Bitcoin celuje w 63 000 USD. Alty na zielono

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku ceny do poziomu poniżej 60 000 USD, bitcoin odbił się od dna i obecnie znajduje się w pobliżu 63 000 USD. Większość alternatywnych monet również odnotowała zyski w ciągu ostatnich 24 godzin, a całkowita kapitalizacja rynkowa odzyskała ponad 130 miliardów USD.

Bitcoin celuje w 63 000 USD

Po zeszłotygodniowym rekordzie wszech czasów, kiedy to bitcoin osiągnął 67 000 dolarów, aktywa zaczęły tracić na wartości. Efektem tego była utrata 7 000 dolarów w ciągu kilku dni.

BTC spadł poniżej 60 000 kilka razy. Ostatni taki spadek miał miejsce kilka godzin temu, kiedy kryptowaluta zanurzyła się do najniższego punktu cenowego od ponad tygodnia - 59 400 dolarów.

Od tego czasu jednak odwróciła się trajektoria. BTC odbił się od dna i szybko odzyskał 60 000 dolarów. Następnie kontynuował wzrost i zwiększył swoją wartość o ponad 3000 USD.

Obecnie BTC znajduje się blisko 63 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 1,2 biliona USD. Jego dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 45,5%.

Alty na zielono: SOL zbliża się do ATH

Większość alternatywnych monet również cofnęła się podczas weekendu, ale dziś jest w zielonych barwach. Ethereum spadło kilka dni temu poniżej 4000 USD, ale obecnie znajduje się na poziomie 4150 dolarów.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Terra, Avalanche i Chainlink odnotowały niewielkie wzrosty. Dogecoin wzrósł od wczoraj o ponad 6% i jest notowany powyżej 0,26 dolara.

Solana osiąga najbardziej imponujące wyniki z pierwszej dziesiątki. Jej natywny token SOL zyskał 7%, w rezultacie czego osiągnął poziom 207 dolarów i jest zaledwie o kilka centymetrów od swojego rekordowego poziomu 216 dolarów z początku tego roku.

Kolejne zyski są widoczne w przypadku projektów takich jak: THORChain (14%), KuCoin Token (12%), The Graph (12%), Curve DAO Token (11%) i Fantom (10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych zwiększyła się o 130 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 2,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram