Michael Saylor ustępuje ze stanowiska CEO MicroStrategy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2022
ikona autora biały
microstrategy

MicroStrategy dokonała w drugim kwartale 2022 roku bezgotówkowego odpisu na utratę wartości zasobów cyfrowych w wysokości 917,8 mln dolarów. Tak wynika z wtorkowego raportu finansowego za II kwartał 2022 roku firmy.

Odpis aktualizacyjny opisuje drastyczne zmniejszenie lub utratę wartości składnika aktywów. W przypadku udziałów MicroStrategy w Bitcoinie, odpis aktualizacyjny odzwierciedla spadek ceny Bitcoina w porównaniu z momentem zakupu.

Utrata wartości może nastąpić z powodu zmiany polityki lub okoliczności gospodarczych, takich jak obecna krypto zima.

Odpis z tytułu utraty wartości aktywów cyfrowych MicroStrategy w wysokości 917,8 USD oznacza gwałtowny wzrost w stosunku do odpisu w pierwszym kwartale 2022 r. - 170,1 mln USD

Od sierpnia 2020 roku MicroStrategy kupiła 129 699 Bitcoinów po średniej cenie 30 664 dolarów za monetę. Kiedy Bitcoin osiągnął swój rekord wszech czasów - 68 000 USD za monetę w listopadzie 2021 roku, łączna wartość posiadanych przez firmę Bitcoinów wynosiła około 8 miliardów dolarów. Przy obecnym kursie kształtującym się poziomie 23 000 USD za monetę, te udziały wyniosłyby około 2,9 mld USD.

Firma nabyła również 421 Bitcoinów po 20 000 USD.

Dyrektor finansowy Andrew Kang powiedział, że 14 000 Bitcoinów jest w posiadaniu spółki-matki MicroStrategy, a pozostałe 115 Bitcoinów znajduje się w portfelu spółki zależnej MacroStrategy. Kang powiedział:

Mamy więcej niż wystarczające zabezpieczenie na wszelkie wahania cen.
Odpisy z tytułu utraty wartości aktywów cyfrowych w każdym kwartale zawsze były większe niż strata operacyjna non-GAP.

Oznacza to, że zmienność Bitcoina jest głównym czynnikiem po stronie strat w bilansie firmy. Michael Saylor dodał, który służył jako dyrektor generalny firmy od jej uruchomienia w 1989 roku jednak teraz postnowił ustąpić ze stanowiska dodał:

Przewidzieliśmy zmienność Bitcoina. Zmienność oznacza, że Bitcoin jest bardziej interesujący, a więc Microstrategy jest bardziej interesująca. Zmienność to witalność.

Czym jest MicroStrategy?

Założona w 1989 r. firma MicroStrategy jest największą niezależną, notowaną na giełdzie firmą zajmującą się oprogramowaniem w chmurze. Twierdzi też, że jest najbardziej znaczącą firmą posiadającą Bitcoin.

Ponieważ ludzie boją się zmienności i są wyłączeni przez księgowość, byliśmy w stanie rozwinąć przewagę jako największa firma operacyjna na standardzie Bitcoin, a to daje nam przewagę konkurencyjną i wyróżnik, aby budować wartość dla akcjonariuszy w przyszłości.

Saylor zostanie zastąpiony przez Phong Le, dotychczasowego prezesa i dyrektora finansowego, który od poniedziałku obejmie stanowisko dyrektora generalnego. Podczas raportu za II kwartał Le powiedział, że do tej pory nie sprzedał żadnego Bitcoina.

Microstrategy jest w kategorii pierwszej; jesteśmy największym korporacyjnym posiadaczem Bitcoina na świecie. Nasza strategia to kup i trzymaj przez długi czas, i to wszystko.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram