kryptowaluty 2 - logo

SOL i SHIB rosną o 12%, Bitcoin odzyskuje 62 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Po kolejnym spadku ceny poniżej 60 000 USD, bitcoin ponownie przeszedł do ofensywy i wzrósł do 62 000 dolarów. Niektóre altcoiny, takie jak Polkadot, Solana i Shiba Inu, również odnotowały imponujące 24-godzinne zyski, a SOL zbliżył się nawet do swojego ATH.

Bitcoin odzyskuje 60 000 USD

Ostatnie kilka dni nie poszło zbyt dobrze dla głównej kryptowaluty, mimo że udało jej się niemal natychmiastowo odzyskać równowagę po czwartkowym nagłym załamaniu do poziomu 58 500 USD.

Skoczyła ona wówczas powyżej 62 000 USD, a dzień później próbowała nawet swoich sił na poziomie 63 000 USD, jednak bezskutecznie. Byki przechwyciły ten ruch i zepchnęły monetę na południe, co zaowocowało niedzielnym spadkiem do 60 000 USD.

Bitcoin spadł nawet poniżej tej upragnionej linii, osiągając dzienny dołek na poziomie 59 500 USD kilka godzin temu. Jednak byki w tym momencie wkroczyły do akcji i poprowadziły kryptowalutę w górę. BTC zyskał prawie 3 000 dolarów wartości i dotknął 62 500 dolarów, zanim cofnął się nieznacznie do obecnego poziomu około 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina powróciła powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami utrzymuje się na poziomie 44%.

SOL i SHIB odnotowują dwucyfrowe zyski

Większość altcoinów jest dziś również w zielonych barwach. Ethereum spadło wczoraj do poziomu 4200 usd, ale skromny wzrost w skali 24 godzin spowodował powrót powyżej 4300 dolarów.

Binance Coin wzrósł o 2% w ciągu dnia i jest notowany na poziomie 530 dolarów. Prawie 3% wzrost Cardano spowodował zwiększenie wartości ADA do 2 dolarów. Wększe zyski można zaobserwować w przypadku Dogecoina (5%), Terra (2,5%), Avalanche (3%), Chainlink (3,5%) i Litecoina (3%).

Polkadot wzrósł o 6% i obecnie handluje powyżej 44 USD. Solana i Shiba Inu to projekty najbardziej radzące sobie z altów o większej kapitalizacji. SOL wzrósł o prawie 12% do 210 USD. Oznacza to, że teraz znajduje się już blisko ATH.

SHIB wzrósł o podobny procent i handluje powyżej 0,000073 USD. W ten sposób SHIB potwierdził swoją pozycję nad Dogecoinem jako największa moneta meme.

Większe wahania widoczne są w przypadku Qtum (36%), THORChain (24%), Holo (21%), Dogelon Mars (18%), XDC Network (16%), OMG Network (11%), The Graph (11%) oraz Huobi Token (10%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram