WSJ: fundusze hedgingowe zwiększyły krótkie pozycje na USDT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
tether

Fundusze hedgingowe zorientowane na kryptowaluty shortują USDT w związku z niekorzystnymi warunkami rynkowymi i załamaniem się ekosystemu Terra. Informację na ten temat podał dziennik The Wall Street Journal.

Według dziennika, miesiąc wcześniej tradycyjne fundusze hedgingowe prowadziły krótkie transakcje za pośrednictwem serwisu Genesis Global Capital. Leon Marshall, szef działu sprzedaży instytucjonalnej w firmie, wycenił te transakcje na "setki milionów" dolarów.

Nastąpił prawdziwy przypływ zainteresowania ze strony tradycyjnych funduszy hedgingowych, które przyglądają się Tetherowi i próbują go shortować.

Według Genesis, impet zaczął wzrastać po upadku algorytmicznego stablecoina UST. Wśród zawirowań na rynku, USDT na krótko stracił swoje powiązanie z dolarem amerykańskim. Moneta jest obecnie wyceniana na 1 USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 67 mln USD (CoinGecko).

Według Marshalla, niektóre fundusze hedgingowe shortują USDT "jako reakcję na całą gospodarkę". Fed zamierza bowiem podnieść swoją główną stopę procentową. Inni obawiają się o jakość rezerw stablecoina.

W maju firma Tether Holdings Limited poinformowała, że zmniejszyła swoje zabezpieczenie USDT w papierach komercyjnych o 17%. Firma zaprzeczyła później pogłoskom o dominującej roli chińskich papierów komercyjnych w jej rezerwach.

Dyrektor ds. technologii w Tether, Paolo Ardoino, w odpowiedzi na publikację przypomniał, że pozwolił na próby wywołania dalszej paniki na rynku przez "niektóre fundusze hedgingowe".

Celem było wywołanie presji o wartości miliardów dolarów, która spowodowałaby odpływ ogromnej ilości środków i zachwianie płynności Tethera, aby ostatecznie wykupić tokeny po znacznie niższej cenie.

Transakcje warte 7 mld USD w 48 godzin

Ardoino podkreślił, że w ciągu 48 godzin Tether przetworzył 7 mld płatności, co stanowi średnio 10% wszystkich aktywów. To, jak stwierdził, jest "prawie niemożliwe nawet dla instytucji bankowych". Dyrektor dodał:

Tether zmniejszył również swoje zabezpieczenie w papierach komercyjnych z ~45 mld USD do ~8,4 mld USD i zamierza całkowicie z niego zrezygnować w nadchodzących miesiącach.

Wspomniał też, że firma nie podjęła ryzyka, na które zdecydowało się "wielu kredytodawców i funduszy hedgingowych".

W dniu 18 czerwca strona internetowa Tether padła ofiarą ataku DDoS. Ardoino wykluczył wówczas wpływ tego incydentu na możliwość wykupu pozycji w USDT.

Przypominamy, że Tether odmówił zwolnienia pracowników pomimo niekorzystnej sytuacji na rynku kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram