Yuga Labs wydaje kolekcje NFT na Bitcoinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 lutego 2023
ikona autora biały
bored ape nft

Yuga Labs, firma stojąca za kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club, ogłosiła wydanie serii niewymiennych tokenów TwelveFold na blockchainie Bitcoina.

Pierwsza kolekcja firmy poza Ethereum składa się z 300 cyfrowych przemiotów.

"Wygenerowane dzieła sztuki są tworzone wewnętrznie przez zespół artystyczny Yuga Labs przy użyciu narzędzi do modelowania 3D, projektowania algorytmicznego i wysokiej jakości renderowania."

Stworzenie nowego typu NFT w sieci pierwotnej kryptowaluty jest możliwe dzięki protokołowi Ordinals. Wykorzystuje on numerację satoshi do umieszczania treści, układając dane w podpis.

"Satoshi to najmniejsza indywidualnie identyfikowalna jednostka bitcoina - 100 milionów stanowi jeden BTC" - przypomniał zespół.

Z tego powodu Yuga Labs ostrzegła użytkowników, że aby wziąć udział w aukcji, preferowane jest posiadanie portfela non custodial i "czystego" adresu bitcoin. Wynika to z ryzyka przypadkowego wysłania NFT wraz z innymi aktywami w przypadku zwykłej transakcji.

"Portfele nie obsługują obecnie indywidualnych transakcji satoshi. To użytkownik jest odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie i przesyłanie swojego podpisu" - podkreśliła Yuga Labs.

Zgodnie z oświadczeniem, aukcja kolekcji odbędzie się "w tym tygodniu". Licytacja będzie możliwa wyłącznie w bitcoinie.

Dla przypomnienia, liczb NFT na bitcoinie przekroczyła 100 000 w mniej niż miesiąc, W chwili pisania tego tekstu liczba ta przekroczyła już granicę 200 000.

Deweloperzy Litecoin stworzyli analogiczny projekt do protokołu Ordinals, który pozwolił na wystawianie cyfrowych przedmiotów na blockchainie młodszego brata bitcoina.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram