63% wszystkich odblokowanych Ethereum pochodzi od giełdy Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2023
ikona autora biały
ethereum hash rate

Wczoraj wieczorem w sieci Ethereum (ETH) nastąpiła wreszcie długo oczekiwana aktualizacja Shapella. Wywołała ona spore poruszenie w społeczności. Od tego momentu możliwe stało się bowiem wypłacanie ETH z kontraktu stakingowego Ethereum. Na szczycie listy walidatorów, którzy obecnie wycofują swoje tokeny, znajduje się giełda kryptowalut Kraken. Odpowiada ona za aż 63% wypłacanych monet.

Kraken i staking

To, że to właśnie Kraken znajduje się na szczycie listy, nie jest zaskakujące. W rzeczywistości ma to wszystko związek z problemami regulacyjnymi dla giełdy w jej rodzimym kraju. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła atak na Krakena na początku tego roku za rzekome nielegalne świadczenie usług stakingowych.

"Kraken nie tylko oferował swoim klientom nierealistyczne zwroty oparte na niczym, ale także miał prawo nigdy nie wypłacać tych zwrotów. Jednocześnie nie mieli wglądu w swoją kondycję finansową i czy w ogóle mają zdolność do wypłacania zwrotów."

W wyniku tego aktu oskarżenia przez amerykańskiego regulatora, Kraken zapłacił karę w wysokości około 30 milionów dolarów. Co więcej, całkowicie przestał oferować usługi stakingowe na swojej platformie handlowej.

W tym samym czasie wciąż istniało wiele tokenów etheru zablokowanych w kontrakcie Ethereum. Tokeny te nie mogły zostać wycofane aż do wczorajszego wieczora. Tak więc naturalne jest, iż Kraken skorzystał z pierwszej lepszej okazji, aby wycofać swoje monety.

Shapella a sukces

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że aktualizacja Shapella miała jedynie marginalny wpływ na sieć Ethereum. Dane on-chain od Nansen.ai sugerują, że bardzo mało eteru zostało wycofane z kontraktu stakingowego - zaledwie 0,25% wszystkich zablokowanych monety.

Wcześniejszy raport CryptoQuant ostrożnie przewidywał, że obawy o możliwy gwałtowny spadek ceny ETH w związku z uwolnieniem tokenów eteru mogły być nieco przesadzone.

Stwierdzili oni bowiem, że aż 60% wszystkich zablokowanych tokenów jest na stracie, co oczywiście nie do końca przyczynia się do presji sprzedażowej.

Tymczasem możemy ostrożnie powiedzieć, że ta prognoza okazała się prawdziwa. Obecnie ETH jest na 10% plusie w ciągu doby i przebiło barierę 2100 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram