3 powody dlaczego Bitcoin rośnie jak na drożdżach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2023
ikona autora biały
rynek byka wzrosty hossa

Bitcoin wzniósł się we wtorek do poziomu 26 514 dolarów. Oznacza to wzrost o 30% od czasu, gdy w piątek spadł poniżej 20 000 dolarów. Co spowodowało, że król kryptowalut odbił się w tak spektakularny sposób? Oto trzy możliwe przyczyny.

Bailout Silicon Valley Bank

Spadki Bitcoina w zeszłym tygodniu wynikały z niepewności związanej z upadkiem największych partnerów bankowych branży krypto. Partnerzy ci to Silvergate, Signature Bank i Silicon Valley Bank - ten ostatni został zajęty przez FDIC po czwartkowym bank runie, w trakcie którego klienci wycofali 42 miliardów dolarów.

Wydarzenie to - które zarówno złamało Bitcoina, jak i zdestabilizowało USDC - zostało omówione przez Rezerwę Federalną w niedzielę. Fed obiecał w pełni wykupić wszystkich deponentów banku. Ogłoszenie było dużą ulgą dla wielu firm kryptowalutowych z ekspozycją na bank, w tym Circle, BlockFi, Ripple, Pantera Capital i Yuga Labs.

Fed twierdził, że bailouty nie będą kosztować podatników - znak dla wielu, że Rezerwa Federalna planuje wstrzyknąć więcej pieniędzy do gospodarki. Ogólnie rzecz biorąc, więcej pieniędzy oznacza wyższe ceny aktywów ryzykownych - w tym akcji i kryptowalut.

Autor Rich Dad Poor Dad Robert Kiyosaki powtórzył tę tezę po tym, jak Bitcoin zaczął ponownie rosnąć w niedzielę:

Inflacja spada

Chociaż Bitcoin był już na fali wznoszącej po akcji ratunkowej SVB, to wtorkowy odczyt indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) Biura Statystyki Pracy mógł pomóc we wzroście.

Raport pokazał, że inflacja YoY spadła do 6% w lutym - z 6,4% w styczniu. Tymczasem CPI bazowy (który pomija zmienne sektory cen żywności i energii) pozostał bez zmian na poziomie 5,5%.

Rezerwa Federalna zacieśniała stopy procentowe w ciągu ostatniego roku, aby walczyć z rosnącą inflacją, która spustoszyła zarówno rynek kryptowalut, jak i akcji. Oznaki, że inflacja spada, mogą oznaczać, że Rezerwa Federalna jest gotowa zaprzestać podnoszenia stóp, co jest bycze dla inwestorów.

Narzędzie CME Fedwatch pokazuje, że ponad 20% rynku wycenia podwyżkę stóp o 0% po posiedzeniu FOMC w tym miesiącu.

Binance wchodzi w Bitcoina

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, może również stać za pompą.

Aby odizolować się od nieszczęść stablecoinów i systemu bankowego, CEO Changpeng Zhao ogłosił, że Binance zamieni 1 miliard dolarów w BUSD ze swojego funduszu naprawczego branży na Bitcoina, Ethereum i BNB.

Wieloryby tej wielkości mogą pojedynczo poruszać rynkiem. Kiedy Luna Foundation Guard kupowała Bitcoina wartego miliardy dolarów zeszłej wiosny, organizacja pomogła BTC prawie powrócić powyżej 50 000 USD pomimo trwającej presji rynku niedźwiedzia.

Po jego oświadczeniu dane Glassnode pokazały dziesiątki tysięcy Bitcoinów zdeponowanych na Binance. Analityk James V. Straten powiedział, że to "sugeruje przyczyny zmienności [Bitcoina] na szczycie makro."

Cena Bitcoina od tego czasu ochłodziła się i w czasie pisania tego tekstu oscyluje w okolicach 25 900 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram