Bitcoin celuje w 63 000 USD. Alty na zielono

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku ceny do poziomu poniżej 60 000 USD, bitcoin odbił się od dna i obecnie znajduje się w pobliżu 63 000 USD. Większość alternatywnych monet również odnotowała zyski w ciągu ostatnich 24 godzin, a całkowita kapitalizacja rynkowa odzyskała ponad 130 miliardów USD.

Bitcoin celuje w 63 000 USD

Po zeszłotygodniowym rekordzie wszech czasów, kiedy to bitcoin osiągnął 67 000 dolarów, aktywa zaczęły tracić na wartości. Efektem tego była utrata 7 000 dolarów w ciągu kilku dni.

BTC spadł poniżej 60 000 kilka razy. Ostatni taki spadek miał miejsce kilka godzin temu, kiedy kryptowaluta zanurzyła się do najniższego punktu cenowego od ponad tygodnia - 59 400 dolarów.

Od tego czasu jednak odwróciła się trajektoria. BTC odbił się od dna i szybko odzyskał 60 000 dolarów. Następnie kontynuował wzrost i zwiększył swoją wartość o ponad 3000 USD.

Obecnie BTC znajduje się blisko 63 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 1,2 biliona USD. Jego dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 45,5%.

Alty na zielono: SOL zbliża się do ATH

Większość alternatywnych monet również cofnęła się podczas weekendu, ale dziś jest w zielonych barwach. Ethereum spadło kilka dni temu poniżej 4000 USD, ale obecnie znajduje się na poziomie 4150 dolarów.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Terra, Avalanche i Chainlink odnotowały niewielkie wzrosty. Dogecoin wzrósł od wczoraj o ponad 6% i jest notowany powyżej 0,26 dolara.

Solana osiąga najbardziej imponujące wyniki z pierwszej dziesiątki. Jej natywny token SOL zyskał 7%, w rezultacie czego osiągnął poziom 207 dolarów i jest zaledwie o kilka centymetrów od swojego rekordowego poziomu 216 dolarów z początku tego roku.

Kolejne zyski są widoczne w przypadku projektów takich jak: THORChain (14%), KuCoin Token (12%), The Graph (12%), Curve DAO Token (11%) i Fantom (10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych zwiększyła się o 130 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 2,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram