Wieloryby ETH kontrolują niemal 70% podaży

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2021
ikona autora biały
grafika przedstawiająca monetę na tle wykresów giełdowych

Chociaż cena Ethereum spadła o kilkaset dolarów od swojego szczytu w lutym, wieloryby nadal gromadzą to drugie co do wielkości cyfrowe aktywo. Ostatnie dane ujawniły, że wieloryby ETH posiadają prawie 70% całkowitej podaży – najwyższy poziom od końca 2017 roku.

Wieloryby ETH osiągają 3-letni szczyt

Cena ETH od początku roku znajduje się w pozytywnym trendzie. Aktywo weszło w 2021 r. na poziomie 720 USD, zanim hossa wyniosła je ponad poprzedni rekord wszech czasów – 1450 USD. Na tym się jednak nie skończyło, a Ethereum w lutym przebiło psychologiczną barierę 2000 USD.

Późniejsza korekta rynkowa spowodowała cofnięcie o 35% do poziomu 1300 USD. Niemniej jednak, ETH odzyskało część strat i obecnie znajduje się w pobliżu 1700 dolarów – co oznacza ROI 135% od początku roku.

Te bardzo zmienne ceny i ostatni spadek nie zniechęciły wielorybów Ethereum do zakupu dużych ilości monety. Jak wynika z danych firmy analitycznej Santiment, od listopada 2020 r. liczba adresów posiadających 10 000 ETH lub więcej stopniowo wzrasta.

W rezultacie, wieloryby Ethereum posiadają obecnie 68,6% całkowitej podaży tego aktywa. Według Santiment, jest to “najwyższy % posiadany przez wieloryby od listopada 2017 roku.” Równocześnie adresy posiadające od 10 do 10 000 ETH spadły do najniższego poziomu od września 2017 roku – 27.8%..

Oprócz oczekiwań na bardziej byczy rozwój cen, innym prawdopodobnym powodem głodu wielorybów na ETH może być zbliżająca się premiera Ethereum 2.0. Chociaż przejście z PoW na PoS jest dalekie od zakończenia, inwestorzy mogą skorzystać ze stakowania swoich udziałów w ETH i cieszyć się pokaźnymi zwrotami na różnych platformach.

Grayscale podwaja swoje udziały

Jeśli chodzi o masowe zakupy ETH, warto również przyjrzeć się roli wiodącego menedżera aktywów cyfrowych – Grayscale. Firma oferująca inwestorom instytucjonalnym ekspozycję na liczne kryptowaluty, w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco powiększyła również swój portfel Ethereum.

Grayscale Ethereum Trust (ETHE) pod koniec 2020 r. posiadał mniej niż 2,2 mld USD w Ethereum. Jednak od tego czasu, po wielu znaczących zakupach, kwota ta wzrosła do 4,7 miliarda dolarów.

Innymi słowy, ETH pod zarządzaniem firmy Grayscale wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu około dwóch miesięcy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram