Wydobycie BTC będzie korzystne dla niezależności energetycznej Ameryki - mówi kongresmen USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Pete Sessions - kongresmen reprezentujący 17. okręg kongresowy w Teksasie - stwierdził, że bitcoin przyczyni się do odbudowy niezależności energetycznej USA. Wśród zwolenników jego opinii znalazła się znana HODLerka pierwotnej kryptowaluty - senator Cynthia Lummis.

Wydobycie BTC uczyni USA niezależne energetycznie

Kolejnym amerykańskim politykiem, który wyraził swoje zdanie na temat branży kryptowalut, jest kongresmen Pete Sessions. Kilka dni temu ten 67-letni republikanin powiedział, że bitcoin jest "zgodny z amerykańskimi wartościami i wzmocni dolara".

Wczoraj (21 marca) posunął się nawet o krok dalej, poruszając temat wydobycia kryptowaluty i przewidując, że proces ten odbuduje niezależność energetyczną Ameryki.

#Bitcoin Mining will play a critical role in rebuilding energy independence in the USA

— Pete Sessions (@PeteSessions) March 21, 2022

Podczas gdy niektórzy użytkownicy twierdzili pod jego postem, że wydobycie bitcoinów jest procesem szkodliwym dla środowiska i USA powinny się od niego powstrzymać, inni zgodzili się z jego koncepcją. Jak można się było spodziewać, otrzymał on wsparcie od senator Cynthii Lummis, która retweetowała jego wypowiedź.

Warto zauważyć, że Lummis jest jedną z najbardziej prominentnych zwolenniczek kryptowalut i bitcoinowych HODLerów. Jeszcze w 2013 roku, gdy cena za jedną monetę wynosiła około 300 dolarów, kupiła 5 BTC. W zeszłym roku zakumulowała kolejne bitcoiny, tym razem warte 100 000 dolarów.

W październiku 2021 roku Lummis wyraziła swoje zaniepokojenie rosnącą inflacją w Stanach Zjednoczonych. Była też rozczarowana, że amerykańskim władzom nie udało się opanować sytuacji. Wierzy jednak, że upadek dolara po kryzysie finansowym nie byłby fatalnym wydarzeniem dzięki istnieniu kryptowalut:

Dzięki Bogu za bitcoina i inne waluty cyfrowe, które przekraczają nieodpowiedzialność rządów - w tym naszego własnego. To jest oskarżenie naszej odpowiedzialności za rozwiązanie tego nadciągającego, przewidywalnego, ogromnego problemu.

Kryptowaluty w Teksasie

W ciągu ostatnich kilku miesięcy "Lone Star State" stał się amerykańską stolicą wydobycia kryptowalut. Wynika to po części z niskich cen energii elektrycznej w tym regionie oraz pozytywnego nastawienia lokalnych regulatorów do tego podsektora. Jednym z zwolenników branży jest Steve Adler - burmistrz Austin w Teksasie.

Na początku tego miesiąca zaproponował on dwie inicjatywy, które mają uczynić z miasta "światowego lidera w dziedzinie kryptowalut". Są to: promowanie korzyści płynących z technologii blockchain i Web3 oraz przyjęcie bitcoina jako metody płatności.

Według niego, przyjęcie BTC jako środka płatniczego za miejskie podatki, opłaty i kary może być bardzo korzystne dla rozwoju gospodarczego miasta.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram