam przewagę w porównaniu z konkurencją.

Z kolei Emi Yoshikawa - członek kadry kierowniczej najwyższego szczebla w Ripple - zauważyła, że ludzie mają potrzebę "wysyłania pieniędzy przez całą dobę, nawet w święta czy weekendy." Podkreśliła, że celem inicjatywy będzie spełnienie tych potrzeb.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram