Sieć Ethereum wygenerowała najwięcej opłat w ciągu ostatnich sześciu miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 kwietnia 2023
ikona autora biały
ethereum

Według danych Token Terminal, sieć Ethereum (ETH) wygenerowała najwięcej opłat w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Opłaty te są miarą aktywności on-chain. Przewagę Ethereum można przypisać aktywnym społecznościom w zakresie zdecentralizowanych finansów (DeFi), metaverse, gier, niewymiennych tokenów (NFT) i innych.

Ethereum dominuje

Z danych on-chain wynika, że sieć Ethereum wygenerowała łącznie 742,9 mln dolarów w opłatach. Na drugim miejscu znajduje się blockchain Tron, który w ciągu ostatnich 180 dni zdołał zebrać 282,4 mln dolarów w prowizjach.

BNB Chain, inny blockchain smart kontraktów, zajął odległe szóste miejsce z kwotą 115,9 mln dolarów. Bitcoin (BTC) uplasował się na ósmym miejscu z 79,6 mln dolarów opłat.

Opłaty są kluczowe w publicznych blockchainach, ponieważ motywują operatorów węzłów. Zarówno w platformach Proof-of-Work, jak i Proof-of-Stake, górnicy i walidatorzy używają sprzętu, który zużywa zasoby. Dzięki nim, sieci publiczne są zdecentralizowane. Ponadto można przetwarzać transakcje, dzięki czemu platformy są operacyjne i bezpieczne.

UniSwap to popualarny dApp w sieci Ethereum, który był odpowiedzialny za łączną kwotę 269,3 mln USD w opłatach. Lido Finance, płynna platforma stakingowa wygenerowała 209,5 miliona dolarów opłat. Z kolei GMX, zdecentralizowana platforma handlowa spot i kontraktów terminowych w której użytkownicy mogą handlować kryptowalutami ze swojego portfela, odpowiada za 86 milionów dolarów opłat.

Mniej stakowanych ETH

Liczba depozytów w kontraktach stakingowych ETH jest obecnie stosunkowo niska. Powód może mieć związek zarówno z regulacjami, jak i aktualizacją w sieci Shapella, która odbyła się dziś w nocy.

Amerykańscy regulatorzy, w tym Securities and Exchange Comission (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC), od miesięcy debatują nad tym, czy Ethereum jest papierem wartościowym. Obecna niepewność w tej kwestii może więc wpłynąć na znaczne zmniejszenie ilości eteru zablokowanego w kontraktach.

Również oczekiwanie na zbliżającą się aktualizację Shapella na mainnecie powodowało, że inwestorzy woleli pozostać na uboczu w kwestii strakingu. Po tej aktualizacji użytkownicy mogą już częściowo wycofać swoje stakowane ETH z Beacon Chain.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram