Tak wyglądał miniony miesiąc dla bitcoina i ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 czerwca 2023
ikona autora biały
Goldman Sachs

"Sprzedaj w maju i odejdź" to dobrze znane powiedzenie w świecie kryptowalut, które radzi inwestorom, aby sprzedawali swoje kryptowaluty na początku maja. Strategia ta odnosi się do sezonowej słabości na rynku akcji i od tego czasu przeniosła się na rynek aktywów cyfrowych. Patrząc na wyniki rynku kryptowalut w ciągu ostatniego miesiąca, był to w pewnym sensie dobry wybór, aby wyjść z rynku.

Główny amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs podzielił się analizą bitcoina (BTC) i ethereum (ETH) w ciągu ostatniego miesiąca w raporcie badawczym.

Wyniki cenowe BTC i ETH

Dla wielu inwestorów ostatecznie liczą się wyniki cenowe. Bitcoin zamknął pierwsze cztery miesiące roku na zielono, ale maj zdołał zatrzymać tę dobrą passę. Po raz pierwszy od 2022 r. bitcoin zamknął miesiąc na minusie. Mówiąc dokładniej, cena bitcoina spadła łącznie o 8 procent w ciągu ostatniego miesiąca.

Z drugiej strony Ethereum zamknęło maj na zielono o 0,19 procent. Dzięki temu udało mu się zarejestrować piąty zielony miesiąc z rzędu, choć oczywiście nie był to przekonujący wzrost.

Analiza blockchaina

Ze względu na przejrzysty charakter blockchaina, Goldman Sachs zdołał wymienić interesujące dane on-chain.

Wskaźnik Spent Output Profit Ratio (SOPR) dla bitcoina, który wskazuje stopień zrealizowanego zysku, odnotował kilka skoków w ciągu miesiąca i osiągnął poziomy niespotykane od grudnia 2020 roku. Sugeruje to, że inwestorzy w większości zrealizowali swoje zyski i faktycznie "wycofali się z rynku".

Ponadto liczba BTC na giełdach kryptowalut spadła o 12 procent w ciągu ostatniego miesiąca. Niedawno, ilość eteru na giełdach kryptowalut również spadła do poziomów niespotykanych od 2016 roku.

Przeciążenie sieci zarówno w przypadku Bitcoina, jak i Ethereum było również głównym problemem w maju. W rezultacie miesięczna aktywność adresowa dla Bitcoina i Ethereum spadła odpowiednio o 13,8% i 16,7%, ponieważ aktywność użytkowników została powstrzymana przez wyższe opłaty transakcyjne. W rzeczywistości opłaty transakcyjne na Ethereum są obecnie na najniższym poziomie od dwóch miesięcy.

W raporcie wspomniano również, że salda eteru między grupami kohort pozostały w dużej mierze niezmienione. Jednak adresy bitcoinowe z ponad 100 000 BTC odnotowują miesięczny spadek o 31 procent.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram