Michael Saylor ustępuje ze stanowiska CEO MicroStrategy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2022
ikona autora biały
microstrategy

MicroStrategy dokonała w drugim kwartale 2022 roku bezgotówkowego odpisu na utratę wartości zasobów cyfrowych w wysokości 917,8 mln dolarów. Tak wynika z wtorkowego raportu finansowego za II kwartał 2022 roku firmy.

Odpis aktualizacyjny opisuje drastyczne zmniejszenie lub utratę wartości składnika aktywów. W przypadku udziałów MicroStrategy w Bitcoinie, odpis aktualizacyjny odzwierciedla spadek ceny Bitcoina w porównaniu z momentem zakupu.

Utrata wartości może nastąpić z powodu zmiany polityki lub okoliczności gospodarczych, takich jak obecna krypto zima.

screen przedstawiający wyniki MicroStrategy za 2 kwartał 2022

Odpis z tytułu utraty wartości aktywów cyfrowych MicroStrategy w wysokości 917,8 USD oznacza gwałtowny wzrost w stosunku do odpisu w pierwszym kwartale 2022 r. - 170,1 mln USD

Od sierpnia 2020 roku MicroStrategy kupiła 129 699 Bitcoinów po średniej cenie 30 664 dolarów za monetę. Kiedy Bitcoin osiągnął swój rekord wszech czasów - 68 000 USD za monetę w listopadzie 2021 roku, łączna wartość posiadanych przez firmę Bitcoinów wynosiła około 8 miliardów dolarów. Przy obecnym kursie kształtującym się poziomie 23 000 USD za monetę, te udziały wyniosłyby około 2,9 mld USD.

Firma nabyła również 421 Bitcoinów po 20 000 USD.

Dyrektor finansowy Andrew Kang powiedział, że 14 000 Bitcoinów jest w posiadaniu spółki-matki MicroStrategy, a pozostałe 115 Bitcoinów znajduje się w portfelu spółki zależnej MacroStrategy. Kang powiedział:

Mamy więcej niż wystarczające zabezpieczenie na wszelkie wahania cen.
Odpisy z tytułu utraty wartości aktywów cyfrowych w każdym kwartale zawsze były większe niż strata operacyjna non-GAP.

Oznacza to, że zmienność Bitcoina jest głównym czynnikiem po stronie strat w bilansie firmy. Michael Saylor dodał, który służył jako dyrektor generalny firmy od jej uruchomienia w 1989 roku jednak teraz postnowił ustąpić ze stanowiska dodał:

Przewidzieliśmy zmienność Bitcoina. Zmienność oznacza, że Bitcoin jest bardziej interesujący, a więc Microstrategy jest bardziej interesująca. Zmienność to witalność.

Czym jest MicroStrategy?

Założona w 1989 r. firma MicroStrategy jest największą niezależną, notowaną na giełdzie firmą zajmującą się oprogramowaniem w chmurze. Twierdzi też, że jest najbardziej znaczącą firmą posiadającą Bitcoin.

Ponieważ ludzie boją się zmienności i są wyłączeni przez księgowość, byliśmy w stanie rozwinąć przewagę jako największa firma operacyjna na standardzie Bitcoin, a to daje nam przewagę konkurencyjną i wyróżnik, aby budować wartość dla akcjonariuszy w przyszłości.

Saylor zostanie zastąpiony przez Phong Le, dotychczasowego prezesa i dyrektora finansowego, który od poniedziałku obejmie stanowisko dyrektora generalnego. Podczas raportu za II kwartał Le powiedział, że do tej pory nie sprzedał żadnego Bitcoina.

Microstrategy jest w kategorii pierwszej; jesteśmy największym korporacyjnym posiadaczem Bitcoina na świecie. Nasza strategia to kup i trzymaj przez długi czas, i to wszystko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram