Wnuczka Picassa: Nasza rodzina będzie kontynuować produkcję NFT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 lutego 2022
ikona autora biały
picasso

Marina Picasso - wnuczka słynnego malarza i rzeźbiarza Pabla Picassa - zapowiedziała, że wraz z synem Florianem będzie kontynuować wprowadzanie kolekcji NFT przedstawiających dzieła artysty. Cyfrowe kolekcje wywołały spory w rodzinie, ponieważ niektórzy jej członkowie nie zgadzali się z tą inicjatywą.

NFT Picassa otrzymały zielone światło

Na początku tego roku, prawnuk Picassa - Florian - dołączył do grona fanów NFT, wypuszczając kolekcję zawierającą niektóre ze słynnych dzieł malarza. 30-latek początkowo wypuścił na rynek 1000 niewymiennych tokenów we współpracy z muzykiem Johnem Legendem. Wkrótce potem jednak, niektórzy członkowie rodziny sprzeciwili się projektowi.

W ostatnim wywiadzie Marina Picasso - wnuczka legendarnego malarza - ujawniła, że ona i jej syn będą kontynuować produkcję tego typu aktywów. Pochwaliła również NFT jako "nowoczesną technologię, która pozwala nam połączyć się ze sztuką".

To naprawdę do mnie przemówiło. I właśnie w ten sposób postanowiłam wraz z synem stworzyć naszą kolekcję NFT.

Wnuczka Picassa potwierdziła, że rzeczywiście w rodzinie doszło do nieporozumień dotyczących projektu. Jednak po przedyskutowaniu sprawy, kolekcję poparł syn malarza, Claudio:

Mam wsparcie mojego wuja, Claudio Picasso… poświęcił swoje życie, aby chronić spuściznę mojego dziadka, swojego ojca.

Kolekcja niewymiennych tokenów nosi nazwę "Man and the Beat". Składa się ona z pięciu limitowanych zestawów po 200 NFT każdy. Ucieleśniają one XX-wieczną sztukę Picassa zarówno poprzez tradycyjne, jak i cyfrowe formy. Cena pojedynczego egzemplarza kolekcjonerskiego wynosi 5812 dolarów.

Justin Sun kupił obraz Picassa za 20 milionów dolarów

W kwietniu ubiegłego roku, założyciel TRON i dyrektor generalny BitTorrent - Justin Sun - kupił obraz Picassa "Femme nue couchée au collier" za 20 milionów dolarów. Dom aukcyjny Christie's powiedział, że jest to najwyżej wycenione dzieło sztuki XX wieku na wieczornej aukcji.

Wkrótce potem udostępnił je na funduszu JUST NFT. W ten sposób Sun chciał zwiększyć liczbę aktywnie zaangażowanych użytkowników w ramach uniwersum niewymiennych tokenów.

Głęboko wierzę, że w ciągu następnych dziesięciu lat 50% ze 100 najlepszych artystów i dzieł sztuki na świecie będzie NFTized. Fundusz JUST NFT będzie obejmował i wzmacniał ten trend.

Oprócz tego Chińczyk kupił "Trzy autoportrety" Andy'ego Warhola za 2 miliony dolarów i dodali je do funduszu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram