Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2021
ikona autora biały
metaverse

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów.

Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma ona potencjał, aby konkurować z organizacjami Web 2.0, które dziś są warte około 15 bilionów dolarów.

Ta atrakcyjność spowodowała, że kilka firm, takich jak gigant mediów społecznościowych Facebook, zwróciło się w kierunku tej nowej sfery. Grayscale wskazał również, że plany Marka Zuckerberga mogą służyć jako katalizator, a inni giganci technologiczni i inwestorzy Web 2.0 mogą pójść w ich ślady.

Web 3.0 otwiera możliwości dla sieci kryptowalutowych metaverse

Gracze nie mają dziś możliwości spieniężenia swoich inwestycji i wysiłków. Transfer bogactwa graczy w grze do realnej gospodarki jest czymś, co jest zabronione przez deweloperów w zamkniętych korporacyjnych światach metaverse Web 2.0. Ale sieci Web 3.0 otwartych metaverse kryptowalutowych planują pozbyć się kontroli kapitałowej nałożonej na te wirtualne światy przez firmy Web 2.0.

Tutaj właśnie wkraczają niewymienne tokeny. System taki jak ten pozwoliłby graczom posiadać swoje cyfrowe aktywa jako NFT oraz handlować nimi z innymi graczami. Użytkownicy mogliby również przenosić swoje tokeny do innych cyfrowych światów, co z kolei zaowocowałoby nową "wolnorynkową gospodarką internetową".

Eksplozja metaverse

Nawet jeśli sektor gier jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o metaverse, sfera ta ma tak wiele innych segmentów do zakłócenia. Według raportu inwestycyjnego giganta, możliwości metaverse wykraczają daleko poza gry. W innych obszarach, takich jak reklama, social commerce, wydarzenia, sprzęt, oraz monetyzacja deweloperów/twórców, może być warta ponad bilion dolarów.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze statystyki, łączna kapitalizacja rynkowa prominentnych sieci kryptowalutowych Web 3.0 Metaverse wynosi już ponad 27 miliardów dolarów. Ale wkrótce Metaverse może wyłonić się jako czynnik zakłócający Web 3.0, podobnie jak Facebook zmienił Web 2.0.

Metryki on-chain przedstawiają szybki wzrost liczby użytkowników wirtualnego świata Web 3.0. Raport wykazał, że liczba portfeli Metaverse ustanowiła nowy szczyt w ostatnim kwartale 2021 roku. Obecnie istnieje już ponad 50 000 użytkowników, co oznacza około 10-krotny wzrost od początku 2020 roku.

Deweloperzy, twórcy zewnętrzni i użytkownicy dostrzegają realną wartość tworzoną przez wirtualne światy Web 3.0 Metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram