Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2021
ikona autora biały
metaverse

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów.

Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma ona potencjał, aby konkurować z organizacjami Web 2.0, które dziś są warte około 15 bilionów dolarów.

Ta atrakcyjność spowodowała, że kilka firm, takich jak gigant mediów społecznościowych Facebook, zwróciło się w kierunku tej nowej sfery. Grayscale wskazał również, że plany Marka Zuckerberga mogą służyć jako katalizator, a inni giganci technologiczni i inwestorzy Web 2.0 mogą pójść w ich ślady.

Web 3.0 otwiera możliwości dla sieci kryptowalutowych metaverse

Gracze nie mają dziś możliwości spieniężenia swoich inwestycji i wysiłków. Transfer bogactwa graczy w grze do realnej gospodarki jest czymś, co jest zabronione przez deweloperów w zamkniętych korporacyjnych światach metaverse Web 2.0. Ale sieci Web 3.0 otwartych metaverse kryptowalutowych planują pozbyć się kontroli kapitałowej nałożonej na te wirtualne światy przez firmy Web 2.0.

Tutaj właśnie wkraczają niewymienne tokeny. System taki jak ten pozwoliłby graczom posiadać swoje cyfrowe aktywa jako NFT oraz handlować nimi z innymi graczami. Użytkownicy mogliby również przenosić swoje tokeny do innych cyfrowych światów, co z kolei zaowocowałoby nową "wolnorynkową gospodarką internetową".

Eksplozja metaverse

Nawet jeśli sektor gier jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o metaverse, sfera ta ma tak wiele innych segmentów do zakłócenia. Według raportu inwestycyjnego giganta, możliwości metaverse wykraczają daleko poza gry. W innych obszarach, takich jak reklama, social commerce, wydarzenia, sprzęt, oraz monetyzacja deweloperów/twórców, może być warta ponad bilion dolarów.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze statystyki, łączna kapitalizacja rynkowa prominentnych sieci kryptowalutowych Web 3.0 Metaverse wynosi już ponad 27 miliardów dolarów. Ale wkrótce Metaverse może wyłonić się jako czynnik zakłócający Web 3.0, podobnie jak Facebook zmienił Web 2.0.

Metryki on-chain przedstawiają szybki wzrost liczby użytkowników wirtualnego świata Web 3.0. Raport wykazał, że liczba portfeli Metaverse ustanowiła nowy szczyt w ostatnim kwartale 2021 roku. Obecnie istnieje już ponad 50 000 użytkowników, co oznacza około 10-krotny wzrost od początku 2020 roku.

Deweloperzy, twórcy zewnętrzni i użytkownicy dostrzegają realną wartość tworzoną przez wirtualne światy Web 3.0 Metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram