kryptowaluty 2 - logo

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2021
ikona autora biały
metaverse

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów.

Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma ona potencjał, aby konkurować z organizacjami Web 2.0, które dziś są warte około 15 bilionów dolarów.

Ta atrakcyjność spowodowała, że kilka firm, takich jak gigant mediów społecznościowych Facebook, zwróciło się w kierunku tej nowej sfery. Grayscale wskazał również, że plany Marka Zuckerberga mogą służyć jako katalizator, a inni giganci technologiczni i inwestorzy Web 2.0 mogą pójść w ich ślady.

Web 3.0 otwiera możliwości dla sieci kryptowalutowych metaverse

Gracze nie mają dziś możliwości spieniężenia swoich inwestycji i wysiłków. Transfer bogactwa graczy w grze do realnej gospodarki jest czymś, co jest zabronione przez deweloperów w zamkniętych korporacyjnych światach metaverse Web 2.0. Ale sieci Web 3.0 otwartych metaverse kryptowalutowych planują pozbyć się kontroli kapitałowej nałożonej na te wirtualne światy przez firmy Web 2.0.

Tutaj właśnie wkraczają niewymienne tokeny. System taki jak ten pozwoliłby graczom posiadać swoje cyfrowe aktywa jako NFT oraz handlować nimi z innymi graczami. Użytkownicy mogliby również przenosić swoje tokeny do innych cyfrowych światów, co z kolei zaowocowałoby nową "wolnorynkową gospodarką internetową".

Eksplozja metaverse

Nawet jeśli sektor gier jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o metaverse, sfera ta ma tak wiele innych segmentów do zakłócenia. Według raportu inwestycyjnego giganta, możliwości metaverse wykraczają daleko poza gry. W innych obszarach, takich jak reklama, social commerce, wydarzenia, sprzęt, oraz monetyzacja deweloperów/twórców, może być warta ponad bilion dolarów.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze statystyki, łączna kapitalizacja rynkowa prominentnych sieci kryptowalutowych Web 3.0 Metaverse wynosi już ponad 27 miliardów dolarów. Ale wkrótce Metaverse może wyłonić się jako czynnik zakłócający Web 3.0, podobnie jak Facebook zmienił Web 2.0.

Metryki on-chain przedstawiają szybki wzrost liczby użytkowników wirtualnego świata Web 3.0. Raport wykazał, że liczba portfeli Metaverse ustanowiła nowy szczyt w ostatnim kwartale 2021 roku. Obecnie istnieje już ponad 50 000 użytkowników, co oznacza około 10-krotny wzrost od początku 2020 roku.

Deweloperzy, twórcy zewnętrzni i użytkownicy dostrzegają realną wartość tworzoną przez wirtualne światy Web 3.0 Metaverse.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram