Bitcoin spadł do 40 000 USD w korelacji z globalnym spadkiem cen akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wśród rosnącej niepewności na światowych rynkach finansowych, bitcoin spadł o kilka tysięcy dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 40 000 dolarów. Alternatywne monety ucierpiały jeszcze bardziej, notując ogromne dwucyfrowe spadki cen.

Czy Bitcoin sięgnął dna przy 40 tys. dolarów?

Jeśli spojrzeć na weekend sprzed zaledwie dwóch dni, trudno było przewidzieć to, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. Wolumen handlu był znikomy, ale BTC znajdował się powyżej 48 000 USD, co było 11-dniowym szczytem.

Jednakże, kiedy w poniedziałek nasiliły się obawy związane z sagą Evergrande, kryptowaluta zaliczyła mocny spadek. W ciągu kilku godzin straciła kilka tysięcy dolarów i zanurkowała do poziomu 42 500 dolarów.

Początkowo udało jej się odbić, a nawet odzyskać 44 000 dolarów, ale na krótko. Niedźwiedzie przejęły z powrotem kontrolę i tym razem osunęły aktywo aż do 40 200 dolarów.

Był to najniższy kurs od początku sierpnia. Obecnie bitcoin odzyskał trochę gruntu i znajduje się powyżej 41 tys. dolarów. Według Bybt ta wzmożona zmienność doprowadziła do likwidacji ponad 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Straty nie są jednak widoczne tylko w przestrzeni kryptowalutowej. Na amerykańskich rynkach finansowych również zaobserwowano podobny rozwój sytuacji. S&P 500 zamknął się z 2% spadkiem, co było jego najgorszym dniem od maja. Mimo to, kontrakty terminowe otwierają się dziś wyżej przed kolejnym posiedzeniem Fed.

ETH spadł poniżej 3000 USD

Alternatywne monety poruszały się za swoim liderem na południe z jeszcze bardziej energicznym impetem. Ethereum znalazło się wśród liderów tego niekorzystnego trendu, spadając z 3 400 USD do 2 800 USD. Jest to tym samym jego najniższy poziom od 6 sierpnia.

W skali 24 godzin, w głębokiej czerwieni znajdują się te Binance Coin (-4%), Ripple (-2%), Polkadot (-4%), Dogecoin (-4%), AVAX (-2,5%), LUNA (-7%), Uniswap (-5%) i Chainlink (-6%).

Cardano i Solana to jedyne alty o większej kapitalizacji, które nie wykrwawiły się aż tak mocno.

OMG Network i Celo odnotowały od wczoraj imponujące wzrosty, odpowiednio o 27% i 17%. Cosmos, Audius, NEAR Protocol, Decred, Huobi Token, Mdex, Decentraland, Perpetual Protocol, THORChain i inne, są jednak nadal na czerwono.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła wczoraj na krótko poniżej 1,8 biliona dolarów. Oznacza to dzienną stratę ponad 300 miliardów dolarów i około 400 miliardów dolarów od niedzieli.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram