63% wszystkich odblokowanych Ethereum pochodzi od giełdy Kraken

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 kwietnia 2023
ikona autora biały
ethereum hash rate

Wczoraj wieczorem w sieci Ethereum (ETH) nastąpiła wreszcie długo oczekiwana aktualizacja Shapella. Wywołała ona spore poruszenie w społeczności. Od tego momentu możliwe stało się bowiem wypłacanie ETH z kontraktu stakingowego Ethereum. Na szczycie listy walidatorów, którzy obecnie wycofują swoje tokeny, znajduje się giełda kryptowalut Kraken. Odpowiada ona za aż 63% wypłacanych monet.

Kraken i staking

To, że to właśnie Kraken znajduje się na szczycie listy, nie jest zaskakujące. W rzeczywistości ma to wszystko związek z problemami regulacyjnymi dla giełdy w jej rodzimym kraju. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła atak na Krakena na początku tego roku za rzekome nielegalne świadczenie usług stakingowych.

"Kraken nie tylko oferował swoim klientom nierealistyczne zwroty oparte na niczym, ale także miał prawo nigdy nie wypłacać tych zwrotów. Jednocześnie nie mieli wglądu w swoją kondycję finansową i czy w ogóle mają zdolność do wypłacania zwrotów."

W wyniku tego aktu oskarżenia przez amerykańskiego regulatora, Kraken zapłacił karę w wysokości około 30 milionów dolarów. Co więcej, całkowicie przestał oferować usługi stakingowe na swojej platformie handlowej.

W tym samym czasie wciąż istniało wiele tokenów etheru zablokowanych w kontrakcie Ethereum. Tokeny te nie mogły zostać wycofane aż do wczorajszego wieczora. Tak więc naturalne jest, iż Kraken skorzystał z pierwszej lepszej okazji, aby wycofać swoje monety.

Shapella a sukces

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że aktualizacja Shapella miała jedynie marginalny wpływ na sieć Ethereum. Dane on-chain od Nansen.ai sugerują, że bardzo mało eteru zostało wycofane z kontraktu stakingowego - zaledwie 0,25% wszystkich zablokowanych monety.

Wcześniejszy raport CryptoQuant ostrożnie przewidywał, że obawy o możliwy gwałtowny spadek ceny ETH w związku z uwolnieniem tokenów eteru mogły być nieco przesadzone.

Stwierdzili oni bowiem, że aż 60% wszystkich zablokowanych tokenów jest na stracie, co oczywiście nie do końca przyczynia się do presji sprzedażowej.

Tymczasem możemy ostrożnie powiedzieć, że ta prognoza okazała się prawdziwa. Obecnie ETH jest na 10% plusie w ciągu doby i przebiło barierę 2100 dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram