Wybory prezydenckie w Korei Południowej - NFT w kampaniach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 marca 2022
ikona autora biały
korea południowa nft wybory

NFT stały się głównymi bohaterami wyścigu w wyborach prezydenckich w Korei Południowej. Nawet kandydat Yoon Suk-yeol wypuścił na rynek własną kolekcję.

Yoon Suk-yeol wprowadza NFT na wybory w Korei Południowej

Kandydat Partii Konserwatywnej Korei, Yoon Suk-yeol, wypuścił na rynek specjalną kolekcję NFT, mając nadzieję, że w ten sposób przyciągnie uwagę przede wszystkim młodych ludzi.

Według doniesień, Yoon wypuścił na rynek 4000 reprezentujących go NFT, które zostały wybite w systemie Aergo Blockchain i są obecnie dostępne w sprzedaży na rynku CCCV, a ich ceny zaczynają się od około 40 dolarów.

W rzeczywistości oczekuje się, że łącznie zostanie wypuszczonych ponad 22 000 niewymiennych tokenów

Jego główny konkurent, drugi kandydat Lee Jae-myung, członek Partii Demokratycznej, podobnie jak urzędujący prezydent Moon Jae-in, już wcześniej uruchomił swoją kolekcję NFT zarówno w celu zebrania funduszy, jak i przybliżenia młodym ludziom swojej polityki. Zasadniczo przyjmował on datki w kryptowalucie, a ci, którzy wpłacali datki, otrzymywali w zamian przedstawiające go NFT.

NFT w kampaniach wyborczych

Koreański przypadek nie jest jedynym. W Stanach Zjednoczonych kandydatka do Kongresu Shrina Kurani zdecydowała się na wykorzystanie NFT w swojej kampanii wyborczej, aby pokazać, że przestrzeń kryptowalutowa to nie tylko działalność związana z przestępczością.

Wybory w Korei Południowej

Wracając do Korei Południowej, wybory prezydenckie są bardzo zacięte: głosowanie odbywa się 9 marca, a o stanowisko głowy państwa ubiega się 14 kandydatów. Konkurencja zawęża się jednak do dwóch kandydatów przyjaznych NFT: Yoon Suk-yeol i Lee Jae-myung. Obaj nie mają doświadczenia parlamentarnego.

Lee Jae-myung ma jednak doświadczenie polityczne, był burmistrzem Seongnam i gubernatorem prowincji Gyeonggi. Jego oferta polityczna ma na celu wprowadzenie powszechnego dochodu podstawowego i utrzymanie ugodowej polityki zagranicznej wobec Korei Północnej.

Konserwatywna Partia Władzy Ludowej wybrała byłego prokuratora Yoon Suk-yeol, który stał się celebrytą dzięki swojej walce z korupcją. Pomimo tego, że w kampanii wyborczej doszło do kilku nieprzewidzianych wydarzeń, w tym zaangażowania szamana, może ona zadowolić elektorat, który chce zdenuklearyzowania Korei Północnej i bezpieczniejszych granic.

Scenariusz jest dość nieprzewidywalny. Te dwa nazwiska nigdy wcześniej nie zaszły tak daleko w południowokoreańskiej polityce, więc jedynym pewnikiem jest to, że zwycięzca będzie osobą, która zmieni reguły gry.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram