Wyszukiwania krypto w Google osiągają ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 maja 2021
ikona autora biały
google

Najnowsze wydarzenia w przestrzeni kryptowalutowej przyciągnęły uwagę traderów detalicznych. Dane Google Trends pokazują, że liczba wyszukiwań frazy “cryptocurrency” poszybowała w górę do nowego, rekordowego poziomu. Zapytania dotyczą zarówno kwestii środowiskowych, jak i tego, czy inwestorzy powinni sprzedawać swoje udziały.

Wyszukiwania kryptowalut na rekordowym poziomie

Twitter Google Trends zwrócił wczoraj uwagę na ogromny wzrost wyszukiwań dla frazy “kryptowaluty”. Poniższy wykres pokazuje, że zapytania na całym świecie przyćmiły szczyt z przełomu 2017 i 2018 roku i zmierzają w kierunku kolejnego rekordu wszech czasów.

Google Trends

Ponadto, największa na świecie wyszukiwarka dostarczyła więcej szczegółów na temat różnych zapytań związanych z kryptowalutami składanych przez użytkowników. Najbardziej znaczący wzrost nastąpił w przypadku zapytania “co się stało z kryptowalutą dzisiaj”, które zanotowało 850% wzrost.

Co ciekawe, zapytania typu “czy powinienem sprzedać moje kryptowaluty” w samych Stanach Zjednoczonych poszybowały w górę o 400% w ciągu ostatniego dnia. Nastąpiło to w czasie jednego z największych krachów na rynku, w którym bitcoin spadł o 10 000 dolarów, a większość alternatywnych monet wykrwawiła się jeszcze bardziej.

Dodatkowo, ludzie byli bardzo zainteresowani kwestiami środowiskowymi. Trendy Google wskazały, że “najbardziej energooszczędna kryptowaluta” i “kryptowaluta przyjazna dla środowiska” stały się “przełomowymi wyszukiwaniami”.

Być może winę za to ponosi Elon Musk, ponieważ dyrektor generalny Tesli skrytykował poziom zużycia energii przez BTC, gdy producent elektrycznych pojazdów przestał przyjmować płatności bitcoinowe z tego samego powodu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni obawy związane z ochroną środowiska są jednymi z najgorętszych tematów wewnątrz i na zewnątrz przestrzeni kryptowalutowej.

Skąd bierze się ten popyt?

Jak pokazuje pierwszy wykres, poprzedni masowy wzrost wyszukiwań w Google nastąpił na przełomie 2017 i 2018 roku. W związku z tym można bezpiecznie założyć, co jest główną siłą napędową rosnącego zainteresowania, i, co nie jest zaskakujące, ma to wiele wspólnego z cenami.

Pod koniec 2017 i na początku 2018 roku bitcoin i reszta rynku przeżywały imponującą hossę. Podstawowa kryptowaluta wykreśliła rekord wszech czasów w okolicach 20 000, a ETH kosztował ponad 1400 dolarów

Te paraboliczne wzrosty przyciągnęły uwagę mediów, a wkrótce potem także inwestorów detalicznych. Jednak gdy bańka pękła, a przestrzeń kryptowalutowa znalazła się na rocznym rynku niedźwiedzia, liczba wyszukiwań gwałtownie spadła. Nikt tak naprawdę nie mówił o bitcoinie na poziomie i poniżej 5 000 dolarów.

Trend odwrócił się po raz kolejny pod koniec 2020 roku, kiedy byki przejęły władzę. Kolejne rekordy wszech czasów osiągnęły Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Cardano i wiele, wiele innych. Cała kapitalizacja rynkowa przewyższyła nawet kapitalizację największej firmy na świecie – Apple.

Po raz kolejny BTC pojawił się w mediach, ale inne cyfrowe aktywa również znalazły tam swoje miejsce. Jedna rzecz doprowadziła do drugiej, a inwestorzy detaliczni po raz kolejny rozgrzali branżę kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram