Analiza Bitcoina: rok 2023 jest pełen zielonych świec

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 stycznia 2023
ikona autora biały

Minęły dopiero 4 dni nowego roku i narazie wszystko wygląda w porządku. Bitcoin nie zrobił ani jednej czerwonej świecy na wykresie dziennym od początku 2023 roku. Czy to się utrzyma, czy może szykuje się duży spadek? Spójrzmy na wykres.

Wykres tygodniowy

Jak zawsze zaczynamy od kluczowych punktów wsparcia i oporu. Są one oznaczone jako niebieskie strefy na poniższym wykresie - gdzie każda świeca reprezentuje 7 dni. Są to miejsca, w których cena Bitcoina reagowała w przeszłości.

Jak zawsze, przeszłość jest ważna dla przewidywań cenowych w przyszłości. Stąd najpierw przyjrzymy się, gdzie obecnie znajduje się cena Bitcoina: pomiędzy środkową (18 500 USD) a dolną niebieską strefą (12 000 USD).

Bitcoin w ciągu ostatniego roku zanurzył się poniżej poziomu 18 500 dolarów, sprawiając wrażenie, że cena od razu przejdzie do kolejnego punktu wsparcia: granicy 12 000 dolarów. Tak się jednak nie stało, a cena od kilku tygodni utrzymuje się na stałym poziomie - i to tuż poniżej 18 500 dolarów.

Ponieważ trwa to już tak długo, oznacza to zazwyczaj, że Bitcoin szykuje się do silnego ruchu. Będzie to ciekawe, ale niestety nie możemy w 100% przewidzieć czy będzie to wzrost czy spadek. Mimo to, możemy patrzeć na możliwą kontynuację, jeśli cena zyska znaczny impet.

4 zielone dni z rzędu

Aby to zrobić, spojrzymy na wykres dzienny (każda świeca = 24 godziny). Tam lepiej widzimy na widoku strefę środkową. Wskazaliśmy tu również punkt startowy 2023; nie powstały jeszcze żadne czerwone świece. Bitcoin wygląda więc jakby chciał iść w górę, a nie w dół.

wykres dzienny cen Bitcoina na giełdzie Binance w 2022 roku

Jeśli cena przebije poprzedni szczyt - a najlepiej także niebieską strefę - wtedy jest bardzo prawdopodobne, że cena pójdzie dalej w górę. Poprzedni szczyt znajduje się w okolicach 18 400 USD, a niebieska strefa w okolicach 18 500 USD.

Niestety, działa to tak samo przy spadku, tyle że w drugą stronę. Poprzedni dołek to okolice 15 480 dolarów. Cena nie powinna spaść poniżej tego poziomu, w przeciwnym razie możliwy jest spadek do dolnej niebieskiej strefy. Oczywiście te dwa scenariusze są jeszcze odległe o jakiś czas, bo rynek praktycznie się nie rusza. Niemniej jednak i tak dobrze jest myśleć w ten sposób kilka kroków do przodu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram