Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 31 maja 2023
ikona autora biały
curve

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama.

Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest również obecnym dyrektorem generalnym Curve Finance, a teraz wszedł na australijski rynek luksusowych nieruchomości z inwestycją, o której wielu inwestorów nawet by nie marzyło.

CEO Curve Finance wydaje 40 milionów dolarów na te wille

W zeszłym tygodniu Australian Financial Review napisał, że Egorov i jego żona rzekomo wydali aż 59 milionów dolarów australijskich (40 milionów dolarów) na zakup dwóch luksusowych willi w Melbourne.

Ich najnowszy zakup, wart 41 milionów dolarów australijskich (około 27 milionów dolarów), to historyczna wiktoriańska rezydencja o nazwie Avon Court, która została zbudowana w latach siedemdziesiątych XIX wieku.

Willa ma powierzchnię 4300 metrów kwadratowych i składa się z dziewięciu sypialni, siedmiu kuchni, dwóch basenów, wypielęgnowanych ogrodów, siłowni, sauny, pomieszczenia dla służby, piwnicy na 4000 butelek wina, garażu na 10 samochodów i dwóch tarasów na dachu z widokiem na miasto.

Avon Court to druga luksusowa willa, którą duetowi udało się zdobyć, po włoskiej willi Verona. Willa ta, o powierzchni 1 412 metrów kwadratowych, dwóch piętrach i pięciu sypialniach, jest prawie nieistotna w porównaniu z Avon Court. Para urodzona w Rosji kupiła włoską willę za 18,25 dolarów australijskich (13 milionów dolarów).

DeFi na Ethereum

Curve Finance to zdecentralizowana giełda (DEX), która wykorzystuje automatycznych animatorów rynku (AMM). Protokół AMM pozwala kupującym kupować monety z puli płynności. Użytkownicy mogą zapewniać płynność i otrzymywać w zamian tokeny Curve DAO (CRV). Posiadacze CRV mogą również współdecydować o rozwoju i zarządzaniu platformą.

Lido Finance jest największym protokołem DeFi na blockchainie Ethereum, a za nim plasują się MakerDAO i AAVE. Lido jest tak zwanym dostawcą liquid-staking, który wyłania się jako prawdziwy lider krajobrazu DeFi na Ethereum z TVL w wysokości 13,08 miliarda dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram