Wydobycie BTC będzie korzystne dla niezależności energetycznej Ameryki - mówi kongresmen USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 marca 2022
ikona autora biały
bitcoin-mining

Pete Sessions - kongresmen reprezentujący 17. okręg kongresowy w Teksasie - stwierdził, że bitcoin przyczyni się do odbudowy niezależności energetycznej USA. Wśród zwolenników jego opinii znalazła się znana HODLerka pierwotnej kryptowaluty - senator Cynthia Lummis.

Wydobycie BTC uczyni USA niezależne energetycznie

Kolejnym amerykańskim politykiem, który wyraził swoje zdanie na temat branży kryptowalut, jest kongresmen Pete Sessions. Kilka dni temu ten 67-letni republikanin powiedział, że bitcoin jest "zgodny z amerykańskimi wartościami i wzmocni dolara".

Wczoraj (21 marca) posunął się nawet o krok dalej, poruszając temat wydobycia kryptowaluty i przewidując, że proces ten odbuduje niezależność energetyczną Ameryki.

#Bitcoin Mining will play a critical role in rebuilding energy independence in the USA

— Pete Sessions (@PeteSessions) March 21, 2022

Podczas gdy niektórzy użytkownicy twierdzili pod jego postem, że wydobycie bitcoinów jest procesem szkodliwym dla środowiska i USA powinny się od niego powstrzymać, inni zgodzili się z jego koncepcją. Jak można się było spodziewać, otrzymał on wsparcie od senator Cynthii Lummis, która retweetowała jego wypowiedź.

Warto zauważyć, że Lummis jest jedną z najbardziej prominentnych zwolenniczek kryptowalut i bitcoinowych HODLerów. Jeszcze w 2013 roku, gdy cena za jedną monetę wynosiła około 300 dolarów, kupiła 5 BTC. W zeszłym roku zakumulowała kolejne bitcoiny, tym razem warte 100 000 dolarów.

W październiku 2021 roku Lummis wyraziła swoje zaniepokojenie rosnącą inflacją w Stanach Zjednoczonych. Była też rozczarowana, że amerykańskim władzom nie udało się opanować sytuacji. Wierzy jednak, że upadek dolara po kryzysie finansowym nie byłby fatalnym wydarzeniem dzięki istnieniu kryptowalut:

Dzięki Bogu za bitcoina i inne waluty cyfrowe, które przekraczają nieodpowiedzialność rządów - w tym naszego własnego. To jest oskarżenie naszej odpowiedzialności za rozwiązanie tego nadciągającego, przewidywalnego, ogromnego problemu.

Kryptowaluty w Teksasie

W ciągu ostatnich kilku miesięcy "Lone Star State" stał się amerykańską stolicą wydobycia kryptowalut. Wynika to po części z niskich cen energii elektrycznej w tym regionie oraz pozytywnego nastawienia lokalnych regulatorów do tego podsektora. Jednym z zwolenników branży jest Steve Adler - burmistrz Austin w Teksasie.

Na początku tego miesiąca zaproponował on dwie inicjatywy, które mają uczynić z miasta "światowego lidera w dziedzinie kryptowalut". Są to: promowanie korzyści płynących z technologii blockchain i Web3 oraz przyjęcie bitcoina jako metody płatności.

Według niego, przyjęcie BTC jako środka płatniczego za miejskie podatki, opłaty i kary może być bardzo korzystne dla rozwoju gospodarczego miasta.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram