Analiza: Bitcoin porusza się po ziemi niczyjej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 stycznia 2023
ikona autora biały
analiza on-chain

W ostatnich dniach na wykresie Bitcoina niewiele się zmieniło. Cena od dłuższego czasu oscyluje pomiędzy istotnymi oporami i wsparciami. Trudno powiedzieć, że rynek kryptowalut jest w dzisiejszych czasach mocno zmienny jak do tego przywykliśmy. Mimo wszystko przyjdzie czas, kiedy cena wybierze wyraźny kierunek.

W dzisiejszej analizie najpierw rozpatrujemy dwa najważniejsze poziomy cenowe dla Bitcoina: główny opór i główne wsparcie. Wystrzelenie powyżej oporu daje powody do optymizmu. Jeśli cena zanurkuje poniżej wsparcia, to mamy dość duży problem.

Jak już to omówimy, zajmiemy się też dolarem. Akcja cenowa dolara okazała się ostatnio bardzo ciekawa. Im silniejszy dolar, tym słabszy Bitcoin (i odwrotnie). W ten sposób można umieścić trend dolara obok trendu Bitcoina i uzyskać z tego dodatkowe potwierdzenie dla przyszłego kierunku ceny.

Dwa główne poziomy cenowe

W ostatnich tygodniach cena znajduje się się wokół zaledwie dwóch linii na wykresie Bitcoina. Mamy zieloną linię przy 15,760$. Jest to wsparcie, które Bitcoin testował dokładnie cztery razy na swoim wykresie dziennym (każda świeca reprezentuje jeden dzień). Wszystkie te razy były udane. I wkrótce zobaczyliśmy ruch w górę wyłaniający się z tego wsparcia.

wykres prezentujący cenę Bitcoina w styczniu 2023

Od tego czasu Bitcoin bardzo powoli idzie w górę. Aż pewnego dnia największa krypto-waluta wystrzeliła w górę o grube 5,5% powyżej 18 000 dolarów. Zielony dzień, ale wszystko trwał krótko. Cena napotkała istotny opór na poziomie 18 375 USD i spadła o kilka procent.

Jak na razie nie re-testujemy tego oporu i Bitcoin porusza się na ziemi niczyjej. Dlatego przy wyborze kierunku wsparcie i opór mają duże znaczenie. Któryś z nich zostanie przebity jako pierwszy. Pozostaje palące pytanie, jaki to będzie poziom cen. Może trend dolara powie nam więcej?

Wykres dolara jest byczy

Dolar wydaje się szykować do odbicia. Wykres dolara (wyrażony w DXY) skutecznie przetestował kluczowe wsparcie.

wykres prezentujący cenę dolara w styczniu 2023

Jeżeli jest to początek większego ruchu w górę, to z pewnością nie będzie to pozytywne dla Bitcoina. Jak widać na poniższym wykresie, słaby dolar jest bardzo byczy dla Bitcoina. Z kolei silny dolar jest zabójczy dla ceny.

wykres prezentujący korelację pomiędzy ceną dolara a ceną Bitcoina

Ważne jest więc, aby przy analizie Bitcoina uwzględnić dolara. W chwili obecnej wydaje się, że dla największej waluty szykuje się trend wzrostowy. Może to oznaczać, że największa kryptowaluta musi się poddać.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram