WSJ: fundusze hedgingowe zwiększyły krótkie pozycje na USDT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
tether

Fundusze hedgingowe zorientowane na kryptowaluty shortują USDT w związku z niekorzystnymi warunkami rynkowymi i załamaniem się ekosystemu Terra. Informację na ten temat podał dziennik The Wall Street Journal.

Według dziennika, miesiąc wcześniej tradycyjne fundusze hedgingowe prowadziły krótkie transakcje za pośrednictwem serwisu Genesis Global Capital. Leon Marshall, szef działu sprzedaży instytucjonalnej w firmie, wycenił te transakcje na "setki milionów" dolarów.

Nastąpił prawdziwy przypływ zainteresowania ze strony tradycyjnych funduszy hedgingowych, które przyglądają się Tetherowi i próbują go shortować.

Według Genesis, impet zaczął wzrastać po upadku algorytmicznego stablecoina UST. Wśród zawirowań na rynku, USDT na krótko stracił swoje powiązanie z dolarem amerykańskim. Moneta jest obecnie wyceniana na 1 USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 67 mln USD (CoinGecko).

Według Marshalla, niektóre fundusze hedgingowe shortują USDT "jako reakcję na całą gospodarkę". Fed zamierza bowiem podnieść swoją główną stopę procentową. Inni obawiają się o jakość rezerw stablecoina.

W maju firma Tether Holdings Limited poinformowała, że zmniejszyła swoje zabezpieczenie USDT w papierach komercyjnych o 17%. Firma zaprzeczyła później pogłoskom o dominującej roli chińskich papierów komercyjnych w jej rezerwach.

Dyrektor ds. technologii w Tether, Paolo Ardoino, w odpowiedzi na publikację przypomniał, że pozwolił na próby wywołania dalszej paniki na rynku przez "niektóre fundusze hedgingowe".

Celem było wywołanie presji o wartości miliardów dolarów, która spowodowałaby odpływ ogromnej ilości środków i zachwianie płynności Tethera, aby ostatecznie wykupić tokeny po znacznie niższej cenie.

Transakcje warte 7 mld USD w 48 godzin

Ardoino podkreślił, że w ciągu 48 godzin Tether przetworzył 7 mld płatności, co stanowi średnio 10% wszystkich aktywów. To, jak stwierdził, jest "prawie niemożliwe nawet dla instytucji bankowych". Dyrektor dodał:

Tether zmniejszył również swoje zabezpieczenie w papierach komercyjnych z ~45 mld USD do ~8,4 mld USD i zamierza całkowicie z niego zrezygnować w nadchodzących miesiącach.

Wspomniał też, że firma nie podjęła ryzyka, na które zdecydowało się "wielu kredytodawców i funduszy hedgingowych".

W dniu 18 czerwca strona internetowa Tether padła ofiarą ataku DDoS. Ardoino wykluczył wówczas wpływ tego incydentu na możliwość wykupu pozycji w USDT.

Przypominamy, że Tether odmówił zwolnienia pracowników pomimo niekorzystnej sytuacji na rynku kryptowalut.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram