63% wszystkich odblokowanych Ethereum pochodzi od giełdy Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2023
ikona autora biały
ethereum hash rate

Wczoraj wieczorem w sieci Ethereum (ETH) nastąpiła wreszcie długo oczekiwana aktualizacja Shapella. Wywołała ona spore poruszenie w społeczności. Od tego momentu możliwe stało się bowiem wypłacanie ETH z kontraktu stakingowego Ethereum. Na szczycie listy walidatorów, którzy obecnie wycofują swoje tokeny, znajduje się giełda kryptowalut Kraken. Odpowiada ona za aż 63% wypłacanych monet.

Kraken i staking

To, że to właśnie Kraken znajduje się na szczycie listy, nie jest zaskakujące. W rzeczywistości ma to wszystko związek z problemami regulacyjnymi dla giełdy w jej rodzimym kraju. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła atak na Krakena na początku tego roku za rzekome nielegalne świadczenie usług stakingowych.

"Kraken nie tylko oferował swoim klientom nierealistyczne zwroty oparte na niczym, ale także miał prawo nigdy nie wypłacać tych zwrotów. Jednocześnie nie mieli wglądu w swoją kondycję finansową i czy w ogóle mają zdolność do wypłacania zwrotów."

W wyniku tego aktu oskarżenia przez amerykańskiego regulatora, Kraken zapłacił karę w wysokości około 30 milionów dolarów. Co więcej, całkowicie przestał oferować usługi stakingowe na swojej platformie handlowej.

W tym samym czasie wciąż istniało wiele tokenów etheru zablokowanych w kontrakcie Ethereum. Tokeny te nie mogły zostać wycofane aż do wczorajszego wieczora. Tak więc naturalne jest, iż Kraken skorzystał z pierwszej lepszej okazji, aby wycofać swoje monety.

Shapella a sukces

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że aktualizacja Shapella miała jedynie marginalny wpływ na sieć Ethereum. Dane on-chain od Nansen.ai sugerują, że bardzo mało eteru zostało wycofane z kontraktu stakingowego - zaledwie 0,25% wszystkich zablokowanych monety.

Wcześniejszy raport CryptoQuant ostrożnie przewidywał, że obawy o możliwy gwałtowny spadek ceny ETH w związku z uwolnieniem tokenów eteru mogły być nieco przesadzone.

Stwierdzili oni bowiem, że aż 60% wszystkich zablokowanych tokenów jest na stracie, co oczywiście nie do końca przyczynia się do presji sprzedażowej.

Tymczasem możemy ostrożnie powiedzieć, że ta prognoza okazała się prawdziwa. Obecnie ETH jest na 10% plusie w ciągu doby i przebiło barierę 2100 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram