Ripple pomoże firmom finansowym oferować usługi handlu kryptowalutami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2021
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Firma blockchain z siedzibą w San Francisco, Ripple, ogłosiła niedawno, że uruchomi produkt, który pozwoli firmom świadczącym usługi finansowe zaoferować swoim klientom dostęp do handlu kryptowalutami.

Ripple Liquidity Hub

W oficjalnym poście na blogu firma zauważyła, że nowy produkt, nazwany "Ripple Liquidity Hub", zapewni klientom korporacyjnym dostęp do aktywów cyfrowych od szerokiej gamy dostawców, w tym animatorów rynku, giełd i pozagiełdowych biur handlowych.

Usługa ta będzie wykorzystywać inteligentne kierowanie zleceń, aby zapewnić klientom korporacyjnym dostęp do aktywów cyfrowych po najlepszych możliwych stawkach na rynku.

Ogłoszenie ujawniło również, że Liquidity Hub początkowo zapewni wsparcie dla sześciu najbardziej znaczących kryptowalut w branży, z kolejnymi aktywami cyfrowymi, które mają zostać dodane z czasem.

Pierwsze sześć monet to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC) i oczywiście Ripple (XRP).

Firma zajmująca się blockchainem zaznaczyła, że dostępność tych cyfrowych aktywów będzie jednak zależała od lokalizacji geograficznych.

Komentując nowy rozwój, Asheesh Birla, dyrektor generalny w RippleNet powiedział:

Doskonale znamy potrzebę łatwego i efektywnego zarządzania płynnością. Kryptowaluty i instytucje finansowe są osadzone w naszym DNA. Tak więc, jest to całkowicie zrozumiałe, że przygotowując się do świata kryptowalut, nasi klienci chcieliby mieć dostęp do tego samego zaufanego, kompleksowego sklepu do kupowania, sprzedawania i posiadania aktywów kryptowalutowych, które napędzały naszą własną szeroką pracę z instytucjami finansowymi.

Rozpoczęcie działalności w przyszłym roku

Zgodnie z ogłoszeniem, Ripple doda dodatkowe funkcje do Liquidity Hub, w tym staking i kilka funkcji generujących dochód.

Birla zauważył, że infrastruktura dla Ripple Liquidity Hub jest już w większości skończona. Usługa jest obecnie w fazie przedpremierowej i oczekuje się, że zostanie uruchomiona na początku 2022 roku.

Pierwszym partnerem dla wersji alfa produktu jest Coinme, pierwszy amerykański licencjonowany dostawca bitomatów.

Ripple Vs SEC Bitwa prawna trwa nadal

W międzyczasie Ripple jest nadal w ciągłej bitwie prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator zarzucił firmie i jej kierownictwu zebranie ponad 1,3 miliarda dolarów w nieautoryzowanej ofercie papierów wartościowych.

Chociaż w zeszłym miesiącu pojawił się fałszywy raport twierdzący, że sprawa SEC vs Ripple jest zakończona, Ripple nadal nie zawarł ugody z organem nadzoru finansowego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram