Co to jest Wirex i do czego służy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 lipca 2020
ikona autora biały
wirex logo

Wirex jest aplikacją mobilną, która przypomina wirtualny portfel dla posiadaczy kryptowalut. Wirtualny portfel ma za zadanie zapewnienie nam ochrony naszych wcześniej zgromadzonych środków. Rozwiązanie to jest bezpieczniejszą opcją gromadzenia kryptowalut (bądź waluty fiducjarnej), niż giełda. Jaka jest historia platformy i jak działa – o tym w poniższym artykule

Powstanie firmy datuje się na 2015 rok, a obecnej chwili jej usługi są oferowane już w 130 krajach. Pierwotna nazwa projektu, to „E-Coin”.

Wirex pomaga w kupnie i przechowywaniu m.in. następujących kryptowalut:

 • Bitcoin,
 • Litecoin,
 • Ethereum,
 • Ripple.

Należy zaznaczyć, że waluta kryptograficzna jest nowoczesnym systemem księgowym, który przechowuje informacje o stanie posiadania w uzgodnionych jednostkach.  Kryptowaluty mogą być zachowywane na smartfonie, bądź wirtualnym portfelu do którego dostęp ma jedynie jego właściciel.

System Cash Back

Wirex proponuje program premierowy w wersji Cryptoback. Polega on na tym, że im więcej wydasz środków przy pomocy karty płatniczej Wirex, tym więcej otrzymasz! Cashback można otrzymywać za pośrednictwem programu Cryptoback 0,5% (lub więcej z WXT) za każdym razem, gdy dokonasz zakupu w sklepie.

Aby uzyskać bonus wystarczy skorzystać z karty płatniczej Wirex, bądź aplikacji Tap and Go. Nagroda Cryptoback jest przekazywana  natychmiast do Twojego salda nagród znajdującego się w Twojej aplikacji Wirex, w postaci Bitcoina, które możesz następnie  wymienić i przekazać na swój portfel BTC w dowolnym momencie.

Jeśli posiadasz WXT, możesz uzyskać jeszcze więcej Cryptoback. Jako przykłady korzyści można wskazać następujące przedziały posiadanej ilości WXT:

500 000 WXT – 1,50% Cryptoback ™ w BTC

100 000 WXT – 1,00% Cryptoback ™ w BTC

50 000 WXT – 0,75% Cryptoback ™ w BTC

Istnieje ważne zastrzeżenie dla płatności określonych przy pomocy Wirex Cryptoback. Niniejszy system jest dostępny tylko dla płatności w sklepie i wyklucza on płatności online oraz możliwość dokonywania wypłat z bankomatów, przelewów funduszy peer-to-peer, a także płatności podatkowych.

Nagrody Cryptoback są obliczane na podstawie kwoty każdej transakcji, z wyłączeniem prowizji lub opłat. Żeby zacząć gromadzić środki Cryptoback  nie trzeba aktywować programu Cryptoback. Rozpoczęcie czynności ma miejsce w momencie rozpoczęcia wydawania środków w sklepie.

Saldo Cryptoback  jest wyświetlane w portfelu nagród Cryptoback w Satoshi – jednostkach, które tworzą bitcoiny. Swoje nagrody można wymieniać w momencie, gdy saldo Cryptoback osiągnie poziom 100 Satoshi. Saldo Cryptoback można analizować i sprawdzać na bieżąco, a także poznać  listę transakcji w których naliczono Cryptoback.

Opłaty za korzystanie z platformy WIREX

Opłaty za prowadzenie konta na platformie Wirex.com są znikome o ile dokonujemy jakiekolwiek czynności na koncie. Jeżeli nie przeprowadzimy transakcji za pomocą usługi Wirex przez dziewięć (9) miesięcy lub dłużej, platforma naliczy opłatę za przechowywanie salda. Pod pojęciem transakcji rozumie się:

 • wpłatę środków,
 • wypłatę środków,
 • przelew środków.

Należy zaznaczyć, że Wirex powiadomi nas w terminie 30 dni przed momentem rozpoczęcia opłaty za prowadzenie konta. Opłaty są możliwe do naliczenia tylko w wypadku takim, gdy posiadamy środki na platformie – w przeciwnym razie prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Jeżeli posiadamy środki na Wirex, to celem uniknięcia opłaty wystarczy dokonać transakcji przy pomocy platformy. Wirex przestanie pobierać opłatę za przechowywanie środków od pierwszego dnia roboczego po ponownym rozpoczęciu transakcji.

Jeżeli posiadamy środki na platformie i nie dokonujemy jakichkolwiek transakcji,to opłaty w tym zakresie przedstawiają się następująco:

 1. opłata za przechowywanie fiatów – opłata jest  naliczana według stawki 5,00 GBP / USD / EUR miesięcznie zgodnie z bieżącym kursem walutowym.
 2. Opłata za przechowywanie kryptowaluty – będzie naliczana za saldo w wysokości 0,20% z aktualnego stanu konta, bądź w kwocie 5,00 £.   Opłata będzie pobierana raz w miesiącu.  

Samo założenie karty w najtańszej konfiguracji kosztuje około 17 dolarów. Wirex oficjalnie przyznaje, że jego głównym rynkiem finansowym są tereny położone w Azji. Ciekawostką wartą podkreślenia jest fakt, że  jednym z inwestorów Wirex jest japoński SoftBank, a  założycielem przedsiębiorstwa jest Pavel Matveev – mieszkający w Londynie absolwent Politechniki w Wołogdzie.

Jakie kryptowaluty i FIATy są na Wirex?

Dostęp do określonych kryptowalut oraz FIATów jest uzależniony od położenia geograficznego danej platformy. Na podstawie tego możemy wyróżnić poniższy podział:

Rynek europejski:

FIATy – AUD, CAD, EUR, CHF, CZK, GBP, HKD, JPY, MXN, SGD, USD

Kryptowaluty –  BTC, LTC, XRP, ETH, WAVES, WLO, DAI, NANO, XLM, WXT

Rynek azjatycki:

FIATy –  AUD, CAD, CHF, CZK, EUR, GBP, HKD, JPY, MXN, NZD, SGD, USD

Kryptowaluty – BTC, LTC, XRP, ETH, WXT, XLM, DAI, NANO

Pozostałe regiony:

FIATy – AUD, CAD, CHF, CZK,  EUR, GBP, HKD, JPY, MXN, SGD

Kryptowaluty – BTC, LTC, XRP, ETH, WXT, DAI

Niezależnie od tego na terenie którego regionu się znajdujemy i jakimi walutami, bądź kryptowalutami chcemy obracać, musimy pamiętać o tym, że założeniem platformy jest zachowanie płynności dla naszych środków.

Dokonując jakiekolwiek transakcje zapewniamy sobie możliwość bezpłatnego korzystania z międzynarodowego i profesjonalnego projektu jakim jest WIREX.

Program poleceń i 10$

Ważnym elementem jest fakt, że tylko użytkownicy Wirex zarabiają Cryptoback. Unikalny program cashback, daję możliwośc wypłaty kwoty 1,5%  w walucie Bitcoin za wszystkie zakupy w sklepie dokonane przy pomocy karty Wirex Visa. Nie ma ograniczeń co do tego na co wydamy nagrody, które uzyskamy za pośrednictwem programu.  Aby rozpocząć zarabianie za pomocą programu poleceń należy

udostępnić swój unikalny kod polecający z sekcji „Nagrody” pulpitu nawigacyjnego Wirex, poprzez szereg kompatybilnych elektronicznych kanałów komunikacji.

Kolejnym krokiem jest to aby polecony użytkownik skorzystał z linku afiliacyjnego i dokonał rejestracji na platformie Wirex. Jeżeli polecony zarejestruje swoje konto poza linkiem afiliacyjnym to ani on, ani polecający nie uzyskają nagrody.

Następnie polecony użytkownik musi zakupić kryptowalutę, aby obie strony mogły  skorzystać z nagrody w wysokości 5 USD.

Otrzymanie powyższego bonusu będzie możliwe dopiero po spełnieniu również poniższych wymagań:

 • polecony użytkownik musi dokonać zakupu kryptowaluty o wartości 100 USD na platformie,
 • polecony użytkownik musi użyć karty kredytowej lub debetowej, aby kupić zestawy kryptograficzne w usłudze Wirex,
 • transakcja kwalifikująca się musi nastąpić w ciągu 60 dni od  momentu zarejestrowania Poleconego użytkownika.
 • Nagroda za zakup kryptowaluty  zostanie wypłacona zarówno Tobie, jak i Poleconemu Użytkownikowi w walucie Bitcoin.

Istnieją ograniczenia, które mogą spowodować, że osoba polecana oraz polecający nie będą mogły skorzystać z bonusu.

Tymi ograniczeniami są czynności związane z dokonywaniem zakupów niekwalifikujących się do programu. Takie zakupy to:

 • wszelkie zakupy dokonywane za pomocą karty Wirex online;
 • wszelkie wypłaty gotówki (w tym transakcje bankomatowe i cashback);
 • wszelkie przelewy pieniężne.
Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram