Tak wyglądał miniony miesiąc dla bitcoina i ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 czerwca 2023
ikona autora biały
Goldman Sachs

"Sprzedaj w maju i odejdź" to dobrze znane powiedzenie w świecie kryptowalut, które radzi inwestorom, aby sprzedawali swoje kryptowaluty na początku maja. Strategia ta odnosi się do sezonowej słabości na rynku akcji i od tego czasu przeniosła się na rynek aktywów cyfrowych. Patrząc na wyniki rynku kryptowalut w ciągu ostatniego miesiąca, był to w pewnym sensie dobry wybór, aby wyjść z rynku.

Główny amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs podzielił się analizą bitcoina (BTC) i ethereum (ETH) w ciągu ostatniego miesiąca w raporcie badawczym.

Wyniki cenowe BTC i ETH

Dla wielu inwestorów ostatecznie liczą się wyniki cenowe. Bitcoin zamknął pierwsze cztery miesiące roku na zielono, ale maj zdołał zatrzymać tę dobrą passę. Po raz pierwszy od 2022 r. bitcoin zamknął miesiąc na minusie. Mówiąc dokładniej, cena bitcoina spadła łącznie o 8 procent w ciągu ostatniego miesiąca.

Z drugiej strony Ethereum zamknęło maj na zielono o 0,19 procent. Dzięki temu udało mu się zarejestrować piąty zielony miesiąc z rzędu, choć oczywiście nie był to przekonujący wzrost.

Analiza blockchaina

Ze względu na przejrzysty charakter blockchaina, Goldman Sachs zdołał wymienić interesujące dane on-chain.

Wskaźnik Spent Output Profit Ratio (SOPR) dla bitcoina, który wskazuje stopień zrealizowanego zysku, odnotował kilka skoków w ciągu miesiąca i osiągnął poziomy niespotykane od grudnia 2020 roku. Sugeruje to, że inwestorzy w większości zrealizowali swoje zyski i faktycznie "wycofali się z rynku".

Ponadto liczba BTC na giełdach kryptowalut spadła o 12 procent w ciągu ostatniego miesiąca. Niedawno, ilość eteru na giełdach kryptowalut również spadła do poziomów niespotykanych od 2016 roku.

Przeciążenie sieci zarówno w przypadku Bitcoina, jak i Ethereum było również głównym problemem w maju. W rezultacie miesięczna aktywność adresowa dla Bitcoina i Ethereum spadła odpowiednio o 13,8% i 16,7%, ponieważ aktywność użytkowników została powstrzymana przez wyższe opłaty transakcyjne. W rzeczywistości opłaty transakcyjne na Ethereum są obecnie na najniższym poziomie od dwóch miesięcy.

W raporcie wspomniano również, że salda eteru między grupami kohort pozostały w dużej mierze niezmienione. Jednak adresy bitcoinowe z ponad 100 000 BTC odnotowują miesięczny spadek o 31 procent.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram