Kurs Bitcoina i hash rate rosną. Górnicy znajdują się jednak pod sporą presją

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 października 2022
ikona autora biały
sytuacja na rynku

Bitcoin (BTC), mimo pewnych spadków, utrzymał się stabilnie powyżej poziomu 19 tysięcy dolarów i zaczął rosnąć wczoraj późnym popołudniem. W ciągu kilku godzin wzrósł do 19 650 dolarów, osiągając wczoraj wieczorem szczyt w okolicach 19 700 dolarów.

Obecnie bitcoin podejmuje kolejną próbę przebicia się w górę. W chwili pisania tego tekstu jego kurs wynosi 19 870 dolarów na Binance.

Oznacza to, że pierwotna kryptowaluta jest 3,6% na plusie w perspektywie jednej doby. Wolumen obrotu w tym samym czasie wzrósł o 21,5%. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 376 mld USD, a dominacja 39,9%. Indeks Strachu i Chciwości plasuje się na poziomie 20 (ekstremalny strach).

Korelacja Bitcoina z makro

Wzrostowi bitcoina towarzyszyły rosnące rynki akcji, takie jak S&P 500, Nasdaq, a zwłaszcza Dow Jones. Na tych rynkach prawdopodobnie nastąpiło odbicie, ponieważ dolar amerykański nadal się osłabiał. Przedrynkowe kontrakty terminowe już dziś rano zabarwiają się na zielono, być może zapowiadając kolejny zielony dzień.

Wciąż jednak panuje bardzo duży niepokój o sytuację makroekonomiczną. Ludzie obawiają się poważnych konsekwencji w przypadku upadku Credit Suisse. Tymczasem ONZ i Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegły banki centralne, ale przede wszystkim Rezerwę Federalną, przed konsekwencjami podwyżek stóp procentowych. Nie wiadomo jednak, czy doprowadzi to do zmiany polityki.

Mimo to rynek oczekuje, że to ożywienie może być kontynuowane w perspektywie krótkoterminowej. Bitcoin może wówczas wzrosnąć do 20 500 lub nawet 22 000 dolarów. Analitycy zachowują jednak generalnie niedźwiedzie nastawienie do tego rynku i oczekują kolejnych nowych minimów.

Górnicy bitcoinów pod coraz większą presją

Tymczasem tzw. hash rate, czyli moc obliczeniowa, sieci Bitcoin ciągle rośnie. Chociaż jest to zwykle oznaka zdrowej i silnej sieci, powoduje to również, że górnicy bitcoinów znajdują się pod presją. W ostatni weekend hash rate osiągnął nawet rekordowy poziom 282 EH/s.

Oznacza to, że tzw. współczynnik trudności wydobycia, czyli poziom trudności, prawdopodobnie za sześć dni wzrośnie do nowego rekordu. To jednak sprawia, że wydobycie jest jeszcze droższe, a górnicy już teraz borykają się z problemami z powodu stosunkowo niskiego kursu i wysokich cen energii. Analityk IT Tech donosi, że górnicy są nadal w trybie dystrybucji:

Inwestorzy instytucjonalni też niechętni

Dodatkowo firma analityczna Delphi Digital podaje, że przecena największego na świecie funduszu bitcoinowego, tego należącego do Grayscal Investments, osiągnęła najniższy poziom w historii. Może to być znak, że inwestorzy instytucjonalni nie są jeszcze skłonni do powrotu do gry.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram