Wybory prezydenckie w Korei Południowej - NFT w kampaniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 marca 2022
ikona autora biały
korea południowa nft wybory

NFT stały się głównymi bohaterami wyścigu w wyborach prezydenckich w Korei Południowej. Nawet kandydat Yoon Suk-yeol wypuścił na rynek własną kolekcję.

Yoon Suk-yeol wprowadza NFT na wybory w Korei Południowej

Kandydat Partii Konserwatywnej Korei, Yoon Suk-yeol, wypuścił na rynek specjalną kolekcję NFT, mając nadzieję, że w ten sposób przyciągnie uwagę przede wszystkim młodych ludzi.

Według doniesień, Yoon wypuścił na rynek 4000 reprezentujących go NFT, które zostały wybite w systemie Aergo Blockchain i są obecnie dostępne w sprzedaży na rynku CCCV, a ich ceny zaczynają się od około 40 dolarów.

W rzeczywistości oczekuje się, że łącznie zostanie wypuszczonych ponad 22 000 niewymiennych tokenów

Jego główny konkurent, drugi kandydat Lee Jae-myung, członek Partii Demokratycznej, podobnie jak urzędujący prezydent Moon Jae-in, już wcześniej uruchomił swoją kolekcję NFT zarówno w celu zebrania funduszy, jak i przybliżenia młodym ludziom swojej polityki. Zasadniczo przyjmował on datki w kryptowalucie, a ci, którzy wpłacali datki, otrzymywali w zamian przedstawiające go NFT.

NFT w kampaniach wyborczych

Koreański przypadek nie jest jedynym. W Stanach Zjednoczonych kandydatka do Kongresu Shrina Kurani zdecydowała się na wykorzystanie NFT w swojej kampanii wyborczej, aby pokazać, że przestrzeń kryptowalutowa to nie tylko działalność związana z przestępczością.

Wybory w Korei Południowej

Wracając do Korei Południowej, wybory prezydenckie są bardzo zacięte: głosowanie odbywa się 9 marca, a o stanowisko głowy państwa ubiega się 14 kandydatów. Konkurencja zawęża się jednak do dwóch kandydatów przyjaznych NFT: Yoon Suk-yeol i Lee Jae-myung. Obaj nie mają doświadczenia parlamentarnego.

Lee Jae-myung ma jednak doświadczenie polityczne, był burmistrzem Seongnam i gubernatorem prowincji Gyeonggi. Jego oferta polityczna ma na celu wprowadzenie powszechnego dochodu podstawowego i utrzymanie ugodowej polityki zagranicznej wobec Korei Północnej.

Konserwatywna Partia Władzy Ludowej wybrała byłego prokuratora Yoon Suk-yeol, który stał się celebrytą dzięki swojej walce z korupcją. Pomimo tego, że w kampanii wyborczej doszło do kilku nieprzewidzianych wydarzeń, w tym zaangażowania szamana, może ona zadowolić elektorat, który chce zdenuklearyzowania Korei Północnej i bezpieczniejszych granic.

Scenariusz jest dość nieprzewidywalny. Te dwa nazwiska nigdy wcześniej nie zaszły tak daleko w południowokoreańskiej polityce, więc jedynym pewnikiem jest to, że zwycięzca będzie osobą, która zmieni reguły gry.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram