Bitcoin celuje w 63 000 USD. Alty na zielono

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku ceny do poziomu poniżej 60 000 USD, bitcoin odbił się od dna i obecnie znajduje się w pobliżu 63 000 USD. Większość alternatywnych monet również odnotowała zyski w ciągu ostatnich 24 godzin, a całkowita kapitalizacja rynkowa odzyskała ponad 130 miliardów USD.

Bitcoin celuje w 63 000 USD

Po zeszłotygodniowym rekordzie wszech czasów, kiedy to bitcoin osiągnął 67 000 dolarów, aktywa zaczęły tracić na wartości. Efektem tego była utrata 7 000 dolarów w ciągu kilku dni.

BTC spadł poniżej 60 000 kilka razy. Ostatni taki spadek miał miejsce kilka godzin temu, kiedy kryptowaluta zanurzyła się do najniższego punktu cenowego od ponad tygodnia - 59 400 dolarów.

Od tego czasu jednak odwróciła się trajektoria. BTC odbił się od dna i szybko odzyskał 60 000 dolarów. Następnie kontynuował wzrost i zwiększył swoją wartość o ponad 3000 USD.

Obecnie BTC znajduje się blisko 63 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 1,2 biliona USD. Jego dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 45,5%.

Alty na zielono: SOL zbliża się do ATH

Większość alternatywnych monet również cofnęła się podczas weekendu, ale dziś jest w zielonych barwach. Ethereum spadło kilka dni temu poniżej 4000 USD, ale obecnie znajduje się na poziomie 4150 dolarów.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Terra, Avalanche i Chainlink odnotowały niewielkie wzrosty. Dogecoin wzrósł od wczoraj o ponad 6% i jest notowany powyżej 0,26 dolara.

Solana osiąga najbardziej imponujące wyniki z pierwszej dziesiątki. Jej natywny token SOL zyskał 7%, w rezultacie czego osiągnął poziom 207 dolarów i jest zaledwie o kilka centymetrów od swojego rekordowego poziomu 216 dolarów z początku tego roku.

Kolejne zyski są widoczne w przypadku projektów takich jak: THORChain (14%), KuCoin Token (12%), The Graph (12%), Curve DAO Token (11%) i Fantom (10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych zwiększyła się o 130 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 2,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram