Bitcoin spadł do 40 000 USD w korelacji z globalnym spadkiem cen akcji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
korekta rynek spadki

Wśród rosnącej niepewności na światowych rynkach finansowych, bitcoin spadł o kilka tysięcy dolarów w ciągu jednego dnia do nieco ponad 40 000 dolarów. Alternatywne monety ucierpiały jeszcze bardziej, notując ogromne dwucyfrowe spadki cen.

Czy Bitcoin sięgnął dna przy 40 tys. dolarów?

Jeśli spojrzeć na weekend sprzed zaledwie dwóch dni, trudno było przewidzieć to, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. Wolumen handlu był znikomy, ale BTC znajdował się powyżej 48 000 USD, co było 11-dniowym szczytem.

Jednakże, kiedy w poniedziałek nasiliły się obawy związane z sagą Evergrande, kryptowaluta zaliczyła mocny spadek. W ciągu kilku godzin straciła kilka tysięcy dolarów i zanurkowała do poziomu 42 500 dolarów.

Początkowo udało jej się odbić, a nawet odzyskać 44 000 dolarów, ale na krótko. Niedźwiedzie przejęły z powrotem kontrolę i tym razem osunęły aktywo aż do 40 200 dolarów.

Był to najniższy kurs od początku sierpnia. Obecnie bitcoin odzyskał trochę gruntu i znajduje się powyżej 41 tys. dolarów. Według Bybt ta wzmożona zmienność doprowadziła do likwidacji ponad 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Straty nie są jednak widoczne tylko w przestrzeni kryptowalutowej. Na amerykańskich rynkach finansowych również zaobserwowano podobny rozwój sytuacji. S&P 500 zamknął się z 2% spadkiem, co było jego najgorszym dniem od maja. Mimo to, kontrakty terminowe otwierają się dziś wyżej przed kolejnym posiedzeniem Fed.

ETH spadł poniżej 3000 USD

Alternatywne monety poruszały się za swoim liderem na południe z jeszcze bardziej energicznym impetem. Ethereum znalazło się wśród liderów tego niekorzystnego trendu, spadając z 3 400 USD do 2 800 USD. Jest to tym samym jego najniższy poziom od 6 sierpnia.

W skali 24 godzin, w głębokiej czerwieni znajdują się te Binance Coin (-4%), Ripple (-2%), Polkadot (-4%), Dogecoin (-4%), AVAX (-2,5%), LUNA (-7%), Uniswap (-5%) i Chainlink (-6%).

Cardano i Solana to jedyne alty o większej kapitalizacji, które nie wykrwawiły się aż tak mocno.

OMG Network i Celo odnotowały od wczoraj imponujące wzrosty, odpowiednio o 27% i 17%. Cosmos, Audius, NEAR Protocol, Decred, Huobi Token, Mdex, Decentraland, Perpetual Protocol, THORChain i inne, są jednak nadal na czerwono.

Kapitalizacja rynku kryptowalut spadła wczoraj na krótko poniżej 1,8 biliona dolarów. Oznacza to dzienną stratę ponad 300 miliardów dolarów i około 400 miliardów dolarów od niedzieli.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram