Tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2021
ikona autora biały
energia Bitcoin

Nowe badanie opublikowane przez Galaxy Digital Holdings Limited pokazuje, że tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina.

Galaxy Digital, firma zarządzająca aktywami należąca do kryptowalutowego byka Mike’a Novogratza, opublikowała badanie ilościowe porównujące zużycie energii przez Bitcoina do tradycyjnego systemu bankowego i przemysłu złota, wraz z obliczeniami numerycznymi i analizą.

Autorzy raportu oszacowali zużycie energii przez całą sieć Bitcoin na 113,89 terawatów na godzinę – 99% z nich pochodzi z pracy koparek. Szacunki obejmują zużycie energii elektrycznej przez węzły, energię elektryczną puli, zużycie energii elektrycznej przez górników oraz zapotrzebowanie górników.

W marcu 2021 r. Cambridge’s Center for Alternative Finance oszacowało zużycie energii przez Bitcoina na 120 terawatów na godzinę.

W oparciu o obliczenia raportu, zużycie energii Bitcoina jest tylko połową tradycyjnej bankowości. W dokumencie oszacowano, że tradycyjny przemysł systemu bankowego zużywa najwięcej energii na poziomie 263,72 terawatów na godzinę, podczas gdy wydobycie około 240,61 terawatów na godzinę.

Raport zidentyfikował ponadto cztery główne obszary zużycia energii elektrycznej w ramach tradycyjnego systemu bankowego w tym bankomaty, oddziały banków, centra danych sieci kart oraz bankowe centra danych.

ujawnił również, że cechy Bitcoina mogą umożliwić ludziom cieszyć się wolnością finansową na całym świecie, stwierdzając, że sieć Bitcoin “może czerpać korzyści z sektora energetycznego poprzez tworzenie doskonałych przypadków użycia dla nieciągłej i nadmiarowej energii, a sieć będzie skalować się dalej tylko wtedy, gdy adopcja sieci to uzasadni.”

Jednak przyznał też, że zużycie energii niekoniecznie jest złe i stwierdził, że ludzie będą nadal poszukiwać nowych technologii. Podczas gdy autorzy zauważyli, że Bitcoin jest tutaj dobrym przykładem, stwierdzili, że zużycie energii elektrycznej przez sieć kryptowalutową jest akceptowalne.

Debata o zużyciu energii przez kryptowaluty – sprawdzenie faktów

Rozwój i wydanie nowego badania pojawiają się w momencie, gdy trwa debata na temat zużycia energii przez kryptowaluty. W zeszłym tygodniu Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, powiedział, że producent samochodów elektrycznych wstrzymał płatności w Bitcoinie z powodu obaw związanych ze zmianami klimatycznymi. Cena BTC spadła o ponad 10% po tym ogłoszeniu. Zanurzyły się też akcje Tesli.

W lutym Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Jednak akceptacja Bitcoin (BTC) jako metody płatności za produkty spotkała się z oburzeniem niektórych inwestorów i ekologów.

Analitycy rynku postrzegają posunięcie Teslijako próbę uspokojenia obaw inwestorów, którzy koncentrują się na zrównoważeniu środowiskowym i zmianach klimatycznych. Zwolennicy BTC upierają się, że wydobycie BTC odbywa się głównie z wykorzystaniem energii odnawialnej, mimo że część procesu wydobycia przez górników podobno odbywa się w najtańszy sposób w Chinach. Energia elektryczna wytwarzana jest tam z węgla.

Dlatego też badania opublikowane przez Galaxy Digital pokazują dowody na to, że tradycyjny system bankowy zużywa znacznie większe ilości energii niż sieć Bitcoin.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram