Ripple pomoże firmom finansowym oferować usługi handlu kryptowalutami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2021
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Firma blockchain z siedzibą w San Francisco, Ripple, ogłosiła niedawno, że uruchomi produkt, który pozwoli firmom świadczącym usługi finansowe zaoferować swoim klientom dostęp do handlu kryptowalutami.

Ripple Liquidity Hub

W oficjalnym poście na blogu firma zauważyła, że nowy produkt, nazwany "Ripple Liquidity Hub", zapewni klientom korporacyjnym dostęp do aktywów cyfrowych od szerokiej gamy dostawców, w tym animatorów rynku, giełd i pozagiełdowych biur handlowych.

Usługa ta będzie wykorzystywać inteligentne kierowanie zleceń, aby zapewnić klientom korporacyjnym dostęp do aktywów cyfrowych po najlepszych możliwych stawkach na rynku.

Ogłoszenie ujawniło również, że Liquidity Hub początkowo zapewni wsparcie dla sześciu najbardziej znaczących kryptowalut w branży, z kolejnymi aktywami cyfrowymi, które mają zostać dodane z czasem.

Pierwsze sześć monet to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC) i oczywiście Ripple (XRP).

Firma zajmująca się blockchainem zaznaczyła, że dostępność tych cyfrowych aktywów będzie jednak zależała od lokalizacji geograficznych.

Komentując nowy rozwój, Asheesh Birla, dyrektor generalny w RippleNet powiedział:

Doskonale znamy potrzebę łatwego i efektywnego zarządzania płynnością. Kryptowaluty i instytucje finansowe są osadzone w naszym DNA. Tak więc, jest to całkowicie zrozumiałe, że przygotowując się do świata kryptowalut, nasi klienci chcieliby mieć dostęp do tego samego zaufanego, kompleksowego sklepu do kupowania, sprzedawania i posiadania aktywów kryptowalutowych, które napędzały naszą własną szeroką pracę z instytucjami finansowymi.

Rozpoczęcie działalności w przyszłym roku

Zgodnie z ogłoszeniem, Ripple doda dodatkowe funkcje do Liquidity Hub, w tym staking i kilka funkcji generujących dochód.

Birla zauważył, że infrastruktura dla Ripple Liquidity Hub jest już w większości skończona. Usługa jest obecnie w fazie przedpremierowej i oczekuje się, że zostanie uruchomiona na początku 2022 roku.

Pierwszym partnerem dla wersji alfa produktu jest Coinme, pierwszy amerykański licencjonowany dostawca bitomatów.

Ripple Vs SEC Bitwa prawna trwa nadal

W międzyczasie Ripple jest nadal w ciągłej bitwie prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator zarzucił firmie i jej kierownictwu zebranie ponad 1,3 miliarda dolarów w nieautoryzowanej ofercie papierów wartościowych.

Chociaż w zeszłym miesiącu pojawił się fałszywy raport twierdzący, że sprawa SEC vs Ripple jest zakończona, Ripple nadal nie zawarł ugody z organem nadzoru finansowego.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram