okex giełda

Jedna z najpopularniejszych giełd kryptokwalut, OKEx, zawiesiła dziś realizowanie wypłat. Doprowadziło to do dużego zamieszania w społeczności i spadków cen na rynku.

W oryginalnym oświadczeniu, giełda OKEx uzasadniła wstrzymanie wypłat w ten sposób:

“Jeden z naszych posiadaczy prywatnych kluczy współpracuje obecnie z biurem bezpieczeństwa publicznego w dochodzeniach, gdzie jest to wymagane. Nie mieliśmy kontaktu z zainteresowanym posiadaczem klucza prywatnego”.

Dalsze zamieszanie pojawiło się po doniesieniach, że policjanci aresztowali założyciela firmy Xu Mingxing ponad tydzień temu, i do tej pory nie wyszedł jeszcze na wolność.

Rzeczniczka firmy skomentowała:

“Giełda OKEx jest odrębnym podmiotem od grupy OK, i w związku z tym nie jesteśmy w stanie komentować żadnych działań lub czynności związanych z Xu Mingxingiem”.

CEO OKEx: Fundusze użytkowników są bezpieczne

W oświadczeniu OKEx brakowało szczegółów na temat charakteru sprawy. Jednakże, firma zapewniła, że wszystkie środki na platformie są bezpieczne i że zostały zawieszone jedynie wypłaty. Nadal można używać innych funkcji takich jak depozyty, handel, instrumenty pochodne i staking.

“Rozumiemy, że zawieszenie wypłat ma bezpośredni wpływ na doświadczenie naszych użytkowników w OKEx i z całego serca za to przepraszamy. Decyzja o wstrzymaniu wypłat została podjęta z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Jako wiodąca na świecie giełda, bezpieczeństwo użytkowników nie jest czymś, co OKEx może zaniedać. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić tę usługę niezwłocznie i zapewnimy aktualizacje w tej sprawie tak szybko, jak to możliwe”.

powiedział dyrektor generalny OKEx Jay Hao.

Firma podkreśliła, że nie ma żadnego “powodu do niepokoju”, a użytkownicy nie powinni oni martwić się o swoje fundusze.

Głos zabrał też Changpeng Zhao (CZ)

Prezes Binance – Changpeng Zhao (CZ) po raz kolejny zapewnił użytkowników swojej giełdy, że podobne wydarzenia nie będą miały miejsca na jego platformie.

“Mamy pełną strukturę redundancji, że jeśli ktoś stanie się nieosiągalny, nasze fundusze nie utkną. Nawet od samego początku szczególnie dbaliśmy o to, aby fundusze nie były “zależne od CZ”, ponieważ dużo podróżuję i często jestem w samolotach, itp.”

CZ zaznaczyłyrównież, że Binance nie posiada żadnego błędu w swoich systemach portfelowych czy strukturze personelu. Giełda wykorzystuje kombinację “wielosegmentowych, progowych podpisów (TSS) i innych technologii bez jednego punktu zależności”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *