Konsolidacja Bitcoina trwa, Avalanche dotknął 100 USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 listopada 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Po kilku ostatnich dniach zwiększonej zmienności, bitcoin uspokoił się w okolicach 64 000 USD. Większość alternatywnych monet również pozostaje w nietypowej stagnacji w skali 24-godzinne. Wyjątkiem jest Avalanche, który weszedł na ścieżkę wzrostową i zarejestrował nowe ATH.

Konsolidacja Bitcoina trwa nadal

Ostatni tydzień był całkiem udany dla głównej kryptowaluty, ponieważ odbiła się ona od poziomu 60 000 USD i ustanowiła nowe rekordy. We wtorek przebiła październikowy szczyt na poziomie 67 000 USD, a dzień później zrobiła to jeszcze raz, z najnowszym ATH na poziomie 69 000 USD.

Jednakże, nie mógł on dalej podążać na północ. Wręcz przeciwnie, spadł o 6 000 USD w ciągu jednego dnia i znalazł się poniżej 63 000 USD.

Aktywo początkowo odbiło się i odzyskało 65 000 USD, zanim kolejny spadek cen doprowadził je do tygodniowego minimum na poziomie nieco ponad 62 000 USD.

Od tego czasu BTC odzyskał trochę gruntu i dotknął 65 000 USD kilka godzin temu. Nie udało się jednak tam utrzymać, a kolejne wycofanie doprowadziło go do poziomu nieco ponad 64 000 USD.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina ponownie przekroczyła 1,2 biliona dolarów, podczas gdy dominacja nad altcoinami utrzymuje się na poziomie 43%.

Altcoiny pozostają spokojne: AVAX nowe ATH

Większość altcoinów od wczoraj pozostaje spokojna. Ethereum straciło niewielką część swojej wartości w USD i spadło do poziomu nieco poniżej 4 600 USD. Cardano i Ripple odnotowały podobne spadki cen i handlują odpowiednio po 2,03 USD i 1,18 USD.

Dla kontrastu, Binance Coin wzrósł o 2% do 640 USD, Polkadot jest na poziomie 46 USD, podczas gdy 2,3% skok z Shiba Inu napędził popularną monetę meme do 0,000053 USD.

Solana, Dogecoin i Terra odnotowały bardziej znaczące zyski - około 4% każdy. W rezultacie SOL osiąga poziom 235 dolarów, DOGE 0,27 dolara, a LUNA przekracza 51 dolarów.

Avalanche odnotował największy wzrost spośród altów o większej kapitalizacji. 11% wzrost z AVAX oznacza nowy rekord wszech czasów dla tokena, który dzisiaj osiągnął poziom 100 USD.

IoTeX (24%), KuCoin Token (13%) i Loopring (11%) są również członkami klubu dwucyfrowych skoków cenowych. Z kolei Decentraland, LEO i Mina straciły podobne wartości procentowe w ciągu jednego dnia.

Kapitalizacja rynku kryptowalut również znajduje się na podobnym poziomie w porównaniu z dniem wczorajszym i wynosi około 2,950 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]

Ripple uruchamia platformę do emisji CBDC i stablecoinów

Fintechowy startup Ripple ogłosił uruchomienie Ripple CBDC Platform, kompleksowego rozwiązania dla banków centralnych, rządów i instytucji finansowych do emisji krajowej waluty cyfrowej i "stablecoinów". Scenariusze użycia obejmują: hurtowe i detaliczne CBDC oparte na prywatnym blockchainie lub emisję stabelcoinów. Rozwiązanie opiera się na XRP Ledger (XRPL). W przypadku emitentów platforma umożliwi korzystanie z wielu podpisów w […]

Binance umożliwia handel za pośrednictwem TradingView

Giełda kryptowalut Binance dodała możliwość bezpośredniego handlu spot za pośrednictwem platformy wykresów i analiz TradingView. Aby aktywować zestaw narzędzi, należy połączyć swoje konto Binance w ustawieniach usługi. Następnie historia transakcji zostanie automatycznie zsynchronizowana, a inwestor będzie mógł zarządzać zleceniami w TradingView. Szczegółowe instrukcje dotyczące podłączenia i korzystania z nowej opcji zostały opisane na stronie internetowej […]

Changpeng Zhao: Elon Musk przedłużył życie Dogecoina

Elon Musk "przedłużył życie" Dogecoina, kryptowaluty, która mogła zniknąć "dawno temu". Takiego zdania jest CEO Binance, Changpeng Zhao. Dyrektor naczelny spodziewał się, że Dogecoin "zniknie", biorąc pod uwagę jego "bezużyteczność", ale Elon Musk zainteresował się tym aktywem. Zdaniem Zhao założyciel Tesli wsparł zainteresowanie tokenem memowym, które w przeciwnym razie mogłoby osłabnąć. Dyrektor generalny Binance przyznał, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram