Konsolidacja Bitcoina trwa, Avalanche dotknął 100 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Po kilku ostatnich dniach zwiększonej zmienności, bitcoin uspokoił się w okolicach 64 000 USD. Większość alternatywnych monet również pozostaje w nietypowej stagnacji w skali 24-godzinne. Wyjątkiem jest Avalanche, który weszedł na ścieżkę wzrostową i zarejestrował nowe ATH.

Konsolidacja Bitcoina trwa nadal

Ostatni tydzień był całkiem udany dla głównej kryptowaluty, ponieważ odbiła się ona od poziomu 60 000 USD i ustanowiła nowe rekordy. We wtorek przebiła październikowy szczyt na poziomie 67 000 USD, a dzień później zrobiła to jeszcze raz, z najnowszym ATH na poziomie 69 000 USD.

Jednakże, nie mógł on dalej podążać na północ. Wręcz przeciwnie, spadł o 6 000 USD w ciągu jednego dnia i znalazł się poniżej 63 000 USD.

Aktywo początkowo odbiło się i odzyskało 65 000 USD, zanim kolejny spadek cen doprowadził je do tygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 62 000 USD.

Od tego czasu BTC odzyskał trochę gruntu i dotknął 65 000 USD kilka godzin temu. Nie udało się jednak tam utrzymać, a kolejne wycofanie doprowadziło go do poziomu nieco ponad 64 000 USD.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina ponownie przekroczyła 1,2 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami utrzymuje się na poziomie 43%.

Altcoiny pozostają spokojne: AVAX nowe ATH

Większość altcoinów od wczoraj pozostaje spokojna. Ethereum straciło niewielką część swojej wartości w USD i spadło do poziomu nieco poniżej 4 600 USD. Cardano i Ripple odnotowały podobne spadki cen i handlują odpowiednio po 2,03 USD i 1,18 USD.

Dla kontrastu, Binance Coin wzrósł o 2% do 640 USD, Polkadot jest na poziomie 46 USD, podczas gdy 2,3% skok z Shiba Inu napędził popularną monetę meme do 0,000053 USD.

Solana, Dogecoin i Terra odnotowały bardziej znaczące zyski - około 4% każdy. W rezultacie SOL osiąga poziom 235 dolarów, DOGE 0,27 dolara, a LUNA przekracza 51 dolarów.

Avalanche odnotował największy wzrost spośród altów o większej kapitalizacji. 11% wzrost z AVAX oznacza nowy rekord wszech czasów dla tokena, który dzisiaj osiągnął poziom 100 USD.

IoTeX (24%), KuCoin Token (13%) i Loopring (11%) są również członkami klubu dwucyfrowych skoków cenowych. Z kolei Decentraland, LEO i Mina straciły podobne wartości procentowe w ciągu jednego dnia.

Kapitalizacja rynku kryptowalut również znajduje się na podobnym poziomie w porównaniu z dniem wczorajszym i wynosi około 2,950 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram