Bitcoin spadł do 40 000 USD w korelacji z globalnym spadkiem cen akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wśród rosnącej niepewności na światowych rynkach finansowych, bitcoin spadł o kilka tysięcy dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 40 000 dolarów. Alternatywne monety ucierpiały jeszcze bardziej, notując ogromne dwucyfrowe spadki cen.

Czy Bitcoin sięgnął dna przy 40 tys. dolarów?

Jeśli spojrzeć na weekend sprzed zaledwie dwóch dni, trudno było przewidzieć to, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. Wolumen handlu był znikomy, ale BTC znajdował się powyżej 48 000 USD, co było 11-dniowym szczytem.

Jednakże, kiedy w poniedziałek nasiliły się obawy związane z sagą Evergrande, kryptowaluta zaliczyła mocny spadek. W ciągu kilku godzin straciła kilka tysięcy dolarów i zanurkowała do poziomu 42 500 dolarów.

Początkowo udało jej się odbić, a nawet odzyskać 44 000 dolarów, ale na krótko. Niedźwiedzie przejęły z powrotem kontrolę i tym razem osunęły aktywo aż do 40 200 dolarów.

Był to najniższy kurs od początku sierpnia. Obecnie bitcoin odzyskał trochę gruntu i znajduje się powyżej 41 tys. dolarów. Według Bybt ta wzmożona zmienność doprowadziła do likwidacji ponad 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Straty nie są jednak widoczne tylko w przestrzeni kryptowalutowej. Na amerykańskich rynkach finansowych również zaobserwowano podobny rozwój sytuacji. S&P 500 zamknął się z 2% spadkiem, co było jego najgorszym dniem od maja. Mimo to, kontrakty terminowe otwierają się dziś wyżej przed kolejnym posiedzeniem Fed.

ETH spadł poniżej 3000 USD

Alternatywne monety poruszały się za swoim liderem na południe z jeszcze bardziej energicznym impetem. Ethereum znalazło się wśród liderów tego niekorzystnego trendu, spadając z 3 400 USD do 2 800 USD. Jest to tym samym jego najniższy poziom od 6 sierpnia.

W skali 24 godzin, w głębokiej czerwieni znajdują się te Binance Coin (-4%), Ripple (-2%), Polkadot (-4%), Dogecoin (-4%), AVAX (-2,5%), LUNA (-7%), Uniswap (-5%) i Chainlink (-6%).

Cardano i Solana to jedyne alty o większej kapitalizacji, które nie wykrwawiły się aż tak mocno.

OMG Network i Celo odnotowały od wczoraj imponujące wzrosty, odpowiednio o 27% i 17%. Cosmos, Audius, NEAR Protocol, Decred, Huobi Token, Mdex, Decentraland, Perpetual Protocol, THORChain i inne, są jednak nadal na czerwono.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła wczoraj na krótko poniżej 1,8 biliona dolarów. Oznacza to dzienną stratę ponad 300 miliardów dolarów i około 400 miliardów dolarów od niedzieli.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram