Tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2021
ikona autora biały
energia Bitcoin

Nowe badanie opublikowane przez Galaxy Digital Holdings Limited pokazuje, że tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina.

Galaxy Digital, firma zarządzająca aktywami należąca do kryptowalutowego byka Mike’a Novogratza, opublikowała badanie ilościowe porównujące zużycie energii przez Bitcoina do tradycyjnego systemu bankowego i przemysłu złota, wraz z obliczeniami numerycznymi i analizą.

Autorzy raportu oszacowali zużycie energii przez całą sieć Bitcoin na 113,89 terawatów na godzinę – 99% z nich pochodzi z pracy koparek. Szacunki obejmują zużycie energii elektrycznej przez węzły, energię elektryczną puli, zużycie energii elektrycznej przez górników oraz zapotrzebowanie górników.

W marcu 2021 r. Cambridge’s Center for Alternative Finance oszacowało zużycie energii przez Bitcoina na 120 terawatów na godzinę.

W oparciu o obliczenia raportu, zużycie energii Bitcoina jest tylko połową tradycyjnej bankowości. W dokumencie oszacowano, że tradycyjny przemysł systemu bankowego zużywa najwięcej energii na poziomie 263,72 terawatów na godzinę, podczas gdy wydobycie około 240,61 terawatów na godzinę.

Raport zidentyfikował ponadto cztery główne obszary zużycia energii elektrycznej w ramach tradycyjnego systemu bankowego w tym bankomaty, oddziały banków, centra danych sieci kart oraz bankowe centra danych.

ujawnił również, że cechy Bitcoina mogą umożliwić ludziom cieszyć się wolnością finansową na całym świecie, stwierdzając, że sieć Bitcoin “może czerpać korzyści z sektora energetycznego poprzez tworzenie doskonałych przypadków użycia dla nieciągłej i nadmiarowej energii, a sieć będzie skalować się dalej tylko wtedy, gdy adopcja sieci to uzasadni.”

Jednak przyznał też, że zużycie energii niekoniecznie jest złe i stwierdził, że ludzie będą nadal poszukiwać nowych technologii. Podczas gdy autorzy zauważyli, że Bitcoin jest tutaj dobrym przykładem, stwierdzili, że zużycie energii elektrycznej przez sieć kryptowalutową jest akceptowalne.

Debata o zużyciu energii przez kryptowaluty – sprawdzenie faktów

Rozwój i wydanie nowego badania pojawiają się w momencie, gdy trwa debata na temat zużycia energii przez kryptowaluty. W zeszłym tygodniu Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, powiedział, że producent samochodów elektrycznych wstrzymał płatności w Bitcoinie z powodu obaw związanych ze zmianami klimatycznymi. Cena BTC spadła o ponad 10% po tym ogłoszeniu. Zanurzyły się też akcje Tesli.

W lutym Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Jednak akceptacja Bitcoin (BTC) jako metody płatności za produkty spotkała się z oburzeniem niektórych inwestorów i ekologów.

Analitycy rynku postrzegają posunięcie Teslijako próbę uspokojenia obaw inwestorów, którzy koncentrują się na zrównoważeniu środowiskowym i zmianach klimatycznych. Zwolennicy BTC upierają się, że wydobycie BTC odbywa się głównie z wykorzystaniem energii odnawialnej, mimo że część procesu wydobycia przez górników podobno odbywa się w najtańszy sposób w Chinach. Energia elektryczna wytwarzana jest tam z węgla.

Dlatego też badania opublikowane przez Galaxy Digital pokazują dowody na to, że tradycyjny system bankowy zużywa znacznie większe ilości energii niż sieć Bitcoin.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram