Tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 maja 2021
ikona autora biały
energia Bitcoin

Nowe badanie opublikowane przez Galaxy Digital Holdings Limited pokazuje, że tradycyjny system bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż kopanie Bitcoina.

Galaxy Digital, firma zarządzająca aktywami należąca do kryptowalutowego byka Mike’a Novogratza, opublikowała badanie ilościowe porównujące zużycie energii przez Bitcoina do tradycyjnego systemu bankowego i przemysłu złota, wraz z obliczeniami numerycznymi i analizą.

Autorzy raportu oszacowali zużycie energii przez całą sieć Bitcoin na 113,89 terawatów na godzinę – 99% z nich pochodzi z pracy koparek. Szacunki obejmują zużycie energii elektrycznej przez węzły, energię elektryczną puli, zużycie energii elektrycznej przez górników oraz zapotrzebowanie górników.

W marcu 2021 r. Cambridge’s Center for Alternative Finance oszacowało zużycie energii przez Bitcoina na 120 terawatów na godzinę.

W oparciu o obliczenia raportu, zużycie energii Bitcoina jest tylko połową tradycyjnej bankowości. W dokumencie oszacowano, że tradycyjny przemysł systemu bankowego zużywa najwięcej energii na poziomie 263,72 terawatów na godzinę, podczas gdy wydobycie około 240,61 terawatów na godzinę.

Raport zidentyfikował ponadto cztery główne obszary zużycia energii elektrycznej w ramach tradycyjnego systemu bankowego w tym bankomaty, oddziały banków, centra danych sieci kart oraz bankowe centra danych.

ujawnił również, że cechy Bitcoina mogą umożliwić ludziom cieszyć się wolnością finansową na całym świecie, stwierdzając, że sieć Bitcoin “może czerpać korzyści z sektora energetycznego poprzez tworzenie doskonałych przypadków użycia dla nieciągłej i nadmiarowej energii, a sieć będzie skalować się dalej tylko wtedy, gdy adopcja sieci to uzasadni.”

Jednak przyznał też, że zużycie energii niekoniecznie jest złe i stwierdził, że ludzie będą nadal poszukiwać nowych technologii. Podczas gdy autorzy zauważyli, że Bitcoin jest tutaj dobrym przykładem, stwierdzili, że zużycie energii elektrycznej przez sieć kryptowalutową jest akceptowalne.

Debata o zużyciu energii przez kryptowaluty – sprawdzenie faktów

Rozwój i wydanie nowego badania pojawiają się w momencie, gdy trwa debata na temat zużycia energii przez kryptowaluty. W zeszłym tygodniu Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, powiedział, że producent samochodów elektrycznych wstrzymał płatności w Bitcoinie z powodu obaw związanych ze zmianami klimatycznymi. Cena BTC spadła o ponad 10% po tym ogłoszeniu. Zanurzyły się też akcje Tesli.

W lutym Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Jednak akceptacja Bitcoin (BTC) jako metody płatności za produkty spotkała się z oburzeniem niektórych inwestorów i ekologów.

Analitycy rynku postrzegają posunięcie Teslijako próbę uspokojenia obaw inwestorów, którzy koncentrują się na zrównoważeniu środowiskowym i zmianach klimatycznych. Zwolennicy BTC upierają się, że wydobycie BTC odbywa się głównie z wykorzystaniem energii odnawialnej, mimo że część procesu wydobycia przez górników podobno odbywa się w najtańszy sposób w Chinach. Energia elektryczna wytwarzana jest tam z węgla.

Dlatego też badania opublikowane przez Galaxy Digital pokazują dowody na to, że tradycyjny system bankowy zużywa znacznie większe ilości energii niż sieć Bitcoin.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram