Mniej niż 17% adresów kontroluje ponad 80% NFT na Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 października 2021
ikona autora biały
nft

Według informacji zawartych w najnowszym raporcie, znaczna część wszystkich niewymiennych tokenów (NFT) opartych na Ethereum znajduje się w posiadaniu niewielkiej liczby adresów w sieci.

Raport, który został opublikowany w dniu 21 października przez firmę analityczną Moonstream, skupił się wyłącznie na NFT zbudowanych w standardzie ERC 721. Badanie zostało przeprowadzone na ponad 7 milionach transakcji NFT na blockchainie Ethereum w okresie od 1 kwietnia do 25 września 2021 roku.

Nierówność w dystrybucji NFT na Ethereum

Z dokumentu Moonstream wynika, że około 16,71% wszystkich adresów przeprowadzających transakcje NFT na blockchainie Ethereum jest w posiadaniu aż 80,98% NFT.

Zauważył również, że te 16,71% reprezentuje kilka platform i giełd NFT, które zajmują się tysiącami tych cyfrowych tokenów naraz. W raporcie czytamy:

Istnieje również duża nierówność na rynku Ethereum NFT w tym sensie, że 16,71% największych właścicieli NFT kontroluje 80,98% NFT.

Jeżeli największe adresy kontrolują ponad 80% całkowitej dostępnej podaży, pozostałe 83,29% miało w trakcie analizy do podziału zaledwie 19,02% tokenów.

Niskie bariery wejścia

Mimo, że raport wskazał na nierówności w dystrybucji NFT, zauważył również, że rynek jest nadal otwarty dla wszystkich, zarówno małych inwestorów, jak i tych z grubszymi portfelami. Możemy w nim przeczytać:

Dane te pokazują nam, że rynek Ethereum NFT jest otwarty w tym sensie, że zdecydowana większość jego uczestników to drobni nabywcy, którzy prawdopodobnie dokonują zakupów ręcznie. Istnieje niewiele barier wejścia dla tych, którzy chcą uczestniczyć w tym rynku.

Rynek NFT eksplodował w ostatnich miesiącach, a miliony zainteresowanych stron, w tym inwestorzy, kolekcjonerzy, deweloperzy i giełdy szybko dołączają do tego trendu. Tylko w okresie od lipca do września rynek NFT wygenerował niesamowitą sumę 10,7 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram