Wyszukiwania krypto w Google osiągają ATH

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 maja 2021
ikona autora biały
google

Najnowsze wydarzenia w przestrzeni kryptowalutowej przyciągnęły uwagę traderów detalicznych. Dane Google Trends pokazują, że liczba wyszukiwań frazy “cryptocurrency” poszybowała w górę do nowego, rekordowego poziomu. Zapytania dotyczą zarówno kwestii środowiskowych, jak i tego, czy inwestorzy powinni sprzedawać swoje udziały.

Wyszukiwania kryptowalut na rekordowym poziomie

Twitter Google Trends zwrócił wczoraj uwagę na ogromny wzrost wyszukiwań dla frazy “kryptowaluty”. Poniższy wykres pokazuje, że zapytania na całym świecie przyćmiły szczyt z przełomu 2017 i 2018 roku i zmierzają w kierunku kolejnego rekordu wszech czasów.

screen strony Google Trends dotyczący kryptowalut

Google Trends

Ponadto, największa na świecie wyszukiwarka dostarczyła więcej szczegółów na temat różnych zapytań związanych z kryptowalutami składanych przez użytkowników. Najbardziej znaczący wzrost nastąpił w przypadku zapytania “co się stało z kryptowalutą dzisiaj”, które zanotowało 850% wzrost.

Co ciekawe, zapytania typu “czy powinienem sprzedać moje kryptowaluty” w samych Stanach Zjednoczonych poszybowały w górę o 400% w ciągu ostatniego dnia. Nastąpiło to w czasie jednego z największych krachów na rynku, w którym bitcoin spadł o 10 000 dolarów, a większość alternatywnych monet wykrwawiła się jeszcze bardziej.

Dodatkowo, ludzie byli bardzo zainteresowani kwestiami środowiskowymi. Trendy Google wskazały, że “najbardziej energooszczędna kryptowaluta” i “kryptowaluta przyjazna dla środowiska” stały się “przełomowymi wyszukiwaniami”.

Być może winę za to ponosi Elon Musk, ponieważ dyrektor generalny Tesli skrytykował poziom zużycia energii przez BTC, gdy producent elektrycznych pojazdów przestał przyjmować płatności bitcoinowe z tego samego powodu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni obawy związane z ochroną środowiska są jednymi z najgorętszych tematów wewnątrz i na zewnątrz przestrzeni kryptowalutowej.

Skąd bierze się ten popyt?

Jak pokazuje pierwszy wykres, poprzedni masowy wzrost wyszukiwań w Google nastąpił na przełomie 2017 i 2018 roku. W związku z tym można bezpiecznie założyć, co jest główną siłą napędową rosnącego zainteresowania, i, co nie jest zaskakujące, ma to wiele wspólnego z cenami.

Pod koniec 2017 i na początku 2018 roku bitcoin i reszta rynku przeżywały imponującą hossę. Podstawowa kryptowaluta wykreśliła rekord wszech czasów w okolicach 20 000, a ETH kosztował ponad 1400 dolarów

Te paraboliczne wzrosty przyciągnęły uwagę mediów, a wkrótce potem także inwestorów detalicznych. Jednak gdy bańka pękła, a przestrzeń kryptowalutowa znalazła się na rocznym rynku niedźwiedzia, liczba wyszukiwań gwałtownie spadła. Nikt tak naprawdę nie mówił o bitcoinie na poziomie i poniżej 5 000 dolarów.

Trend odwrócił się po raz kolejny pod koniec 2020 roku, kiedy byki przejęły władzę. Kolejne rekordy wszech czasów osiągnęły Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Cardano i wiele, wiele innych. Cała kapitalizacja rynkowa przewyższyła nawet kapitalizację największej firmy na świecie – Apple.

Po raz kolejny BTC pojawił się w mediach, ale inne cyfrowe aktywa również znalazły tam swoje miejsce. Jedna rzecz doprowadziła do drugiej, a inwestorzy detaliczni po raz kolejny rozgrzali branżę kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram