Mniej niż 17% adresów kontroluje ponad 80% NFT na Ethereum

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 października 2021
ikona autora biały
nft

Według informacji zawartych w najnowszym raporcie, znaczna część wszystkich niewymiennych tokenów (NFT) opartych na Ethereum znajduje się w posiadaniu niewielkiej liczby adresów w sieci.

Raport, który został opublikowany w dniu 21 października przez firmę analityczną Moonstream, skupił się wyłącznie na NFT zbudowanych w standardzie ERC 721. Badanie zostało przeprowadzone na ponad 7 milionach transakcji NFT na blockchainie Ethereum w okresie od 1 kwietnia do 25 września 2021 roku.

Nierówność w dystrybucji NFT na Ethereum

Z dokumentu Moonstream wynika, że około 16,71% wszystkich adresów przeprowadzających transakcje NFT na blockchainie Ethereum jest w posiadaniu aż 80,98% NFT.

Zauważył również, że te 16,71% reprezentuje kilka platform i giełd NFT, które zajmują się tysiącami tych cyfrowych tokenów naraz. W raporcie czytamy:

Istnieje również duża nierówność na rynku Ethereum NFT w tym sensie, że 16,71% największych właścicieli NFT kontroluje 80,98% NFT.

Jeżeli największe adresy kontrolują ponad 80% całkowitej dostępnej podaży, pozostałe 83,29% miało w trakcie analizy do podziału zaledwie 19,02% tokenów.

Niskie bariery wejścia

Mimo, że raport wskazał na nierówności w dystrybucji NFT, zauważył również, że rynek jest nadal otwarty dla wszystkich, zarówno małych inwestorów, jak i tych z grubszymi portfelami. Możemy w nim przeczytać:

Dane te pokazują nam, że rynek Ethereum NFT jest otwarty w tym sensie, że zdecydowana większość jego uczestników to drobni nabywcy, którzy prawdopodobnie dokonują zakupów ręcznie. Istnieje niewiele barier wejścia dla tych, którzy chcą uczestniczyć w tym rynku.

Rynek NFT eksplodował w ostatnich miesiącach, a miliony zainteresowanych stron, w tym inwestorzy, kolekcjonerzy, deweloperzy i giełdy szybko dołączają do tego trendu. Tylko w okresie od lipca do września rynek NFT wygenerował niesamowitą sumę 10,7 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram