Analiza Bitcoina: czy czeka nas dalszy spadek?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 stycznia 2023
ikona autora biały
pierwsza transakcja bitcoin

Wczorajszy dzień był czerwonym dniem dla Bitcoina. W ostatnim tygodniu widzieliśmy jak cena największej kryptowaluty rośnie, podczas gdy wolumen nadal spada. Oznacza to, że coraz mniej osób jest skłonnych kupować przy coraz wyższych poziomach cen. Nie jest to z pewnością pozytywne zjawisko, dlatego korekta była bardzo prawdopodobna. Tak się stało, ale dziś palącym pytaniem jest, czy na tym się skończy.

O czym dziś rozmawiamy?

Dziś omawiamy kilka kluczowych kwestii. Zaczynamy od wykresu S&P 500, czyli indeksu akcji 500 największych amerykańskich spółek. W ostatnich latach widać, że największa kryptowaluta podąża za tym samym trendem co ten indeks. Dlatego bardzo ważne jest, aby być świadomym akcji cenowej tego indeksu, ponieważ ma to po prostu wpływ na Bitcoina.

Ponadto omawiamy wykres dolara. Jak być może wiesz, istnieje odwrotna korelacja pomiędzy Bitcoinem a siłą dolara. Im silniejszy dolar, tym słabszy jest Bitcoin. I odwrotnie…

W jakim miejscu znajduje się S&P 500?

Jak widać na poniższym wykresie, w ciągu ostatniego roku jest tylko jedna ważna linia. Jest to linia przekątna, przed którą cena napotyka opór. Za każdym razem, gdy cena trafia na tę linię, spada i często prowadzi to do nowego dołka. W zeszłym tygodniu stało się jednak coś niezwykłego. Kurs indeksu zamknął tydzień powyżej linii oporu. Jest to bardzo pozytywna zmiana.

Aby potwierdzić, czy dany opór rzeczywiście został przełamany, należy obserwować go na różnych interwałach czasowych. Cena zamknęła dzienną i tygodniową świecę powyżej przełamanej linii trendu: bardzo dobry znak.

Niemniej jednak, sprawy są teraz ekscytujące. Wczoraj S&P 500 nie zamknął dnia pozytywnie. Cena znajduje się obecnie tuż przy linii trendu. Bitcoin może więc pójść w dwie strony:

  • Opcja 1: cena testuje linię trendu jako wsparcie, a następnie wzrasta dalej. Jest to prawdopodobny scenariusz. Rzeczywiście, często widzimy, że po przełamaniu oporu cena testuje poziom cenowy i rozpoczyna ruch w górę.
  • Opcja 2: Przebicie oporu było "fazą byka", w której animatorzy chcą, aby inwestorzy myśleli, że cena idzie dalej w górę, ale tak naprawdę cena spadnie. Zatem w tym przypadku cena wróci poniżej linii trendu.

Opcja 1 jest bycza zarówno dla S&P 500 jak i Bitcoina, natomiast opcja 2 jest niedźwiedzia. Spójrzmy na wykres siły dolara, by określić, który scenariusz jest bardziej prawdopodobny.

Trend siły dolara (DXY)

Poniższy wykres wykorzystaliśmy we wcześniejszej analizie. Wtedy jeszcze cena testowała czerwoną linię jako wsparcie. Teraz okazuje się, że wsparcie jest wystarczająco silne i dolar jest na początku trendu wzrostowego.

Istnieje odwrotna korelacja pomiędzy wartością Bitcoina a siłą dolara amerykańskiego (DXY). Jeśli wartość dolara wzrośnie, nie jest to dobra wiadomość dla Bitcoina. Dlatego też, jeśli trend rosnącego dolara będzie kontynuowany, to być może spowoduje, że scenariusz 2 stanie się rzeczywistością dla S&P 500 i spowoduje głębokie czerwone świece na wykresie Bitcoina. Załóżmy, że DXY traci wsparcie, będzie to bardzo korzystne zarówno dla S&P 500 jak i największej kryptowaluty i opcja 1 może być w zasięgu ręki. Na razie ważne jest, aby mieć oko na wszystkie te wykresy, aby uzyskać pełny obraz wszelkich zmian trendu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram