kryptowaluty 2 - logo

Mniej niż 17% adresów kontroluje ponad 80% NFT na Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 października 2021
ikona autora biały
nft

Według informacji zawartych w najnowszym raporcie, znaczna część wszystkich niewymiennych tokenów (NFT) opartych na Ethereum znajduje się w posiadaniu niewielkiej liczby adresów w sieci.

Raport, który został opublikowany w dniu 21 października przez firmę analityczną Moonstream, skupił się wyłącznie na NFT zbudowanych w standardzie ERC 721. Badanie zostało przeprowadzone na ponad 7 milionach transakcji NFT na blockchainie Ethereum w okresie od 1 kwietnia do 25 września 2021 roku.

Nierówność w dystrybucji NFT na Ethereum

Z dokumentu Moonstream wynika, że około 16,71% wszystkich adresów przeprowadzających transakcje NFT na blockchainie Ethereum jest w posiadaniu aż 80,98% NFT.

Zauważył również, że te 16,71% reprezentuje kilka platform i giełd NFT, które zajmują się tysiącami tych cyfrowych tokenów naraz. W raporcie czytamy:

Istnieje również duża nierówność na rynku Ethereum NFT w tym sensie, że 16,71% największych właścicieli NFT kontroluje 80,98% NFT.

Jeżeli największe adresy kontrolują ponad 80% całkowitej dostępnej podaży, pozostałe 83,29% miało w trakcie analizy do podziału zaledwie 19,02% tokenów.

Niskie bariery wejścia

Mimo, że raport wskazał na nierówności w dystrybucji NFT, zauważył również, że rynek jest nadal otwarty dla wszystkich, zarówno małych inwestorów, jak i tych z grubszymi portfelami. Możemy w nim przeczytać:

Dane te pokazują nam, że rynek Ethereum NFT jest otwarty w tym sensie, że zdecydowana większość jego uczestników to drobni nabywcy, którzy prawdopodobnie dokonują zakupów ręcznie. Istnieje niewiele barier wejścia dla tych, którzy chcą uczestniczyć w tym rynku.

Rynek NFT eksplodował w ostatnich miesiącach, a miliony zainteresowanych stron, w tym inwestorzy, kolekcjonerzy, deweloperzy i giełdy szybko dołączają do tego trendu. Tylko w okresie od lipca do września rynek NFT wygenerował niesamowitą sumę 10,7 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram