Kolejny miliarder zmiania stanowisko w sprawie kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 września 2021
ikona autora biały

Podczas wtorkowej konferencji SALT, miliarder zarządzający funduszami i właściciel New York Mets Steve Cohen omówił powody, dla których zainteresował się osobiście i finansowo branżą kryptowalutową. Co ciekawe, nastąpiło to po odrzuceniu tej przestrzeni przez lata wcześniej.

Cohen: Od sceptyka do zwolennika

Jak donosi Bloomberg, Cohen twierdzi, że to jego syn "maniak kryptowalut" przekonał go do dalszego zbadania branży. Od tego czasu spędził kilka miesięcy spotykając się z dobrze poinformowanymi ludźmi i ucząc się o technologii i jej możliwościach najlepiej jak potrafił.

Kiedy już zdecydowałem, że istnieją możliwości, i pomyślałem, że może to być przestrzeń taka jak internet - może być niesamowicie transformacyjna - nie zamierzałem tego przegapić.

- zauważył Cohen.

Miliarder zainwestował w tę branżę w sposób osobisty. Własne pieniądze przeznaczył na Radkl - firmę zajmującą się handlem ilościowym aktywami cyfrowymi - podczas gdy jego biuro rodzinne przeznaczyło 50 milionów dolarów na firmę Recur, zajmującą się rozwojem Metaverse.

Co ciekawe, Cohen interesuje się branżą kryptowalutową jako całością, a nie konkretnym tokenem. W rzeczywistości całkowicie odrzuca on bitcoina.

Nie obchodzi mnie Bitcoin. Bardziej zależy mi na technologii stojącej za blockchainem i tym, jak bardzo jest ona transformacyjna i jak przełomowa może być.

- powiedział w wywiadzie w zeszłym tygodniu.

Miliarderzy zmieniają zdanie

Cohen nie jest pierwszym graczem z zasobnym portfelem, który zmienił swoje zdanie dot. cyfrowych aktywów. Podobnie zrobił Jordan Belfort - aka "Wilk z Wall Street". Po tym, jak powiedział ludziom, aby "wycofali się" z Bitcoina w 2018 roku, teraz przewiduje, że kryptowaluta może osiągnąć 100 tys. dolarów do końca roku. Powołuje się on przy tym na jego skończoną podaż.

Co więcej - choć nadal wątpi - nawet Peter Schiff również przyznaje, że Bitcoin może osiągnąć 100 000 USD do końca roku. Żałuje on również, że nie "kupił trochę", kiedy miał szansę w 2011 roku. Jednak w przeciwieństwie do Cohena, syn Petera, fanatyk kryptowalut Spencer Schiff, nie był w stanie przekonać go do podjęcia inwestycji.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram