WSJ: fundusze hedgingowe zwiększyły krótkie pozycje na USDT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
tether

Fundusze hedgingowe zorientowane na kryptowaluty shortują USDT w związku z niekorzystnymi warunkami rynkowymi i załamaniem się ekosystemu Terra. Informację na ten temat podał dziennik The Wall Street Journal.

Według dziennika, miesiąc wcześniej tradycyjne fundusze hedgingowe prowadziły krótkie transakcje za pośrednictwem serwisu Genesis Global Capital. Leon Marshall, szef działu sprzedaży instytucjonalnej w firmie, wycenił te transakcje na "setki milionów" dolarów.

Nastąpił prawdziwy przypływ zainteresowania ze strony tradycyjnych funduszy hedgingowych, które przyglądają się Tetherowi i próbują go shortować.

Według Genesis, impet zaczął wzrastać po upadku algorytmicznego stablecoina UST. Wśród zawirowań na rynku, USDT na krótko stracił swoje powiązanie z dolarem amerykańskim. Moneta jest obecnie wyceniana na 1 USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 67 mln USD (CoinGecko).

Według Marshalla, niektóre fundusze hedgingowe shortują USDT "jako reakcję na całą gospodarkę". Fed zamierza bowiem podnieść swoją główną stopę procentową. Inni obawiają się o jakość rezerw stablecoina.

W maju firma Tether Holdings Limited poinformowała, że zmniejszyła swoje zabezpieczenie USDT w papierach komercyjnych o 17%. Firma zaprzeczyła później pogłoskom o dominującej roli chińskich papierów komercyjnych w jej rezerwach.

Dyrektor ds. technologii w Tether, Paolo Ardoino, w odpowiedzi na publikację przypomniał, że pozwolił na próby wywołania dalszej paniki na rynku przez "niektóre fundusze hedgingowe".

Celem było wywołanie presji o wartości miliardów dolarów, która spowodowałaby odpływ ogromnej ilości środków i zachwianie płynności Tethera, aby ostatecznie wykupić tokeny po znacznie niższej cenie.

Transakcje warte 7 mld USD w 48 godzin

Ardoino podkreślił, że w ciągu 48 godzin Tether przetworzył 7 mld płatności, co stanowi średnio 10% wszystkich aktywów. To, jak stwierdził, jest "prawie niemożliwe nawet dla instytucji bankowych". Dyrektor dodał:

Tether zmniejszył również swoje zabezpieczenie w papierach komercyjnych z ~45 mld USD do ~8,4 mld USD i zamierza całkowicie z niego zrezygnować w nadchodzących miesiącach.

Wspomniał też, że firma nie podjęła ryzyka, na które zdecydowało się "wielu kredytodawców i funduszy hedgingowych".

W dniu 18 czerwca strona internetowa Tether padła ofiarą ataku DDoS. Ardoino wykluczył wówczas wpływ tego incydentu na możliwość wykupu pozycji w USDT.

Przypominamy, że Tether odmówił zwolnienia pracowników pomimo niekorzystnej sytuacji na rynku kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram