Tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2021
ikona autora biały
energia Bitcoin

Nowe badanie opublikowane przez Galaxy Digital Holdings Limited pokazuje, że tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina.

Galaxy Digital, firma zarządzająca aktywami należąca do kryptowalutowego byka Mike’a Novogratza, opublikowała badanie ilościowe porównujące zużycie energii przez Bitcoina do tradycyjnego systemu bankowego i przemysłu złota, wraz z obliczeniami numerycznymi i analizą.

Autorzy raportu oszacowali zużycie energii przez całą sieć Bitcoin na 113,89 terawatów na godzinę – 99% z nich pochodzi z pracy koparek. Szacunki obejmują zużycie energii elektrycznej przez węzły, energię elektryczną puli, zużycie energii elektrycznej przez górników oraz zapotrzebowanie górników.

W marcu 2021 r. Cambridge’s Center for Alternative Finance oszacowało zużycie energii przez Bitcoina na 120 terawatów na godzinę.

W oparciu o obliczenia raportu, zużycie energii Bitcoina jest tylko połową tradycyjnej bankowości. W dokumencie oszacowano, że tradycyjny przemysł systemu bankowego zużywa najwięcej energii na poziomie 263,72 terawatów na godzinę, podczas gdy wydobycie około 240,61 terawatów na godzinę.

Raport zidentyfikował ponadto cztery główne obszary zużycia energii elektrycznej w ramach tradycyjnego systemu bankowego w tym bankomaty, oddziały banków, centra danych sieci kart oraz bankowe centra danych.

ujawnił również, że cechy Bitcoina mogą umożliwić ludziom cieszyć się wolnością finansową na całym świecie, stwierdzając, że sieć Bitcoin “może czerpać korzyści z sektora energetycznego poprzez tworzenie doskonałych przypadków użycia dla nieciągłej i nadmiarowej energii, a sieć będzie skalować się dalej tylko wtedy, gdy adopcja sieci to uzasadni.”

Jednak przyznał też, że zużycie energii niekoniecznie jest złe i stwierdził, że ludzie będą nadal poszukiwać nowych technologii. Podczas gdy autorzy zauważyli, że Bitcoin jest tutaj dobrym przykładem, stwierdzili, że zużycie energii elektrycznej przez sieć kryptowalutową jest akceptowalne.

Debata o zużyciu energii przez kryptowaluty – sprawdzenie faktów

Rozwój i wydanie nowego badania pojawiają się w momencie, gdy trwa debata na temat zużycia energii przez kryptowaluty. W zeszłym tygodniu Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, powiedział, że producent samochodów elektrycznych wstrzymał płatności w Bitcoinie z powodu obaw związanych ze zmianami klimatycznymi. Cena BTC spadła o ponad 10% po tym ogłoszeniu. Zanurzyły się też akcje Tesli.

W lutym Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Jednak akceptacja Bitcoin (BTC) jako metody płatności za produkty spotkała się z oburzeniem niektórych inwestorów i ekologów.

Analitycy rynku postrzegają posunięcie Teslijako próbę uspokojenia obaw inwestorów, którzy koncentrują się na zrównoważeniu środowiskowym i zmianach klimatycznych. Zwolennicy BTC upierają się, że wydobycie BTC odbywa się głównie z wykorzystaniem energii odnawialnej, mimo że część procesu wydobycia przez górników podobno odbywa się w najtańszy sposób w Chinach. Energia elektryczna wytwarzana jest tam z węgla.

Dlatego też badania opublikowane przez Galaxy Digital pokazują dowody na to, że tradycyjny system bankowy zużywa znacznie większe ilości energii niż sieć Bitcoin.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram