Analiza: Bitcoin porusza się po ziemi niczyjej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2023
ikona autora biały
analiza on-chain

W ostatnich dniach na wykresie Bitcoina niewiele się zmieniło. Cena od dłuższego czasu oscyluje pomiędzy istotnymi oporami i wsparciami. Trudno powiedzieć, że rynek kryptowalut jest w dzisiejszych czasach mocno zmienny jak do tego przywykliśmy. Mimo wszystko przyjdzie czas, kiedy cena wybierze wyraźny kierunek.

W dzisiejszej analizie najpierw rozpatrujemy dwa najważniejsze poziomy cenowe dla Bitcoina: główny opór i główne wsparcie. Wystrzelenie powyżej oporu daje powody do optymizmu. Jeśli cena zanurkuje poniżej wsparcia, to mamy dość duży problem.

Jak już to omówimy, zajmiemy się też dolarem. Akcja cenowa dolara okazała się ostatnio bardzo ciekawa. Im silniejszy dolar, tym słabszy Bitcoin (i odwrotnie). W ten sposób można umieścić trend dolara obok trendu Bitcoina i uzyskać z tego dodatkowe potwierdzenie dla przyszłego kierunku ceny.

Dwa główne poziomy cenowe

W ostatnich tygodniach cena znajduje się się wokół zaledwie dwóch linii na wykresie Bitcoina. Mamy zieloną linię przy 15,760$. Jest to wsparcie, które Bitcoin testował dokładnie cztery razy na swoim wykresie dziennym (każda świeca reprezentuje jeden dzień). Wszystkie te razy były udane. I wkrótce zobaczyliśmy ruch w górę wyłaniający się z tego wsparcia.

Od tego czasu Bitcoin bardzo powoli idzie w górę. Aż pewnego dnia największa krypto-waluta wystrzeliła w górę o grube 5,5% powyżej 18 000 dolarów. Zielony dzień, ale wszystko trwał krótko. Cena napotkała istotny opór na poziomie 18 375 USD i spadła o kilka procent.

Jak na razie nie re-testujemy tego oporu i Bitcoin porusza się na ziemi niczyjej. Dlatego przy wyborze kierunku wsparcie i opór mają duże znaczenie. Któryś z nich zostanie przebity jako pierwszy. Pozostaje palące pytanie, jaki to będzie poziom cen. Może trend dolara powie nam więcej?

Wykres dolara jest byczy

Dolar wydaje się szykować do odbicia. Wykres dolara (wyrażony w DXY) skutecznie przetestował kluczowe wsparcie.

Jeżeli jest to początek większego ruchu w górę, to z pewnością nie będzie to pozytywne dla Bitcoina. Jak widać na poniższym wykresie, słaby dolar jest bardzo byczy dla Bitcoina. Z kolei silny dolar jest zabójczy dla ceny.

Ważne jest więc, aby przy analizie Bitcoina uwzględnić dolara. W chwili obecnej wydaje się, że dla największej waluty szykuje się trend wzrostowy. Może to oznaczać, że największa kryptowaluta musi się poddać.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram