SOL i SHIB rosną o 12%, Bitcoin odzyskuje 62 000 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Po kolejnym spadku ceny poniżej 60 000 USD, bitcoin ponownie przeszedł do ofensywy i wzrósł do 62 000 dolarów. Niektóre altcoiny, takie jak Polkadot, Solana i Shiba Inu, również odnotowały imponujące 24-godzinne zyski, a SOL zbliżył się nawet do swojego ATH.

Bitcoin odzyskuje 60 000 USD

Ostatnie kilka dni nie poszło zbyt dobrze dla głównej kryptowaluty, mimo że udało jej się niemal natychmiastowo odzyskać równowagę po czwartkowym nagłym załamaniu do poziomu 58 500 USD.

Skoczyła ona wówczas powyżej 62 000 USD, a dzień później próbowała nawet swoich sił na poziomie 63 000 USD, jednak bezskutecznie. Byki przechwyciły ten ruch i zepchnęły monetę na południe, co zaowocowało niedzielnym spadkiem do 60 000 USD.

Bitcoin spadł nawet poniżej tej upragnionej linii, osiągając dzienny dołek na poziomie 59 500 USD kilka godzin temu. Jednak byki w tym momencie wkroczyły do akcji i poprowadziły kryptowalutę w górę. BTC zyskał prawie 3 000 dolarów wartości i dotknął 62 500 dolarów, zanim cofnął się nieznacznie do obecnego poziomu około 62 000 dolarów.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina powróciła powyżej 1,150 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami utrzymuje się na poziomie 44%.

SOL i SHIB odnotowują dwucyfrowe zyski

Większość altcoinów jest dziś również w zielonych barwach. Ethereum spadło wczoraj do poziomu 4200 usd, ale skromny wzrost w skali 24 godzin spowodował powrót powyżej 4300 dolarów.

Binance Coin wzrósł o 2% w ciągu dnia i jest notowany na poziomie 530 dolarów. Prawie 3% wzrost Cardano spowodował zwiększenie wartości ADA do 2 dolarów. Wększe zyski można zaobserwować w przypadku Dogecoina (5%), Terra (2,5%), Avalanche (3%), Chainlink (3,5%) i Litecoina (3%).

Polkadot wzrósł o 6% i obecnie handluje powyżej 44 USD. Solana i Shiba Inu to projekty najbardziej radzące sobie z altów o większej kapitalizacji. SOL wzrósł o prawie 12% do 210 USD. Oznacza to, że teraz znajduje się już blisko ATH.

SHIB wzrósł o podobny procent i handluje powyżej 0,000073 USD. W ten sposób SHIB potwierdził swoją pozycję nad Dogecoinem jako największa moneta meme.

Większe wahania widoczne są w przypadku Qtum (36%), THORChain (24%), Holo (21%), Dogelon Mars (18%), XDC Network (16%), OMG Network (11%), The Graph (11%) oraz Huobi Token (10%).

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o około 50 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram