Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2021
ikona autora biały
metaverse

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów.

Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma ona potencjał, aby konkurować z organizacjami Web 2.0, które dziś są warte około 15 bilionów dolarów.

Ta atrakcyjność spowodowała, że kilka firm, takich jak gigant mediów społecznościowych Facebook, zwróciło się w kierunku tej nowej sfery. Grayscale wskazał również, że plany Marka Zuckerberga mogą służyć jako katalizator, a inni giganci technologiczni i inwestorzy Web 2.0 mogą pójść w ich ślady.

Web 3.0 otwiera możliwości dla sieci kryptowalutowych metaverse

Gracze nie mają dziś możliwości spieniężenia swoich inwestycji i wysiłków. Transfer bogactwa graczy w grze do realnej gospodarki jest czymś, co jest zabronione przez deweloperów w zamkniętych korporacyjnych światach metaverse Web 2.0. Ale sieci Web 3.0 otwartych metaverse kryptowalutowych planują pozbyć się kontroli kapitałowej nałożonej na te wirtualne światy przez firmy Web 2.0.

Tutaj właśnie wkraczają niewymienne tokeny. System taki jak ten pozwoliłby graczom posiadać swoje cyfrowe aktywa jako NFT oraz handlować nimi z innymi graczami. Użytkownicy mogliby również przenosić swoje tokeny do innych cyfrowych światów, co z kolei zaowocowałoby nową "wolnorynkową gospodarką internetową".

Eksplozja metaverse

Nawet jeśli sektor gier jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o metaverse, sfera ta ma tak wiele innych segmentów do zakłócenia. Według raportu inwestycyjnego giganta, możliwości metaverse wykraczają daleko poza gry. W innych obszarach, takich jak reklama, social commerce, wydarzenia, sprzęt, oraz monetyzacja deweloperów/twórców, może być warta ponad bilion dolarów.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze statystyki, łączna kapitalizacja rynkowa prominentnych sieci kryptowalutowych Web 3.0 Metaverse wynosi już ponad 27 miliardów dolarów. Ale wkrótce Metaverse może wyłonić się jako czynnik zakłócający Web 3.0, podobnie jak Facebook zmienił Web 2.0.

Metryki on-chain przedstawiają szybki wzrost liczby użytkowników wirtualnego świata Web 3.0. Raport wykazał, że liczba portfeli Metaverse ustanowiła nowy szczyt w ostatnim kwartale 2021 roku. Obecnie istnieje już ponad 50 000 użytkowników, co oznacza około 10-krotny wzrost od początku 2020 roku.

Deweloperzy, twórcy zewnętrzni i użytkownicy dostrzegają realną wartość tworzoną przez wirtualne światy Web 3.0 Metaverse.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram