Bhutan wchodzi we współpracę z Ripple nad CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 września 2021
ikona autora biały
butan ripple cbdc

Royal Monetary Authority (RMA) - bank centralny Bhutanu - połączył siły z Ripple, aby uruchomić cyfrową wersję swojej waluty narodowej. Instytucja przewiduje, że inicjatywa ta zwiększy włączenie finansowe kraju o 85% w ciągu najbliższych dwóch lat.

Ripple i Bhutan weszły we współpracę

Dostawca technologii blockchain - Ripple, ogłosił, że umożliwi bankowi centralnemu Bhutanu wykorzystanie swojej sieci do pilotażowego wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego:

Dzisiaj z dumą ogłaszamy nasze partnerstwo z bankiem centralnym Bhutanu, Royal Monetary Authority (RMA), który wykorzysta rozwiązanie CBDC od Ripple do pilotowania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w fazach.

Poprzez zainicjowanie tego ruchu, Royal Monetary Authority spodziewa się "wzmocnienia płatności cyfrowych i transgranicznych oraz rozszerzenia wysiłków na rzecz włączenia finansowego" o 85% do 2023 roku. Bhutan - mały kraj śródlądowy w Himalajach - jest znany z tego, że jest jedynym narodem o zerowej emisji dwutlenku węgla na całym świecie. Dlatego też Ripple wyjaśnił, że rozwiązanie CBDC będzie pasowało do jego zasad:

Zaangażowanie Ripple w zrównoważony rozwój było ważne dla Bhutanu. Rozwiązanie CBDC jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a ponieważ opiera się na publicznej XRP Ledger, jest 120 000x bardziej wydajne energetycznie niż blockchainy typu proof-of-work.

Następnie firma Ripple wskazała, że jej sieć zapewniłaby bankom centralnym większą "kontrolę nad emisją, zarządzaniem, prywatnością i walidacją, niż uzyskałyby w przypadku publicznych blockchainów."

Poprzednie przedsięwzięcia kryptowalutowe Ripple w Azji

Oparta na blockchainie sieć płatności cyfrowych już rozszerzyła swój zasięg na największy kontynent pod względem powierzchni lądowej. Prawie miesiąc temu połączyła siły z południowokoreańskim dostawcą usług - GME Remittance. Współpraca umożliwiła temu drugiemu połączenie z wiodącym bankiem w Tajlandii - Siam Commercial Bank (SBI).

Inicjatywa ta przyspieszyłaby i zwiększyła skalę płatności pomiędzy dwoma krajami azjatyckimi. Obecnie, ponad 180000 obywateli Tajlandii mieszka w Korei Południowej. Już wtedy Subash Chandra Poudel - COO i dyrektor GME Remittance - zachwalał sieć Ripple jako szybki i przejrzysty sposób na przesyłanie pieniędzy za granicę:

Wybraliśmy Ripple jako naszego partnera, ponieważ dzięki RippleNet możemy rozpocząć działalność w nowych krajach z nowymi partnerami w ciągu 1-2 tygodni. To drastycznie skróciło czas wejścia na rynek i zapewnia nam przewagę w porównaniu z konkurencją.

Z kolei Emi Yoshikawa - członek kadry kierowniczej najwyższego szczebla w Ripple - zauważyła, że ludzie mają potrzebę "wysyłania pieniędzy przez całą dobę, nawet w święta czy weekendy." Podkreśliła, że celem inicjatywy będzie spełnienie tych potrzeb.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram