WSJ: fundusze hedgingowe zwiększyły krótkie pozycje na USDT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
tether

Fundusze hedgingowe zorientowane na kryptowaluty shortują USDT w związku z niekorzystnymi warunkami rynkowymi i załamaniem się ekosystemu Terra. Informację na ten temat podał dziennik The Wall Street Journal.

Według dziennika, miesiąc wcześniej tradycyjne fundusze hedgingowe prowadziły krótkie transakcje za pośrednictwem serwisu Genesis Global Capital. Leon Marshall, szef działu sprzedaży instytucjonalnej w firmie, wycenił te transakcje na "setki milionów" dolarów.

Nastąpił prawdziwy przypływ zainteresowania ze strony tradycyjnych funduszy hedgingowych, które przyglądają się Tetherowi i próbują go shortować.

Według Genesis, impet zaczął wzrastać po upadku algorytmicznego stablecoina UST. Wśród zawirowań na rynku, USDT na krótko stracił swoje powiązanie z dolarem amerykańskim. Moneta jest obecnie wyceniana na 1 USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 67 mln USD (CoinGecko).

Według Marshalla, niektóre fundusze hedgingowe shortują USDT "jako reakcję na całą gospodarkę". Fed zamierza bowiem podnieść swoją główną stopę procentową. Inni obawiają się o jakość rezerw stablecoina.

W maju firma Tether Holdings Limited poinformowała, że zmniejszyła swoje zabezpieczenie USDT w papierach komercyjnych o 17%. Firma zaprzeczyła później pogłoskom o dominującej roli chińskich papierów komercyjnych w jej rezerwach.

Dyrektor ds. technologii w Tether, Paolo Ardoino, w odpowiedzi na publikację przypomniał, że pozwolił na próby wywołania dalszej paniki na rynku przez "niektóre fundusze hedgingowe".

Celem było wywołanie presji o wartości miliardów dolarów, która spowodowałaby odpływ ogromnej ilości środków i zachwianie płynności Tethera, aby ostatecznie wykupić tokeny po znacznie niższej cenie.

Transakcje warte 7 mld USD w 48 godzin

Ardoino podkreślił, że w ciągu 48 godzin Tether przetworzył 7 mld płatności, co stanowi średnio 10% wszystkich aktywów. To, jak stwierdził, jest "prawie niemożliwe nawet dla instytucji bankowych". Dyrektor dodał:

Tether zmniejszył również swoje zabezpieczenie w papierach komercyjnych z ~45 mld USD do ~8,4 mld USD i zamierza całkowicie z niego zrezygnować w nadchodzących miesiącach.

Wspomniał też, że firma nie podjęła ryzyka, na które zdecydowało się "wielu kredytodawców i funduszy hedgingowych".

W dniu 18 czerwca strona internetowa Tether padła ofiarą ataku DDoS. Ardoino wykluczył wówczas wpływ tego incydentu na możliwość wykupu pozycji w USDT.

Przypominamy, że Tether odmówił zwolnienia pracowników pomimo niekorzystnej sytuacji na rynku kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram