Bitcoin spadł do 40 000 USD w korelacji z globalnym spadkiem cen akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wśród rosnącej niepewności na światowych rynkach finansowych, bitcoin spadł o kilka tysięcy dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 40 000 dolarów. Alternatywne monety ucierpiały jeszcze bardziej, notując ogromne dwucyfrowe spadki cen.

Czy Bitcoin sięgnął dna przy 40 tys. dolarów?

Jeśli spojrzeć na weekend sprzed zaledwie dwóch dni, trudno było przewidzieć to, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. Wolumen handlu był znikomy, ale BTC znajdował się powyżej 48 000 USD, co było 11-dniowym szczytem.

Jednakże, kiedy w poniedziałek nasiliły się obawy związane z sagą Evergrande, kryptowaluta zaliczyła mocny spadek. W ciągu kilku godzin straciła kilka tysięcy dolarów i zanurkowała do poziomu 42 500 dolarów.

Początkowo udało jej się odbić, a nawet odzyskać 44 000 dolarów, ale na krótko. Niedźwiedzie przejęły z powrotem kontrolę i tym razem osunęły aktywo aż do 40 200 dolarów.

Był to najniższy kurs od początku sierpnia. Obecnie bitcoin odzyskał trochę gruntu i znajduje się powyżej 41 tys. dolarów. Według Bybt ta wzmożona zmienność doprowadziła do likwidacji ponad 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Straty nie są jednak widoczne tylko w przestrzeni kryptowalutowej. Na amerykańskich rynkach finansowych również zaobserwowano podobny rozwój sytuacji. S&P 500 zamknął się z 2% spadkiem, co było jego najgorszym dniem od maja. Mimo to, kontrakty terminowe otwierają się dziś wyżej przed kolejnym posiedzeniem Fed.

ETH spadł poniżej 3000 USD

Alternatywne monety poruszały się za swoim liderem na południe z jeszcze bardziej energicznym impetem. Ethereum znalazło się wśród liderów tego niekorzystnego trendu, spadając z 3 400 USD do 2 800 USD. Jest to tym samym jego najniższy poziom od 6 sierpnia.

W skali 24 godzin, w głębokiej czerwieni znajdują się te Binance Coin (-4%), Ripple (-2%), Polkadot (-4%), Dogecoin (-4%), AVAX (-2,5%), LUNA (-7%), Uniswap (-5%) i Chainlink (-6%).

Cardano i Solana to jedyne alty o większej kapitalizacji, które nie wykrwawiły się aż tak mocno.

OMG Network i Celo odnotowały od wczoraj imponujące wzrosty, odpowiednio o 27% i 17%. Cosmos, Audius, NEAR Protocol, Decred, Huobi Token, Mdex, Decentraland, Perpetual Protocol, THORChain i inne, są jednak nadal na czerwono.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła wczoraj na krótko poniżej 1,8 biliona dolarów. Oznacza to dzienną stratę ponad 300 miliardów dolarów i około 400 miliardów dolarów od niedzieli.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram