Analiza Bitcoina: rok 2023 jest pełen zielonych świec

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 stycznia 2023
ikona autora biały

Minęły dopiero 4 dni nowego roku i narazie wszystko wygląda w porządku. Bitcoin nie zrobił ani jednej czerwonej świecy na wykresie dziennym od początku 2023 roku. Czy to się utrzyma, czy może szykuje się duży spadek? Spójrzmy na wykres.

Wykres tygodniowy

Jak zawsze zaczynamy od kluczowych punktów wsparcia i oporu. Są one oznaczone jako niebieskie strefy na poniższym wykresie - gdzie każda świeca reprezentuje 7 dni. Są to miejsca, w których cena Bitcoina reagowała w przeszłości.

Jak zawsze, przeszłość jest ważna dla przewidywań cenowych w przyszłości. Stąd najpierw przyjrzymy się, gdzie obecnie znajduje się cena Bitcoina: pomiędzy środkową (18 500 USD) a dolną niebieską strefą (12 000 USD).

Bitcoin w ciągu ostatniego roku zanurzył się poniżej poziomu 18 500 dolarów, sprawiając wrażenie, że cena od razu przejdzie do kolejnego punktu wsparcia: granicy 12 000 dolarów. Tak się jednak nie stało, a cena od kilku tygodni utrzymuje się na stałym poziomie - i to tuż poniżej 18 500 dolarów.

Ponieważ trwa to już tak długo, oznacza to zazwyczaj, że Bitcoin szykuje się do silnego ruchu. Będzie to ciekawe, ale niestety nie możemy w 100% przewidzieć czy będzie to wzrost czy spadek. Mimo to, możemy patrzeć na możliwą kontynuację, jeśli cena zyska znaczny impet.

4 zielone dni z rzędu

Aby to zrobić, spojrzymy na wykres dzienny (każda świeca = 24 godziny). Tam lepiej widzimy na widoku strefę środkową. Wskazaliśmy tu również punkt startowy 2023; nie powstały jeszcze żadne czerwone świece. Bitcoin wygląda więc jakby chciał iść w górę, a nie w dół.

Jeśli cena przebije poprzedni szczyt - a najlepiej także niebieską strefę - wtedy jest bardzo prawdopodobne, że cena pójdzie dalej w górę. Poprzedni szczyt znajduje się w okolicach 18 400 USD, a niebieska strefa w okolicach 18 500 USD.

Niestety, działa to tak samo przy spadku, tyle że w drugą stronę. Poprzedni dołek to okolice 15 480 dolarów. Cena nie powinna spaść poniżej tego poziomu, w przeciwnym razie możliwy jest spadek do dolnej niebieskiej strefy. Oczywiście te dwa scenariusze są jeszcze odległe o jakiś czas, bo rynek praktycznie się nie rusza. Niemniej jednak i tak dobrze jest myśleć w ten sposób kilka kroków do przodu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram