Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 listopada 2021
ikona autora biały
metaverse

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów.

Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma ona potencjał, aby konkurować z organizacjami Web 2.0, które dziś są warte około 15 bilionów dolarów.

Ta atrakcyjność spowodowała, że kilka firm, takich jak gigant mediów społecznościowych Facebook, zwróciło się w kierunku tej nowej sfery. Grayscale wskazał również, że plany Marka Zuckerberga mogą służyć jako katalizator, a inni giganci technologiczni i inwestorzy Web 2.0 mogą pójść w ich ślady.

Web 3.0 otwiera możliwości dla sieci kryptowalutowych metaverse

Gracze nie mają dziś możliwości spieniężenia swoich inwestycji i wysiłków. Transfer bogactwa graczy w grze do realnej gospodarki jest czymś, co jest zabronione przez deweloperów w zamkniętych korporacyjnych światach metaverse Web 2.0. Ale sieci Web 3.0 otwartych metaverse kryptowalutowych planują pozbyć się kontroli kapitałowej nałożonej na te wirtualne światy przez firmy Web 2.0.

Tutaj właśnie wkraczają niewymienne tokeny. System taki jak ten pozwoliłby graczom posiadać swoje cyfrowe aktywa jako NFT oraz handlować nimi z innymi graczami. Użytkownicy mogliby również przenosić swoje tokeny do innych cyfrowych światów, co z kolei zaowocowałoby nową "wolnorynkową gospodarką internetową".

Eksplozja metaverse

Nawet jeśli sektor gier jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o metaverse, sfera ta ma tak wiele innych segmentów do zakłócenia. Według raportu inwestycyjnego giganta, możliwości metaverse wykraczają daleko poza gry. W innych obszarach, takich jak reklama, social commerce, wydarzenia, sprzęt, oraz monetyzacja deweloperów/twórców, może być warta ponad bilion dolarów.

Jeśli wziąć pod uwagę najnowsze statystyki, łączna kapitalizacja rynkowa prominentnych sieci kryptowalutowych Web 3.0 Metaverse wynosi już ponad 27 miliardów dolarów. Ale wkrótce Metaverse może wyłonić się jako czynnik zakłócający Web 3.0, podobnie jak Facebook zmienił Web 2.0.

Metryki on-chain przedstawiają szybki wzrost liczby użytkowników wirtualnego świata Web 3.0. Raport wykazał, że liczba portfeli Metaverse ustanowiła nowy szczyt w ostatnim kwartale 2021 roku. Obecnie istnieje już ponad 50 000 użytkowników, co oznacza około 10-krotny wzrost od początku 2020 roku.

Deweloperzy, twórcy zewnętrzni i użytkownicy dostrzegają realną wartość tworzoną przez wirtualne światy Web 3.0 Metaverse.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować. Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, […]

Kurs Ethereum (ETH) przetestował 1900 USD

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta zyskała 12,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. Ethereum osiągnęło lokalny szczyt na poziomie 1918 dolarów. W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest notowane w okolicach 1895 dolarów. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena eteru wzrosła o 17%, a w ciągu 30 dni o 72,8% (według CoinGecko). Wzrost kryptowaluty […]

RPA prezentuje usługę transferu bitcoinów za pomocą SMS

Deweloper Kgotatso Ngako uruchomił w RPA usługę Machankura SMS. Umożliwia on przelewy bitcoinów bez dostępu do internetu. Machankura users can now redeem @Azteco_ (and 1 For You) Bitcoin vouchers using the USSD interface. pic.twitter.com/qkPRwGzkrL — Machankura 8333 (@Machankura8333) August 10, 2022 Ngako wyjaśnił w wywiadzie dla Cointelegraph: Każdy […] może przejść od nieposiadania bitcoina do […]

Wieloryb ETH kupił 12,28 mld SHIB w jednej transakcji

Shiba Inu (SHIB) po raz kolejny przykuła uwagę zamożnych inwestorów ETH, ponieważ cena popularnej kryptowaluty o psiej tematyce zbliżyła się do krytycznego poziomu oporu zlokalizowanego przy $0.00001 USD na wykresie dziennym. Serwis WhaleStats poinformował, że 95. największy wieloryb ETH "BlueWhale0113" dodał do swojego konta 12,28 mld tokenów SHIB o wartości 72 mln dolarów w jednej […]

Mailchimp blokuje krypto firmy

Serwis Mailchimp ponownie usunął ze swojej platformy firmy zajmujące się kryptowalutami bez żadnego ostrzeżenia. Założona w 2018 roku usługa marketingowa i mailingowa zakazała organizacjom zajmującym się aktywami cyfrowymi wykorzystywania swojej platformy do kampanii reklamowych, powołując się na "ponadprzeciętną liczbę skarg na nadużycia". Po Blockworks, nagle usunięto portal Decrypt, mimo że wcześniej spełniał on wszystkie kryteria […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram