Analiza: Bitcoin porusza się po ziemi niczyjej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2023
ikona autora biały
analiza on-chain

W ostatnich dniach na wykresie Bitcoina niewiele się zmieniło. Cena od dłuższego czasu oscyluje pomiędzy istotnymi oporami i wsparciami. Trudno powiedzieć, że rynek kryptowalut jest w dzisiejszych czasach mocno zmienny jak do tego przywykliśmy. Mimo wszystko przyjdzie czas, kiedy cena wybierze wyraźny kierunek.

W dzisiejszej analizie najpierw rozpatrujemy dwa najważniejsze poziomy cenowe dla Bitcoina: główny opór i główne wsparcie. Wystrzelenie powyżej oporu daje powody do optymizmu. Jeśli cena zanurkuje poniżej wsparcia, to mamy dość duży problem.

Jak już to omówimy, zajmiemy się też dolarem. Akcja cenowa dolara okazała się ostatnio bardzo ciekawa. Im silniejszy dolar, tym słabszy Bitcoin (i odwrotnie). W ten sposób można umieścić trend dolara obok trendu Bitcoina i uzyskać z tego dodatkowe potwierdzenie dla przyszłego kierunku ceny.

Dwa główne poziomy cenowe

W ostatnich tygodniach cena znajduje się się wokół zaledwie dwóch linii na wykresie Bitcoina. Mamy zieloną linię przy 15,760$. Jest to wsparcie, które Bitcoin testował dokładnie cztery razy na swoim wykresie dziennym (każda świeca reprezentuje jeden dzień). Wszystkie te razy były udane. I wkrótce zobaczyliśmy ruch w górę wyłaniający się z tego wsparcia.

wykres prezentujący cenę Bitcoina w styczniu 2023

Od tego czasu Bitcoin bardzo powoli idzie w górę. Aż pewnego dnia największa krypto-waluta wystrzeliła w górę o grube 5,5% powyżej 18 000 dolarów. Zielony dzień, ale wszystko trwał krótko. Cena napotkała istotny opór na poziomie 18 375 USD i spadła o kilka procent.

Jak na razie nie re-testujemy tego oporu i Bitcoin porusza się na ziemi niczyjej. Dlatego przy wyborze kierunku wsparcie i opór mają duże znaczenie. Któryś z nich zostanie przebity jako pierwszy. Pozostaje palące pytanie, jaki to będzie poziom cen. Może trend dolara powie nam więcej?

Wykres dolara jest byczy

Dolar wydaje się szykować do odbicia. Wykres dolara (wyrażony w DXY) skutecznie przetestował kluczowe wsparcie.

wykres prezentujący cenę dolara w styczniu 2023

Jeżeli jest to początek większego ruchu w górę, to z pewnością nie będzie to pozytywne dla Bitcoina. Jak widać na poniższym wykresie, słaby dolar jest bardzo byczy dla Bitcoina. Z kolei silny dolar jest zabójczy dla ceny.

wykres prezentujący korelację pomiędzy ceną dolara a ceną Bitcoina

Ważne jest więc, aby przy analizie Bitcoina uwzględnić dolara. W chwili obecnej wydaje się, że dla największej waluty szykuje się trend wzrostowy. Może to oznaczać, że największa kryptowaluta musi się poddać.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram