Wydobycie BTC będzie korzystne dla niezależności energetycznej Ameryki - mówi kongresmen USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Pete Sessions - kongresmen reprezentujący 17. okręg kongresowy w Teksasie - stwierdził, że bitcoin przyczyni się do odbudowy niezależności energetycznej USA. Wśród zwolenników jego opinii znalazła się znana HODLerka pierwotnej kryptowaluty - senator Cynthia Lummis.

Wydobycie BTC uczyni USA niezależne energetycznie

Kolejnym amerykańskim politykiem, który wyraził swoje zdanie na temat branży kryptowalut, jest kongresmen Pete Sessions. Kilka dni temu ten 67-letni republikanin powiedział, że bitcoin jest "zgodny z amerykańskimi wartościami i wzmocni dolara".

Wczoraj (21 marca) posunął się nawet o krok dalej, poruszając temat wydobycia kryptowaluty i przewidując, że proces ten odbuduje niezależność energetyczną Ameryki.

#Bitcoin Mining will play a critical role in rebuilding energy independence in the USA

— Pete Sessions (@PeteSessions) March 21, 2022

Podczas gdy niektórzy użytkownicy twierdzili pod jego postem, że wydobycie bitcoinów jest procesem szkodliwym dla środowiska i USA powinny się od niego powstrzymać, inni zgodzili się z jego koncepcją. Jak można się było spodziewać, otrzymał on wsparcie od senator Cynthii Lummis, która retweetowała jego wypowiedź.

Warto zauważyć, że Lummis jest jedną z najbardziej prominentnych zwolenniczek kryptowalut i bitcoinowych HODLerów. Jeszcze w 2013 roku, gdy cena za jedną monetę wynosiła około 300 dolarów, kupiła 5 BTC. W zeszłym roku zakumulowała kolejne bitcoiny, tym razem warte 100 000 dolarów.

W październiku 2021 roku Lummis wyraziła swoje zaniepokojenie rosnącą inflacją w Stanach Zjednoczonych. Była też rozczarowana, że amerykańskim władzom nie udało się opanować sytuacji. Wierzy jednak, że upadek dolara po kryzysie finansowym nie byłby fatalnym wydarzeniem dzięki istnieniu kryptowalut:

Dzięki Bogu za bitcoina i inne waluty cyfrowe, które przekraczają nieodpowiedzialność rządów - w tym naszego własnego. To jest oskarżenie naszej odpowiedzialności za rozwiązanie tego nadciągającego, przewidywalnego, ogromnego problemu.

Kryptowaluty w Teksasie

W ciągu ostatnich kilku miesięcy "Lone Star State" stał się amerykańską stolicą wydobycia kryptowalut. Wynika to po części z niskich cen energii elektrycznej w tym regionie oraz pozytywnego nastawienia lokalnych regulatorów do tego podsektora. Jednym z zwolenników branży jest Steve Adler - burmistrz Austin w Teksasie.

Na początku tego miesiąca zaproponował on dwie inicjatywy, które mają uczynić z miasta "światowego lidera w dziedzinie kryptowalut". Są to: promowanie korzyści płynących z technologii blockchain i Web3 oraz przyjęcie bitcoina jako metody płatności.

Według niego, przyjęcie BTC jako środka płatniczego za miejskie podatki, opłaty i kary może być bardzo korzystne dla rozwoju gospodarczego miasta.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram