kryptowaluty 2 - logo

Najlepsze kryptowalutowe karty płatnicze - Ranking 2021

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 września 2021
ikona autora biały
kryptowalutowa karta jaką wybrać ranking 2021

Kryptowaluty są głównie wykorzystywane do tradingu lub długoterminowych inwestycji (HODL). Jeśli użytkownicy chcą wydać swoje cyfrowe środki, zazwyczaj muszą przekonwertować je na walutę fiat. Później muszą wypłacić je poprzez giełdę i poczekać, aż transakcja dotrze na ich konto bankowe. Sposób ten jest mało efektywny. Właśnie dlatego inwestor potrzebuje czegoś takie jak kryptowalutowa karta.

Adopcja kart debetowych i kredytowych zasilanych kryptowalutami pozwala inwestorom na wydawanie cyfrowych aktywów w niemal każdym miejscu akceptującym karty VISA lub Mastercard. Za ich pomocą można także wypłacać środki z bankomatu. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy czym są kryptowalutowe karty debetowe/kredytowe, jak działają oraz jakie mają zalety i wady. Co więcej zaprezentujemy najlepsze możliwe opcje dla użytkowników z Europy. Tak więc, zaczynamy!

Czym jest kryptowalutowa karta kredytowa?

Kryptowalutowa karta kredytowa umożliwia jej posiadaczowi płacenie sprzedawcom za towary i usługi przy pomocy kryptowalut. Niektóre tego typu karty pozwalają również odebrać cashback w kryptowalucie. Jest to funkcja podobna do tradycyjnych kart kredytowych. Różnicą jest jednak to, że środki z cashbacku wracają w cyfrowych walutach, a nie fiatach.

Kryptowalutowa karta kredytowa jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które chcą wydawać swoje kryptowalut podczas codziennych czynności. Chociaż potencjalne nagrody za korzystanie z tego typu produktów mogą być kuszące, ważne jest, aby najpierw pokryć swoje priorytetowe zobowiązania. Osoby o zdrowych finansach są w stanie bardziej odpowiedzialnie spłacać kryptowalutowe pożyczki.


Jak działa kryptowalutowa karta kredytowa?

Za pomocą kryptowalutowej karty kredytowej, możesz pożyczyć kryptowalutę od wystawcy karty, którą musisz później spłacić. Tego typu karty są podobne do tradycyjnych kart kredytowych, w których przelewy są realizowane za pośrednictwem sieci przetwarzania płatności, takich jak Visa lub Mastercard.

Jeśli wystawcą twojej krypto karty jest Mastercard, oznacza to, że jest ona akceptowana u sprzedawców, którzy akceptują płatności Mastercard. W niektórych przypadkach, karty kredytowe kryptowalut kwalifikują się do ochrony lub korzyści oferowanych przez wystawcę. Ponadto, ich właściciele mogą zdobywać nagrody za płatności dokonane za pomocą kryptowaluty. Mogą one być wpłacane w postaci wydawanego aktywa lub innych coinów.


Jakie zalety i wady posiada kryptowalutowa karta kredytowa?

Kryptowalutowe karty posiadają zarówno zalety jak i wady.

Zalety kryptowalutowej karty kredytowej

Główną zaletą kryptowalutowych kart kredytowych jest to, że nagrody, które można za ich pomocą uzyskać mogą wzrosnąć na wartości i przynieść większy zysk niż cashback w walutach fiat oferowany przez tradycyjne karty kredytowe. W związku z tym nagrody te mogą być traktowane jako pasywne inwestycje. Użytkownicy mogą nawet zainwestować kryptowalutowy cashback na rynku, zamieniając go na inne monety.

Wady kryptowalutowej karty kredytowej

Otrzymane nagrody mogą zyskać na wartości, ale nie muszą. Zmienność rynku kryptowalut może również spowodować spadek ich wartości. Przykładowo, cashback w wysokości 2% może się zdeprecjonować do niższej wartości w zależności od trendu na rynku. Ponadto, niektóre karty blokują zarobione środki do końca cyklu rozliczeniowego. W tym czasie wartość kryptowaluty może się drastycznie zmienić.

Zarobione nagrody można albo trzymać, albo wymienić na waluty fiat. W tym drugim przypadku pojawiają się również komplikacje podatkowe. W polskim prawie trzeba się bowiem rozliczyć nie od otrzymanych kryptowalut, lecz od tych zamienionych na polskie złotówki. Niektóre giełdy mogą również pobierać dodatkową opłatę transakcyjną za wykup kryptowaluty.

Niestety, na polskim rynku nie ma jeszcze działającej kryptowalutowej karty kredytowej. Jeżeli chodzi o rynek amerykański, dostępny jest produkt chociażby od BlockFi.


Czym jest kryptowalutowa karta debetowa?

Kryptowalutowe karty debetowe są stworzone do szybkich płatności. Wydawana kwota jest automatycznie potrącana z portfela użytkownika, a nie w oparciu o zadłużenie. Kryptowalutowe karty debetowe, choć wydawane przez bank, nie są wspierane przez portfel. Kiedy właściciele używają swoich kart do codziennych zakupów, cyfrowe aktywa są konwertowane na fiaty.

Podobnie jak w przypadku kryptowalutowej karty kredytowej, karta debetowa również pozwala zdobywać nagrody.


Jak działa kryptowalutowa karta debetowa?

Posiadacze kryptowalutowych kart debetowych, aby dokonywać płatności muszą posiadać środki w portfelu. Karty tego typu są również zintegrowane z firmami płatniczymi Visa i Mastercard. Można je doładowywać za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej emitenta. Często można je także podłączyć do aplikacji takich jak Apple Pay lub Google Pay.

Podczas robienia zakupów, dana cyfrowa waluta jest automatycznie zamieniana na walutę fiat, którą akceptuje sklep. Należy pamiętać, że płatności kryptowalutową kartą debetową mogą podlegać lokalnym przepisom podatkowym.


Jakie zalety i wady posiada kryptowalutowa karta debetowa?

Posiadanie kryptowalutowej karty debetowej również ma swoje zalety i wady.

Zalety kryptowalutowej karty debetowej

Jeśli chodzi o zalety, dzięki kryptowalutowym kartom debetowym można sporo zaoszczędzić w podróży. Instytucje finansowe przeliczają bowiem Twoje środki na lokalną walutę bez dodatkowych opłat. Posiadacze kryptowalutowych kart debetowych zmniejszają także ryzyko kradzieży . Portfele zapewniają wyższe bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu haseł, skanowania biometrycznego czy uwierzytelniania dwuskładnikowego. Kartę można także szybko zamrozić lub zgłosić jej kradzież dzięki aplikacji.

Kryptowalutowe karty debetowe są również dobrze przystosowane do dokonywania mniejszych transakcji. Za ich pomocą możesz płacić w sklepie lub pokrywać subskrybcje za np. członkostwo w siłowni lub Netflixa.

Wady kryptowalutowej karty debetowej

Jeśli chodzi o wady, karty często przyznają nagrody w kryptowalucie, która nie ma aż tak ugruntowanej reputacji jak Bitcoin (BTC) czy Ethereum (ETH). Minusem jest także wysoka zmienność. Przykładowo, 2-procentowy cashback podczas spadkowego trendu może okazać się jedynie 1-procentowym zwrotem.

Co więcej, wiele przedpłaconych kart debetowych wymaga również stakowania danych monet, aby uzyskać większe nagrody. Oznacza to, że aby uzyskać dostęp do wysokich zwrotów za zakupy najpierw trzeba posiadać pewną ilość monet na danym blockchainie. Może to spowodować, że cashback czasami nie rekompensuje kosztów zainwestowanych w posiadanie karty debetowej. Przykładowo, karta od giełdy Binance wymaga posiadania ponad 2 mln USD w BNB, aby zakwalifikować się do 8-procentowego zwrotu.

Posiadanie karty debetowej może również spowodować większą skłonność do wydawania środków. W ciągu kilku lat wartość kryptowalut może wzrosnąć nawet o kilkaset procent. W takim przypadku z powodu regularnych wydatków możesz stracić sporo pieniędzy.


Najlepsze kryptowalutowe karty debetowe - Ranking 2021

Skoro wiemy już czym jest kryptowalutowa karta debetowa oraz jak działa, warto przyjrzeć się najlepszym dostępnym opcjom. Tak więc, zaczynamy!

Crypto.com

crypto-com-karta-krypto-768x240

Crypto.com nie tylko oferuje kartę VISA, która pozwala zarabiać na kryptowalutach przy każdym zakupie, ale jest również w pełni funkcjonalną giełdą kryptowalut. Za pomocą tej platformy możesz kupować i sprzedawać dziesiątki cyfrowych aktywów w aplikacji Crypto.com. Co więcej, pobiera ona niższe opłaty niż większość jej konkurentów. Dodatkowo, możesz zarabiać na odsetkach od swoich aktywów cyfrowych, trzymając je na specjalnych, oprocentowanych kontach.

Karta VISA Crypto.com może zapewnić Ci od 1% do 8% zwrotu w kryptowalutcie za wszystkie zakupy dokonane przy jej użyciu. Oferuje ponadto inne korzyści, takie jak dostęp do poczekalni lotniskowych, czy rabaty na Spotify, Netflix i Amazon Prime. Bonusy te są jednak dostępne tylko w przypadku kart debetowych o wyższym poziomie. Aby uzyskać wszystkie dostępne korzyści, musisz zdecydować się na kartę Obsidian, która wymaga stakowania tokenów CRO o wartości 400 000 USD.

Na szczęście istnieje wiele innych kart debetowych, które kosztują znacznie mniej niż Obsidian. Za darmo możesz wybrać niebieską kartę Midnight Blue, lub stakować 400 USD w tokenach CRO i otrzymać kartę Ruby Red, która oferuje 2% cashback i darmowe konto Spotify.


Coinbase

coinbase-karta

Coinbase to renomowana firma kryptowalutowa, która oprócz karty oferuje też giełdę kryptowalut oraz portfel. Karta debetowa Coinbase wyróżnia się łatwością użytkowania i kilkoma kuszącymi korzyściami, które sprawiają, że jest ona mocno konkurencyjna. Jest ona obsługiwana przez Visa i umożliwia dokonywanie zakupów na całym świecie. Połączenie z portfelem Coinbase pozwala wydawać wszelkie cyfrowe aktywa obsługiwane przez platformę. Podczas dokonywania transakcji, Twoje kryptowaluty są automatycznie przeliczane na EUR, USD i GBP. Nagrody kryptowalutowe są wypłacane w BTC i XLM. W ten sposób można zarobić odpowiednio 1% lub 4% cashbacku.

Niestety, otrzymanie nagród zajmuje trochę czasu - średnio od 1 do 5 dni. Dobra wiadomość dla użytkowników obawiających się o bezpieczeństwo: karta może być połączona z Google Pay i podlega regulacjom Financial Conduct Authority.

Każda moneta ma jednak dwie strony. Oprócz korzyści, rozwiązanie to implikuje pewne ograniczenia. Przykładem może być dzienny limit wydatków ustalony na 10 000 funtów. Do 500 funtów ograniczone są także wypłaty z bankomatów.

Dla mieszkańców USA nie ma żadnych opłat za transakcje, ale pozostali użytkownicy muszą zapłacić nawet 2,9%. W szczególnych przypadkach występują również inne prowizje. Przed zamówieniem karty należy się więc dokładnie zapoznać z jej warunkami.

Warto również wspomnieć o kilku dodatkowych środkach bezpieczeństwa. Karta Coinbase posiada dwuetapowe uwierzytelnianie, 256-bitowe szyfrowanie danych osobowych i informacji o płatności, a także opcję natychmiastowego zamrożenia karty za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej.


Binance

binance-karta

Binance to znana giełda kryptowalutowa założona w 2017 roku. Od tego czasu firma ugruntowała sobie pozycję jednej z najlepszych i najbardziej niezawodnych platform. Karta Binance Visa wyróżnia się swoją osiągalnością. Jej wydanie nie zajmuje bowiem tak dużo czasu jak w przypadku innych produktów. Swoją kartę otrzymasz nawet w ciągu kilku dni od zamówienia, bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

Pomimo dość ograniczonej liczby monet, z których możesz skorzystać, rozwiązanie Binance może pochwalić się solidnym cashbackiem, sięgającym nawet 8%. Możesz dodać swoje aktywa kryptowalutowe bezpośrednio na kartę debetową lub połączyć kartę z portfelem na platformie. To drugie rozwiązanie oznacza, że saldo Twojej karty będzie uzupełniane automatycznie. Karta nie wiąże się z żadnymi opłatami rocznymi, miesięcznymi, a nawet opłatami manipulacyjnymi. Byłoby to jednak zbyt piękne, gdyby nie było pułapek.

Tak więc, używając tej karty, bądź gotowy na zapłacenie 0,9% opłaty za każdy zakup. Ponadto, cashback zależy on od ilości posiadanych monet BNB. Aby odblokować maksymalny bonus, musisz posiadać w swoim portfelu przez 30 dni conajmniej 6000 BNB. Jest to nieosiągalna kwota dla wielu z nas. Na szczęście platforma daje również możliwość skorzystania z 1% podstawowego cashbacku bez konieczności inwestowania w BNB.


Nexo

nexo karta

Kryptowalutowa karta debetowa Nexo jest nieco nietypowa w porównaniu z konkurencją. Nie przelicza ona bowiem bezpośrednio kryptowalut przechowywanych w portfelu na fiat dla każdej transakcji. Nexo zamiast tego wydaje natychmiastową pożyczkę opartą na wartości Twoich zasobów kryptowalutowych. W rezultacie możesz wydać wartość swoich kryptowalut bez ich faktycznej sprzedaży.

Następnie możesz spłacić kredyt w kryptowalucie lub w fiatach. Ponieważ linia pożyczkowa jest dynamiczna, jeśli wartość Twoich zasobów kryptowalutowych wzrośnie, Twoje minimalne płatności zostaną zlikwidowane. Jednakże, jeśli Twoje zabezpieczenie kryptowalutowe deprecjonuje (lub jeśli zalegasz z płatnościami), będziesz musiał albo zdeponować więcej kryptowalut, spłacić część pożyczki lub sprzedać część swojego depozytu kryptowalutowego, aby uzupełnić niedobór.

Karta Nexo nie jest obarczona żadnymi miesięcznymi ani rocznymi opłatami. Oprocentowanie wynosi 5,9%. Za płatności otrzymujesz również 2% cashback w tokenach Nexo lub BTC. Nexo jest wspierana przez MasterCard i, co pomocne, możesz dokonywać płatności w lokalnej walucie. Nie musisz się więc martwić o kursy wymiany walut.


Wirex

wirex

Wirex to londyńska firma wydająca kryptowalutowe karty debetowe. Swoją pierwszą kryptowalutową kartę debetową uruchomiła w 2015 roku. Karta Wirex jest dostępna w Europie, kilku krajach azjatyckich oraz USA.

Wirex obsługuje już kilkadziesiąt kryptowalut i walut fiat, w tym Bitcoin, Ethereum i XRP, a także funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego. Waluty można konwertować bezpośrednio w aplikacji. Platforma posiada także swój własny token lojalnościowy WXT.

Program cashback oferowany przez Wirex nazywa się Cryptoback. Procent zwrotu zależy od ilości posiadanych na koncie WXT. Haczyk tkwi w tym, że cashback jest przyznawany tylko za płatności dokonywane w sklepach. Program nie obsługuje wypłat z bankomatów ani zakupów online.

Jeśli posiadasz 50 000 WXT otrzymasz 0.75% zwrotu za każdym razem, gdy użyjesz karty w sklepie. Nagroda ta przychodzi w formie BTC. Przy 500 000 WXT, zwrot wzrasta to do 1,5%.

Konto obarczone jest miesięczną opłatą za utrzymanie w wysokości 1,20 euro oraz 1% za doładowanie kryptowalutą. Jeśli chodzi o wypłaty gotówki z bankomatu, to w Europie wynoszą one 2,25 EUR. Poza Europą, opłata nadal wynosi 2,25 EUR, ale obowiązuje dodatkowa, 3-procentowa prowizja. Saldo karty jest ograniczone do 20 000 USD, a limit wydatków wynosi 10 000 USD dziennie.


Revolut

Revolut to łatwa w użyciu aplikacja bankowości internetowej założona w 2015 roku. Zapewnia ona szereg usług, w tym kartę debetową obsługującą kryptowaluty i waluty fiat. To rozwiązanie jest uważane za najlepsze dla podróżników, ponieważ zapewnia ogólnie niskie opłaty, brak lub minimalne opłaty za transakcje i przelewy międzynarodowe oraz wydatki za granicą. Po założeniu konta na platformie i zweryfikowaniu swojej tożsamości, można uzyskać dostęp do wirtualnej karty i używać jej do płatności zbliżeniowych. Jednak uzyskanie fizycznej wersji może zająć do 9 dni roboczych w ramach standardowej dostawy i do 3 dni roboczych, jeśli zdecydujesz się na dostawę ekspresową.

Aplikacja, nawiasem mówiąc, zapewnia solidne możliwości monitorowania i zarządzania swoimi wydatkami. Oferuje świetne narzędzia analityczne, różne funkcje, takie jak ustalanie limitów wydatków, zamrażanie/odmrażanie karty oraz dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa. Co więcej, możesz mieć pewność, że Twoje fundusze są w 100% bezpieczne, ponieważ posiada ona zaawansowane funkcje zapobiegania oszustwom.

Podobne tematy

Najlepsze kryptowalutowe karty płatnicze - Ranking 2021

Kryptowaluty są głównie wykorzystywane do tradingu lub długoterminowych inwestycji (HODL). Jeśli użytkownicy chcą wydać swoje cyfrowe środki, zazwyczaj muszą przekonwertować je na walutę fiat. Później muszą wypłacić je poprzez giełdę i poczekać, aż transakcja dotrze na ich konto bankowe. Sposób ten jest mało efektywny. Właśnie dlatego inwestor potrzebuje czegoś takie jak kryptowalutowa karta. Adopcja kart […]

Bitcoin vs Ethereum - która kryptowaluta jest lepszą inwestycją?

Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) to dwie największe kryptowaluty na świecie. Chociaż obie są zdecentralizowanymi środkami wymiany opartymi na technologii blockchain, w rzeczywistości są bardzo różne. BTC chce być prawdziwą formą pieniądza i oficjalnie uznaną walutą cyfrową. ETH natomiast, to raczej pieniądz z mikroprocesorem - programowalny pieniądz, który może zautomatyzować kontrakty pomiędzy anonimowymi stronami lub […]

Co to jest Shiba Inu (SHIB): Zabójca czy naśladowca Dogecoina?

Wprowadzony na rynek w 2020 roku, Shiba Inu (SHIB) jest "zdecentralizowanym meme coinem" zaprojektowanym jako oparta na Ethereum alternatywa dla Dogecoina (DOGE). Co to jest Shiba Inu? Shiba Inu to tzw. "meme coin", czyli typowy token, który nie ma żadnej wewnętrznej wartości lub użyteczności, zamiast tego jest skupiony wokół memów internetowych i innych trendów w […]

Co to jest Terra (LUNA) - wszystko co musisz wiedzieć

Terra (LUNA) to protokół blockchain, którego celem jest stworzenie zdecentralizowanego ekosystemu dla algorytmicznie zarządzanych stablecoinów. Protokół Terra ma dwie natywne kryptowaluty odgrywające równie ważną rolę w ekosystemie: TerraSDR i Luna. TerraSDR reprezentuje stablecoin powiązany z międzynarodowymi aktywami rezerwowymi IMF - SDR. Służy on jako jednostka rozliczeniowa, w której denominowane są opłaty transakcyjne, nagrody dla górników […]

Co to jest Polygon (MATIC) – Internet Blockchainów Ethereum

Uruchomiony w 2017 roku Polygon (wcześniej Matic Network) jest rozwiązaniem przeznaczonym do skalowania Ethereum. Aktualnie (na dzień 5 czerwca 2021…

TOP 10 narzędzi do analizowania kryptowalut

Idea kryptowalut istnieje dopiero od czasu, gdy Satoshi Nakamoto opublikował biała księgę Bitcoina w sierpniu 2008 roku. Jest to więc niezwykle młoda koncepcja, a cała infrastruktura otaczająca kryptowaluty dopiero zaczyna się kształtować. Kryptowaluty jako większy sektor nie są również, w przeciwieństwie do wielu innych sektorów, zdominowane przez tradycyjnych graczy. Dlatego dla nowych osób, jak również […]

Czym są stablecoiny? Poradnik

Od momentu powstania, kryptowaluty były uważane za szczególnie zmienne instrumenty inwestycyjne, jeśli chodzi o ich cenę. Doprowadziło to do skoków cen i krachów, uniemożliwiając w niektórych przypadkach wykorzystanie kryptowalut do zakupu codziennych towarów i usług, ze względu na ryzyko dla sprzedawców i kupców. Tutaj właśnie wkraczają stablecoiny. Teoria mówi, że jeśli stworzysz walutę, która jest […]

Co to jest NFT i dlaczego warto w nie inwestować?

Niewymienne tokeny (NFT) to kolejny ogromny trend w branży kryptowalut zaraz po DeFi. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy więc co to jest NFT, dlaczego warto inwestować na tym wschodzącym rynku oraz w jaki sposób to zrobić. Tak więc, zaczynamy! Co to jest NFT? Niewymienny token (NFT) to skrót od non-fungible token. Zacznijmy od samego początku - […]

Jak zabezpieczyć konto Binance przed phishingiem i oszustwami?

Jeśli masz konto na giełdzie kryptowalut Binance, raczej możesz spać spokojnie. Firma ta ma bowiem solidną reputacje i stosuje wiele solidnych środków bezpieczeństwa. Warto jednak dmuchać na zimne. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci czym są scamy oraz ataki phishingowe, na czym polegają oraz jak się przed nimi ustrzec, odpowiednio zabezpieczając swoje konto Binance. Tak więc, […]

Czym są cykliczne zakupy Binance?

Patrząc na historyczny wykres Bitcoina i innych kryptowalut, HODLing okazał się być świetną strategią inwestycyjną. Nie każdy ma jednak wolne fundusze, aby zainwestować od razu dużą kwotę. Niektórzy chcą inwestować mniejsze pieniądze, jednak regularnie. Kiedyś trzeba było to robić manualnie, ponieważ giełdy były proste i oferowały w zasadzie tylko kilka podstawowych funkcji. Dziś jest jednak […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram