SOL i SHIB rosną o 12%, Bitcoin odzyskuje 62 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Po kolejnym spadku ceny poniżej 60 000 USD, bitcoin ponownie przeszedł do ofensywy i wzrósł do 62 000 dolarów. Niektóre altcoiny, takie jak Polkadot, Solana i Shiba Inu, również odnotowały imponujące 24-godzinne zyski, a SOL zbliżył się nawet do swojego ATH.

Bitcoin odzyskuje 60 000 USD

Ostatnie kilka dni nie poszło zbyt dobrze dla głównej kryptowaluty, mimo że udało jej się niemal natychmiastowo odzyskać równowagę po czwartkowym nagłym załamaniu do poziomu 58 500 USD.

Skoczyła ona wówczas powyżej 62 000 USD, a dzień później próbowała nawet swoich sił na poziomie 63 000 USD, jednak bezskutecznie. Byki przechwyciły ten ruch i zepchnęły monetę na południe, co zaowocowało niedzielnym spadkiem do 60 000 USD.

Bitcoin spadł nawet poniżej tej upragnionej linii, osiągając dzienny dołek na poziomie 59 500 USD kilka godzin temu. Jednak byki w tym momencie wkroczyły do akcji i poprowadziły kryptowalutę w górę. BTC zyskał prawie 3 000 dolarów wartości i dotknął 62 500 dolarów, zanim cofnął się nieznacznie do obecnego poziomu około 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina powróciła powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami utrzymuje się na poziomie 44%.

SOL i SHIB odnotowują dwucyfrowe zyski

Większość altcoinów jest dziś również w zielonych barwach. Ethereum spadło wczoraj do poziomu 4200 usd, ale skromny wzrost w skali 24 godzin spowodował powrót powyżej 4300 dolarów.

Binance Coin wzrósł o 2% w ciągu dnia i jest notowany na poziomie 530 dolarów. Prawie 3% wzrost Cardano spowodował zwiększenie wartości ADA do 2 dolarów. Wększe zyski można zaobserwować w przypadku Dogecoina (5%), Terra (2,5%), Avalanche (3%), Chainlink (3,5%) i Litecoina (3%).

Polkadot wzrósł o 6% i obecnie handluje powyżej 44 USD. Solana i Shiba Inu to projekty najbardziej radzące sobie z altów o większej kapitalizacji. SOL wzrósł o prawie 12% do 210 USD. Oznacza to, że teraz znajduje się już blisko ATH.

SHIB wzrósł o podobny procent i handluje powyżej 0,000073 USD. W ten sposób SHIB potwierdził swoją pozycję nad Dogecoinem jako największa moneta meme.

Większe wahania widoczne są w przypadku Qtum (36%), THORChain (24%), Holo (21%), Dogelon Mars (18%), XDC Network (16%), OMG Network (11%), The Graph (11%) oraz Huobi Token (10%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram