kryptowaluty 2 - logo

Bitcoin spadł do 40 000 USD w korelacji z globalnym spadkiem cen akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wśród rosnącej niepewności na światowych rynkach finansowych, bitcoin spadł o kilka tysięcy dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 40 000 dolarów. Alternatywne monety ucierpiały jeszcze bardziej, notując ogromne dwucyfrowe spadki cen.

Czy Bitcoin sięgnął dna przy 40 tys. dolarów?

Jeśli spojrzeć na weekend sprzed zaledwie dwóch dni, trudno było przewidzieć to, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. Wolumen handlu był znikomy, ale BTC znajdował się powyżej 48 000 USD, co było 11-dniowym szczytem.

Jednakże, kiedy w poniedziałek nasiliły się obawy związane z sagą Evergrande, kryptowaluta zaliczyła mocny spadek. W ciągu kilku godzin straciła kilka tysięcy dolarów i zanurkowała do poziomu 42 500 dolarów.

Początkowo udało jej się odbić, a nawet odzyskać 44 000 dolarów, ale na krótko. Niedźwiedzie przejęły z powrotem kontrolę i tym razem osunęły aktywo aż do 40 200 dolarów.

Był to najniższy kurs od początku sierpnia. Obecnie bitcoin odzyskał trochę gruntu i znajduje się powyżej 41 tys. dolarów. Według Bybt ta wzmożona zmienność doprowadziła do likwidacji ponad 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Straty nie są jednak widoczne tylko w przestrzeni kryptowalutowej. Na amerykańskich rynkach finansowych również zaobserwowano podobny rozwój sytuacji. S&P 500 zamknął się z 2% spadkiem, co było jego najgorszym dniem od maja. Mimo to, kontrakty terminowe otwierają się dziś wyżej przed kolejnym posiedzeniem Fed.

ETH spadł poniżej 3000 USD

Alternatywne monety poruszały się za swoim liderem na południe z jeszcze bardziej energicznym impetem. Ethereum znalazło się wśród liderów tego niekorzystnego trendu, spadając z 3 400 USD do 2 800 USD. Jest to tym samym jego najniższy poziom od 6 sierpnia.

W skali 24 godzin, w głębokiej czerwieni znajdują się te Binance Coin (-4%), Ripple (-2%), Polkadot (-4%), Dogecoin (-4%), AVAX (-2,5%), LUNA (-7%), Uniswap (-5%) i Chainlink (-6%).

Cardano i Solana to jedyne alty o większej kapitalizacji, które nie wykrwawiły się aż tak mocno.

OMG Network i Celo odnotowały od wczoraj imponujące wzrosty, odpowiednio o 27% i 17%. Cosmos, Audius, NEAR Protocol, Decred, Huobi Token, Mdex, Decentraland, Perpetual Protocol, THORChain i inne, są jednak nadal na czerwono.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła wczoraj na krótko poniżej 1,8 biliona dolarów. Oznacza to dzienną stratę ponad 300 miliardów dolarów i około 400 miliardów dolarów od niedzieli.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram