Wydobycie BTC będzie korzystne dla niezależności energetycznej Ameryki - mówi kongresmen USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Pete Sessions - kongresmen reprezentujący 17. okręg kongresowy w Teksasie - stwierdził, że bitcoin przyczyni się do odbudowy niezależności energetycznej USA. Wśród zwolenników jego opinii znalazła się znana HODLerka pierwotnej kryptowaluty - senator Cynthia Lummis.

Wydobycie BTC uczyni USA niezależne energetycznie

Kolejnym amerykańskim politykiem, który wyraził swoje zdanie na temat branży kryptowalut, jest kongresmen Pete Sessions. Kilka dni temu ten 67-letni republikanin powiedział, że bitcoin jest "zgodny z amerykańskimi wartościami i wzmocni dolara".

Wczoraj (21 marca) posunął się nawet o krok dalej, poruszając temat wydobycia kryptowaluty i przewidując, że proces ten odbuduje niezależność energetyczną Ameryki.

#Bitcoin Mining will play a critical role in rebuilding energy independence in the USA

— Pete Sessions (@PeteSessions) March 21, 2022

Podczas gdy niektórzy użytkownicy twierdzili pod jego postem, że wydobycie bitcoinów jest procesem szkodliwym dla środowiska i USA powinny się od niego powstrzymać, inni zgodzili się z jego koncepcją. Jak można się było spodziewać, otrzymał on wsparcie od senator Cynthii Lummis, która retweetowała jego wypowiedź.

Warto zauważyć, że Lummis jest jedną z najbardziej prominentnych zwolenniczek kryptowalut i bitcoinowych HODLerów. Jeszcze w 2013 roku, gdy cena za jedną monetę wynosiła około 300 dolarów, kupiła 5 BTC. W zeszłym roku zakumulowała kolejne bitcoiny, tym razem warte 100 000 dolarów.

W październiku 2021 roku Lummis wyraziła swoje zaniepokojenie rosnącą inflacją w Stanach Zjednoczonych. Była też rozczarowana, że amerykańskim władzom nie udało się opanować sytuacji. Wierzy jednak, że upadek dolara po kryzysie finansowym nie byłby fatalnym wydarzeniem dzięki istnieniu kryptowalut:

Dzięki Bogu za bitcoina i inne waluty cyfrowe, które przekraczają nieodpowiedzialność rządów - w tym naszego własnego. To jest oskarżenie naszej odpowiedzialności za rozwiązanie tego nadciągającego, przewidywalnego, ogromnego problemu.

Kryptowaluty w Teksasie

W ciągu ostatnich kilku miesięcy "Lone Star State" stał się amerykańską stolicą wydobycia kryptowalut. Wynika to po części z niskich cen energii elektrycznej w tym regionie oraz pozytywnego nastawienia lokalnych regulatorów do tego podsektora. Jednym z zwolenników branży jest Steve Adler - burmistrz Austin w Teksasie.

Na początku tego miesiąca zaproponował on dwie inicjatywy, które mają uczynić z miasta "światowego lidera w dziedzinie kryptowalut". Są to: promowanie korzyści płynących z technologii blockchain i Web3 oraz przyjęcie bitcoina jako metody płatności.

Według niego, przyjęcie BTC jako środka płatniczego za miejskie podatki, opłaty i kary może być bardzo korzystne dla rozwoju gospodarczego miasta.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram