Wieloryby ETH kontrolują niemal 70% podaży

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2021
ikona autora biały

Chociaż cena Ethereum spadła o kilkaset dolarów od swojego szczytu w lutym, wieloryby nadal gromadzą to drugie co do wielkości cyfrowe aktywo. Ostatnie dane ujawniły, że wieloryby ETH posiadają prawie 70% całkowitej podaży – najwyższy poziom od końca 2017 roku.

Wieloryby ETH osiągają 3-letni szczyt

Cena ETH od początku roku znajduje się w pozytywnym trendzie. Aktywo weszło w 2021 r. na poziomie 720 USD, zanim hossa wyniosła je ponad poprzedni rekord wszech czasów – 1450 USD. Na tym się jednak nie skończyło, a Ethereum w lutym przebiło psychologiczną barierę 2000 USD.

Późniejsza korekta rynkowa spowodowała cofnięcie o 35% do poziomu 1300 USD. Niemniej jednak, ETH odzyskało część strat i obecnie znajduje się w pobliżu 1700 dolarów – co oznacza ROI 135% od początku roku.

Te bardzo zmienne ceny i ostatni spadek nie zniechęciły wielorybów Ethereum do zakupu dużych ilości monety. Jak wynika z danych firmy analitycznej Santiment, od listopada 2020 r. liczba adresów posiadających 10 000 ETH lub więcej stopniowo wzrasta.

W rezultacie, wieloryby Ethereum posiadają obecnie 68,6% całkowitej podaży tego aktywa. Według Santiment, jest to “najwyższy % posiadany przez wieloryby od listopada 2017 roku.” Równocześnie adresy posiadające od 10 do 10 000 ETH spadły do najniższego poziomu od września 2017 roku – 27.8%..

Oprócz oczekiwań na bardziej byczy rozwój cen, innym prawdopodobnym powodem głodu wielorybów na ETH może być zbliżająca się premiera Ethereum 2.0. Chociaż przejście z PoW na PoS jest dalekie od zakończenia, inwestorzy mogą skorzystać ze stakowania swoich udziałów w ETH i cieszyć się pokaźnymi zwrotami na różnych platformach.

Grayscale podwaja swoje udziały

Jeśli chodzi o masowe zakupy ETH, warto również przyjrzeć się roli wiodącego menedżera aktywów cyfrowych – Grayscale. Firma oferująca inwestorom instytucjonalnym ekspozycję na liczne kryptowaluty, w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco powiększyła również swój portfel Ethereum.

Grayscale Ethereum Trust (ETHE) pod koniec 2020 r. posiadał mniej niż 2,2 mld USD w Ethereum. Jednak od tego czasu, po wielu znaczących zakupach, kwota ta wzrosła do 4,7 miliarda dolarów.

Innymi słowy, ETH pod zarządzaniem firmy Grayscale wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu około dwóch miesięcy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram