Analiza Bitcoina: rok 2023 jest pełen zielonych świec

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 stycznia 2023
ikona autora biały

Minęły dopiero 4 dni nowego roku i narazie wszystko wygląda w porządku. Bitcoin nie zrobił ani jednej czerwonej świecy na wykresie dziennym od początku 2023 roku. Czy to się utrzyma, czy może szykuje się duży spadek? Spójrzmy na wykres.

Wykres tygodniowy

Jak zawsze zaczynamy od kluczowych punktów wsparcia i oporu. Są one oznaczone jako niebieskie strefy na poniższym wykresie - gdzie każda świeca reprezentuje 7 dni. Są to miejsca, w których cena Bitcoina reagowała w przeszłości.

Jak zawsze, przeszłość jest ważna dla przewidywań cenowych w przyszłości. Stąd najpierw przyjrzymy się, gdzie obecnie znajduje się cena Bitcoina: pomiędzy środkową (18 500 USD) a dolną niebieską strefą (12 000 USD).

Bitcoin w ciągu ostatniego roku zanurzył się poniżej poziomu 18 500 dolarów, sprawiając wrażenie, że cena od razu przejdzie do kolejnego punktu wsparcia: granicy 12 000 dolarów. Tak się jednak nie stało, a cena od kilku tygodni utrzymuje się na stałym poziomie - i to tuż poniżej 18 500 dolarów.

Ponieważ trwa to już tak długo, oznacza to zazwyczaj, że Bitcoin szykuje się do silnego ruchu. Będzie to ciekawe, ale niestety nie możemy w 100% przewidzieć czy będzie to wzrost czy spadek. Mimo to, możemy patrzeć na możliwą kontynuację, jeśli cena zyska znaczny impet.

4 zielone dni z rzędu

Aby to zrobić, spojrzymy na wykres dzienny (każda świeca = 24 godziny). Tam lepiej widzimy na widoku strefę środkową. Wskazaliśmy tu również punkt startowy 2023; nie powstały jeszcze żadne czerwone świece. Bitcoin wygląda więc jakby chciał iść w górę, a nie w dół.

wykres dzienny cen Bitcoina na giełdzie Binance w 2022 roku

Jeśli cena przebije poprzedni szczyt - a najlepiej także niebieską strefę - wtedy jest bardzo prawdopodobne, że cena pójdzie dalej w górę. Poprzedni szczyt znajduje się w okolicach 18 400 USD, a niebieska strefa w okolicach 18 500 USD.

Niestety, działa to tak samo przy spadku, tyle że w drugą stronę. Poprzedni dołek to okolice 15 480 dolarów. Cena nie powinna spaść poniżej tego poziomu, w przeciwnym razie możliwy jest spadek do dolnej niebieskiej strefy. Oczywiście te dwa scenariusze są jeszcze odległe o jakiś czas, bo rynek praktycznie się nie rusza. Niemniej jednak i tak dobrze jest myśleć w ten sposób kilka kroków do przodu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram