Bitcoin celuje w 63 000 USD. Alty na zielono

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut wzrosty

Po kolejnym spadku ceny do poziomu poniżej 60 000 USD, bitcoin odbił się od dna i obecnie znajduje się w pobliżu 63 000 USD. Większość alternatywnych monet również odnotowała zyski w ciągu ostatnich 24 godzin, a całkowita kapitalizacja rynkowa odzyskała ponad 130 miliardów USD.

Bitcoin celuje w 63 000 USD

Po zeszłotygodniowym rekordzie wszech czasów, kiedy to bitcoin osiągnął 67 000 dolarów, aktywa zaczęły tracić na wartości. Efektem tego była utrata 7 000 dolarów w ciągu kilku dni.

BTC spadł poniżej 60 000 kilka razy. Ostatni taki spadek miał miejsce kilka godzin temu, kiedy kryptowaluta zanurzyła się do najniższego punktu cenowego od ponad tygodnia - 59 400 dolarów.

Od tego czasu jednak odwróciła się trajektoria. BTC odbił się od dna i szybko odzyskał 60 000 dolarów. Następnie kontynuował wzrost i zwiększył swoją wartość o ponad 3000 USD.

Obecnie BTC znajduje się blisko 63 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa ponownie zbliżyła się do 1,2 biliona USD. Jego dominacja nad altcoinami wzrosła nieznacznie do 45,5%.

Alty na zielono: SOL zbliża się do ATH

Większość alternatywnych monet również cofnęła się podczas weekendu, ale dziś jest w zielonych barwach. Ethereum spadło kilka dni temu poniżej 4000 USD, ale obecnie znajduje się na poziomie 4150 dolarów.

Binance Coin, Cardano, Ripple, Polkadot, Terra, Avalanche i Chainlink odnotowały niewielkie wzrosty. Dogecoin wzrósł od wczoraj o ponad 6% i jest notowany powyżej 0,26 dolara.

Solana osiąga najbardziej imponujące wyniki z pierwszej dziesiątki. Jej natywny token SOL zyskał 7%, w rezultacie czego osiągnął poziom 207 dolarów i jest zaledwie o kilka centymetrów od swojego rekordowego poziomu 216 dolarów z początku tego roku.

Kolejne zyski są widoczne w przypadku projektów takich jak: THORChain (14%), KuCoin Token (12%), The Graph (12%), Curve DAO Token (11%) i Fantom (10%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych zwiększyła się o 130 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i wynosi obecnie 2,6 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram