Yuga Labs wydaje kolekcje NFT na Bitcoinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 lutego 2023
ikona autora biały
bored ape nft

Yuga Labs, firma stojąca za kolekcją NFT Bored Ape Yacht Club, ogłosiła wydanie serii niewymiennych tokenów TwelveFold na blockchainie Bitcoina.

Pierwsza kolekcja firmy poza Ethereum składa się z 300 cyfrowych przemiotów.

"Wygenerowane dzieła sztuki są tworzone wewnętrznie przez zespół artystyczny Yuga Labs przy użyciu narzędzi do modelowania 3D, projektowania algorytmicznego i wysokiej jakości renderowania."

Stworzenie nowego typu NFT w sieci pierwotnej kryptowaluty jest możliwe dzięki protokołowi Ordinals. Wykorzystuje on numerację satoshi do umieszczania treści, układając dane w podpis.

"Satoshi to najmniejsza indywidualnie identyfikowalna jednostka bitcoina - 100 milionów stanowi jeden BTC" - przypomniał zespół.

Z tego powodu Yuga Labs ostrzegła użytkowników, że aby wziąć udział w aukcji, preferowane jest posiadanie portfela non custodial i "czystego" adresu bitcoin. Wynika to z ryzyka przypadkowego wysłania NFT wraz z innymi aktywami w przypadku zwykłej transakcji.

"Portfele nie obsługują obecnie indywidualnych transakcji satoshi. To użytkownik jest odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie i przesyłanie swojego podpisu" - podkreśliła Yuga Labs.

Zgodnie z oświadczeniem, aukcja kolekcji odbędzie się "w tym tygodniu". Licytacja będzie możliwa wyłącznie w bitcoinie.

Dla przypomnienia, liczb NFT na bitcoinie przekroczyła 100 000 w mniej niż miesiąc, W chwili pisania tego tekstu liczba ta przekroczyła już granicę 200 000.

Deweloperzy Litecoin stworzyli analogiczny projekt do protokołu Ordinals, który pozwolił na wystawianie cyfrowych przedmiotów na blockchainie młodszego brata bitcoina.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram