Kolejny miliarder zmiania stanowisko w sprawie kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 września 2021
ikona autora biały
zdjęcie przedstawiające osobę wyciągającą monetę z kieszeni

Podczas wtorkowej konferencji SALT, miliarder zarządzający funduszami i właściciel New York Mets Steve Cohen omówił powody, dla których zainteresował się osobiście i finansowo branżą kryptowalutową. Co ciekawe, nastąpiło to po odrzuceniu tej przestrzeni przez lata wcześniej.

Cohen: Od sceptyka do zwolennika

Jak donosi Bloomberg, Cohen twierdzi, że to jego syn "maniak kryptowalut" przekonał go do dalszego zbadania branży. Od tego czasu spędził kilka miesięcy spotykając się z dobrze poinformowanymi ludźmi i ucząc się o technologii i jej możliwościach najlepiej jak potrafił.

Kiedy już zdecydowałem, że istnieją możliwości, i pomyślałem, że może to być przestrzeń taka jak internet - może być niesamowicie transformacyjna - nie zamierzałem tego przegapić.

- zauważył Cohen.

Miliarder zainwestował w tę branżę w sposób osobisty. Własne pieniądze przeznaczył na Radkl - firmę zajmującą się handlem ilościowym aktywami cyfrowymi - podczas gdy jego biuro rodzinne przeznaczyło 50 milionów dolarów na firmę Recur, zajmującą się rozwojem Metaverse.

Co ciekawe, Cohen interesuje się branżą kryptowalutową jako całością, a nie konkretnym tokenem. W rzeczywistości całkowicie odrzuca on bitcoina.

Nie obchodzi mnie Bitcoin. Bardziej zależy mi na technologii stojącej za blockchainem i tym, jak bardzo jest ona transformacyjna i jak przełomowa może być.

- powiedział w wywiadzie w zeszłym tygodniu.

Miliarderzy zmieniają zdanie

Cohen nie jest pierwszym graczem z zasobnym portfelem, który zmienił swoje zdanie dot. cyfrowych aktywów. Podobnie zrobił Jordan Belfort - aka "Wilk z Wall Street". Po tym, jak powiedział ludziom, aby "wycofali się" z Bitcoina w 2018 roku, teraz przewiduje, że kryptowaluta może osiągnąć 100 tys. dolarów do końca roku. Powołuje się on przy tym na jego skończoną podaż.

Co więcej - choć nadal wątpi - nawet Peter Schiff również przyznaje, że Bitcoin może osiągnąć 100 000 USD do końca roku. Żałuje on również, że nie "kupił trochę", kiedy miał szansę w 2011 roku. Jednak w przeciwieństwie do Cohena, syn Petera, fanatyk kryptowalut Spencer Schiff, nie był w stanie przekonać go do podjęcia inwestycji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram