Jak prawidłowo zabezpieczyć konto Binance? 9 wskazówek

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 stycznia 2023
ikona autora biały
binance jak zabezpieczyć konto

Kryptowaluty z natury rzeczy kojarzą się z wysokim bezpieczeństwem. Istnieje uzasadnione przekonanie, że dopóki ktoś nie uzyska dostępu do twojego seedu, czyli klucza prywatnego, twoje kryptowaluty są bezpieczne. Możemy śmiało powiedzieć, że rzeczywiście tak jest. Ale co jeśli nie posiadasz frazy seed do prywatnego portfela?

Dane dostępu do kryptowalut przechowywane na scentralizowanych platformach, takich jak giełdy kryptowalut, znajdują się bezpośrednio pod kontrolą danej firmy. Bezpieczeństwa nie zapewnia więc już tylko jeden nieprzekraczalny mur w postaci frazy seed, ale dwa, znacznie mniej bezpieczne mury - zabezpieczenia systemów wewnętrznych giełdy, za które odpowiada sama firma, oraz zabezpieczenia, które podejmujesz w celu ochrony swojego konta.

W tym artykule przedstawimy kilka prostych kroków, które powinieneś podjąć, aby zabezpieczyć swoje konto na Binance, największej na świecie giełdzie kryptowalut.

Podobnie jak sami użytkownicy, Binance ma interes w utrzymaniu bezpieczeństwa kont klientów i unikaniu przypadków naruszenia bezpieczeństwa.

Od razu w pierwszym rozdziale poniżej widać, jak szybko ewoluują zagrożenia bezpieczeństwa. W Twoim najlepszym interesie jest więc używanie nie tylko naprawdę silnego hasła, ale także wszystkich dostępnych opcji dodatkowego zabezpieczenia konta, które omówimy w poniższym artykule. Z lekką przesadą można powiedzieć, że poniższe wskazówki pomogą Ci uczynić ze swojego konta (prawie) niepokonany skarbiec.

Używaj silnego hasła

Silne i regularnie zmieniane hasło jest podstawą. Powinieneś używać silnych i unikalnych haseł do każdego ze swoich kont w internecie. A wyjątkowość to często problem. Jeśli napastnikom uda się włamać do systemów bezpieczeństwa danej platformy ukrywając dane logowania, często próbują je wykorzystać w podobnych serwisach.

I czasem im się to udaje. Jeśli doszło do wycieku danych na giełdzie Anycoin i miałeś te same dane do logowania na Binance, atakujący mogliby wykorzystać ten fakt.

Sam Binance zaleca skonstruowanie hasła z dużych i małych liter, cyfr i symboli specjalnych; określa minimalną długość hasła na co najmniej 8 znaków. Jeśli jednak chcesz mieć naprawdę silne hasło, zrób je jeszcze dłuższe, najlepiej co najmniej 11 znaków, i włącz więcej znaków z innych zestawów - więcej liczb i więcej symboli. W poniższej tabeli podano, ile czasu zajęłoby złamanie hasła przez 8 kart graficznych Nvidia A100, w zależności od jego długości i liczby użytych zestawów znaków.

grafika przedstawiająca tabelę
źródło: hivesystems.io

Karty z tej serii mogą wypróbować ponad 523 miliardy kombinacji haseł na sekundę. Jako casual cracker nie musisz jednak kupować kart - możesz wynająć ich moc. Można powiedzieć, że jest to jeden z najnowocześniejszych i łatwo dostępnych sposobów łamania haseł w 2022 roku, przeciwko któremu 8 wspomnianych znaków nie wytrzymałoby tak długo. Sam więc widzisz, że nie tylko długość hasła ma znaczenie, ale również to, ile zestawów znaków używasz.

Jak więc poprawnie wygenerować hasło i go nie zapomnieć?

Po przeczytaniu poprzednich akapitów nie będzie dla Was zaskoczeniem, że najbezpieczniejsze hasła to takie, które nie tworzą słów zrozumiałych dla człowieka i nie są w żaden sposób związane z Waszą osobą. Jednym z najlepszych sposobów na wygenerowanie takiego hasła i zarządzanie nim są menedżery haseł.

W ten sposób można bezpiecznie i wygodnie przechowywać i zarządzać różnymi hasłami w jednym miejscu. Większość menedżerów haseł wykorzystuje zaawansowane mechanizmy szyfrowania, które zapewniają dodatkową warstwę ochrony. Upewnij się, że używasz tylko zaufanego oprogramowania do zarządzania hasłami. Możemy polecić na przykład Dashlane lub LastPass, a KeePass to świetny opensource'owy menedżer haseł z wieloma funkcjami szyfrowania.

Czy warto regularnie zmieniać silne hasło?

Pewnie wiele razy w życiu słyszałeś radę, że powinieneś regularnie zmieniać swoje hasła. Wiele firm nawet nadal tego wymaga, ale rzeczywistość jest taka, że nie pomaga to tak bardzo w bezpieczeństwie konta. Microsoft od 2019 roku już nawet tego nie zaleca, o czym mówi schemat bezpieczeństwa Windows 10. NIST, amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii, od 2017 roku nie zaleca takich praktyk w swoich procedurach zarządzania cyfrową tożsamością. Microsoft wyjaśnił:

"Okresowa zmiana hasła jest jedynie mechanizmem zabezpieczającym przed jego wykorzystaniem przez napastnika, który w jakiś sposób wszedł w jego posiadanie. Jeśli ustawiłeś wystarczająco silne hasło, które nigdy nie zostało złamane, nie ma powodu, aby je zmieniać. A jeśli masz dowód, że ktoś wykradł twoje hasło, prawdopodobnie zadziałasz natychmiast, zamiast czekać na kolejną przerwę w pracy, by zmienić je zgodnie z wymogami".

Powodem braku korzyści dla bezpieczeństwa jest to, że użytkownicy zmuszeni do zmiany hasła zazwyczaj zmodyfikują je tylko o jeden lub dwa znaki, czasami więcej, jeśli jest to wymagane. To tak naprawdę nie przynosi żadnych pozytywnych korzyści dla bezpieczeństwa.

Jeśli zdecydujesz się na tak słabe hasło, znalezienie obydwu nie zajmie crackerowi dużo czasu. Natomiast wygenerowanie bardzo silnego hasła samo w sobie zapewnia wystarczający poziom bezpieczeństwa i o ile napastnik nie uzyskał już do niego w jakiś sposób dostępu, nie ma prawie żadnych korzyści z okresowej zmiany hasła.

Uwaga: Warto wspomnieć, że Binance zintegrował funkcję, która blokuje wypłaty na najbliższe 24 godziny, gdy hasło zostanie zmienione. To zabezpieczenie służy jako dodatkowa ochrona, aby uniemożliwić napastnikom wypłacenie Twoich pieniędzy po uzyskaniu dostępu do Twojego konta.

Używaj unikalnego adresu e-mail

Jesteś zarejestrowany na wszystkich giełdach kryptowalutowych lub innych wrażliwych platformach pod jednym adresem e-mail? Wówczas narażasz się na niepotrzebne ryzyko. To prawda, że wygodnie jest mieć wszystko w jednym miejscu, ale jeśli ktoś dostanie się do Twojej poczty elektronicznej, to znacznie łatwiej jest mu uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich Twoich kont w różnych miejscach.

Dlatego dobrą praktyką bezpieczeństwa jest używanie wielu kont e-mail - najlepiej jednego dedykowanego dla każdej rejestracji. Może to być jednak niepotrzebnie uciążliwe.

Staraj się więc używać konkretnego konta e-mail przynajmniej dla platform, które są dla Ciebie bardzo ważne pod względem majątkowym.

Szczególnie stare i długo używane adresy e-mail mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Im więcej miejsc, tym bardziej narażona jest na kradzież ze względu na rosnącą motywację atakujących.

Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Włączenie dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA) powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które robisz po utworzeniu konta na Binance. Giełda obsługuje dwa rodzaje 2FA:

  • Uwierzytelnianie przez SMS,
  • Uwierzytelnianie za pomocą Google Authenticator.

Dla bezpieczeństwa zdecydowanie bardziej polecany jest Google Authenticator.

Uwaga: Podczas konfigurowania Google Authenticator pamiętaj o zapisaniu klucza resetowania na wypadek konieczności przeniesienia kodów 2FA na nowy telefon.

Chociaż uwierzytelnianie przez SMS jest łatwiejsze, jest uważane za mniej bezpieczne niż uwierzytelnianie za pośrednictwem Google Authenticator. Głównym powodem jest pełna zależność od numeru telefonu lub karty SIM użytkownika. Jeśli atakujący uzyska dostęp do Twoich wiadomości SMS, otrzyma również kody uwierzytelniające. Można to osiągnąć poprzez atak ukierunkowany na zmianę numeru telefonu lub rejestrację karty SIM. Ataki te opierają się na inżynierii społecznej i dlatego są formą phishingu.

Nie są one tak powszechne, ale to nie czyni z nich znikomego zagrożenia. W 2019 roku ówczesny CEO Twittera, Jack Dorsey, został zhackowany tą metodą, a atakujący uzyskali dostęp do jego konta na Twitterze z milionami followersów.

Podczas SIM swap haker przekonuje lub przekupuje pracownika operatora do zmiany numeru przypisanego do karty SIM na inne urządzenie, co pozwala mu przechwycić wszelkie kody uwierzytelniania dwuskładnikowego wysyłane za pomocą wiadomości tekstowej.

Atakujący musi jedynie wydobyć od ofiary dane osobowe, które następnie może przedstawić operatorowi telefonicznemu w celu fałszywej identyfikacji.

Jeśli chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa dwuskładnikowego swojego konta, możesz użyć U2F. Metoda ta wykorzystuje połączenie za pomocą specjalnego klucza sprzętowego i może zastąpić lub uzupełnić standardowe 2FA. Więcej na ten temat powiemy na końcu tego artykułu.

Sprawdź listę urządzeń z uprawnieniami do dostępu do konta

W zakładce Zarządzanie urządzeniami można sprawdzić urządzenia, które są upoważnione do dostępu do konta klienta. Podczas korzystania z aplikacji Binance, zakładkę tę znajdziesz w zakładce Konto, a w interfejsie przeglądarki internetowej, na dole sekcji Bezpieczeństwo.

binance jak zabezpieczyć konto Binance

Kliknij pole wyboru Zarządzaj, aby zobaczyć listę wszystkich podłączonych urządzeń według adresu IP i wersji przeglądarki.

Oczywiście nie są to urządzenia z automatycznym logowaniem, a raczej urządzenia, które nie wymagają podania kodu autoryzacyjnego drogą mailową. Jeśli nie rozpoznajesz żadnych urządzeń, natychmiast je usuń.

Zauważasz dziwną aktywność na swoim koncie? Zdezaktywuj je

Jeśli podejrzewacie, że z Waszym kontem dzieje się coś podejrzanego, możecie je dezaktywować poprzez opcję znajdującą się bezpośrednio pod podświetlonym Zarządzaniem urządzeniami na powyższym obrazku. W tym dziale miejscu dowiesz się o każdym logowaniu do konta - nawet tym nieudanym.

binance - zabezpieczenia

W przypadku siłowej próby odzyskania hasła, konto zostanie automatycznie zablokowane przez system zabezpieczeń giełdy, ale jeśli widzisz tutaj 2 lub 3 nieudane próby, mimo że sam nie próbowałeś się zalogować, ktoś inny mógł próbować. Podobnie, udane logowanie z daty, której nie pamiętasz, może być syngałem ostrzegawczym.

Dostęp do konta jest rejestrowany w czasie według platformy użytej do dostępu oraz według indywidualnych adresów IP. Dezaktywacja konta spowoduje zawieszenie handlu i wypłat, usunięcie wszystkich kluczy API oraz usunięcie wszystkich urządzeń, które mają dostęp do konta.

Zezwalaj na wypłaty tylko z własnych adresów portfeli kryptowalutowych

Whitelisting adresów dla dozwolonych wypłat kryptowalut to kolejna bariera bezpieczeństwa dla giełd - jeśli atakujący przypadkowo dostanie się na Twoje konto nawet dzięki silnemu hasłu i uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu, nie będzie mógł wysłać kryptowalut na Swój adres. Dodanie nowego adresu do listy dozwolonych jest możliwe tylko z jednoczesnym potwierdzeniem za pomocą wiadomości SMS, e-mail i uwierzytelniania dwuskładnikowego, jeśli jest ono aktywowane.

screen strony Binance z zaznaczoną opcją deposit

Dużym pozytywem tej metody zabezpieczenia jest ubezpieczenie przed literówkami przy wpisywaniu adresu do wyboru lub wyborem złej sieci. Hashe adresów kryptowalut są wrażliwe na wielkość liter - jeśli zostaną zmienione, kluczowanie haszu zostaje całkowicie zmienione. Innymi słowy, cały adreszostaje zmieniony.

Ten sam katastrofalny scenariusz występuje w przypadku wyboru niewłaściwej sieci kryptowalutowej, jednak interfejs wymiany ma już wdrożone środki przeciwko tym błędom użytkownika. Ostrożności jednak nigdy dość, więc zawsze stosuj się do przysłowia "mierz dwa razy, tnij raz".

Ustaw swój kod antyphishingowy

Niebezpieczeństwo ze strony napastników zajmujących się inżynierią społeczną czai się dosłownie za każdym rogiem. W branży kryptowalutowej, ze względu na wciąż niskie regulacje ze strony organów rządowych, ich działalność jest szczególnie rozpowszechniona, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Największe zagrożenie phishingiem będzie prawdopodobnie w DeFi, czyli świecie, w którym tylko Ty jesteś panem swojej kryptowaluty. Nie oznacza to jednak, że nie można spotkać się z próbami atakujących również w usługach scentralizowanych - istnieje wiele sposobów, w jaki napastnicy mogą dostać się na Twoje konto. Jedną z nich, SIM swapping, omówiliśmy nawet powyżej.

Podczas obsługi konta Binance należy trzymać się ogólnych zasad antyphishingowych, które obejmują sprawdzanie adresu URL, sprawdzanie numeru telefonu, z którego otrzymujemy kody SMS do dwuskładnikowego uwierzytelniania oraz sprawdzanie adresu e-mail, gdy otrzymujemy wiadomość od Binance.

  • Adres URL powinien zawsze zawierać domenę binance.com, więc uważaj na fałszywe strony. Oczywiście szyfrowane połączenie to również konieczność - upewnij się, że masz kłódkę lub zieloną blokadę na adresie URL w przeglądarce. Jeśli tego nie zrobisz, połączenie nie jest bezpieczne - ktoś może podejrzeć Twoje dane podczas logowania.
  • Zwróć uwagę na otrzymywane wiadomości SMS. Po otrzymaniu SMS-a od Binance możesz sprawdzić historię już otrzymanych wiadomości - jeśli otrzymałeś już coś z tego numeru Binance, szanse, że to oszustwo są prawie zerowe. Możesz jednak otrzymać wiadomość z innego numeru podającego się za Binance - jeśli zauważysz coś podejrzanego (np. fałszywy adres URL w wiadomości lub prośbę o podanie danych do logowania), usuń wiadomość, nie odpowiadaj na nią i nie klikaj na żadne linki z niej prowadzące.
  • Te same zasady dotyczą przychodzących wiadomości e-mail. Powinieneś usunąć i zignorować każdą wiadomość otrzymaną z obcego adresu o treści ukierunkowanej na Twoje wrażliwe informacje. Aby lepiej pomóc Ci odróżnić potencjalnego oszusta, Binance oferuje Ci aktywację funkcji kodu phishingowego.

W podsekcji Advanced Security na dole zobaczysz pole Anti-Phishing Code - możesz ustawić tu dowolną frazę, którą Binance będzie potem umieszczać we wszystkich oficjalnych mailach. Dzięki temu masz pewność, że wiadomości pochodzą bezpośrednio z giełdy. W otrzymanych mailach ustawiony przez Ciebie kod będzie znajdował się w prawej dolnej części.

screen strony Binance

Binance dostarcza więcej informacji o kodzie antyphishingowym w swoim własnym przewodniku.

Należy przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa związanych z API

Binance oferuje technicznie wytrawnym inwestorom handel za pośrednictwem API - interfejsu do komunikacji dwóch oddzielnych aplikacji. Pod tym względem API może być postrzegane jako klucz, który pozwala na realizację zleceń handlowych na rachunku w inny sposób niż poprzez interfejs graficzny giełdy. Na przykład, możesz wysyłać zlecenia handlowe do systemów giełdy z aplikacji działającej na Twoim komputerze lub z aplikacji innej firmy.

Należy zauważyć, że korzystanie z kluczy API niesie ze sobą pewne ryzyko. Jeśli ktoś wejdzie w ich posiadanie, technicznie uzyska dostęp do Twojego konta. Sam Binance zachęca, by nie udostępniać nikomu swojego zestawu kluczy API. Jeśli składasz zlecenia handlowe z komputera, upewnij się, że zabezpieczyłeś zarówno swoje urządzenie, jak i połączenie z interfejsem giełdy dla celów bezpieczeństwa.

Jeśli zdecydujesz się udostępnić swój klucz API stronie trzeciej, bądź świadomy, że narażasz się na ryzyko związane z bezpieczeństwem. Jeśli zabezpieczenia strony trzeciej zawiodą, napastnicy mogą wykraść klucze API i uzyskać dostęp do Twojego konta. Niestety, zdarzyło się to już kilkudziesięciu użytkownikom giełdy w grudniu 2022 roku, którzy wysłali swoje klucze API do 3Commas. Po ataku na 3Commas skradziono ponad 22 miliony dolarów w kryptowalucie poprzez około 100 000 skradzionych kluczy API.

Krótko przed tym atakiem okradziony został również znany trader i influencer pod pseudonimem CoinMamba - poinformował on swoich zwolenników na Twitterze, że ktoś okradł jego konto poprzez API, które stworzył 2 lata temu do handlu kryptowalutami o niskiej kapitalizacji i które udostępnił 3Commas.

Został natychmiast objęty przez społeczność kryptowalut i wkrótce miał publiczny konflikt z CZ, szefem i założycielem Binance. CoinMamba jest przekonany, że nie padł ofiarą phishingu, a wina leży albo po stronie Binance, albo 3Commas. CZ natomiast tłumaczył, że nie może być pewien, w jaki sposób klucz API był manipulowany przez użytkowników.

Niezależnie od tego, kto ma rację, najważniejsze jest to, że udostępnianie klucza API dowolnej osobie trzeciej wiąże się z dużym ryzykiem. Tak więc, jeśli chcesz udostępnić swój klucz API innej aplikacji, upewnij się, że sprawdzisz jej niezawodność i poziom bezpieczeństwa. I jeśli w powyższym artykule zniechęcaliśmy do okresowej zmiany silnego hasła, to tutaj zalecamy zmianę klucza API od czasu do czasu. Szczególnie w przypadku udostępniania klucza stronie trzeciej, ponieważ w tym przypadku nie masz szansy wpłynąć na to, jak bezpiecznie strona trzecia obsługuje Twój klucz. Można również zwiększyć bezpieczeństwo poprzez dopuszczenie tylko określonych obszarów IP.

Użyj uwierzytelniania za pomocą klucza sprzętowego

Uwierzytelnianie za pomocą klucza sprzętowego to najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla Twojego konta Binance. Jest to szeroko stosowana i sprawdzona w czasie metoda dodatkowego uwierzytelniania wykorzystywana nie tylko w branży kryptowalut. Może działać jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa uzupełniająca już ustanowione uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pośrednictwem Google Authenticator lub całkowicie je zastąpić - wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji.

screen strony Binance

Używanie klucza sprzętowego jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć klucz sprzętowy do komputera lub telefonu podczas logowania się na konto klienta lub wykonywania innej operacji wymagającej głębokiego uwierzytelnienia. Następnie aplikacja lub interfejs internetowy giełdy rejestruje jego obecność, weryfikuje jego tożsamość i jeśli wszystko się zgadza, kończy weryfikację z sukcesem.

W przeciwieństwie do uwierzytelniania poprzez numer telefonu lub Google Authenticator, uwierzytelnianie U2F zależy od fizycznego urządzenia, które masz przy sobie. Więc atakujący musiałby fizycznie ukraść klucz sprzętowy od ciebie.

Przykładowo YubiKey 5Ci obsługuje połączenia USB-C i Lightning - można go podłączyć zarówno do komputera Mac lub Windows, jak i do telefonu z systemem Android lub iOS.

Wypłać część środków na własny portfel

Ostatnia wskazówka jest związana nie tyle z samym kontem Binance, co raczej z ogólnym spojrzeniem na przechowywanie kryptowalut. We wstępie artykułu powiedzieliśmy, że faktyczne zarządzanie kluczem prywatnym, a więc frazą seed, nie zbliża się do bezpieczeństwa trzymania kryptowalut na serwerach scentralizowanych serwisów.

Motywacją do trzymania kryptowalut na własnym adresie portfela może być na przykład wykorzystanie możliwości, jakie daje realny świat DeFi i NFT - bez własnego portfela nie można połączyć się ze zdecentralizowanymi giełdami lub rynkami NFT. Najlepiej do tego celu nadają się portfele programowe - możemy gorąco polecić MetaMask, portfel, dla którego wsparcie można dziś znaleźć niemal wszędzie, oraz Trust Wallet, który jest własnością bezpośrednio Binance. Niesie to ze sobą szereg korzyści - na przykład powiązanie z Binance Pay.

Najważniejszym celem portfeli kryptowalutowych jest jednak bezpieczne przechowywanie kryptowalut. Jeśli Twoim prawdziwym zamiarem jest jak największe bezpieczeństwo, wybierz jeden z portfeli sprzętowych i przechowuj w nim kryptowaluty, którymi nie planujesz się zajmować w najbliższej przyszłości. Naszymi faworytami są wszystkie opcje od Trezora i Ledgera.

Uwaga: Warto wspomnieć, że przenosząc kryptowaluty do własnego portfela, bierzesz na siebie również całą odpowiedzialność dotyczącą ich opieki, podobnie jak w przypadku wypłacania pieniędzy z bankomatu do własnego portfela w kieszeni.

Jeśli wyślesz swoje kryptowaluty na zły adres lub zgubisz frazę seed, nikt Ci nie pomoże. Zalecamy więc wcześniejsze poczytanie o obsłudze portfeli kryptowalutowych.

Podsumowanie

Jeśli stosujesz się do wszystkich praktyk bezpieczeństwa opisanych powyżej, a przynajmniej do podstawowych zasad, takich jak silne hasło (które jest naprawdę najważniejsze ze wszystkich) i włączone dwuskładnikowe uwierzytelnianie, można bezpiecznie powiedzieć, że robisz wystarczająco dużo, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego konta. A jeśli naprawdę chcesz mieć pewność, że nie dojdzie do naruszenia bezpieczeństwa po Twojej stronie, możesz również zabezpieczyć swoje konto kluczem sprzętowym.

Reszta obowiązków spada wtedy na barki inżynierów bezpieczeństwa Binance. Należy jednak pamiętać, że to właśnie poleganie na scentralizowanych platformach i przekonanie, że tak zaawansowane międzynarodowe firmy z ogromnym ubezpieczeniem nie są zagrożone, kosztowało wielu użytkowników spore pieniądze. Dlatego nie powinieneś trzymać wszystkich kryptowalut na giełdach - rozważ przeniesienie niektórych środków do własnego portfela kryptowalut, najlepiej portfela sprzętowego - to jedyny sposób, aby naprawdę osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa w świecie kryptowalut.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram