Mniej niż 17% adresów kontroluje ponad 80% NFT na Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 października 2021
ikona autora biały
nft

Według informacji zawartych w najnowszym raporcie, znaczna część wszystkich niewymiennych tokenów (NFT) opartych na Ethereum znajduje się w posiadaniu niewielkiej liczby adresów w sieci.

Raport, który został opublikowany w dniu 21 października przez firmę analityczną Moonstream, skupił się wyłącznie na NFT zbudowanych w standardzie ERC 721. Badanie zostało przeprowadzone na ponad 7 milionach transakcji NFT na blockchainie Ethereum w okresie od 1 kwietnia do 25 września 2021 roku.

Nierówność w dystrybucji NFT na Ethereum

Z dokumentu Moonstream wynika, że około 16,71% wszystkich adresów przeprowadzających transakcje NFT na blockchainie Ethereum jest w posiadaniu aż 80,98% NFT.

Zauważył również, że te 16,71% reprezentuje kilka platform i giełd NFT, które zajmują się tysiącami tych cyfrowych tokenów naraz. W raporcie czytamy:

Istnieje również duża nierówność na rynku Ethereum NFT w tym sensie, że 16,71% największych właścicieli NFT kontroluje 80,98% NFT.

Jeżeli największe adresy kontrolują ponad 80% całkowitej dostępnej podaży, pozostałe 83,29% miało w trakcie analizy do podziału zaledwie 19,02% tokenów.

Niskie bariery wejścia

Mimo, że raport wskazał na nierówności w dystrybucji NFT, zauważył również, że rynek jest nadal otwarty dla wszystkich, zarówno małych inwestorów, jak i tych z grubszymi portfelami. Możemy w nim przeczytać:

Dane te pokazują nam, że rynek Ethereum NFT jest otwarty w tym sensie, że zdecydowana większość jego uczestników to drobni nabywcy, którzy prawdopodobnie dokonują zakupów ręcznie. Istnieje niewiele barier wejścia dla tych, którzy chcą uczestniczyć w tym rynku.

Rynek NFT eksplodował w ostatnich miesiącach, a miliony zainteresowanych stron, w tym inwestorzy, kolekcjonerzy, deweloperzy i giełdy szybko dołączają do tego trendu. Tylko w okresie od lipca do września rynek NFT wygenerował niesamowitą sumę 10,7 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram