Mniej niż 17% adresów kontroluje ponad 80% NFT na Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 października 2021
ikona autora biały
nft

Według informacji zawartych w najnowszym raporcie, znaczna część wszystkich niewymiennych tokenów (NFT) opartych na Ethereum znajduje się w posiadaniu niewielkiej liczby adresów w sieci.

Raport, który został opublikowany w dniu 21 października przez firmę analityczną Moonstream, skupił się wyłącznie na NFT zbudowanych w standardzie ERC 721. Badanie zostało przeprowadzone na ponad 7 milionach transakcji NFT na blockchainie Ethereum w okresie od 1 kwietnia do 25 września 2021 roku.

Nierówność w dystrybucji NFT na Ethereum

Z dokumentu Moonstream wynika, że około 16,71% wszystkich adresów przeprowadzających transakcje NFT na blockchainie Ethereum jest w posiadaniu aż 80,98% NFT.

Zauważył również, że te 16,71% reprezentuje kilka platform i giełd NFT, które zajmują się tysiącami tych cyfrowych tokenów naraz. W raporcie czytamy:

Istnieje również duża nierówność na rynku Ethereum NFT w tym sensie, że 16,71% największych właścicieli NFT kontroluje 80,98% NFT.

Jeżeli największe adresy kontrolują ponad 80% całkowitej dostępnej podaży, pozostałe 83,29% miało w trakcie analizy do podziału zaledwie 19,02% tokenów.

Niskie bariery wejścia

Mimo, że raport wskazał na nierówności w dystrybucji NFT, zauważył również, że rynek jest nadal otwarty dla wszystkich, zarówno małych inwestorów, jak i tych z grubszymi portfelami. Możemy w nim przeczytać:

Dane te pokazują nam, że rynek Ethereum NFT jest otwarty w tym sensie, że zdecydowana większość jego uczestników to drobni nabywcy, którzy prawdopodobnie dokonują zakupów ręcznie. Istnieje niewiele barier wejścia dla tych, którzy chcą uczestniczyć w tym rynku.

Rynek NFT eksplodował w ostatnich miesiącach, a miliony zainteresowanych stron, w tym inwestorzy, kolekcjonerzy, deweloperzy i giełdy szybko dołączają do tego trendu. Tylko w okresie od lipca do września rynek NFT wygenerował niesamowitą sumę 10,7 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram