Ripple pomoże firmom finansowym oferować usługi handlu kryptowalutami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2021
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Firma blockchain z siedzibą w San Francisco, Ripple, ogłosiła niedawno, że uruchomi produkt, który pozwoli firmom świadczącym usługi finansowe zaoferować swoim klientom dostęp do handlu kryptowalutami.

Ripple Liquidity Hub

W oficjalnym poście na blogu firma zauważyła, że nowy produkt, nazwany "Ripple Liquidity Hub", zapewni klientom korporacyjnym dostęp do aktywów cyfrowych od szerokiej gamy dostawców, w tym animatorów rynku, giełd i pozagiełdowych biur handlowych.

Usługa ta będzie wykorzystywać inteligentne kierowanie zleceń, aby zapewnić klientom korporacyjnym dostęp do aktywów cyfrowych po najlepszych możliwych stawkach na rynku.

Ogłoszenie ujawniło również, że Liquidity Hub początkowo zapewni wsparcie dla sześciu najbardziej znaczących kryptowalut w branży, z kolejnymi aktywami cyfrowymi, które mają zostać dodane z czasem.

Pierwsze sześć monet to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC) i oczywiście Ripple (XRP).

Firma zajmująca się blockchainem zaznaczyła, że dostępność tych cyfrowych aktywów będzie jednak zależała od lokalizacji geograficznych.

Komentując nowy rozwój, Asheesh Birla, dyrektor generalny w RippleNet powiedział:

Doskonale znamy potrzebę łatwego i efektywnego zarządzania płynnością. Kryptowaluty i instytucje finansowe są osadzone w naszym DNA. Tak więc, jest to całkowicie zrozumiałe, że przygotowując się do świata kryptowalut, nasi klienci chcieliby mieć dostęp do tego samego zaufanego, kompleksowego sklepu do kupowania, sprzedawania i posiadania aktywów kryptowalutowych, które napędzały naszą własną szeroką pracę z instytucjami finansowymi.

Rozpoczęcie działalności w przyszłym roku

Zgodnie z ogłoszeniem, Ripple doda dodatkowe funkcje do Liquidity Hub, w tym staking i kilka funkcji generujących dochód.

Birla zauważył, że infrastruktura dla Ripple Liquidity Hub jest już w większości skończona. Usługa jest obecnie w fazie przedpremierowej i oczekuje się, że zostanie uruchomiona na początku 2022 roku.

Pierwszym partnerem dla wersji alfa produktu jest Coinme, pierwszy amerykański licencjonowany dostawca bitomatów.

Ripple Vs SEC Bitwa prawna trwa nadal

W międzyczasie Ripple jest nadal w ciągłej bitwie prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator zarzucił firmie i jej kierownictwu zebranie ponad 1,3 miliarda dolarów w nieautoryzowanej ofercie papierów wartościowych.

Chociaż w zeszłym miesiącu pojawił się fałszywy raport twierdzący, że sprawa SEC vs Ripple jest zakończona, Ripple nadal nie zawarł ugody z organem nadzoru finansowego.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram