Wybory prezydenckie w Korei Południowej - NFT w kampaniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 marca 2022
ikona autora biały
korea południowa nft wybory

NFT stały się głównymi bohaterami wyścigu w wyborach prezydenckich w Korei Południowej. Nawet kandydat Yoon Suk-yeol wypuścił na rynek własną kolekcję.

Yoon Suk-yeol wprowadza NFT na wybory w Korei Południowej

Kandydat Partii Konserwatywnej Korei, Yoon Suk-yeol, wypuścił na rynek specjalną kolekcję NFT, mając nadzieję, że w ten sposób przyciągnie uwagę przede wszystkim młodych ludzi.

Według doniesień, Yoon wypuścił na rynek 4000 reprezentujących go NFT, które zostały wybite w systemie Aergo Blockchain i są obecnie dostępne w sprzedaży na rynku CCCV, a ich ceny zaczynają się od około 40 dolarów.

W rzeczywistości oczekuje się, że łącznie zostanie wypuszczonych ponad 22 000 niewymiennych tokenów

Jego główny konkurent, drugi kandydat Lee Jae-myung, członek Partii Demokratycznej, podobnie jak urzędujący prezydent Moon Jae-in, już wcześniej uruchomił swoją kolekcję NFT zarówno w celu zebrania funduszy, jak i przybliżenia młodym ludziom swojej polityki. Zasadniczo przyjmował on datki w kryptowalucie, a ci, którzy wpłacali datki, otrzymywali w zamian przedstawiające go NFT.

NFT w kampaniach wyborczych

Koreański przypadek nie jest jedynym. W Stanach Zjednoczonych kandydatka do Kongresu Shrina Kurani zdecydowała się na wykorzystanie NFT w swojej kampanii wyborczej, aby pokazać, że przestrzeń kryptowalutowa to nie tylko działalność związana z przestępczością.

Wybory w Korei Południowej

Wracając do Korei Południowej, wybory prezydenckie są bardzo zacięte: głosowanie odbywa się 9 marca, a o stanowisko głowy państwa ubiega się 14 kandydatów. Konkurencja zawęża się jednak do dwóch kandydatów przyjaznych NFT: Yoon Suk-yeol i Lee Jae-myung. Obaj nie mają doświadczenia parlamentarnego.

Lee Jae-myung ma jednak doświadczenie polityczne, był burmistrzem Seongnam i gubernatorem prowincji Gyeonggi. Jego oferta polityczna ma na celu wprowadzenie powszechnego dochodu podstawowego i utrzymanie ugodowej polityki zagranicznej wobec Korei Północnej.

Konserwatywna Partia Władzy Ludowej wybrała byłego prokuratora Yoon Suk-yeol, który stał się celebrytą dzięki swojej walce z korupcją. Pomimo tego, że w kampanii wyborczej doszło do kilku nieprzewidzianych wydarzeń, w tym zaangażowania szamana, może ona zadowolić elektorat, który chce zdenuklearyzowania Korei Północnej i bezpieczniejszych granic.

Scenariusz jest dość nieprzewidywalny. Te dwa nazwiska nigdy wcześniej nie zaszły tak daleko w południowokoreańskiej polityce, więc jedynym pewnikiem jest to, że zwycięzca będzie osobą, która zmieni reguły gry.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram